sileraudne

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
lellopoiss
Postitusi: 90
Liitunud: L Okt 01, 2011 9:56 pm

sileraudne

Postitus Postitas lellopoiss »

Nii , teema siis selline ,et kevadel saan 16 ja teen jahitunnistuse. Küsimus siis selles ,et kui mul see tehtud kas siis saan omada sileraudset ja käija sellega lasketiirus laskmas , olen ühe käest kuulnud ,et peaks vist saama ?


Ette tänades!, Romet .
Noor jahimees!
Postitusi: 92
Liitunud: K Aug 19, 2009 9:33 am

Re: sileraudne

Postitus Postitas Noor jahimees! »

Ei saa, kuna sileraudest võib omada alates 18-ndast eluaastast!
Paremat kohta ei tea, kui Mets!!!:)
lellopoiss
Postitusi: 90
Liitunud: L Okt 01, 2011 9:56 pm

Re: sileraudne

Postitus Postitas lellopoiss »

Nojh selge see. :VS
lellopoiss
Postitusi: 90
Liitunud: L Okt 01, 2011 9:56 pm

Re: sileraudne

Postitus Postitas lellopoiss »

Aga sportrelvaga siis ka sama teema ? või sellega saab ? :M
Noor jahimees!
Postitusi: 92
Liitunud: K Aug 19, 2009 9:33 am

Re: sileraudne

Postitus Postitas Noor jahimees! »

Ei sa ei saa ültse mingeid relvi omada. Aga lasketiirus saad küll lasta relvadega pead lihtsalt natuke maksma, siis lase nii palju kui jaksad (y)
Paremat kohta ei tea, kui Mets!!!:)
lellopoiss
Postitusi: 90
Liitunud: L Okt 01, 2011 9:56 pm

Re: sileraudne

Postitus Postitas lellopoiss »

Olgu , relvi siis ei saa omada , jama see , aga noaga teeb kesikule ja põrsale ära kyll ; ) . Jah ise elan saaremaal ja mõtlen , hakkan linnas käima lasketiirus aga noh , uurin veel omade käest kus mis ja palju maksab : ) . Natuke teemast välja aga , kas nt ma saan kevadel 16 , noh , aga ma tahaks äkki siin minna ennem koolitustele (jahitunnistuste ) et see on võimalik ?
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: sileraudne

Postitus Postitas rajaleidja »

lellopoiss kirjutas:...Natuke teemast välja aga , kas nt ma saan kevadel 16 , noh...

Ei...nohh...alati on võimalus, et noh nt saad 15...

Mõtle enne rahulikult järgi, mida sa kirjutada tahad. Ja kui kirjutas, loe kolm korda enne läbi, kui postituse teele saadad. Jube raske on aru saada, mida sa öelda tahad :wink: Et kesikule teed noaga ära, sellest saime muidugi aru. Väga tubli, mis muud (y)
Kasutaja avatar
Olgerd
Postitusi: 787
Liitunud: P Apr 09, 2006 5:16 pm

Re: sileraudne

Postitus Postitas Olgerd »

lellopoiss kirjutas:Olgu , relvi siis ei saa omada , jama see , aga noaga teeb kesikule ja põrsale ära kyll ; ) . Jah ise elan saaremaal ja mõtlen , hakkan linnas käima lasketiirus aga noh , uurin veel omade käest kus mis ja palju maksab : ) . Natuke teemast välja aga , kas nt ma saan kevadel 16 , noh , aga ma tahaks äkki siin minna ennem koolitustele (jahitunnistuste ) et see on võimalik ?

Varem saad minna küll koolitusele ma arvan, lihtsalt ennem ei väljastata sulle jahitunnistust, kui oled 16 saanud.
lellopoiss
Postitusi: 90
Liitunud: L Okt 01, 2011 9:56 pm

Re: sileraudne

Postitus Postitas lellopoiss »

Oke . vabandust et ei teinud korralikult ! Proovin järgmine kord ilusti teha ;) , Aga tekkis 1 küsimus veel . Mul on prillid parem silm-0,5 ja vasak -0.75. Söber rääkis 1 oli lasketiirust kohe minema saadetud , kas minuga võib sama juhtuda ? ? ?
Kasutaja avatar
Olgerd
Postitusi: 787
Liitunud: P Apr 09, 2006 5:16 pm

Re: sileraudne

Postitus Postitas Olgerd »

lellopoiss kirjutas:Oke . vabandust et ei teinud korralikult ! Proovin järgmine kord ilusti teha ;) , Aga tekkis 1 küsimus veel . Mul on prillid parem silm-0,5 ja vasak -0.75. Söber rääkis 1 oli lasketiirust kohe minema saadetud , kas minuga võib sama juhtuda ? ? ?

Vaevalt, et prillide pärast lasketiirust minema saadetakse, prillidega saab väga edukalt lastud. :lol: Lisaks -0,5 ja -0,75 on suht tagasihoidlik põhimõtteliselt pole prille vajagi, kuigi arstid raudselt soovitaksid.
Kasutaja avatar
annaliisa
Postitusi: 407
Liitunud: P Okt 14, 2007 8:53 pm

Re: sileraudne

Postitus Postitas annaliisa »

haha, ma tahaks näha kes pihta saab kui -0,75 prillid on :) see päris tugev juba :) kannan prille, pole ühestki tiirust minema saadetud. vb see sõber saadeti muul põhjusel minema. aga kui endal mugavam, alati variant läätsed panna. aga jah nagu öeldud, koolitusele saad minna, aga paberit enne kätte ei saa kui 16 (variant on ka see,et hakkad praegu tegema aga löpuks venib nii pikaks, nt ei soorita eksamit vms, et saad vahepeal 16 ja ikka pole pabereid, aga vaevalt küll).
Vegetarian is an old indian word for bad hunter.
lellopoiss
Postitusi: 90
Liitunud: L Okt 01, 2011 9:56 pm

Re: sileraudne

Postitus Postitas lellopoiss »

Jah , selge see. Ju näeb mis saab kui kohale lähen . Mis öeldakse . ;)
Koffer
Postitusi: 110
Liitunud: P Sept 27, 2009 1:33 pm

Re: sileraudne

Postitus Postitas Koffer »

Olgerd kirjutas:
lellopoiss kirjutas:Olgu , relvi siis ei saa omada , jama see , aga noaga teeb kesikule ja põrsale ära kyll ; ) . Jah ise elan saaremaal ja mõtlen , hakkan linnas käima lasketiirus aga noh , uurin veel omade käest kus mis ja palju maksab : ) . Natuke teemast välja aga , kas nt ma saan kevadel 16 , noh , aga ma tahaks äkki siin minna ennem koolitustele (jahitunnistuste ) et see on võimalik ?

Varem saad minna küll koolitusele ma arvan, lihtsalt ennem ei väljastata sulle jahitunnistust, kui oled 16 saanud.


Minule öeldi küll, et koolitusele enne ei saa, kui 16 täis pole.
Vahvaid jutte jahilt http://karlajahimehed.blogspot.com/
Kauneid looduskaadreid https://www.facebook.com/KristjanTearPhotography
lellopoiss
Postitusi: 90
Liitunud: L Okt 01, 2011 9:56 pm

Re: sileraudne

Postitus Postitas lellopoiss »

Ei saa hmmm.. :M . Nojh, aga sa käisid siin saaremaal tegemas ? : )
Koffer
Postitusi: 110
Liitunud: P Sept 27, 2009 1:33 pm

Re: sileraudne

Postitus Postitas Koffer »

Pole tegemas veel käinud, plaanin see aasta minna, aga kui eelmine aasta küsisin (olin siis veel 15) siis öeldi, et peab 16 täis olema, et minna koolitusele. Relvaloaga oli vist sedamoodi, et kui 17 aastaselt paberimajanduse korda ajad, siis saad relvaloa kohe kätte kui 18 täis. Eksamitulems pidavat kehtima aasta.
Vahvaid jutte jahilt http://karlajahimehed.blogspot.com/
Kauneid looduskaadreid https://www.facebook.com/KristjanTearPhotography
Vasta