relvasoetamisloast keeldumine jne..

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: relvasoetamisloast keeldumine jne..

Postitus Postitas Ahto Kattai »

sammal.habe kirjutas:ärge nüüd tänitage naisterahva kallal, kurjad onukesed -

Just minu mõte ,kas teist endist keegi oleks ikka nõus ilma relvata jahimees olema? Jätaks nooriku rahule ja jääme ootama ,et meid ka asjade kulgemisest teavitatakse,lihtsalt huvist!
Kasutaja avatar
Olgerd
Postitusi: 787
Liitunud: P Apr 09, 2006 5:16 pm

Re: relvasoetamisloast keeldumine jne..

Postitus Postitas Olgerd »

See on ju üsna tüüpiline, et kui sul relva ei ole, siis ei ole sa teiste silmis õige jahimees või täisõiguslik jahimees, mis sest et põhikirja vms järgi oled.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: relvasoetamisloast keeldumine jne..

Postitus Postitas aivar00 »

Kuidas võtta. Minu seltsis käis üks mees tatikast saadik isaga metsas. Seega võib öelda - jahimeeste seas üles kasvanud. Relvaloa tegi aga alles 35 või 36 aastaselt. Ütles, et lihtsalt ei tahtnud varem :M rahas ka küsimus ei olnud- peres relvi mitmeid.
ikka lõbusalt
jyri

Re: relvasoetamisloast keeldumine jne..

Postitus Postitas jyri »

aivar00 kirjutas:Kuidas võtta. Minu seltsis käis üks mees tatikast saadik isaga metsas. Seega võib öelda - jahimeeste seas üles kasvanud. Relvaloa tegi aga alles 35 või 36 aastaselt. Ütles, et lihtsalt ei tahtnud varem :M rahas ka küsimus ei olnud- peres relvi mitmeid.

Aga minust sai ühes seltsis lausa vaenlane nii mõnelegi,sest "tuli mingi Jyri oma koertega,ja muid ajajaid polnudki enam vaja",ehk niimõnedki "jahimehed" pidid tegema eksami,soetama relva jne. ehk portsutäis "ebamugavusi" ja kohustusi(laskekatse jne)neile.Enne seda käisid,vahest naiste/lastega (et rohkem portse saaks,seems to ) ajus asimuti järgi,siis neid pool päeva otsisti metsas.Ja nii 10 aastat jutti.Sea ja põdra jäljel vahe tegmine jäigi "kõrgemaks matemaatikaks",ehk omandamatuks.
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: relvasoetamisloast keeldumine jne..

Postitus Postitas hundikütt »

Huvitav Jyri,kuidas sa oma koertega sinna seltsi siis pääsesid,kui kõigi elu peapeale pöörasid.Meil võetakse uusi liikmeid üldkoosoleku otsusega ja enamus peab olema poolt.Kui ikka inimene on vastumeelne,siis ka seltsi ei saa ja selleks on aastane katseaeg,mis näitab üsna ruttu inimese olemuse välja.Igas sektsioonis omad tavad ja kombed ja neid tuleks ikka uustulnukal austada,meeldigu või mitte.
No mina küll ette ei kujuta ,et ma peaks sellise seltskonnaga jahil käima kes on mulle vastumeelne või mina neile.Meil ikka rohkem sõpruskond,kuigi ka seal tulev vahest tülisid ja ütlemisi ette,aga see kõik ju loomulik.Eks me ju kõik omaette isiksused ja enda arvates üks kõvem kütt kui teine.
jyri

Re: relvasoetamisloast keeldumine jne..

Postitus Postitas jyri »

Eks kõik mis Hundikütt räägib,on ka õige.Ainult ma ütlesin,et "nii mõnigi" osutus "vaenlaseks".Teised,kel relvad olemas,olid minu poolt.Seda enam,et ca.50% põtrade limiidist oli minu poolt lastud.Aga tolle seltsiga enam jahil ei käi,kuigi jahilkäiate enamus pooldas mind.Ja põdraload jäävad neil realiseerimata.Rääkimata sigadest.Nüüd kohtusin veel kahe mehega,kes sealt seltsist "sääret teinud"- no ei taha nad õnnetust oodata ega joodikutega "ühisjahti" pidada-huvid erinevad.Aga kuidas saab mõnes seltskonnas kedagi maha hääletada,eriti nende poolt,kes üldse jahil ei käi,pole vaja kirjeldada.Rõhutan,et jutt käib "linnameestest",kes tahavad looduses lõõgastuda,kes kuidas oskab.Siit ka erinev arusaam.Viimased aastat 5 olen seltsis "maakatega" ja ei tunneta,et keegi oleks seljataga sosistanud midagist. Võibolla ongi see erinevus,mida teises teemas taheti näha maa-ja linnamehe vahel?
Crissu
Postitusi: 28
Liitunud: K Mär 19, 2008 2:03 pm

Re: relvasoetamisloast keeldumine jne..

Postitus Postitas Crissu »

eksam siis mul sooritatud,küll alles teise korraga,,tegin pärnus..oli veel 3 meest,kes ei sooritanud..järgmine nädal läheb soetusluba taotlema ja vaatan,mis mulle põhjenduseks öeldakse,et keeldutakse.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: relvasoetamisloast keeldumine jne..

Postitus Postitas kakuke »

Tubli, et härjal sarvist haarasid.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: relvasoetamisloast keeldumine jne..

Postitus Postitas TiitR »

Crissu kirjutas:eksam siis mul sooritatud,küll alles teise korraga,,tegin pärnus..oli veel 3 meest,kes ei sooritanud..järgmine nädal läheb soetusluba taotlema ja vaatan,mis mulle põhjenduseks öeldakse,et keeldutakse.

Hoia siis meid uudishimulikke ikka asjadega kursis :D
Crissu
Postitusi: 28
Liitunud: K Mär 19, 2008 2:03 pm

Re: relvasoetamisloast keeldumine jne..

Postitus Postitas Crissu »

kindlasti hoian :)
Crissu
Postitusi: 28
Liitunud: K Mär 19, 2008 2:03 pm

Re: relvasoetamisloast keeldumine jne..

Postitus Postitas Crissu »

hommikul inspektor helistas ja ütles ,et tuleksin soetusloale järgi. Ei tea,miks nüüd järsku ümber mõeldi :)
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: relvasoetamisloast keeldumine jne..

Postitus Postitas Ats »

ja milleks see suur kisa siin enne?
Pole looma, pole probleemi!
Crissu
Postitusi: 28
Liitunud: K Mär 19, 2008 2:03 pm

Re: relvasoetamisloast keeldumine jne..

Postitus Postitas Crissu »

kus see kisa oli,ma lihtsalt küsisin teiste arvamust? Mõni teine tekitab siin paanikat.
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: relvasoetamisloast keeldumine jne..

Postitus Postitas aadu kadakas »

Ole hea ja loe oma postitused algusest peale üle, siis mõistad, mida Ats mõtles.
Suletud