Relvaeksam

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
mihkelson
Postitusi: 219
Liitunud: P Okt 11, 2009 9:47 am

Re: Relvaeksam

Postitus Postitas mihkelson »

Riigilõiv, see selleks. Aga ega igalpool samad küsimused pole ju. :M
Gute Jagd
Kasutaja avatar
MaOlenTiit
Postitusi: 6
Liitunud: E Sept 13, 2010 4:28 pm

Re: Relvaeksam

Postitus Postitas MaOlenTiit »

Käisin , siis tegemas teooria tegin ära , püstolist ka laske katse , aga püssi oma ei teinud ... Vastik on see minu meelest , et laske katse tuleb teha pm täiesti võõra relvaga , ja ei ole harjunud , mul läks siis üks lask pihta, aga kõik olid all ringi ääres , et kui oleks ühe proovi lasu saanud oleks üles poole võtnud ... aga muidugi oleks on olematu asi... Nüüd loodan , et jõuan ikka kuu aja jooksul laskekatse teha..
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Relvaeksam

Postitus Postitas TiitR »

MaOlenTiit kirjutas:Käisin , siis tegemas teooria tegin ära , püstolist ka laske katse , aga püssi oma ei teinud ... Vastik on see minu meelest , et laske katse tuleb teha pm täiesti võõra relvaga , ja ei ole harjunud , mul läks siis üks lask pihta, aga kõik olid all ringi ääres , et kui oleks ühe proovi lasu saanud oleks üles poole võtnud ... aga muidugi oleks on olematu asi... Nüüd loodan , et jõuan ikka kuu aja jooksul laskekatse teha..

Mis relvaga ja mis vahemaaga siis see laskekatse nässu läks? :M Krt. ma käisin Tartus tegemas ja spordikaga pidi vist 25m. pealt musta saama (väga hästi ei mäleta enam)...krt selle võis pea, et puusalt sinna virutada :mrgreen:
ifffff
Postitusi: 10
Liitunud: R Jaan 29, 2010 3:04 am

Re: Relvaeksam

Postitus Postitas ifffff »

Mitte musta ei pidanud pihta saama vaid märklauale, mis oli ca pool meetrit läbimõõtu. Spordikaid oli kaks tükki üks optikaga teine dioptriga. Pihta sinna märgile saaks vist ka puusalt jah.
mihkelson
Postitusi: 219
Liitunud: P Okt 11, 2009 9:47 am

Re: Relvaeksam

Postitus Postitas mihkelson »

Kus kohas siis tegite, et selle spordikaga se asi nii lihtne oli :M :M :?:
Gute Jagd
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Relvaeksam

Postitus Postitas TiitR »

mihkelson kirjutas:Kus kohas siis tegite, et selle spordikaga se asi nii lihtne oli :M :M :?:

No ma ju kirjutasin, et Tartus (Politseimajas) :D ...ja spordikal oli ja diopter sihik peal 8)
Kristjan Piir
Postitusi: 59
Liitunud: K Okt 14, 2009 9:32 am

Re: Relvaeksam

Postitus Postitas Kristjan Piir »

Tallinnas oli laskmise osa väga hästi organiseeritud: enne tiiru sisenemist olid seinal märklehed, kuhu märgitud soovituslik sihtimispunk PMi, revolvri (38spl) ja .22LRi jaoks. Sihtisin vastavalt soovitatule ja kõik tabamused olemas. Vaid esimese PMi lasu tabasin märklehe serva päästmise vea tõttu. .22LR oli sälksihikuga, kuid see ei takistanud 3 lasku musta 5cm gruppi lasta.
Kuna tiiru sai läbi klassiruumi, siis nägin ka eelnevalt laskmisest läbikukkunute hulka... Ja see number ei olnud mitte väike... Ka meie omadest jäid järgmist sooritust ootama u. pooled kirjalikust eksamist läbikukkunud ja edasi laskma pääsenutest u. sama koefitsent.
Hubert
Postitusi: 56
Liitunud: P Sept 03, 2006 9:24 pm

Re: Relvaeksam

Postitus Postitas Hubert »

Laskmine on mumeelest selle asja juures kõige lihtsam. Ise käisin 2 aastat tagasi Pärnus tegemas. Laskmisega probleeme polnud. Oli ka 25 meetrit ja diopter sihikuga pidi saama siuksesse 50cm-se läimööduga ringi.
mihkelson
Postitusi: 219
Liitunud: P Okt 11, 2009 9:47 am

Re: Relvaeksam

Postitus Postitas mihkelson »

TiitR kirjutas:
mihkelson kirjutas:Kus kohas siis tegite, et selle spordikaga se asi nii lihtne oli :M :M :?:

No ma ju kirjutasin, et Tartus (Politseimajas) :D ...ja spordikal oli ja diopter sihik peal 8)


Seal oli kirjas et ainult tartus. :lol: :lol:
Gute Jagd
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Relvaeksam

Postitus Postitas TiitR »

mihkelson kirjutas:
TiitR kirjutas:
mihkelson kirjutas:Kus kohas siis tegite, et selle spordikaga se asi nii lihtne oli :M :M :?:

No ma ju kirjutasin, et Tartus (Politseimajas) :D ...ja spordikal oli ja diopter sihik peal 8)


Seal oli kirjas et ainult tartus. :lol: :lol:

Sry, aga Tartus mujal sellist asja teha ei saagi! :M
mihkelson
Postitusi: 219
Liitunud: P Okt 11, 2009 9:47 am

Re: Relvaeksam

Postitus Postitas mihkelson »

Selge siis, ise selt kandist pärit ple aj ei tea sealseid asju. :wink:
Gute Jagd
AMPRO
Postitusi: 2
Liitunud: K Juun 30, 2010 3:36 pm

Re: Relvaeksam

Postitus Postitas AMPRO »

Jutt jumala õige, võid olla vabalt 17 ja eksami ära sooritada(siledaraudne),jahipidamiseks, enda ja oma vara kaitseks)vindiga on aga vähe teised lood, sul peab jahipilet taskus olema jne.
Ei ole see asi nii hull küll, kui räägitakse, kui oled endale korralikult selgeks(relvaseaduse)teinud
Väga hea kirjandus on: "Vajan Relva 6" .Tao see kaanest-kaaneni pähe ja ei mingeid probleeme !
Siis on suht savi, kas on tegu testidega, või pead oma sõnadega kirjutama.
Midagi peab ju meelde ka jääma, kui relva reaalselt kätte võtad jne.
Oli kuulda, et Pärnus oli olnud nii, et esimesed 3 küsimust- kas, õige või vale ja ülejäänud 7 tuli ise lahti kirjutada, ühesõnaga ei maksa kõike tõepähe võtta, mis räägitakse.
Ardi
Postitusi: 9
Liitunud: L Apr 10, 2010 1:36 pm

Re: Relvaeksam

Postitus Postitas Ardi »

Mul on selle jahindusega asjad nüüd nii kaugel, et ma saan jahitunnistuse nädala sees kätte. Kuid relvaloa taotlemise kohta sooviksin küsida, et kui ma nüüd sinna prefekti lähen ja relvaluba asun taotlema, siis ma sisuliselt taotlen ainult siledaraudse jahirelvarelva luba? Vintrelva tarvis tuleb täiesti teine luba taodelda?
Tänud vastajale :)
mihkelson
Postitusi: 219
Liitunud: P Okt 11, 2009 9:47 am

Re: Relvaeksam

Postitus Postitas mihkelson »

Vintrelva peaksid saama siis kui jahitunnistus käes mitte ilma kui muud põhjust pole. :roll:
Sest sileraudse saad ka ilma jahitunnistuseta, varakaitseks. :M
Gute Jagd
Kasutaja avatar
raindrenkhan
Postitusi: 219
Liitunud: K Mär 26, 2008 10:26 pm

Re: Relvaeksam

Postitus Postitas raindrenkhan »

Ardi kirjutas: kui ma nüüd sinna prefekti lähen ja relvaluba asun taotlema, siis ma sisuliselt taotlen ainult siledaraudse jahirelvarelva luba? Vintrelva tarvis tuleb täiesti teine luba taodelda?
Tänud vastajale :)



Mõlemad saad taodelda koos 8)
Jaht ilma koerata on justkui saun ilma õluta
Vasta