Kuhu jahiseltsi astuda?

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
Nirk
Postitusi: 7
Liitunud: E Sept 20, 2010 4:27 pm

Re: Kuhu jahiseltsi astuda?

Postitus Postitas Nirk »

Feen kirjutas:Ei tea midagi, kui jahi juurde tuldi koos kellegagi, kes jahist ise eemaldus, aga omale jaht istus, siis tekibki olukord, kus pole ei tutvusi ega midagi. Tallinn selline kant ka kus linna rohkelt ning ligidale jahimeheks keeruline saada. Foorum aga koondab inimesi üle Eesti ning kunagi ei tea kus kohas jutule saab. Sügis tulemas, ühisjahid tulemas, mine tea kes mõnda jahti kusub, et pilk peale visata. Foorumijahte toimub ka vahepeal, eks sealt tekib ka palju tutvusi (iseasi on mudiugi see, et need jahid pole ka piiramatu rahvahulgaga enamasti ning seltskond moodustub ikka nendest, kes algusasegadel aktiivsemad olid või nüüd ise rohkem huvi ilmutavad.


Tere,jutt täiesti õige,lihtsalt ei saa kuskilt otsa lahti, no ega päris hinge hinna eest pole pingutanud ka,lihtsalt pole ühtegi tuttavat jahimeest, linnas ei näe jahimehi isegi hommikuti selveri ees, nagu maapoodide ees kus oleks lihtne jutule saada :D
Aga asi susiseb,juba on tulnud üks erasõnum piirkond on igatahes sobiv,loodan peagi jahimeeste ridadesse astuda.
Hoian edaspidi ka selle foorumil rohkem silma peal, Jahimehed tunduvad olema väga mõistlik liik. :D
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Kuhu jahiseltsi astuda?

Postitus Postitas TiitR »

A kus tead, et Selveri ees jahimehi pole? Ega nad ju püss kaelas või sarved peas ei tiiruta seal? :lol: Ok, nali naljaks, loodan, et leiad ikkagi omale jahiseltsi, kus saad oma hobi ja kutsungit harrastada...jõudu otsingutel! 8)
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Re: Kuhu jahiseltsi astuda?

Postitus Postitas hendrik »

Kui nii asjale läheneda, siis tuleks passida varajastel tundidel nt väikelinnade või linnaäärsete Statoilide ees, sealt võetakse ikka ju "jahieelne hommikukohv", eriti tõhus on nt ajujahihooaja laupäeva hommikud, olenevalt valgenemisajast. Ise käin nii ja näen väga tihti ka kaasjahimehi naaberseltsidest. Teema edasine arendus on omaette probleem.

Ise hakkaks sellest pihta, et mõtleks kus käia tahaks ja millised tutvused mul selles piirkonnas oleks, hea toon on kuskile jahialale maaomand soetada.
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Kuhu jahiseltsi astuda?

Postitus Postitas tony »

Maaomandi soetamine on hea toon aga eelnevalt peaks ikka järgi uurima, et kas sellest ka kasu on. Tean piirkondi, kus sellistele asjadele vilistatakse ja sisse ikka ei pääse.
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Re: Kuhu jahiseltsi astuda?

Postitus Postitas hendrik »

tony kirjutas:Maaomandi soetamine on hea toon aga eelnevalt peaks ikka järgi uurima, et kas sellest ka kasu on. Tean piirkondi, kus sellistele asjadele vilistatakse ja sisse ikka ei pääse.


Eks nendesamade piirkondade pärast on ka uue jahiseaduse kisa üleval. Mina õnneks selliseid piirkondi ei tea.
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Kuhu jahiseltsi astuda?

Postitus Postitas aadu kadakas »

Repliigina. Olen tähele pannud, et mõnel jahiseltsil on suisa põhikirjaliselt paika pandud liikmete maksimumarv.
jyri

Re: Kuhu jahiseltsi astuda?

Postitus Postitas jyri »

aadu kadakas kirjutas:Repliigina. Olen tähele pannud, et mõnel jahiseltsil on suisa põhikirjaliselt paika pandud liikmete maksimumarv.

Lisaks ka oma tähelepanekud juurde :M :
Igas seltsis on 1/3 liikmeid ainult nimekirjas,käivad ainult koosolekutel kus ka väga valjult sõna võtavad ja igatsugu õigusi nõuavad,teine 1/3 käib ainult paar korda/aastas ühis(põdra) jahis või siis on ainult väikeulukitele/lindudele väljas(mis EI OLE taunimisväärt) (y) ja nn.tegevsportlased moodustavad ainult 1/3 kogu nimistust.Viimasest kolmandikust on omakorda 1/3 pensionärid,kes "ühiskondlikest töödest ja maksudest " vabastatud ja ajus kah ei käi samal põhjusel.
Seega aktiivseid metsatallajaid on sektsiooni kohta keskelt 20% nimekirjalisest koosseisut.
Aga need minu tähelepanekud päris paljudest seltsidest :D
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Kuhu jahiseltsi astuda?

Postitus Postitas aivar00 »

Kahjuks ka minu kogemus on sama Jyri poolt väljaöelduga. Eriti nende õiguste nõudjate osas. Kui jutuks aga tuleb miski ühistegevus, siis noil "kisakõridel" 101 põhjust miks kohale tulla ei saa. Ja nii juba mitmeid aastaid. Seetõttu sai ka sisekorda punkt sisse kirjutada, et seltsi liige peab osalema vähemalt 2 korda aastas ühistegevuses (kestust ei rehkendatud olgu siis 2 h või 10 h - see iga mehe oma südametunnistuse asi) kus korrastatakse jahimaja, puhastatakse sihte või tehakse miskit muud ühistegevuse hüvanguks. Kui see ka ei aita, siis tuleb hakata arvestama seltsist väljaarvamisega.
Ja neid ühistegevusi pakutakse välja kevadest sügiseni ikka iga kuu vähemalt 2 korda + omaalgatuslikkus.
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
Inks
Postitusi: 102
Liitunud: R Sept 09, 2011 12:54 am

Re: Kuhu jahiseltsi astuda?

Postitus Postitas Inks »

Noniii kohalikku seltsi ei saand,põhjuseks toodi järjekord niigi ning ühtegi plikat ka ei ole. Lugesin eelnevalt, et pakkuda end ajumeheks(naiseks). Lähen seltsi esimehe jutule ning ütlen, et nüüd tuleksin ajunaiseks, aga mul pole relvalubagi :mrgreen: ?
Hunting and fishing the only reasons I like to wake up early....
Kasutaja avatar
Olgerd
Postitusi: 787
Liitunud: P Apr 09, 2006 5:16 pm

Re: Kuhu jahiseltsi astuda?

Postitus Postitas Olgerd »

Inks kirjutas:Noniii kohalikku seltsi ei saand,põhjuseks toodi järjekord niigi ning ühtegi plikat ka ei ole. Lugesin eelnevalt, et pakkuda end ajumeheks(naiseks). Lähen seltsi esimehe jutule ning ütlen, et nüüd tuleksin ajunaiseks, aga mul pole relvalubagi :mrgreen: ?

Ajumeheks/naiseks saamiseks pole vaja relvaluba. Käid ajamas, suhtled inimestega, võtad osa seltsi muudest ühistegevustest ja varsti oledki järjekorras. :wink: Lisaks veel, et ei ole vaja ilmtingimata minna seltsi esimehe jutule vaid piisab, kui tutvud kellegiga kuskilt jahiseltsist ja see sind kaasa veab.
Viimati muutis Olgerd, T Sept 27, 2011 10:46 pm, muudetud 2 korda kokku.
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Kuhu jahiseltsi astuda?

Postitus Postitas TiitR »

Inks kirjutas:Noniii kohalikku seltsi ei saand,põhjuseks toodi järjekord niigi ning ühtegi plikat ka ei ole. Lugesin eelnevalt, et pakkuda end ajumeheks(naiseks). Lähen seltsi esimehe jutule ning ütlen, et nüüd tuleksin ajunaiseks, aga mul pole relvalubagi :mrgreen: ?

Polnud ka ühtegi soovitajat kohalikust seltsist või kes sind hea sõnaga kaitseks? :roll:
Kasutaja avatar
Inks
Postitusi: 102
Liitunud: R Sept 09, 2011 12:54 am

Re: Kuhu jahiseltsi astuda?

Postitus Postitas Inks »

Toda seltsiesimeest tean isiklikult kus öeldi, et ruumi pole, aga kaalun kas üldse soovin selle seltsiga liituda. Üks härra on veel piiril, kes ise kuulub Tallinna alla ning temale ütlen, et võtku mind jahti kaasa :P ega mulle ei saa nüüd ometi ei öelda.
Hunting and fishing the only reasons I like to wake up early....
Kasutaja avatar
Inks
Postitusi: 102
Liitunud: R Sept 09, 2011 12:54 am

Re: Kuhu jahiseltsi astuda?

Postitus Postitas Inks »

Tolle pealinna härraga sai ka vesteldud ning seis on üsna vesine. Absoluutselt puuduvad kohad. Täiesti hämmastav, kõik seltsid on täis või on onupojapoliitika teemas. Ma ei saa aru miks sellised 70. aastased papib on seltsis, kes enam ei jaksagi relva hoida. Tehku ruumi uutele, noortele, naistele. :?

Soovitati sport laskmisega tegelema hakata. Märkab mõni selts mind, saan seltsi ja lisaks esindajaks võistlustele.

Kas kellegi seltsis ei ole vabat kohta ???
Hunting and fishing the only reasons I like to wake up early....
frukt
Postitusi: 164
Liitunud: N Jaan 11, 2007 9:34 pm

Re: Kuhu jahiseltsi astuda?

Postitus Postitas frukt »

[quote="Inks"] Ma ei saa aru miks sellised 70. aastased papib on seltsis, kes enam ei jaksagi relva hoida. Tehku ruumi uutele, noortele, naistele. :?
sellise suhtumisega :oops: tõesti ei imesta et kohta pole
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Kuhu jahiseltsi astuda?

Postitus Postitas TiitR »

Inks kirjutas: Ma ei saa aru miks sellised 70. aastased papib on seltsis, kes enam ei jaksagi relva hoida. Tehku ruumi uutele, noortele, naistele. :?


Aga meil on seltsis üle 80 a. mehi ja 1 peaaegu sinna kanti - 1 üle 70 aastane on meil muuseas koeramees ja iga aju metsas ajamas (oli aastaid tagasi ka selle seltsi esimeheks)! :wink: (y)
Vasta