Universaalne vint

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
Gena
Postitusi: 16
Liitunud: P Apr 03, 2011 7:06 pm

Universaalne vint

Postitus Postitas Gena »

Weatherby Vanguard Synthetic Package 7mm Rem. Mag. & 270WSM 610.- €
Relvakomplekt:
Sisaldab: Weatherby Vanguard Synthetic + optika Bushnell 3-9x40
* optilise sihiku kinnitus
* relvarihm
* relvakohver 610.- €
Plaan soetada vint (esimene), k6rvale on 12/76 sileraud, põhimõtteliselt hoian nn. automaatidest jahil eemale, seega vana hea polt:) Aga arvamusi on mitmeid, seega tahaks omale veidi kindlust saada (mh.... 7,6 alla selle ple sea juurde asja- nii k6las yks 25a staasiga mehe arvamus)
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Universaalne vint

Postitus Postitas baddmann »

Ära jumala pärast ühtki muud varasemat "valin endale esimest vintrelva appi aidake" teemat siitsamast foorumist vaata. Kohe tuleb keegi, teeb sinu eest kõige õigema otsuse ära ja sul hakkab kohe kergem ;)

BM
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Universaalne vint

Postitus Postitas rajaleidja »

Gena kirjutas: (mh.... 7,6 alla selle ple sea juurde asja- nii k6las yks 25a staasiga mehe arvamus)

Kõige lihtsam valem tõe teada saamiseks on küsida juurde ühe kuni 5 aastase kogemusega ja teine kuni 40 aastase kogemusega mehe arvamus. Seejärel arvutad välja kolme arvamuse aritmeetilise keskmise ja saadki oma vastuse kätte :wink:
Gena
Postitusi: 16
Liitunud: P Apr 03, 2011 7:06 pm

Re: Universaalne vint

Postitus Postitas Gena »

Ma olen ca. kom 6htut lugenud siinse foorumi teemasid ja arutlusi.
Palju olen targemaks saanud ka, aga antud konkreetset teemat kui sellist pole esile kerkind.
Kasutaja wsm on kindlasti minu valiku poolt, aga tuleb trobikond kes ytleb et alla .308 pole yle kitse m6tet vaadata.
Ma ei kavatse endale l2hiajal teist vinti soetada - seega mul on vaja universaali, antud mudel katab k6ik nn. tingimused kuidkuna kaliiber 270 wsm on ikkagi suhteliselt uus siis ma ei ole saanud adekvaatset infot (lihtsalt ei teata sellest - põhiline soovitus on senini olnud, et mine Balodise juurde, sealt saad ikke m6ne tuki)
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Universaalne vint

Postitus Postitas aadu kadakas »

rajaleidja kirjutas:
Gena kirjutas: (mh.... 7,6 alla selle ple sea juurde asja- nii k6las yks 25a staasiga mehe arvamus)

Kõige lihtsam valem tõe teada saamiseks on küsida juurde ühe kuni 5 aastase kogemusega ja teine kuni 40 aastase kogemusega mehe arvamus. Seejärel arvutad välja kolme arvamuse aritmeetilise keskmise ja saadki oma vastuse kätte :wink:


Ja lisad juurde selle, mis ulukiliikidele endal kõige rohkem meeldib jahti pidada ning millist jahiviisi oled eelistanud või plaanid kasutama hakata.
Gena
Postitusi: 16
Liitunud: P Apr 03, 2011 7:06 pm

Re: Universaalne vint

Postitus Postitas Gena »

No mõte on sinna suvepoole ikka siga varitsusest v. pukist, siledaga on see veidi komplitseeritud.
Aga teisalt tahaks ka veidi rebast proovida... sealt ka see kaliiber.
Ma saan juba sellest aru kyll, et ega kaliiber ei l6hu vaid ikke kuul, aga eks kaliiber seab ka omad tingimused, ei ole nagu plaanis t2ismantliga laskma hakata:)
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Universaalne vint

Postitus Postitas baddmann »

Vaata, nendel 25 a staaziga meestel võib olla juhtunud selle 25 a staazi jooksul, et nad on kokku puutunud 2-3 kaliibriga: 7,62 mm ehk nt 308 Win ja siis mõni alla 6 mm kaliiber ehk nt venelaste Barsi padrun, mis iganes mõõtudega ta täpselt nüüd ongi. Sealt neil ka see teadmine, et siga ära alla 7,62 vaatagi. Tegelikult lasti barsiga omal ajal ka põtru, aga hetkel pole see meil legaalne. Kuid tänapäevased 6,5-7,62 mm kaliibrid on üldreeglina siiski üpris võimekad ning see valikus olnud 270 WSM on seda kohe kindlasti. 308WIN ei ole väga hea rebase laskmise kaliiber, minul on rebase (ja kitse) jaoks 243 Win ja olen ülirahul. Kõlbaks ka seale (kui oleks legaalne), aga mitte igasugusele seale ja mitte igas olukorras. 7mmRemMag ei ole kõige hullem kaliiber alustajale, aga vindilaskmist õppima temaga hakata mina küll ei soovitaks, pigem .270 WSM. See võiks olla midagi, mida mina valiks, kui praegu alustaks nende teadmistega mis nüüdseks on tekkinud olemasolevate kogemuste baasilt ja peaks valima ühe kaliibri, mitte mitut erinevat.

BM @ .22LR, .243Win, .308 Win, .300 WinMag, 9,74x74R + peotäis siledaid :D
Gena
Postitusi: 16
Liitunud: P Apr 03, 2011 7:06 pm

Re: Universaalne vint

Postitus Postitas Gena »

Selle kaliibri olen ma praktiliselt lukku pannud, mind huvitaks konkreetne relv - komplekt.
Samas on teretulnud kõik muud arvamused ja kommentaarid(positiivsed), sest nagu ma oma venna pealt nägin on tõene see, et inimene tahab - jumal juhib. Läks Wv transporterit ostma ... tagasi tuli MB Vitoga ... olles eelnevalt kinnitanud, et ta ühtegi mersut isegi mitte ei vaata:)
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Universaalne vint

Postitus Postitas baddmann »

Hehee, see komplekt viitab sul väga konkreetsele jahipoele :) Relval pole tõenäoliselt väga viga midagi, aga relv ja kohver suht samas hinnaklassis ??? Sealt ja sellest poest mina hoiaks kohvri arvelt küll võimaluse korral kokku, mul endal Saueri vägagi kvaliteetne kohver ning jahil on teda kasutada minu persooni jaoks suht ebamugav. Kui käiks pidevalt lendamas relvaga, siis teine lugu.

Poe osas kommentaarid mõttetud. Siinse foorumi kasutajatest enamik saab juba ilma nime mainimata aru, milliste kaubamärkidega tegu.

BM
Gena
Postitusi: 16
Liitunud: P Apr 03, 2011 7:06 pm

Re: Universaalne vint

Postitus Postitas Gena »

Poe osas ei oska eriti kommenteerida - tõesti noor ja roheline.
Antud komplekt tuli välja mul siis kui lahkasin siinse foorumi teemat nn. parim pood, kus olid tabelina väljatoodud nö. aktsepteeritavad poed.
Seda kaliibrit on ikka väga vähe saada ja see tekitabki küsimusi, miks kas on ta liiga kapriissne , kallis üleval pidada v. mis. - minu silmis oleks ta ju nn. universaaliks igati ok.
Aga samas oli minu esimene valik .250Rem mag - legaalselt seajahiks sobimatu.
Eks see näita minu kogenematust, mida silm näeb seda ei pea mitte uskuma:)
Gena
Postitusi: 16
Liitunud: P Apr 03, 2011 7:06 pm

Re: Universaalne vint

Postitus Postitas Gena »

Pood on tõesti Jagdhof, kuid Weatherby enda kodukal on väljamüügi hind kallim, ma ei ole ka poega konsulteerinud, et kas nad müüksid mulle antud relva ilma kohvri, rihma ja optikata nt. 300euri eest ära:) ... ma kahtlen kuid proovida ju võib.
Samamoodi kui kaliiber 270wsm, tekitab bushnelli optika küsimusi rohkem kui on vastuseid, nt konkreetne komplektis olev - mis krd.asi see on. Kas ostes sellise komplekti on nii, et võtan püssi ja lähen jahipauna sobivat optikat valima, v. kannatab see asi ikka ühe hooaja ära.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Universaalne vint

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Hakka sellest otsast peale,et hinda oma võimekust/kogemust vintraudsega üldse lasta.Kui vindi kogemusi üldse pole(kui oleks,siis ilmselt sa siit nõu ei küsiks) ja eriti suur talent laskmises ka pole ,siis tee nii nagu BM soovitas.S. t.jäta need võimsamad tulevikuks ja alusta näituseks 6,5x55 -est.See rahuldab sinu nõudmised ööbikust põdrani ja jääb üle ka ! Võimekas kaliiber nii suurulukile,kui hea lameda kuuli jooksuga kaugemalt rebast nokkida.Ja mis peamine, ei tapa sinus seda tulevikus heaks vindimeheks saamise võimalust! Aga eks iga mees tahab ju ikka oma vigadest õppida ja kui kord juba siht silme ees ,siis ei aita ussi ega püssirohi! :)
P.s. Vintraudsed hakkasid meil tavalise reajahimehe hulgas laiemalt levima kuskil 15 aastat tagasi ,seega on sinu 25 aastase kogemusega mehe nii kauged teadmised üsna küsitavad,kui ta just.....pole :M Kahjuks on nii ,et ka täna ei oska suurem osa vindiomanikest isegi oma kasutuses olevat relva/moona adekvaatselt iseloomustada ,mis siis veel teistest kaliibritest rääkida.
Gena
Postitusi: 16
Liitunud: P Apr 03, 2011 7:06 pm

Re: Universaalne vint

Postitus Postitas Gena »

rajaleidja kirjutas:
Gena kirjutas: (mh.... 7,6 alla selle ple sea juurde asja- nii k6las yks 25a staasiga mehe arvamus)

Kõige lihtsam valem tõe teada saamiseks on küsida juurde ühe kuni 5 aastase kogemusega ja teine kuni 40 aastase kogemusega mehe arvamus. Seejärel arvutad välja kolme arvamuse aritmeetilise keskmise ja saadki oma vastuse kätte :wink:


Kui nii võtta siis ega väga suurt erinevust ei tulekski, äärmsed oleks siis .308mag ja 250rem, keskele peaks vist jääma minu valitu, ehk .270wsm ja veel 300win,7mmRem.
Niisiis ka see ülesanne täidetud:)
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Universaalne vint

Postitus Postitas andrus »

Mina sinu asemel võtaks konkreetselt 2 vaba päeva ja sõidaks eesti poed läbi.Prooviks õlga lõgistaks lukku,kuulaks müüja juttu,mõtleks ise,vaataks kindlasti ka kohest saadavust(tellimine pole mõnest poest kindlasti "teema") ja siis alles paneks asja lukku.Ja need odavad komplekti optikad unusta kohe kindlasti ära.See on puhas enda petmine.


Edu valimisel.
jahismurf
Gena
Postitusi: 16
Liitunud: P Apr 03, 2011 7:06 pm

Re: Universaalne vint

Postitus Postitas Gena »

Vindikogemus on nii ja naa, seda seisvat märki on lastud igate pidi ... ja palju, aga enamasti pool - v täisautomaadist, jahikogemus seevastu on üsna olematu. Senini pigem ajaja, nülgija ja koprakütt(raudadega) olnud, mõni kits ja üks kesik on senini minu kuuli läbi hukka saanud - sileraudne.
Poltlukuga vint - selle põhiline kogemus on nn. soome vint, ilma optikata laskmine 300m märgi peale, inimfiguur siis. Snaiper ei ole aga standardis 100m peale sain stabiilselt 90/100 kokku:)
Vasta