Mink teeb peavalu.

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
Sleven
Postitusi: 16
Liitunud: E Juul 04, 2011 3:46 pm

Mink teeb peavalu.

Postitus Postitas Sleven »

Mink teeb peavalu

Tervist lugupeetud foorumlased!

Olen puhkekeskuse kalapoiss ning minul on, nagu te juba pealkirjast aru saate, probleem mingiga. Nimelt on meil suur tiik forellidega, millel on jõe läbivool sees. Mõlemas otsas on paksud metall võred ja põhi peaks jutu järgi olema betoneeritud. Olen ise leidnud suitsuahju kõrvalt ilma peata forelli ning kahtlustan selles ameeriklast. Minu ülemused on mures oma kalade pärast nagu ka minagi, aga kuna olen noor ja isaga metsas eriti mütanud ei ole, siis ei oska midagi suurt peale hakata. Oleks siis teile teadjatele paar küsimust:
  • Mul on mingi iseehitatud puur, kuhu ma nüüd hakkan iga hommik ja õhtu värsket kalapead panema. On sellest kasu? Kuhu ma seda paigaldama peaks? Peaksin asukohta muutma iga kord?
  • Kui ma tahaksin raudu panna, siis kuidas ma leian mingi radu või urgu?
  • Palju mink reaalselt suudab kala hävitada?
  • On teil mingeid muid soovitusi?

Igasugustel naljahammastel ning 'trollidel' palun eemale hoida.

Lugupidamisega,
Sleven!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Mink teeb peavalu.

Postitus Postitas kakuke »

Sleven kirjutas:
  • On teil mingeid muid soovitusi?

Kohaliku jahiseltsiga oled rääkinud? Kuhu kanti jääd?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
jyri

Re: Mink teeb peavalu.

Postitus Postitas jyri »

Oman tiiki,kus mitu aastat kasvasid forellid,milledest kõvasti üle poole läks mingile söödaks.Kui asi selgeks sai,sain ka kogemusi
Mingi saab kätte plastoruga-soomlased õpetasi.Kaeva masse ca 60 kraadise(mitte temperatuur,vaid nurk) nurga alla ca.50...60 cm,2" läbimõõdus plastik toru jupp.Pista kala pea sisse ja oota,millal mink torusse kinni jääb.Ise ümbritsesin tiigi elektrikarjusega ca.10cm.kõrgusel maast pikki aedikuvõrku.Et juhe rohtu ei kasvaks,lasin ca.1m laiusele ribale umbrohumürki.Pikka aega pole minki nähtud.Kas siis ise kadunud või ikka said oma litakad kätte,mina ei tea.Aga kalad kõik alles! (y)
Sleven
Postitusi: 16
Liitunud: E Juul 04, 2011 3:46 pm

Re: Mink teeb peavalu.

Postitus Postitas Sleven »

Suured tänud siiamaani. Kose valda jääb muidu, eks ma üritan nendega kontakti ka saada ja kindlasti proovin selle toru asja ära!
sax
Postitusi: 246
Liitunud: T Nov 09, 2010 3:31 pm

Re: Mink teeb peavalu.

Postitus Postitas sax »

äkki tegu hoopis saarmaga, neid leidub ka juba igas kraavis. mink vast pigem konna-hiire-teo peale maias.
Sleven
Postitusi: 16
Liitunud: E Juul 04, 2011 3:46 pm

Re: Mink teeb peavalu.

Postitus Postitas Sleven »

Ja kui on saarmas, siis mis sellega peale hakata? Kui ma tahaksin otsida neid, siis kuidas ma seda peaksind tegema? Otsima kuskilt urge? Kust, mis muid nippe siin tarkadel jagada on?
Motorist
Postitusi: 266
Liitunud: N Mai 12, 2011 11:56 am

Re: Mink teeb peavalu.

Postitus Postitas Motorist »

Sleven saarmast ametlikult küttida ei tohi. :evil: ..nii ei saa tõenäoliselt sinu küsimus ka head vastust :lol: ...aga kui oled jahimees või on isa sul, pane rauad...sattub saarmas juhuslikult sisse teata KA ja tee kurb nägu ette... :lol:
Sleven
Postitusi: 16
Liitunud: E Juul 04, 2011 3:46 pm

Re: Mink teeb peavalu.

Postitus Postitas Sleven »

No siis on kohe kindlasti seal mink. Mingi otsimist oskab keegi siis aidata?
jyri

Re: Mink teeb peavalu.

Postitus Postitas jyri »

Aga tee midagist GSP taolist-"Gosudarstvennaja Sledovaja Polosa",eks paljud mäletavad vene ajast,kui mere rannas pardijahil käidi.Puista piki piiri liivarada 0,5m laiune peaks piisama,siis mistahes eluka poolt selle ületamine jätab pikaks jälje alles.Selle järgi teedki kindlaks,kes su kalu sööb.
Valingu kalapüügi omanike Urmas rääkis,et nägi oma silmaga,kuidas mink üle 2kg forelli jääle tõmbab.Ise seejuures kaalub kõvasti alla kilo !Nii on lood.
Sleven
Postitusi: 16
Liitunud: E Juul 04, 2011 3:46 pm

Re: Mink teeb peavalu.

Postitus Postitas Sleven »

Elektrikarjuseid ja liivaradasid ma eriti tõmmata ei saa, sest meil käivad igapäevaselt siin tiigi ümber kliendid kala püüdmas. Me oleme Pirita jõe kääru sees ehk siis kolmest küljest on meil jõgi ja keskel tiik ühendusega nagu enne mainitud. Kas ma peaksin käima teisel pool jõge ja otsima tema urgu? Mis kellaaegadel, mis vahenditega? Mida ma täpsemalt ja kust ma otsiksin? Kui ma leiaksin, siis mida teha.. Ja mulle ei ole ei püssi, ega raudu...
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Mink teeb peavalu.

Postitus Postitas aivar00 »

Algatuseks mine ja passi kohapeal mõned ööd kui liivarada teha ei saa. Kindlasti näed siis kellega tegu on. Ja see toruvärk samuti pane paika. Nagu öeldakse pill tuleb pika ilu peale nii on ka jahiga - et loom kätte saada tuleb eelnevalt ka vaeva näha. Ja kui hasart väga suureks läheb, siis käed-jalad sul ju terved - püüad lihtsalt kinni :lol:
ikka lõbusalt
Sleven
Postitusi: 16
Liitunud: E Juul 04, 2011 3:46 pm

Re: Mink teeb peavalu.

Postitus Postitas Sleven »

No siis ma palun veidi õpetusi öise valve kohta.. Mul on tööpäev 12h ja kui ma veel ebaeffektiivselt istun selle tiigi kalda äärel, siis on päris nöök. Mis ajavahemikus oleks kõige parem passida? (wiki ütles, et peamiselt öösel, aga täpsemalt kellaaegu, keegi meister teab ehk?) Mida passides teha? Kuidas tavaliselt öövahti peetakse? Mida võib samal ajal teha? Kuidas käituda, kui näen looma? Ta on ju põhiliselt vees, järgi ujuda pole vast mõtet ning ma usun, et kui ta tulebki kuivale maale, siis ta on päris kiire vast? Igasugune abi ja info on teretulnud, sest ei taha eriti raisata oma uneaega tühja.. Töö kannataks.

Suured tänud ka muidugi siiamaani abi eest! Annate lootust ning nakatate ka mind sellesse jahivärki.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Mink teeb peavalu.

Postitus Postitas baddmann »

aivar00 kirjutas:Algatuseks mine ja passi kohapeal mõned ööd kui liivarada teha ei saa. Kindlasti näed siis kellega tegu on. Ja see toruvärk samuti pane paika. Nagu öeldakse pill tuleb pika ilu peale nii on ka jahiga - et loom kätte saada tuleb eelnevalt ka vaeva näha. Ja kui hasart väga suureks läheb, siis käed-jalad sul ju terved - püüad lihtsalt kinni :lol:


Einoh, naljavärk! :)

Tegelikult võiks mõni piirkonna jahimees korraliku kastlõksu sinna kohale viia, kalarapped sisse ja süüdlane oleks loodetavasti peatselt puuris. Praegusel perioodil ju raudu kasutada ei tohi, kastlõks mingi jaoks aga aastaringselt.

BM
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Mink teeb peavalu.

Postitus Postitas Ain Aavik »

Abi on ehk rajakaamerast või mitmest rööviku tuvastamisel.
Kastlõksud pole ka paha, kuid siis ole hea ja kontakteeru kohalike jahimeestega pahanduste vältimiseks, sest sellise tegevusega võid säädusega pahuksisse sattuda.
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Sleven
Postitusi: 16
Liitunud: E Juul 04, 2011 3:46 pm

Re: Mink teeb peavalu.

Postitus Postitas Sleven »

Aga kas neid kalapäid on mõtet kastlõksus koguaeg vahetada või las see üks mädaneb? On ikka parem, kui ma iga õhtu uue paneksin eksole? Ja kuhu ma peaksin selle kasti panema? Kas ma peaksin mingi aja tagant asukohta muutma? Mis aja tagant jne.
Vasta