Kuhu jahiseltsi astuda?

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
Nirk
Postitusi: 7
Liitunud: E Sept 20, 2010 4:27 pm

Kuhu jahiseltsi astuda?

Postitus Postitas Nirk »

Küsimus siis selles,et kuhu seltsi astuda,siiani olen vastuseks saanud, et vabu kohti pole.
Kas on tõesti jahiseltskond nii kinnine?või milles küsimus?et keegi lisa oma ridadesse juurde soovi.
Oman jahitunnistust ja relva.Aga tundub, et mõlemad lähevad varsti hapuks.
Kui kellegil on mingi tore klubi välja pakkuda paluks siis soovitada.
matadoor
Postitusi: 29
Liitunud: P Mai 10, 2009 7:21 pm

Re: Kuhu jahiseltsi astuda?

Postitus Postitas matadoor »

infot nagu vähe...kus elad?
Kasutaja avatar
Lauzy
Postitusi: 72
Liitunud: N Dets 04, 2008 5:58 pm

Re: Kuhu jahiseltsi astuda?

Postitus Postitas Lauzy »

Arvan, et sinu lähenemine asjale on pole päris õige, ega keegi ei tahagi võõraid võtta endale teda tundmata. Sa mine jutuga, et tahad jahile ajumeheks kaasa minna (usun, et keegi ei ütle ajumehest ära) käid nii aasta ning siis hakkad rääkima sektsiooni astumisest ja kui ei võeta siis usun,et viga endas :wink:
Metsast oled sa võetud ja metsa pead sa saama...
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Kuhu jahiseltsi astuda?

Postitus Postitas aivar00 »

Ega taheta neid ajumehi ka igale poole. See ikka seltsis endas kinni. Tean mitmeid, kus maad suured, mehi vähe aga juurde ka ei taheta võtta ja turismiäriga ka ei tegelta. Lihtsalt ise peavad jahti. Kõige loogilisem ikka enda kodukoha seltsiga kaupa teha. Millistel tingimustel ja kuidas nende kodukord ette näeb uute liikmete vastuvõttu.
ikka lõbusalt
Motorist
Postitusi: 266
Liitunud: N Mai 12, 2011 11:56 am

Re: Kuhu jahiseltsi astuda?

Postitus Postitas Motorist »

Nirk ood sa linna- või maamiis :D . Kui linnamiis, siis asi puhta paha, kui aga maamiis siis võib asja saada :lol: Jahissektsiooni peaks ikke oma kodukandist otsima võis siis ehk sealt maakohast, kus on sul häid sõpru kes jahimehed...niimoodi tänavalt uksest sisse astudes ja küsides kas vabu kohti on vastab enamus seltsid "vabu kohti pole". Ja seda üpris proosalisel põhjusel, sul ei ole soovitajaid selle konkreetse seltsiga liitumiseks. Jahiseltsi liikmeks saamine pole nagu Keskerakonda astumine, et maksad maksu ää ja oledki kohe liige. Selles on suur sorts usaldust kaasatud et liituda...Mõtle vaid ühele tõsisasjale, kui seisad tuleliinil - kas sooviksid oma kõrvale püssiga meest, keda ei tunne, ei tea, ega ei usalda...
Nii et esimene soovitus - vaata, kus seltsides on sinu sõbrad jahimehed ja katsu nendega koos jahile saada...vaatad ise kas sulle antud seltskond meeldib ja lased ennast vaadata-kaaluda. Kui sa mõni aeg oled nendega koos jahil käinud ning sobid kui "kodanik" neile, küll nad siis sulle ise kutse üle annavad. Ja usu paljud seltsid vaatavad täna noori/uusi liikmeid, ainult seltsid on konservatiivsed oma otsuseid tegema...ning seda ei tohiks neile küll pahaks panna. Iga korralik seltsing/ühendus peab oma liikmeid hästi valima, selleks et hiljem iga oma liikme üle uhkust võiks tunda, mitte silmi häbi pärast peitma.
Ise käisin 5 aastat enne ühe jahiseltsi jahtides külaisena, kuni ametliku kutse sain liituda...eks ikke korralik maamiis mõtleb, kaalub ja mõõdab enne 9 korda, kui mingi linnavurle oma kööki laseb :lol: :lol: :lol: .
Nüüd olen mina rahul ja loodetavasti ka nemad... :wink:
Olles ise elus olnud ka teistsuguste seltsingute liige võin öelda, et sama kehtib ka seal. Keegi peab sinu kanditatuuri võimaliku uue liikmena seltsingule esitama. Siis seltsing kaalub seda asja ja paneb sinu kanditatuuri hääletusele. Mõnel seltsingul on valik nii jäik, et kui kasvõi üks hääl on vastu jääb uks sinu ees suletuks...nii et jahiseltsid ei ole mingi erand, pigem reegel.
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Re: Kuhu jahiseltsi astuda?

Postitus Postitas Eik »

Uue Jahiseaduse valguses julgeks soovitada Namiibiat või Pihkvat :D jumal teab mes sellest asjast saab siin !
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Kuhu jahiseltsi astuda?

Postitus Postitas Feen »

Seltsidesse mitte pääsuks võib muidugi veel olla põhjuseid. Kui nt sa oled maakonna suurima salaküti suguvõsast ning kõik teavad kes sa oled ning arvavad, et ju suguvõsa oma haaret laiendab, siis ei päästa ka enam-vähem tutvused. See lihtsalt üks näide. Tean paari inimest kes selle tõttu arvatavasti, kehtiva seaduse juures, mitte ühtegi seltsi ei pääse.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: Kuhu jahiseltsi astuda?

Postitus Postitas sammal.habe »

kui ma nüüd õieti mäletan, siis ütles Joosep Toots: "parim soovitaja mehele on ikka mees ise".
ehk peaks sellest alustama, anonüümsena internetifoorumis esinedes küll jahiseltsi ei pääse.
Nirk
Postitusi: 7
Liitunud: E Sept 20, 2010 4:27 pm

Re: Kuhu jahiseltsi astuda?

Postitus Postitas Nirk »

Vabandust jah unustasin lisada,et asun Tallinnas.Suguvõsas salakütte ka pole.
Maal on ilmselt jahiseltskonda lihtsam leida kui linna läheduses.
Hetkel olen jahil käinud Hiiumaal aga nagu veits kauge.
Endal mingit viga ei näe,jahipisiku sain ühelt sõbralt kellega sai koos jahil käidud,kuid nüüd on ta jahipidamisest loobunud.Jahiseltsi poole pöördudes on tavaliselt esimene küsimus, kas teil on kinnistuid meie jahimaadel.Kui vastan,et pole siis on tavaliselt vastus,et meie nimekiri on täis.
Kui teie seas on keegi, kes oleks nõus võtma ühte meest oma ridadesse andke teada.
Olen sellega nõus ,et liitumist ei otsustata esimesel korral,aga äkki hakkaks kuskilt midagi arenema,kindlasti suudaks ka mina jahiseltsile mingit lisaväärtust anda.

Raul
Sleven
Postitusi: 16
Liitunud: E Juul 04, 2011 3:46 pm

Re: Kuhu jahiseltsi astuda?

Postitus Postitas Sleven »

Hullem, kui Itaalia maffia, aga samas arusaadav. Mõlemad ju toimivad imehästi =)
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: Kuhu jahiseltsi astuda?

Postitus Postitas Pauli »

Ee, mis on hullem kui Itaalia maffia? Eesti jahiseltsid? Teemaalgataja? Miski muu?
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Kuhu jahiseltsi astuda?

Postitus Postitas Joosep Käba »

Nirk kirjutas:Maal on ilmselt jahiseltskonda lihtsam leida kui linna läheduses.
Hetkel olen jahil käinud Hiiumaal aga nagu veits kauge.
Raul


Mul jahti minna ca 200 km. Mis teha. Linna ümbert meestega olen ka rääkinud, kuna praktiliselt maja tagast hakkavad jahimaad. Ei ole ei üteldud, ära tule. Just tule ühisjahti ja tule tiiru jne eks siis aja jooksul näeb kuuleb mis mees. Pole aga asja "teravaks" ajanud kuna siis ei jõua kodukanti jälle niipalju kui tahaks. Praegu ongi hea, et jaht veits eemal, muidu krt ei jõuaks üldse midagi muud teha. :wink:
Ma jätkuvalt arvan kõik ikka endas kinni.
vollifedja
Postitusi: 574
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: Kuhu jahiseltsi astuda?

Postitus Postitas vollifedja »

See on tiba kummaline-EEsti on nii väike, kõik tunnevad kõikki, ja nüüd mees peab kuulutusega jahiseltsi otsima?(nagu kuulutusega naiseotsimine-et ise nagu mees polegi?)?Sõpru jahimehi pole, kellega ajumeheks minna?Niimoodi kuulutuse peale-ole kindel, mitte keegi ei võta.Ole ikka ise tegus(.Meie punti tullkse soovitustega, on katseaeg, siis kõik otsustavad, kas ei või ja.(mina küsin alati-kuidas mees saab kasulika meie pundile-aga see on nali muidugi..))
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Kuhu jahiseltsi astuda?

Postitus Postitas Feen »

Ei tea midagi, kui jahi juurde tuldi koos kellegagi, kes jahist ise eemaldus, aga omale jaht istus, siis tekibki olukord, kus pole ei tutvusi ega midagi. Tallinn selline kant ka kus linna rohkelt ning ligidale jahimeheks keeruline saada. Foorum aga koondab inimesi üle Eesti ning kunagi ei tea kus kohas jutule saab. Sügis tulemas, ühisjahid tulemas, mine tea kes mõnda jahti kusub, et pilk peale visata. Foorumijahte toimub ka vahepeal, eks sealt tekib ka palju tutvusi (iseasi on mudiugi see, et need jahid pole ka piiramatu rahvahulgaga enamasti ning seltskond moodustub ikka nendest, kes algusasegadel aktiivsemad olid või nüüd ise rohkem huvi ilmutavad.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Nirk
Postitusi: 7
Liitunud: E Sept 20, 2010 4:27 pm

Re: Kuhu jahiseltsi astuda?

Postitus Postitas Nirk »

Feen kirjutas:Ei tea midagi, kui jahi juurde tuldi koos kellegagi, kes jahist ise eemaldus, aga omale jaht istus, siis tekibki olukord, kus pole ei tutvusi ega midagi. Tallinn selline kant ka kus linna rohkelt ning ligidale jahimeheks keeruline saada. Foorum aga koondab inimesi üle Eesti ning kunagi ei tea kus kohas jutule saab. Sügis tulemas, ühisjahid tulemas, mine tea kes mõnda jahti kusub, et pilk peale visata. Foorumijahte toimub ka vahepeal, eks sealt tekib ka palju tutvusi (iseasi on mudiugi see, et need jahid pole ka piiramatu rahvahulgaga enamasti ning seltskond moodustub ikka nendest, kes algusasegadel aktiivsemad olid või nüüd ise rohkem huvi ilmutavad.


Tere,jutt täiesti õige,lihtsalt ei saa kuskilt otsa lahti, no ega päris hinge hinna eest pole pingutanud ka,lihtsalt pole ühtegi tuttavat jahimeest, linnas ei näe jahimehi isegi hommikuti selveri ees ka, nagu maapoodide ees kus oleks lihtne jutule saada :D
Aga asi susiseb,juba on tulnud üks erasõnum piirkond on igatahes sobiv,loodan peagi jahimeeste ridadesse astuda.
Hoian edaspidi ka selle foorumil rohkem silma peal, Jahimehed tunduvad olema väga mõistlik liik. :D
Vasta