H&K SLB 2000 Target vs CZ 750 S1M1

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: H&K SLB 2000 Target vs CZ 750 S1M1

Postitus Postitas andrus »

Välimuselt küll jah aga isiklikult ei leia selles relvas küll mitte midagi mis oleks seda hinda väärt.Aga nagu öeldi tutvu relva teemadega foorumis,kindlasti leiad mida kõrva taha panna.
jahismurf
duckly
Postitusi: 10
Liitunud: N Aug 19, 2010 4:42 pm

Re: H&K SLB 2000 Target vs CZ 750 S1M1

Postitus Postitas duckly »

Kas cz 750 oleks mõeldav, kui peaeesmärgiks oleks seajaht? Ma olen uurinud et see püss võib võtta maha kuni 800m kauguselt. Kas teised ka nii võimekad on?
Tooming
Postitusi: 150
Liitunud: P Dets 02, 2007 3:13 pm

Re: H&K SLB 2000 Target vs CZ 750 S1M1

Postitus Postitas Tooming »

Mõlemad sinu valitud relvad on 308 kaliiber. Erilist vahet ei ole mis relv kui kaliiber sama, oluline on lasketäpsus. Kui nii kaugelt juba tahtmine tuleb jahti pidama hakata, siis kaliibriks ikka 300 wsm või 300 win mag. - lamedam lennutrajektor kuulil + oluliselt suurem energia.

Kõigepealt tiirus 300m natuke lasta, tuled maa peale tagasi. Tean mida räägin. Olen 100m lasknud kuul-kuuli , aga 300m juba hoopis midagi muud. Kuid trenni tehes ja ilusti toelt lastes, tuult arvestades, on võimalik tabada loom oluliselt kaugemalt kui tavajahimehed tavaliselt lasevad. Kahjuks pole Eestis tiire kus saaks pikemat distantsi kui 300m lasta. + on vahe tiirus laskmisel ja looduses. Tiirus tuul ei mõjuta nii palju kui looduses, kuna laskeväljadel/tiirudel mingid vallid ümber.
Ei hakka pikemalt jahuma, foorumis päris palju sind huvitava teema kohta infot, kasuta otsingut!

Vaata ka relvadest:
Sako TRG 300 win mag või 338
Tikka Tactical 300 win mag

Kui tahad ikka head komplekti, ära unusta, et optikat ka veel vaja, optika on veel kallim kui relv!
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: H&K SLB 2000 Target vs CZ 750 S1M1

Postitus Postitas peepk »

See 800 meetri jutt unusta ära. Iga vähegi vindi moodi asi tapab inimese kindlasti kaugemaltki, kui 800 m. Reaalselt on tulnud (vähemalt minul ) pea 30 jahil käidud aasta jooksul siga lasta mitte üle 150 meetri. Ja kui ``kaugused kutsuvad``siis vali padruni tabelitest hästi lauge kuuli lennujoonega variant, mis sest, et meil siin vast iga teine vend omab 308 win militar padrunit kasutavat relva. See kuulide valik ühele kaliibrile ÄRGU SAAGU määravaks padruni valikul. Kasutama jääd vast paari kolme,sinu relvale sobilikku kuulitüüpi ja paar kolm kuulitüüpi on igal poes müüdaval ja ka vähe levinud padrunil olemas.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: H&K SLB 2000 Target vs CZ 750 S1M1

Postitus Postitas honkomees »

peepk kirjutas:See 800 meetri jutt unusta ära. ...Reaalselt on tulnud (vähemalt minul ) pea 30 jahil käidud aasta jooksul siga lasta mitte üle 150 meetri. ....

minu rekord on pärast kütiliini hirmutuspauku ajust tagasi jooksev põrsas 190 m, kolmanda lasuga sain pihta ...
peepk kirjutas: ... See kuulide valik ühele kaliibrile ÄRGU SAAGU määravaks padruni valikul. ... ja paar kolm kuulitüüpi on igal poes müüdaval ja ka vähe levinud padrunil olemas.
no vot sellega ei ole nõus, enda vähe levinud 7x65R moona ja just sobiva moona saadavus on probleemne
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: H&K SLB 2000 Target vs CZ 750 S1M1

Postitus Postitas peepk »

Ega ei peagi olema :lol: see asja kirjuks ajamine minule ei sobind ja polnud mõtekas.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: H&K SLB 2000 Target vs CZ 750 S1M1

Postitus Postitas andrus »

Ma nüüd ütleks selle peale,et mine osta poest omale alustuseks üks odav püssikomplekt,kaliibris 308 või 30-06 ja hiljemalt aasta pärast oled sa aru saanud mida sa ikkagi tahad.Põhiline on see,et püss meeldiks, sobiks õlga ja vastaks rahakotile. See teiste käest foorumis ostuabi küsimine pole tegelikult mitte halligi väärt.
Olgem ausad, absoluutselt kõik eestis müüdavad vintraudsed on suutelised sigu tapma,nagu siin mõningates teemades on saanud selgeks. :wink:

Ja nagu Tooming juba ütles...........oluline on ka optika ja selle kinnitused,mille arvelt ei ole mõtet koonerdada.
jahismurf
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: H&K SLB 2000 Target vs CZ 750 S1M1

Postitus Postitas peepk »

honkomehele, et lappasin just kolme padruni tabelit ja leidsin neljal tootjal 14 erinevat kuulitüüpi laetud padrunis sinu püssi jaoks, ei süvenenud, et kas mõni teist kopeerib. Et meil pole alati võtta, no see meist ei sõltu.
duckly
Postitusi: 10
Liitunud: N Aug 19, 2010 4:42 pm

Re: H&K SLB 2000 Target vs CZ 750 S1M1

Postitus Postitas duckly »

Tooming kirjutas:Mõlemad sinu valitud relvad on 308 kaliiber. Erilist vahet ei ole mis relv kui kaliiber sama, oluline on lasketäpsus. Kui nii kaugelt juba tahtmine tuleb jahti pidama hakata, siis kaliibriks ikka 300 wsm või 300 win mag. - lamedam lennutrajektor kuulil + oluliselt suurem energia.

Kõigepealt tiirus 300m natuke lasta, tuled maa peale tagasi. Tean mida räägin. Olen 100m lasknud kuul-kuuli , aga 300m juba hoopis midagi muud. Kuid trenni tehes ja ilusti toelt lastes, tuult arvestades, on võimalik tabada loom oluliselt kaugemalt kui tavajahimehed tavaliselt lasevad. Kahjuks pole Eestis tiire kus saaks pikemat distantsi kui 300m lasta. + on vahe tiirus laskmisel ja looduses. Tiirus tuul ei mõjuta nii palju kui looduses, kuna laskeväljadel/tiirudel mingid vallid ümber.
Ei hakka pikemalt jahuma, foorumis päris palju sind huvitava teema kohta infot, kasuta otsingut!

Vaata ka relvadest:
Sako TRG 300 win mag või 338
Tikka Tactical 300 win mag

Kui tahad ikka head komplekti, ära unusta, et optikat ka veel vaja, optika on veel kallim kui relv!


Hmm :D ma leidsin Tikka
http://jahimees.ee/product_info.php?products_id=64
Kas selle relvaga om võimalik lasta 3-me erinevat kaliibrit ilma rauda vahetamata?
Mis klassis objektiiv sinna peale sobiv?
Ning mis see kiirpäästik on?
Ning kas sellele relvale on võimalik ka harki ette panna?


Olen otsinud küll aga ma ei leia kuskil kus keegi müüks esiharki? Mis nende hinnaklassid on?
Endale see välimuselt täitsa meeldib tikka tactical :D

Tänud
mihkelson
Postitusi: 219
Liitunud: P Okt 11, 2009 9:47 am

Re: H&K SLB 2000 Target vs CZ 750 S1M1

Postitus Postitas mihkelson »

Gute Jagd
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: H&K SLB 2000 Target vs CZ 750 S1M1

Postitus Postitas rajaleidja »

duckly kirjutas:Kas selle relvaga om võimalik lasta 3-me erinevat kaliibrit ilma rauda vahetamata?
Kas sa mõtled seda nüüd tõsiselt, et ostad ühe relva ja lased selle torust 3-me erinevat kaliibrit kuule läbi :roll:
Selle relvaga on võimalik lasta kolme erinevat kaliibrit ilma rauda vahetamata siis, kui ostad omale kolm sellist reva, kõik erinevad kaliibrid.
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: H&K SLB 2000 Target vs CZ 750 S1M1

Postitus Postitas sammal.habe »

väikene lugemis-juhatus: seda relva pakutakse kolmes erinevas kaliibris. valid endale sobiva välja ja muudkui aga lased, rauda vahetamata :)

ühest ja samast rauast kolme erinevat kaliibrit lasta oleks vast tore küll. selline küsimus annab ka kenasti aimu küsija mõttemaailmast ja informeerituse tasemest.
kas foorumi-otsingut on ikka küllalt kasutatud, neil teemadel ju jahutud küll ja veel...?

duckly kirjutas:Hmm :D ma leidsin Tikka
http://jahimees.ee/product_info.php?products_id=64
Kas selle relvaga om võimalik lasta 3-me erinevat kaliibrit ilma rauda vahetamata?
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: H&K SLB 2000 Target vs CZ 750 S1M1

Postitus Postitas honkomees »

peepk kirjutas:honkomehele...14 erinevat kuulitüüpi laetud padrunis sinu püssi jaoks... Et meil pole alati võtta, no see meist ei sõltu.

Ei sõltu jah, seepärast soovitaks ikka esimeseks püssiks valida levinud kaliibriga relva, millele moona saadavusega probleemi pole.

OT kuna selle moona küsimust juba varem lahatud, aga ainuke jahipood mis peale tööaega (vahemikus 18.30-21) linna (Tartu) jõudes lahti on, Jahipaun, see pakub ainult ühte - S&B 9 grammist SP. Kogu valik :VS mida maalt ja hobusega on võimalik leida. Teiste poodide andmetel on neil valikut küll, aga lahti kella 17-18. Kuna see mitte ainus relv kapis pole, siis väga ei põe, aga ikkagi ...
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
jyri

Re: H&K SLB 2000 Target vs CZ 750 S1M1

Postitus Postitas jyri »

On olemas ka 4-raudseid,iga raud ise kaliibriga.Äkki võtad sellise?Kindlsti statsionaarse hargiga(jumala raske teine) ja optikate kiirkinnitusega.Ehk jahil kaasas ka erinevad optikad,mis erinevate raudadele sisse lastud ja saab koheselt asetada,kui paugu kaliiber valitud.Eriti mugav aparaat jooksvale seakarjale tule andmiseks põllus-kuniks lähedal,paned 45/70,kaugpauku teed(mitte unustada optika vahetada) 300 Win.Magist. :D :D !
Tikka 412,512,nüüd tal mingi teine nimetus,ja selle analoogid-kaheraudne ca.80 või enamgierineva raudade kombinatsiooniga.Püss üks,kaliibreid hulgi.Nii samade-kui erinevate kaliibritega rauapaarid.
Mind rahuldab küll,aga ma pole mingi eeskuju.
tiondrip

Re: H&K SLB 2000 Target vs CZ 750 S1M1

Postitus Postitas tiondrip »

mina arvan et seajahiks ei pea mitte kallist püssi omama Tikka T3 komplekt täitsa abiks esimese püssina (y) .Endal juba 3 aastat ei ütleks ühtegi halba sõna. Olulisem on ikka see, et püssile ka head optikat vaja ja need on teatavasti kallimad kui püss ise. Ma mõtlen siinkohal häid optikaid, millega ka hämaras midagi näha on. Ehk siis pika jutu lühike mõte on see, et kaalutle löö hinnad kokku ja siis osta. Ainult püss ilma optikata on ehk ajujahis hea kui kütiliinis seisad ja lühikse maa pealt lased, kuid sulle näikse imponeerivat just pikkamaa tagant tuld anda :D
Vasta