Kuidas püüda jänest?

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
freelander
Postitusi: 78
Liitunud: K Juun 11, 2008 12:21 am

Kuidas püüda jänest?

Postitus Postitas freelander »

Nimelt liigub siis üks igati huvitav jänes mööda põldusid siin kandis. Aga kuna ei tahaks talle liiga teha, siis tahaks ta ilusti kätte saada. Oskab keegi soovitada, kuidas ehitada jänesele püünist, või midagi taolist, et teine ohutult kätte saada?
Kasutaja avatar
jahipuss
Postitusi: 121
Liitunud: L Mär 08, 2008 10:14 pm

Re: Kuidas püüda jänest?

Postitus Postitas jahipuss »

Ja mis sa selle jänesega peale hakkad siis :roll:
mõtle mitu korda sihi üks kord
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Kuidas püüda jänest?

Postitus Postitas andrus »

Kaeva 3x3x3m auk,pane kile peale ja kata lumega.Edasi pole muud teha kui ootama jääda.

Auk selles suhtes hea,et pole tarvis hakata põnevale jänkule pärast puuri muretsema.Käid aga augu serval imetlemas ja viid kapsast ja porganit.
jahismurf
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Re: Kuidas püüda jänest?

Postitus Postitas gunnar »

freelander kirjutas:Nimelt liigub siis üks igati huvitav jänes mööda põldusid siin kandis. Aga kuna ei tahaks talle liiga teha, siis tahaks ta ilusti kätte saada. Oskab keegi soovitada, kuidas ehitada jänesele püünist, või midagi taolist, et teine ohutult kätte saada?


Ära peale enam võta :D
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Kuidas püüda jänest?

Postitus Postitas baddmann »

gunnar kirjutas:
freelander kirjutas:Nimelt liigub siis üks igati huvitav jänes mööda põldusid siin kandis. Aga kuna ei tahaks talle liiga teha, siis tahaks ta ilusti kätte saada. Oskab keegi soovitada, kuidas ehitada jänesele püünist, või midagi taolist, et teine ohutult kätte saada?


Ära peale enam võta :D


Või pigem siiski võtku veel rohkem peale, siis unustab ära mida küsis ja äkki jätab jänese rahule ?

Teema algatajale: kas see jänes ei võiks seal niisama rahulikult põldude peal edasi uidata ? Jänese püüdmine püünisega on Eestis ebaseaduslik.

BM
Kasutaja avatar
raindrenkhan
Postitusi: 219
Liitunud: K Mär 26, 2008 10:26 pm

Re: Kuidas püüda jänest?

Postitus Postitas raindrenkhan »

gunnar kirjutas:
freelander kirjutas:Nimelt liigub siis üks igati huvitav jänes mööda põldusid siin kandis. Aga kuna ei tahaks talle liiga teha, siis tahaks ta ilusti kätte saada. Oskab keegi soovitada, kuidas ehitada jänesele püünist, või midagi taolist, et teine ohutult kätte saada?


Ära peale enam võta :D



Sellised postitused on vahel head, saab korraliku kõhutäie naerda :D
Jaht ilma koerata on justkui saun ilma õluta
valgeronk
Postitusi: 316
Liitunud: L Sept 12, 2009 10:22 am

Re: Kuidas püüda jänest?

Postitus Postitas valgeronk »

Sa võta telliskivi,pane kivi jänese jooksurajale,raputa kivile tubakat.Jänes tuleb, nuusutab tubakat, aevastab,lööb nina vastu kivi ja minestab.Sinul pole midagi,korja ainult jänes kotti.
mõtus
Postitusi: 79
Liitunud: L Nov 12, 2005 5:38 pm

Re: Kuidas püüda jänest?

Postitus Postitas mõtus »

Kõikse paremini tulevad porgandi hääle peale :D (y)
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Re: Kuidas püüda jänest?

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Ma pole sellel sügisel ühtegi jänest lasknud. Lihtsalt, meie maadel, kui iga tubli jahimees pole vähemalt 5-10 rebast ära lasknud on jänest ikka vähe! :oops:
Kasutaja avatar
unt
Postitusi: 476
Liitunud: K Aug 27, 2008 12:40 pm

Re: Kuidas püüda jänest?

Postitus Postitas unt »

Ma kohe ei teagi, kuidas nende jäneste arvukuse ja rebaste arvukuse vaheline seos on? Fakt on see, et rebane jänkut sööb.
Aga ma ei mäleta oma 50 aastase elukese jooksul, et sellel ajal kunagi oleks olnud palju jäneseid. On olnud nii, et neid ikka kohtab ja on olnud aastaid, kus jänese jälg selline, et õhtul kodud räägid, et näe, nägin jänese jälgi :D
Minu vanaisa oli kusagil eelmise sajandi 50-60ndatel Läänemaal lühikest aega jääger või riiklik jahimees (nagu neid tollel ajal nimetati). Neil oli peal karusnahaplaan ja selleks anti neile püss ja padrunid. Nahad tuli anda riigile, aga liha jäi endale.
Minu vanaisal oli endal mingi kaheraudne "belglane", kal 16. Olen näinud tollest ajast üht vana fotot, millel vanaisa, hagijas ja nende ees 5 rebast ja 12 jänest. Vanaisa jutu järgi oli see tema ja tema koera ühe päeva saak. Sellest hagijast rääkis ta muidugi alati ülivõrdes ja vanaema poetas sinna juurde veel seda, et jäneselihast oli neil täiesti villand ja seda jagati ikka külapeale laiali ka. Ja sellised 3-4 jänkut ja 1-2 rebast - see olla olnud päris igapäevane asi.
Lisaks olid olemas metsised, tedred.
Ma tahan sellega öelda, et sügavalt kahtlen, et jäneste väike arvukus on rebase süü. Oli ju olemas tollel ajal mõlemaid ja mõlemaid oli palju. Aga tollel ajal puudusid kährad. Vähe oli metssigu.
Lihtsalt selline mõttekäik käis korra peast läbi :?
Jahil juhtub nii mõndagi... ja kõigil pole vaja kõike teada!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Kuidas püüda jänest?

Postitus Postitas honkomees »

unt kirjutas:....Aga ma ei mäleta oma 50 aastase elukese jooksul, et sellel ajal kunagi oleks olnud palju jäneseid. ...

no, ma kah oma 50 aasta jooksul mäletan küll noorpõlves olid jänesed pidevalt tsikli- ja autotuledes ja eks neid sai üksjagu alla ka aetud :oops: Veel 90-ndate alguses oli teisi teel näha. Aga viimased 10-15 a on nii, et kui aastas paar korda näed jänest tuledevalgel (ometi sõidan iga päev tööle ja tagasi pool aastat pimedas, lisaks muud sõidud), siis on hästi. Noh jälgi ööga ikka tehtud on, aga selliselt jänest pole enam näha.
P.S. ja jänes ei jää enam tuledevihus otse jooksma, vaid hüppavad paari meetri järel kõrvale
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
draiwer
Postitusi: 387
Liitunud: R Mai 29, 2009 9:36 am

Re: Kuidas püüda jänest?

Postitus Postitas draiwer »

Vaatasin kunagi üht saadet kus oli ühes riigis (nime ei mäleta)meeletult jäneseid.Nimelt vohasid seal ühed taimed mis jänese põhitoit.Iga paari aasta tagant se taim aga ei vohanud nii hästi ja jäneste arvukus sel ajal vähenes üle 60 protsendi.Filmis öeldi selgelt,et kui pole söödavat siis pole ka jänest.Vaadates Eestit siis peale iseseisvumist kadus meil põllumajandus ja jäneste arvukus seega tundub,et meilgi seos toiduga.Samas piirkonniti kus tegeldakse aktiivsemalt põlluharimisega ja metsatöödega jänest siiski on rohkem.Talvel tuleb ikka langetada puid jänestele kohtades kus teda vähe,see siiski aitab jäneseid ja hoiab neid läheduses.Olen pannud tähele,et kus tormiga murdunud mõni haavapuu siis see on talvel üsna paljaks kooritud ja jänesed ka paigas tuleb vaid lisaks langetada.
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Re: Kuidas püüda jänest?

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Ega tegelikult rebane pole ainuke jänese vaenlane! Kassikakk, kanakull, ronk, ilves, hunt ja vabandust, üllatus, üllatus: valge-toonekure apla pika noka vahele kipuvad jänesepojad jääma! :x :(
Isapull
Postitusi: 57
Liitunud: E Okt 23, 2006 10:35 am

Re: Kuidas püüda jänest?

Postitus Postitas Isapull »

Õige! Mida vähem mürke põldudel, seda rohkem konni ja hiiri, seda parem on kurgede tervis, arvukus ja isu, sama kehtib kakkude, kullide ja muu lendava lihasööja kaadri kohta, samuti on rebastega. Milleks süüa putukaid ja lõõrikaid, kui jänesepoeg vaatab sulle hirmunult otsa, ega liigu paigast.

Jänest ma elusalt ei püüaks, kui on tung pai teha, võib turult küüliku osta.
Vasta