suhkruhaige

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
maus
Postitusi: 1
Liitunud: T Apr 12, 2011 7:53 pm

suhkruhaige

Postitus Postitas maus »

Minu küsimus kas siis suhkruhaigel on võimalus saada jahimeheks, kõik need relva eksamid ja muud asjad mis veel tegema et enne jahimeheks saada
valgeronk
Postitusi: 316
Liitunud: L Sept 12, 2009 10:22 am

Re: suhkruhaige

Postitus Postitas valgeronk »

Ei ole probleemiks.Kui ei ole vaimset ega füüsilist puuet.Arstitõendi saad perearstilt,kus kontrollitakse silmanägemist ja üldist tervislikku seisundit.Pead ka külastama psühhiaatrit,seal natuke rohkem küsimusi.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: suhkruhaige

Postitus Postitas baddmann »

Tervisekontroll, mis puudutab küll ainult relvaloa saamist, mitte jahimeheks hakkamist kui sellist, käib selle õigusakti järgi:

https://www.riigiteataja.ee/akt/12845352

Diabeeti ei ole seal mainitud. Kui diabeediga kaasneb mõni teine tervisehäire, siis võib olla iseküsimus.

BM
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Re: suhkruhaige

Postitus Postitas gunnar »

valgeronk kirjutas:Ei ole probleemiks.Kui ei ole vaimset ega füüsilist puuet.Arstitõendi saad perearstilt,kus kontrollitakse silmanägemist ja üldist tervislikku seisundit.Pead ka külastama psühhiaatrit,seal natuke rohkem küsimusi.


Minult küsis psühhiaater kas ma ise arvan et olen ikka ok, ma arvasin et olen. Sellega oli visiidi sisuline pool lõppend ja teine 1.5 minutit kulutati tõendi trükkimise ja allkirjastamise peale. Minu elu kalleim visiit ca 4 min maksis 24 EUR !
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: suhkruhaige

Postitus Postitas kakuke »

gunnar kirjutas:Minult küsis psühhiaater kas ma ise arvan et olen ikka ok, ma arvasin et olen. ...

Jutumees oled Sa kõva jah. :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Noor jahimees!
Postitusi: 92
Liitunud: K Aug 19, 2009 9:33 am

Re: suhkruhaige

Postitus Postitas Noor jahimees! »

gunnar kirjutas:
valgeronk kirjutas:Ei ole probleemiks.Kui ei ole vaimset ega füüsilist puuet.Arstitõendi saad perearstilt,kus kontrollitakse silmanägemist ja üldist tervislikku seisundit.Pead ka külastama psühhiaatrit,seal natuke rohkem küsimusi.


Minult küsis psühhiaater kas ma ise arvan et olen ikka ok, ma arvasin et olen. Sellega oli visiidi sisuline pool lõppend ja teine 1.5 minutit kulutati tõendi trükkimise ja allkirjastamise peale. Minu elu kalleim visiit ca 4 min maksis 24 EUR !


Minul oli selline asi, et ta küsis miks ma tahan jahimeheks saada :D . Ma rahulikult vastasin, et kodus oleks liha külmkappist võtta kui vaja!! :)Ta ainult vastas, et jah õigesti teed! Ja siis oligi kõik. Sõbra käest oli kah küsinud seda sama küsimust aga sõber vastas, et kord oleks majas. :o See psühh läks ise nii närvi ning saatis teda Viljandisse ära teise psühhi juurde. Niipalju võin ma, et öelda mees on ise normaalne ning praeguseks on tal relvaluba olemas. :)
Paremat kohta ei tea, kui Mets!!!:)
valgeronk
Postitusi: 316
Liitunud: L Sept 12, 2009 10:22 am

Re: suhkruhaige

Postitus Postitas valgeronk »

Kord läksid meil kaks jahimeest vaidlema ja riidu.Esimene teisele:Sa oled sündinud loll? Teine vastu:Mul psihiaatri tõend,ma ei ole loll??? Endal tekkis hiljem küsimus:Kuidas ta selle tõndi sai,müstika?Ega mees nii rumal olegi,koolis ainult neli klassi lõpetanud.Aga teised jahilised said vähemalt naerda.
Kasutaja avatar
Olgerd
Postitusi: 787
Liitunud: P Apr 09, 2006 5:16 pm

Re: suhkruhaige

Postitus Postitas Olgerd »

Küsimus enamasti selles, kas inimesel on alkoholiga probleeme või kas inimene ärritub kergelt, milline ta psühhiline seisund jms mitte milline ta haridustase on.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: suhkruhaige

Postitus Postitas jorr »

Kuna endal füüsiline puue aga jahiline juba üle 46a siis arvan sama mis Olgert,et on kaks põhiasja,need on närvid ja vähesemal määral ka halko.Kui need korras,siis anna minna,ülejäänud on enda teha.Kuigi vene ajal kuulus pudel ikka jahilise varustuse hulka,sest siis oli ka autodega vähem liikumist.Praegu on halko tabu jahilise jaoks,vanasti aga üteldi nii,et kuidas sa ikka kaine peaga lähed metslooma elu kallale?
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: suhkruhaige

Postitus Postitas TiitR »

jorr kirjutas:Kuna endal füüsiline puue aga jahiline juba üle 46a siis arvan sama mis Olgert,et on kaks põhiasja,need on närvid ja vähesemal määral ka halko.Kui need korras,siis anna minna,ülejäänud on enda teha.Kuigi vene ajal kuulus pudel ikka jahilise varustuse hulka,sest siis oli ka autodega vähem liikumist.Praegu on halko tabu jahilise jaoks,vanasti aga üteldi nii,et kuidas sa ikka kaine peaga lähed metslooma elu kallale?

Jah, nüüd ikka pigem sedapidi, et kui loomad kenasti nülgimiskohtadesse toimetatud ja käised üles keeratakse, et nahka võtta, alles siis keeratakse ka tihti pudelil korgid maha....siis jätkub jahijutte ka kauemaks nahastamise kõrvale :D
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: suhkruhaige

Postitus Postitas andrus »

Ära unusta,et "kargud" peavad kah kindlas kohas ära olema pandud.
jahismurf
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: suhkruhaige

Postitus Postitas TiitR »

andrus kirjutas:Ära unusta,et "kargud" peavad kah kindlas kohas ära olema pandud.

Just. Seda kindlasti. Mul on näiteks jahikaaslasega tehtud vastav blankett (vastakutti, oleneb kumb roolib :D ), kus annan oma relva(d) (tegelikult peaks ka laskemoona andma) talle üle ja kuna jahikaaslasel relvaloal samad kaliibrid lubatud, siis igati ok lahendus. Blanketi saab iga mees näiteks siit: http://www.jahindusinfo.ee/WWW_files/fi ... 1_paev.pdf
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: suhkruhaige

Postitus Postitas sooviku »

See Andruse vihje karkude kohta oli vist Jorrile mõeldud :) .
TiitR kirjutas: Mul on näiteks jahikaaslasega tehtud vastav blankett (vastakutti, oleneb kumb roolib :D ), kus annan oma relva(d) (tegelikult peaks ka laskemoona andma) talle üle ja kuna jahikaaslasel relvaloal samad kaliibrid lubatud, siis igati ok lahendus.

Olen kuulnud,et ei ole see asi nii lihtne ühti.Kui sa täis peaga oma nimel oleva relvaga samas sõidukis viibid(mis sest,et pole roolis ja paber ka olemas),pidavat jama tulema ikkagi.Kõige kindlam,pane püss kodus kappi ja mine laku siis :wink: .
Naine võib olla,koer peab olema!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: suhkruhaige

Postitus Postitas andrus »

Ei olnud kindlasti Jorrile mõeldud :!:
Ma üldiselt ei kipu teiste vigade üle irvitama,kunagi ei tea mis ennast tabada võib.
Kui just tõesti ikka väga naljakas ei ole. :wink:
jahismurf
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: suhkruhaige

Postitus Postitas TiitR »

sooviku kirjutas:See Andruse vihje karkude kohta oli vist Jorrile mõeldud :) .
TiitR kirjutas: Mul on näiteks jahikaaslasega tehtud vastav blankett (vastakutti, oleneb kumb roolib :D ), kus annan oma relva(d) (tegelikult peaks ka laskemoona andma) talle üle ja kuna jahikaaslasel relvaloal samad kaliibrid lubatud, siis igati ok lahendus.

Olen kuulnud,et ei ole see asi nii lihtne ühti.Kui sa täis peaga oma nimel oleva relvaga samas sõidukis viibid(mis sest,et pole roolis ja paber ka olemas),pidavat jama tulema ikkagi.Kõige kindlam,pane püss kodus kappi ja mine laku siis :wink: .

Oled kuulnud? Krt, ma olen ka palju asju kuulnud, aga äkki on sul selle kohta ka seadusepoolset kinnitust käepärast?
P.S meie seltsi jahimehed LAKUME vaid jahiseltsi jaanipäeval, jahis võtame vaid kas külmarohuks, tervisenapsuks või tervitusnapsuks ja sedagi kõike peale jahti! :M Vb. teie seltsi mehed on harjunud end peale igat jahti täpiks tõmbama, kuid meie mehed paraku ei.
P.S 95% jahtides olen oma autoga ja loomulikult kainelt roolis.
Vasta