relvasoetamisloast keeldumine jne..

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
Crissu
Postitusi: 28
Liitunud: K Mär 19, 2008 2:03 pm

relvasoetamisloast keeldumine jne..

Postitus Postitas Crissu »

kui psühhiaater on andnud mulle positiivse hinnangu relva kasutamiseks jne. kas siis on õigus mõnel liiklusmendil öelda relvainspektorile, et mulle ei peaks väljastama relva ja soetamisluba,kuna ma olevat ebastabiilse ja äkilise käitumisega??? ei tule nagu meelde ,et oleksin midagi sellist teinu,mul on 2 trahvi pisivigade eest ,aga need peaks aegunud olema? Inspektor ütles et need ei loegi,aga lihtsalt üks politseinik ei soovita mulle relva anda jne.?
Taniel
Postitusi: 18
Liitunud: N Sept 14, 2006 10:30 pm

Re: relvasoetamisloast keeldumine jne..

Postitus Postitas Taniel »

Oli minulgi sama teema siin Hiiumaal.Algul relvainspektor ütles,et helistab kui eksam on ja siis kui ma läksin mõne kuu pärast oli juurde tekkinud see asi,et pean rääkima konstaabliga.Saigi temaga suheldud ja siis see tüüp ajas ikka sellist Pa**a , et anna olla.Ma olevat ühiskonnast eraldunud,ma ei seltsi inimestega,mul pole sõpru ja 100 muud viga pidi mul veel olema.Aga siis tulid tutvused appi ja sai käidud juhtivkomissaari jutul ja see ütles,et polnud üldsegi alust mulle ära õelda,kuna mul on politseis puhas leht ja see konstaablikene ületas oma võimu piire niiõelda.Aga noh,eks see konstaablike ole ka paras frukt.Ma soovitan sul Crissu minna ka,vähe kõrgemate politseiametnike jutule,võib-olla lahenevad asjad samamoodi nagu minul.
Crissu
Postitusi: 28
Liitunud: K Mär 19, 2008 2:03 pm

Re: relvasoetamisloast keeldumine jne..

Postitus Postitas Crissu »

äkki see ment on lihtsalt feminist, kes ei taha, et naised nende maale trügivad :) ma ei saa aru, ma ei ole ju ühegi mendiga halvasti ega üleolevalt käitunud ja kaks trahvi olid aastate eest keelumärgi alt läbi sõitmise ja üks ilma kindlustuseta sõitmise eest.Aru ma ei saa :VS ..eksam on mul 19 jaanuar ja inspektor teatab mulle reedel ,kas mulle antakse soetamisluba ,kui eksami ära teen. ei hakka siis üldse oma pead õppimisega vaevama.. :| kas eksam on muidu pärnus testivormis?
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: relvasoetamisloast keeldumine jne..

Postitus Postitas baddmann »

Politseiametnike avalikus, kuigi anonüümses foorumis "mentideks" nimetamine (ment = vene blatnoisläng miilitsa kohta) on muidugi ilmselgelt küpse, stabiilse ja aruka inimese tunnus. Eriti tasub seda rõhutada olukorras, mil terminit kasutab õrnema sugupoole esindaja :)

BM
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: relvasoetamisloast keeldumine jne..

Postitus Postitas honkomees »

baddmann kirjutas:Politseiametnike avalikus, kuigi anonüümses foorumis "mentideks" nimetamine (ment = vene blatnoisläng miilitsa kohta) on muidugi ilmselgelt küpse, stabiilse ja aruka inimese tunnus. Eriti tasub seda rõhutada olukorras, mil terminit kasutab õrnema sugupoole esindaja :)

BM

no sellised laialtlevinud üldrahvalikud väljendid nüüd küll vaimse seisundi stabiilsuse kohta midagi ei räägi ...
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: relvasoetamisloast keeldumine jne..

Postitus Postitas Beretta »

Relvaseadus
§ 36. Füüsilisele isikule soetamisloa ja relvaloa andmist välistavad asjaolud

(4) Peale käesoleva paragrahvi lõikes 1 nimetatud aluste võib loa andja keelduda soetamisloa ja relvaloa andmisest:

3) isikule, kes enda või teise isiku turvalisust ohustava eluviisi või käitumise tõttu on sobimatu antud liiki relva soetama ja omama.

Äkki on vastus siis §36 lg.4 p ehk oled millegagi hakkama saanud? Eelnevad sama §36 välistavad asjaolud oleks vast liiga räiged?
Grumpy old man
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

Re: relvasoetamisloast keeldumine jne..

Postitus Postitas Anti »

Äkki peaksid mõtlema, kuidas antud liikluspolitseinikuga suheldud sai, kui ta sind kinni pidas? Ju sa siin ikka päris ausalt kõike ei kirjutanud, sest vaevalt, et keegi hakkaks ilma põhjuseta sulle loa andmist keelama.
http://beta.album.ee/antilaht
Crissu
Postitusi: 28
Liitunud: K Mär 19, 2008 2:03 pm

Re: relvasoetamisloast keeldumine jne..

Postitus Postitas Crissu »

tõesti , ma mõtlesin kõvasti järgi,mida ma siis nii väga tegin ????ei tule meelde, sest pole midagi meelde tuletada. :M võibolla see lause siia ei sobi,aga ega mul selleks relvaluba ei lähe vaja,et midagi halba teha..ja muidugi tuleb selle kohta jälle mõni targutamine nagu selle mendi sõna kohta..kõik räägivad nii..muidugi ametniku ees oskan ka ilusti rääkida,aga neid tähenärjaid leidub igas foorumis. Aga tänan ,kes aitavad.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: relvasoetamisloast keeldumine jne..

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Vaat keeldumise korral pöörduksin kõigepealt prefekti poole ja kui sealt abi ei saa siis ilmselt kohtusse.Küllap kohus siis tuvastab ,kas olen ühiskonnale ohtlik v ei.Meil käib ka alati konstaabel naabrimeest küsitlemas ,kui miskit relvalubadega pistmist,kas siis pikendada v uut relva soetada.Võib ju olla ,et keegi üliaktiivne kaaskodanik väljendab oma eitavat seisukohta relvadesse,või lihtsalt ei meeldi sa kellegile ja ametnik /politseinik ei viitsi asjase lihtsalt süübida .Alati on lihtsam öelda ei ja kogu lugu.Kui vähe oma õiguste eest "ähvardad" mingil moel seista ,küllap siis asjad ka lahenevad.Pole ju võimalik ,et lihtsalt kellegi bla -bla peale lihtsalt keeldutakse,asjal peab ikka konkreetne alus ka olema.Ma vähemalt loodan ,et nii päris meie riigis veel asjad ei käi ja põhjenduse on ametnikud siiski kohustatud ütlema.Kui leiad siis ,et on liiga tehtud ongi vaja enda eest seista!
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: relvasoetamisloast keeldumine jne..

Postitus Postitas TiitR »

Minul käis näiteks kohalik konstaabel enne soetamisloa väljastamist (rääkis, et teda saadeti prefist seda tegema) külas ja lisaks mu korteri sisustuse visuaalse hindamise, küsitles ka naabreid, et kes ma selline olen ja kuidas teistes olukordades käitun, kas on märgata, et ma äkki tihti vintispeaga koju kakerda :lol: , jne....kui püss(id) juba majas, siis kangutas mehiselt ka relvakappi ja päris kus hoitakse võtmeid, kas väikeseid lapsi on, jne... Võtsin seda kui loomulikku teguviisi, kuna ise oleksin sama rahulik, et ametivõim ka mind sellest teavitab, kui näiteks ülevalt naaber otsustab järsku relva muretseda ja 8)
Crissu
Postitusi: 28
Liitunud: K Mär 19, 2008 2:03 pm

Re: relvasoetamisloast keeldumine jne..

Postitus Postitas Crissu »

tänan, tahaks jah ka ise teada,mispärast keeldutakse, aga see ei ole veel kindel.Omaarust olen vägagi normaalne kodanik, mees mul on jahimees,ise tegin jahieksami 3 aastat tagasi, olen ise 10 aastat kõrvalt näinud,kuidas see jaht käib jne. ja kuidas relvi peab hoidma ja oma käitumisega ettevaatlik olema.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: relvasoetamisloast keeldumine jne..

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Crissu kirjutas:Omaarust olen vägagi normaalne kodanik,

Aga sa küsi kõigepealt kaasa käest ,järsku tema ei arva nii ja mõjutab konstaablit :D
Crissu
Postitusi: 28
Liitunud: K Mär 19, 2008 2:03 pm

Re: relvasoetamisloast keeldumine jne..

Postitus Postitas Crissu »

aga vot tema ajabki mind eksamit tegema. :)
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: relvasoetamisloast keeldumine jne..

Postitus Postitas TiitR »

Crissu kirjutas:aga vot tema ajabki mind eksamit tegema. :)

..et ise nagu ei tahakski minna? :lol:
valgeronk
Postitusi: 316
Liitunud: L Sept 12, 2009 10:22 am

Re: relvasoetamisloast keeldumine jne..

Postitus Postitas valgeronk »

Crissu,eks mõnedki inspektorid tunne ennast kindralina.Võta asja rahulikult.Kui kohalik inspektor keeldub,võta ühendust juristiga ja selgita olukorda.Raha ilmselt kulub,aga ega raha maailmas otsa pole saanud.Eesmärk ju sinul tore,tahad saada jahimeheks(naiskütiks) Ja kui kord oled selleks ka saanud,distsiplineerib see sind kindlasti.Edu sulle.
Suletud