lõksud

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
Vasta
JKuslapuu
Postitusi: 7
Liitunud: K Mär 16, 2011 8:08 pm

lõksud

Postitus Postitas JKuslapuu »

miks on keelatud taldriklõksud?Mida nendega
püüda saab
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: lõksud

Postitus Postitas baddmann »

Püüda saab põhimõtteliselt kõike, olenevalt lõksu suurusest. Keelatud ei ole mitte niivõrd "taldrik"-lõksud, kuivõrd justnimelt ulukit jalast haaravad ja hoidvad lõksud, mille hulka kuuluvad ka taldrikrauad. Nende tööpõhimõttesse ei ole sisse konstrueeritud kohesurmavust. Tõsi, eksisteerivad ka sellised jalasthoidvad (ingl. k. leghold) lõksud, mis ei tee selle jalast hoidmisega loomale niiväga suurt valu ja piina, kuigi vaba uluki kinnihoidmine tema ihuliikmest haaramise teel on mingisugune piin siiski. Meil veel vanast peast liikvel olevaid taldrikraudasid nende humaansete lõksuge hulka siiski liigitada ei saa.

BM
tanel-
Postitusi: 39
Liitunud: T Apr 19, 2011 10:36 pm

Re: lõksud

Postitus Postitas tanel- »

Mina püüdsin rotte :roll:
ButcherBay
Postitusi: 6
Liitunud: K Mär 30, 2011 6:21 pm

Re: lõksud

Postitus Postitas ButcherBay »

tanel- kirjutas:Mina püüdsin rotte :roll:


Kasutasin ka paarkorda neid rotti püügiks.Aga kui naabri kass raudadesse jäi lõpetasin selle jama. :(
Lask tuli otse südamest,südamesse.
tanel-
Postitusi: 39
Liitunud: T Apr 19, 2011 10:36 pm

Re: lõksud

Postitus Postitas tanel- »

Kasside vastu sai kast peale pandud. Kast oli täpselt selliste vahedega, et kass sisse ei mahuks :wink:
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: lõksud

Postitus Postitas sooviku »

Taldrikraudadega sai varemalt ka nugist väga edukalt puult püüda.Valesti või valesse kohta maha asetatud rauad olid muidugi ohtlikud nii koertele,kui inimestele.Nad ei tapnud aga vigaseks tegid koera küll.Rebasel oli komme(kui kauemaks raudu jäi)käpp altpoolt raudu ära närida.Nii sai vahest koerte eest kolme jalaga rebaseid lasta.Pantsabade (rottide) püügiks on need rauad väga head.Tavalisse lõksu suur rott kinni ei jää aga raudadest tal pääsu pole.Rauad peab panema lihtsalt sellise koha peale,kus nad teistele elukatele ohtu ei kujuta.
Naine võib olla,koer peab olema!
Vasta