Hundijälg?

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
Vasta
Kasutaja avatar
ilvard
Postitusi: 24
Liitunud: R Okt 14, 2005 12:28 pm

Hundijälg?

Postitus Postitas ilvard »

Kas tegu hundijäljega? Pikkus oli 11cm, eks veidi sulanud ka, aga siiski suur jälg.
Pilt
www.joaveski.ee
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Hundijälg?

Postitus Postitas kakuke »

Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
jyri

Re: Hundijälg?

Postitus Postitas jyri »

Pakuks võsamillele kuuluvat,esikäpp,arvatavalt vasak.
Pahandus
Postitusi: 4
Liitunud: E Nov 07, 2005 8:20 am

Re: Hundijälg?

Postitus Postitas Pahandus »

Pakuks , et koer , sest hundil on tagumine käpa padi nagu rohkem pikem aga siin on ta kolmnurkne ja muidugi käpa jälg ka hundil pikem aga see on siin ümar.
see muidugi minu arvamus, aga mis asjatundjamad arvavad.


tervitustega
Jaht kui sihuke meeldib, aga ainult vereta jaht
Kasutaja avatar
polomark
Postitusi: 2
Liitunud: E Okt 19, 2009 10:21 am

Re: Hundijälg?

Postitus Postitas polomark »

Käisin kolm päeva Soomaal telkimas ja metsades matkamas ning hommikul matka alustades nägin lumel värskeid jälgi. Loom oli käinud seal kella 04:00 - 08:00 vahemikus (tean lumesaju lõppemise põhjal väita).

Lisan kaks fotot jälje mõõtude kohta ja ühe foto jäljereast.
Jäljerea kõrval oli samasuunaliselt veel teinegi analoogne jäljerida, väiksemate käppadega.

Piirkond: Soomaa Rahvuspark, Halliste jõe ääres, Tuhametsa reservaadist idas (kaartil paremal).

Aeg: Veebruari algus.

1) Kas tegemist oli hundiga?
2) Kui oli hunt, siis mitme aastane? Huvitav oleks teada.

Plaanisin hunte pildistada tookord varjest, kuid jälgedest rohkemat ei õnnestunud kohata elusuuruses:-(.
Manused
DSC00507_2.jpg
DSC00509_3.jpg
DSC00508_2.jpg
kaspars
Postitusi: 47
Liitunud: P Juun 20, 2010 8:49 pm

Re: Hundijälg?

Postitus Postitas kaspars »

enda jäljeajamis tarkusest ütleksin tegemist ei ole hundiga...minu teada hunt astub tagumise käpaga esimese käpa jälge(nagu ilveski) sel jäljerea pildil tundub neid jälgi nagu liiga tihedalt ja hunt käib ka sirges reas, st ei astu ühe käpaga paremale teisega vasakule...Ja üks põhireegleid, mis mulle räägitud/näidatud, et hundi jäljel peab saama tiku või sirge puuoksa asetada 4 käpapadja vahele(need neli väiksemat) st kahe äärmise ette ja kahe keskmise taha peab tikk mahtuma nii et ei jää padja jälge...
Nii et mina ütleksin et tegemist koeraga...ehk mõni jäljeteadlane või luuraja kinnitab mu juttu või räägib midagi täpsemalt...
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Hundijälg?

Postitus Postitas hundikütt »

Tegu tõenäoliselt siiski koeraga.
Kasutaja avatar
polomark
Postitusi: 2
Liitunud: E Okt 19, 2009 10:21 am

Re: Hundijälg?

Postitus Postitas polomark »

Lisan veel ühe foto, mis tehtud samast jäljereast (ülalt alla), kui liikusime paarkümmend meetrit edasi.

Lugedes Jahiraamatut ja vaadates seal toodud jälje kirjeldusi, kaldun ka ise arvama, et tegemist ühe suurema ja teise veidi väiksema koera rännakutega. Jälg liialt ümar ja suund lookleb veidi vasakule paremale pikisuunas vaadates.

Kaarti vaadates on tegemist täiesti inimtühja paigaga paljude kilomeetrite raadiuses, kuid eks neid metsikuid koeri ole liikvel päris palju, kes ringi hulguvad.
Manused
DSC00505v.jpg
Prohvet Maltsvet
Postitusi: 426
Liitunud: T Dets 11, 2007 5:26 am

Re: Hundijälg?

Postitus Postitas Prohvet Maltsvet »

Pakuks koera.
Ole kui leebe tuul...
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Hundijälg?

Postitus Postitas jorr »

Ilvardile pakuks küll hunti aga jälge ikka vaja vaadata pikemalt,mitte aint ühte jälge,käigurada ikka.Ehk eksin,kuid tundub isegi ,et seda jälge on teinud mitu looma ja viimasel siis selgelt näha.Kuid lõpus olevad jäljerajad ja jäljed on minu arvates koera omad.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
sibiri
Postitusi: 33
Liitunud: L Dets 31, 2005 3:32 am

Re: Hundijälg?

Postitus Postitas sibiri »

Koer,koer ja jälle koer! :
Manused
volk2.jpg
on hunti omad.
on hunti omad.
on hunti omad.
on hunti omad.
TauriTamm
Postitusi: 7
Liitunud: P Mär 06, 2011 9:51 pm

Re: Hundijälg?

Postitus Postitas TauriTamm »

Kindlasti on tegemist koeraga, hundi esimesed kaks küünt on peaaegu alati kõrvuti, mitte lahus.
Vasta