Kuhu jahiseltsi astuda?

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
Kasutaja avatar
Inks
Postitusi: 102
Liitunud: R Sept 09, 2011 12:54 am

Re: Kuhu jahiseltsi astuda?

Postitus Postitas Inks »

Jah, kindlasti on neid asjalikke vanamehi, aga on ka sellised kes ei võta osagi seltsi üritustest või on osalised ühisjahil kord aastas vms. Kas ei ole mingit määrust mis automaatselt likvideerib seltsist kui ollakse passiivne mingil ajajärgul või perioodil ???

Üllatuseks sain teada, et kursakaaslane mul jahinaine, kelle isa käskis koolituse läbida ja pärandas (andis) oma relvad ja kõik pereliikmed said selle "hobi" omale. Nimelt isa oli neil Põhjas keegi tuntud härra, tegi lausa uurimustöid jne, aga see selleks, ühesõnaga see kursakas ei ole asjast üldse huvitatud, jahil ei käi, aga ometigi on seltsis nimekirjas. Täielik kasutu ruumihõivamine :roll:
Hunting and fishing the only reasons I like to wake up early....
Ten
Postitusi: 161
Liitunud: K Mai 13, 2009 10:06 pm

Re: Kuhu jahiseltsi astuda?

Postitus Postitas Ten »

[quote="Inks"]Jah, kindlasti on neid asjalikke vanamehi, aga on ka sellised kes ei võta osagi seltsi üritustest või on osalised ühisjahil kord aastas vms.

Need Sinu poolt nimetatud vanamehed on tegelikult meie poolt väga lugupeetud Härrad,kes on oma elutööga taganud jahitraditsioonide järjepidevuse.Meilgi on neid mehi mitmeid ja peab tunnistama,et nad on tegusamad,kui mõnigi noorem mees.Ei usu,et Sa isegi tahad kunagi saada tõrjutud vanuse pärast.

Jahtkonda oleme võtnud igal aastal mõne uue inimese aga paraku meiegi kuulutusi välja ei pane.Ikka käib asi kellegi soovituse alusel.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Kuhu jahiseltsi astuda?

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Inks kirjutas:Jah, kindlasti on neid asjalikke vanamehi, aga on ka sellised kes ei võta osagi seltsi üritustest või on osalised ühisjahil kord aastas vms. Kas ei ole mingit määrust mis automaatselt likvideerib seltsist kui ollakse passiivne mingil ajajärgul või perioodil ???

Kuule kulla tüdruk ,kui sa nüüd veidi mõtleks ,siis saaksid ju aru ,et ega need sinu poolt "00" tituleeritud jahimehed sinu mitte vastuvõtmise põhjuseks tegelikult pole ,see on vaid pelgalt ettekääne, tegelike tegijate poolt.Neid mehi on kõikjal ja suuremjaolt peetakse neid kui au liikmeid ja jätame nad rahule.Tegelik põhjus on ikka konfliktidest hoidumise soov ,miks mitte ka kokkurentsi kartus ja küllap leiab põhjuseid veelgi.Kui sind ei tunta ,siis milleks riskida ja endale mistahes paska tulevikus sinu näol endale kaela tõmmata. :M Mis oleks sinu kasuks rääkiv argument ? Kas see et käid mõne korra ajus kilkamas ,või on sinust ka näiteks abi loomade söötisel ,sihtide puhastamisel ,või on sul koguni rammus rahakot ja raatsid seda kollektiivi hüvanguks tuulutada(ütleme vilja ostmise eesmärgil)? Vaat enam vähem sinna kanti on koer maetud!
Kui sind asi endiselt huvitab ja sa paljuks ei pea näiteks laupäeva hommikul kell kaheksa Paide -Türi vahel kohal olla ,siis vähemalt üks jahipäev on sulle kindlustatud ,edaspidine sõltub juba sinu jäetud muljest seltskonnale ja muidugi su enese tahtmisest! Vähim kohustislik kaasas olev ese peaks olema kompass .Selle kasutamise kiirkursus võib toimuda kohapeal :) ,kodus võiksid ilmakaarte paiknemise sellel masinal PÄHE õppida ,kui sa neid veel ei tea.Raadjosaatja oleks poonuseks ,püss ja puss võiksid olla ,aga ei ole ka olulised.
Kui nüüd veel oled hakkamist täis siis tekkinud küsimuste osas võta ühendust privas! Ma ei teinud nalja :!:
mihkelson
Postitusi: 219
Liitunud: P Okt 11, 2009 9:47 am

Re: Kuhu jahiseltsi astuda?

Postitus Postitas mihkelson »

Kui vanadel on jõudu ja jaksu su siis miks mitte ,pealegi pidi liikumine värskes õhus ka hea olema :lol: Ja kui nad kellegile ohtu ei valmista ja vajalikud katsed tehtud saavad siis miks mitte. Edu :!:
wsm
Postitusi: 353
Liitunud: P Jaan 15, 2006 9:07 pm

Re: Kuhu jahiseltsi astuda?

Postitus Postitas wsm »

Selline tekst nüüd küll õige ei saa olla, et seltsi liikmete arv täis ja kedagi juurde ei võeta. Ja sellist juttu aetakse rohkem kartusest probleemide tekkimise vältimiseks. Tegelikult on siis sealse seltsi juhtimises midagi korrast ära. Igal seltsil peaks olema oma sisekorra eeskirjad, kus kirjas ka uute liikmete vastuvõtmise kord. Meie seltsil on see kõik kirjas ja kõigil seltsi liikmetel teada, et seltsi liikmeks saamiseks tuleb läbida kahe aastane jooksupoisi aeg, mille jooksul tuleb tegeleda lisasöötmisega talviti, võtta osa ühisüritustest ja seltsi laskevõistlustest ning leida soovitaja seltsi liikmest. Ja pole vahet kas oled minister või talumees, sest jahil kõik võrdsed. Kui kaheaastane katseaeg läbitud, siis võetakse liikmekanditaadi poolt esitatud avalduse alusel seltsi üldkoosolekul hääletamisega uus liige vastu seltsi liikmeks.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Kuhu jahiseltsi astuda?

Postitus Postitas honkomees »

wsm kirjutas:Selline tekst nüüd küll õige ei saa olla, et seltsi liikmete arv täis ja kedagi juurde ei võeta. ....
olen kahes seltsis ja ühe seltsi sisekorras on tõesti kirjas, et seltsi liikmete maksimaalarv on 34 (kui mälu ei peta), nt see aasta võeti 1 inime vastu, kes ka mitu aastat toimetanud ja 2 avaldust jäid ootelelehele vabade kohtade tekkimist ootama.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: Kuhu jahiseltsi astuda?

Postitus Postitas sammal.habe »

ühes mu jahiseltsis on üldkoosolek otsustanud, et 40 on piirarv ja uusi võetakse siis, kui keegi eest ära läheb. sest üüratult suureks ei saa jahiseltsi ju ajada. erandiks on kohalikud maaomanikud ja olemasolevate liikmete pere - need võetakse vastu piirarvust sõltumata.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Kuhu jahiseltsi astuda?

Postitus Postitas honkomees »

sammal.habe kirjutas:... erandiks on kohalikud maaomanikud ja olemasolevate liikmete pere - need võetakse vastu piirarvust sõltumata.
meil pole erandeid, kuid muidugi tulevad need kategooriad esmajärjekorras vastuvõtule vabade kohtade puhul
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Kuhu jahiseltsi astuda?

Postitus Postitas aivar00 »

Ka meie oleme kaalunud piirarvu kehtestamist. Seniks aga ei ole seda teinud. Esimeseks valiku kriteeriumiks on ka põhikirja järgi jahipiirkonnas kinnistu omamine ( sinna oleme lugenud ka elamise korteris - s.o. seotus kohaliku kogukonnaga). Edasine juba sõltub inimesest. On olnud küll soovijaid, kuid üks algaja jahimehest maaomanik näiteks kuuldes, et sellel jahihooajal loomi väga vähe ja liha üldse metsast lademetes ei saagi avaldust ei esitanudki.

Kui aga hakata lahmima ja "vanakesi" või kedagi teist maha tegema, siis usun, et sellist inimest ei taheta enda seltskonda kohe kindlasti mitte. Osaku ta pealegi meest rahuldada ja suppi üheaegselt keeta :lol: :lol: :lol: . Lihtsalt kõik mehed ei ole tuhvlialused ja kisaga nende juures midagi ei saavutata :lol:
PS. Selles väljaütlemises ei ole mõeldud ühtegi konkreetset inimest.
ikka lõbusalt
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Re: Kuhu jahiseltsi astuda?

Postitus Postitas jahe »

Inks kirjutas:Tolle pealinna härraga sai ka vesteldud ning seis on üsna vesine. Absoluutselt puuduvad kohad. Täiesti hämmastav, kõik seltsid on täis või on onupojapoliitika teemas. Ma ei saa aru miks sellised 70. aastased papib on seltsis, kes enam ei jaksagi relva hoida. Tehku ruumi uutele, noortele, naistele. :?

Soovitati sport laskmisega tegelema hakata. Märkab mõni selts mind, saan seltsi ja lisaks esindajaks võistlustele.

Kas kellegi seltsis ei ole vabat kohta ???

Kui sul endiselt huvi on ,siis võiks välja pakkuda ühe hanejahi,selleks peaks sa tulema kesk-eestisse,vaja oleks sileraudset jahirelva, natuke laskemoona ja nii öelda paberid peavad korras olema.
Jaht toimub looduskaunis kohas ja me pole eriti üle 70-ne :)v.a Vallo tema on 82.
Eks me oleme ennegi noori hädasolevaid jahinaisi aidanud 8)
Info privasse.
243win
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Kuhu jahiseltsi astuda?

Postitus Postitas honkomees »

Njah, Jahe ja Valloga jahile minek toob Sulle kaasa raske koorma ja võib-olla kuudeks ...
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
mihkelson
Postitusi: 219
Liitunud: P Okt 11, 2009 9:47 am

Re: Kuhu jahiseltsi astuda?

Postitus Postitas mihkelson »

Aina paremaks läheb. :lol: Hm aga kui mõnes seltsis on perekonnaliikmetel ees õigus siis ehk on neil kah :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Kasutaja avatar
Inks
Postitusi: 102
Liitunud: R Sept 09, 2011 12:54 am

Re: Kuhu jahiseltsi astuda?

Postitus Postitas Inks »

Pole mu suhtumisel midagi häda. Ega ma ei liigita kõiki ealisi jahimehi nüüd nende igipensionäride ja passiivikute sekka.

Kuna ma alles käin koolitusel, et noorjahimehe tunnistust saada siis kahjuks ei ole mul võimalik hanejahist osa võtta kuna ei oma relvalubagi, aga aitähh pakkumast.
Kuna mainisin, et olen alles õpingutel siis arvata on, et mul on huvi investeerida kasvõi viljakotti. Olen teadlik, et metsa vastutavale kohale ei panda ning olen igati päri selle "jooksupoisi" ametiga, olgu nendeks töödeks vilja vedamine, jänese urgu passimine jne jne. Ei hakkagi ülemõtlema faktis, et nüüd tulen ja kohe pannakse mind püssiga vastutavale kohale, seltsi usaldus ja au tuleb välja teenida !
Kahjuks ei ole mul võimalik osa võtta ka Paide-Türi jahist, kuna päev ei sobi :VS , aga pakkumine on pinget pakkuv ja vägagi.

Jätan need eakad jahimehed rahule. Hoian silmad ja kõrvad lahti ja sihikindlus viib ükskord mind sihile nagunii ja ühel päeval hõiskan siin, et sain seltsi :P :wink:
Hunting and fishing the only reasons I like to wake up early....
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Kuhu jahiseltsi astuda?

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Vot,vot ! Ei taheta kusagile võtta ,aga kui kutsutakse siis päev ei sobi :?: :M Isegi uurimata kas oleks võimalik mingi järgmine kord.Kuidas see ütlemine oligi ? Et naine võib olla ,aga jaht peab olema! :D Kui tekkib selline vajadus ,küllap siis ka koht leitakse.Seniks aga pole mõttet asjade käigust siin ette rutata ja muidu "tolmu keerutada".
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: Kuhu jahiseltsi astuda?

Postitus Postitas Ats »

... eks ta nii kipub olema, et .......maa külmand ja kärss kärnas..... :M
Pole looma, pole probleemi!
Vasta