Esimene relv ?

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
AMPRO
Postitusi: 2
Liitunud: K Juun 30, 2010 3:36 pm

Esimene relv ?

Postitus Postitas AMPRO »

Küsimus selline, olen alles noor ja roheline, suht värske "jahimees"
Kas alustuseks on üks vana TOZ 34 ok,kui väga hästi veel lasta ka ei oska,
minumeelest ei ole mõtet kohe poodi tormata ja hirmkallis relv endale sebida, või olen
millestki valesti aru saanud?
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Esimene relv ?

Postitus Postitas peepk »

Alguseks Iz, või Tos-või midagi muud.Keegi meest püssi järgi ei hinda ja selle TOZ - iga metsa minna pole häbiasi.
karet.
Postitusi: 133
Liitunud: K Okt 29, 2008 5:39 pm

Re: Esimene relv ?

Postitus Postitas karet. »

ega püss ei riku meest :D .omal samuti esimene oli toz
valgeronk
Postitusi: 316
Liitunud: L Sept 12, 2009 10:22 am

Re: Esimene relv ?

Postitus Postitas valgeronk »

Ära kuula,miks iz,miks toz.Kui raha,osta ikkagi normaalse firma relv.Peaksid kõigepealt endale selgeks tegema,mida tahad küttida?Küll on siis ka asjatundjaid,kes oskavad mida osta.Hetkel poodides igasuguseid soodustusi.Sõber ostis alles paar päeva tagasi,vintrautse:8,400k.+odav optika.
valgeronk
Postitusi: 316
Liitunud: L Sept 12, 2009 10:22 am

Re: Esimene relv ?

Postitus Postitas valgeronk »

Kas esimene auto peab olema Moskvits?
mihkelson
Postitusi: 219
Liitunud: P Okt 11, 2009 9:47 am

Re: Esimene relv ?

Postitus Postitas mihkelson »

Kui ma mõne aasta pärast relva luba tegema lähen, siis tahaks küll esimeseks relvaks 30-06 vinti :lol: :lol:
Gute Jagd
Hanno
Postitusi: 185
Liitunud: N Sept 08, 2005 4:30 pm

Re: Esimene relv ?

Postitus Postitas Hanno »

TOZ 34 on legendaarne relv ja annab silmad ette nii mõnelegi türklasele. 30 aastat tagasi oli ka Mosse kõva sõna, enam mitte, aga TOZ 34 on seda siiani. Kahju, et Tuulas on relvameistrid parajad mudamölakad, nüüd seda relva enam kaliibris .12 ei toodeta.
Vindist ja siledast - mingis foorumis arutasid jahi- ja kalamehed, et kumb saab suurema adrenaliinilaksu, jahimehed pakkusid välja, et vastast pole hiilimisjahile metsseale, siledaga loomulikult, jõuda 20-30m kaugusele, suuta sooritada see seale saatuslik lask, et mis siin kalamehel vastu pakkuda on. See selleks, aga suuruluki jaht sileraudsega on kunst, vaieldamatult!
Loodetavasti ikka jääv kunst.
Kivi kotti!
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Esimene relv ?

Postitus Postitas peepk »

Ju sel vennal on võimalus kuskilt see TOZ odavalt saada ma arvan. Oma lemmikuks on siiani poisipõlve esimene käes hoitud, kroomimata rauaga kukega üheraudne 16 cal.Lasi hästi ja täpselt.
valgeronk
Postitusi: 316
Liitunud: L Sept 12, 2009 10:22 am

Re: Esimene relv ?

Postitus Postitas valgeronk »

Aastat 20 tagasi tootsid ka venelased häid jahipüsse. Enam neid nagu ei huvitakski kvliteet.EI peaks ju pärast ostu kohe remontima ja parandama hakkama.Miks kohe Türgi püss?On ka Remingtonil normaalse hinnaga jahirelvasi.Üks tuntud relvameister ütles,et on neid uusi vene jahipüsse remontinud mitmeid.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Esimene relv ?

Postitus Postitas aivar00 »

tsiteerin:
Kas esimene auto peab olema Moskvits?

Julgen vastata- ei pea, kuid kui raha rohkemaks ei ole, siis kõlbab ka sapakas. Nii lihtne see ongi. Ja Hanno jutt (y) . Minul on samuti kõige suuremad elamused jahist justnimelt sileraudsega. Kuskilt kooli ajast mäletan, et areng peaks toimuma ikka spiraali mööda- koheselt tippu ei saa keegi.
ikka lõbusalt
mustlesk
Postitusi: 635
Liitunud: N Dets 02, 2004 1:48 pm

Re: Esimene relv ?

Postitus Postitas mustlesk »

Ära kuula siin mõnede meeste mula. Alustuseks vana toz 34 igati hea(kui ikka väga mööda ei jookse). Isegi sai kunagi laskmist sellega alustatud. Hiljem, kui tuhin pole üle läinud, oled juba arvatavasti ise selgusele jõudnud mida ja millega lasta soovid. Siis aega neid paremaid relvi ka osta. Edu.
vana känd
Postitusi: 59
Liitunud: P Jaan 27, 2008 2:18 pm

Re: Esimene relv ?

Postitus Postitas vana känd »

Tore on loomale ligi hiilida laskekaugusele 20-30m ja loom üle kavaldada - - - seda nimetatakse ikka jahiks. Sajalt meetrilt juba tapmine. Varitsus- või hiilimisjahis lasen vindist samuti enam-vähem looma ca 50meetrilt.Aega looma jälgida ja valiklaskmist teha. Ei ole nendel vanadel vene jahipüssidel häda midagi, ainult mees peab taga olema ja häbeneda pole vaja.Eks tänapäeval rohkem preztiisivärk, kellel kallim ja uhkem, aga kui möödalasud, siis millegipärast kohe igasugused vabandused varnast võtta.Alustuseks ikka jahipüss ja siis hiljem juba raipepüss.Edu!
valgeronk
Postitusi: 316
Liitunud: L Sept 12, 2009 10:22 am

Re: Esimene relv ?

Postitus Postitas valgeronk »

AMPRO.Peaksid selgeks tegema püssi hetkeolukorra.Kas rauad jooksevad ühesuguselt,kas ei ole loksusi.Kui ostad odavalt,anna minna.Muidu on nii,et hiljem uut ostes,kulutused kokku suuremad.
Kasutaja avatar
Marekp
Postitusi: 172
Liitunud: L Sept 06, 2008 6:40 pm

Re: Esimene relv ?

Postitus Postitas Marekp »

Noorusaeg ja esimene pûss-ilusad mälestused. Seepärast need "vanad mehed" neid iz&toz-e soovitavadki, jättes mainimata, et tol ajal olid need ainukesed pûssid, mida oli vôimalik osta.
Kui teemaalgatajal finants väga ei pigista, siis mina kûll ei näe ûhtegi head pôhjust, miks Sa peaksid endale selle vene roika ostma. Sry väljendi pärast, aga môte jääb samaks. Eriti veel kui jahipisik ikka tôsine on. Kui finantsiga kitsas, siis teine asi ja häbeneda ei ole siin midagi.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Esimene relv ?

Postitus Postitas honkomees »

Marekp kirjutas:... mina kûll ei näe ûhtegi head pôhjust, miks Sa peaksid endale selle vene roika ostma. ....
Pole nõus selle roikaks sõimamisega.
Omades ka mitut vene ja mittevene relva, siis Toz-34 on ikka väga mõnus relv - istub mõnusalt kohe õlga visates palge, kerge, täpne. Puuduseks on ta suhteline õrnus, puude langetamiseks ei sobi ja aeg-ajalt tekib robustsel käsitsemisel rikkeid. Kasutan ka praegu 1969. a. Toz-34. Ka mu TOZ-BM, igavana mudel, on kerge ja täpne, kukkedega stiilne püss, klassilt muidugi 34 tunduvalt allpool. Aga IZ-id on äärmiselt töökindlad, kuid vähemalt mulle nad kätte ei istu, tõeliselt kohmakad rondid. Üks selline nui seisab ka kapis, teinud neljakümne aastaga vast paarkümmend pauku.
Samas ka mitmeid lääne relvi, mis tunduvalt ebamugavamad kui TOZ-34, rasked ja ka vähe töökindlad.
Mina sileraudse puhul küll ei näe põhjust KORRAS ja kätte/palge sobivast TOZ-34-st loobumiseks. Ise igatahes uut sileraudset soetada ei kavatse, minu elueaks jätkub teda küll
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Vasta