kuhu lasta.

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: kuhu lasta.

Postitus Postitas tony »

Siga lased nagu pühvlitki vastu sabakonti:)....ja saad kuuli peast kätte.
Don Costa
Postitusi: 11
Liitunud: K Veebr 16, 2011 9:07 am

Re: kuhu lasta.

Postitus Postitas Don Costa »

http://www.metsastajaliitto.fi/files/si ... ttori.html

Valitse tähtain- vali optika
Valitse eläin- vali uluk
Lata ase- lae relv
ja tuld.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: kuhu lasta.

Postitus Postitas aivar00 »

Mul naaberjahtkonnas üks vanem härra lasi ajus seapõrsa. Lahkamisel nahas ühtegi lisaauku. Soolikalaskmisel leiti kuul sisikonnast- järelikult urruauku pead tagant laskma :lol:
Teise juhust tunnistajaks olin ise aastaid tagasi hanejahis- sõber lasi 12 cal. sileraudsest hanepadrunite lõppemisel 8,5 kartetšiga laetud padruniga (neid ubinaid mahub täpselt 9 tk. padrunisse) hanele ühe ubina otse silma- see siis alt laskmise suund :lol: :lol: :lol: .
Eest olen ise lasknud noore jahimehena põdralehmale otse kõrvade vahele(loomulikult juhus). 12 cal polevo kuul rebis nahale ainult triibu sisse. Lehm raputas pead, keeras külje ette ja sai teisest rauast matsu makku. Nii siis eest ja küljelt lasta ei tohi :oops:
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: kuhu lasta.

Postitus Postitas aadu kadakas »

Ainuke õigustatuim moment *****laskmisel ongi suuremat looma tagant tulistades (ilmselt vähe konservatiivsem mees :D ).
Siiski võiks niipalju aega olla, et oodata, kui külje keerab või jätta seekord laskmata, kui ta ei taha ikka "koju" tulla.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: kuhu lasta.

Postitus Postitas andrus »

Mis te selle augu ümber nii väga sügelete.Laske siis juba nõks ülesse poole.Kisa on palju aga ära ta enam ei lähe.
jahismurf
Kasutaja avatar
Veix
Postitusi: 200
Liitunud: E Veebr 11, 2008 5:19 pm

Re: kuhu lasta.

Postitus Postitas Veix »

Muidugi tagant vaates võiks kuldil ka mune sihtida, kuid kas see oleks eetiline. :lol:
valgeronk
Postitusi: 316
Liitunud: L Sept 12, 2009 10:22 am

Re: kuhu lasta.

Postitus Postitas valgeronk »

Oli meilgi jahiseltsis üks mees,kes lasi oma ainsa põdra(paarkümmend aastat jahimees)otse p---e auku.Hiljem on joogise peaga kiidelnud,pidavat kindlasti maha vatma ja sinna peabki laskma,polevat vaja uut auku teha.(see ei ole nali,kõik tõesti nii juhtunud)või peaks selle kõik jahinaljade alla panema??? Ha-HA.
Vasta