palun aidake mind

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
Crissu
Postitusi: 28
Liitunud: K Mär 19, 2008 2:03 pm

palun aidake mind

Postitus Postitas Crissu »

tere,kas kellegil pärnu küsimusi pole? Ma olen nüüd järgemööda nädala jagu õppinud, kas tõesti peab kõik sõna sõnalt peas olema?? Ja kas on vaja ka teada välismaalase relva asjaajamisi jne? Palun aidake mind siis, või peaks ikka esimese korraga viljandisse minema? Lihtsalt ei jää pähe see sõnastus.. :VS
Crissu
Postitusi: 28
Liitunud: K Mär 19, 2008 2:03 pm

Re: palun aidake mind

Postitus Postitas Crissu »

mitte keegi pole pärnus eksamit teinud w?
Noor jahimees!
Postitusi: 92
Liitunud: K Aug 19, 2009 9:33 am

Re: palun aidake mind

Postitus Postitas Noor jahimees! »

Ma ei soovita tõesti sul eksamit pärnus teha, kuna seal on jah sõna-sõna pealt see eksam (nii olen ma vähemalt kuulnud) :roll: . Mine tallinnasse või siis viljandisse seal on jah oluliselt kergem. Mina ise käisin Tallinnas tegemas suvel ning soovitan soojalt seda kohta :P
Paremat kohta ei tea, kui Mets!!!:)
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: palun aidake mind

Postitus Postitas aivar00 »

Kellele sa seda eksamit ja relvaluba teed :M kas endale või eksamineerijale :lol:
ikka lõbusalt
Crissu
Postitusi: 28
Liitunud: K Mär 19, 2008 2:03 pm

Re: palun aidake mind

Postitus Postitas Crissu »

ma palusin end aidata,mitte siin õiendama hakata :x
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: palun aidake mind

Postitus Postitas Feen »

Mis siin ikka rohkem aidata, õpi aga kõik pähe (lisaks tee endale selgeks ka) ning ongi korras.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
joosep
Postitusi: 80
Liitunud: K Jaan 12, 2005 9:48 am

Re: palun aidake mind

Postitus Postitas joosep »

Kui tsiteerida klassikuid, siis "kui tervet ei jõua, õpi pool". Eksamil käimiste arv ei ole piiratud, aga elukogemus see-eest milline! Saad kõige paremini teada, mida küsitakse.

Räägin omast kogemusest.
Kasutaja avatar
annaliisa
Postitusi: 407
Liitunud: P Okt 14, 2007 8:53 pm

Re: palun aidake mind

Postitus Postitas annaliisa »

kui asjad endale selgeks saad, ei tundu asi enam nii üle mõistuse ju... kui ikka tahad saada relvaluba, pead lihtsalt tuupima tuupima ja muudmoodi ei saa :)
Vegetarian is an old indian word for bad hunter.
valgeronk
Postitusi: 316
Liitunud: L Sept 12, 2009 10:22 am

Re: palun aidake mind

Postitus Postitas valgeronk »

Olen olnud eksamikomisjonis noorjahimeestele teooriaeksamil.Eks ole ka sellel eksamil üksjagu pusimist.Minu nägemusel tulevad õiged teadmised alles peale eksameid,aastate jooksul.Mis puutub aga relvaeksmit,soovitus ainult ühene,pähe tuupida.Eks ole ka relvaseaduses palju jama sees,ei hakka üksikasjalikult neid välja tooma.Kõige tähtsam on ohutus,kuidas relvaga toimetada.Õpi relvaseadus pähe,aga eksamil kasuta oma mõtteid ja kirjaviisi,vasta nii kuidas seadus nõuab.
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: palun aidake mind

Postitus Postitas aadu kadakas »

valgeronk kirjutas:Olen olnud eksamikomisjonis noorjahimeestele teooriaeksamil.Eks ole ka sellel eksamil üksjagu pusimist.Minu nägemusel tulevad õiged teadmised alles peale eksameid,aastate jooksul.Mis puutub aga relvaeksmit,soovitus ainult ühene,pähe tuupida.Eks ole ka relvaseaduses palju jama sees,ei hakka üksikasjalikult neid välja tooma.Kõige tähtsam on ohutus,kuidas relvaga toimetada.Õpi relvaseadus pähe,aga eksamil kasuta oma mõtteid ja kirjaviisi,vasta nii kuidas seadus nõuab.


Valgeronk on andnud õiget nõu, kuidas praktikas õige on, kui eesmärk on "sooritada". Tegelikult on varem Aivar00 mitte norinud noore inimesega, vaid soovitanud õiget mõttesuunda. Aga põhihäda ongi see, et igasugune õppimine peab tänapäeval olema selline, et tambid pähe aru saamata sisust. Esitad eksamineerijale, kes rahule jääb ja siis nagu olekski kõik ok! Aga ei ole, sest nagu Valgeronk ütleb: "Õiged teadmised tulevad alles palju hiljem pärast eksameid."
Seega on vale, et meie õppemetoodika toodab tuupijaid ehk "sooritajaid", mitte aga kaasa-, ammuks veel edasimõtlejaid. Lisaks teooriat ei toeta asjalik praktiline õpe. Aga veel suurem probleem on see, et kui inimene ise seda ei adu ning loebki normaalseks. Nii, et tee see exam nii ära nagu nõutakse, kuid võta vaevaks endale sisuliselt asjad selgeks teha. Olgu siis enne või pärast "sooritamist". Aga minu jutt pole aasimiseks, vaid heatahtlikuks suunamiseks. Edu!
Halleluuja
Postitusi: 3
Liitunud: K Okt 06, 2010 5:09 pm

Re: palun aidake mind

Postitus Postitas Halleluuja »

Kui ei saa tehtud, siis õpid ja lähed hiljem uuesti. Käid kohal ja näed asja ise ära, mida ja kuidas küsitakse. Muidu, Pärnu jt. kohta ma ei tea, aga Tallinnas oli möödunud aastal eksamis 10 küsimust. 8 olid valikvastustega(võis mitu õiget varianti olla, kõik tuli märkida) ja 2 viimast oma sõnadega vastata. Minul olid nendeks esmaabi rindkere haava puhul ja relva ohutu käsitsemine. Valikvastustega küsimuste teemadest mäletan neid: mis on hädakaitse, mis asutused kontrollivad relvade kasutamist ja transporti (vmt.), mitu padrunit tohib kodus olla. Rohkem kahjuks ei meenu enam konkreetseid küsimusi... No ja muidugi püssi kätte võttes pead esimese asjana võtma salve ära ning kontrollima et padrunit poleks padrunipesas(mitte "rauas"! endal lipsas ähmis peaga just selline väljend üle huulte :D ). Nädala jagu õppimist võib muidugi natuke vähe olla küll, oleneb kuidas pea võtab. Mina õppisin kuskil poolteist kuni kaks kuud.
Crissu
Postitusi: 28
Liitunud: K Mär 19, 2008 2:03 pm

Re: palun aidake mind

Postitus Postitas Crissu »

mõni mõiste on sõnasõnalt peas ka juba, aga lihtsalt ei jää pähe kõik see värk..jahieksam on mul tehtud..tahaks ka relvaeksami tehtud saada.
Kasutaja avatar
raindrenkhan
Postitusi: 219
Liitunud: K Mär 26, 2008 10:26 pm

Re: palun aidake mind

Postitus Postitas raindrenkhan »

Kui ise tegin öeldi ka et sõnasõnalt peab kirja panema. Kirjutasin eksamil mõtte edasi mis antud puktsi öelda taheti ja sai tehtud.
Jaht ilma koerata on justkui saun ilma õluta
joosep
Postitusi: 80
Liitunud: K Jaan 12, 2005 9:48 am

Re: palun aidake mind

Postitus Postitas joosep »

Seal, kus ei ole valikvastuseid, vaid nõutakse täpset teksti, ongi jah hullem. Ise tegin Tartus, seal oli nii, Rainil minu teada samas piirkonnas. Näiteks kui oli küsimus, mis juhul keeldutakse relvaloa väljastamisest (vist 11 põhjust), pidid kõik nimetatud olema, üks puudu, on punkt valesti vastatud. Sellised täpset vastust nõudvad punktid tuleb paratamatult pähe taguda. 1 punkt oli esmaabist ja 1 karistustest. See oli 6 aastat tagasi. Iga kord sadas üle poole läbi.
Rafter
Postitusi: 45
Liitunud: L Aug 21, 2010 9:52 pm

Re: palun aidake mind

Postitus Postitas Rafter »

joosep kirjutas:Seal, kus ei ole valikvastuseid, vaid nõutakse täpset teksti, ongi jah hullem. Ise tegin Tartus, seal oli nii, Rainil minu teada samas piirkonnas. Näiteks kui oli küsimus, mis juhul keeldutakse relvaloa väljastamisest (vist 11 põhjust), pidid kõik nimetatud olema, üks puudu, on punkt valesti vastatud. Sellised täpset vastust nõudvad punktid tuleb paratamatult pähe taguda. 1 punkt oli esmaabist ja 1 karistustest. See oli 6 aastat tagasi. Iga kord sadas üle poole läbi.

Kui neid postitusi vaadata siis on ikka hea küll et endal paberid korras (y) .Tänapäeval tundub jahimeheks saamine raskem kui autojuhiks saamine :M .Aga kui kainelt järgi mõelda, siis ta nii peaks ka olema.
Vasta