Mägra kolju

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
Vasta
Kasutaja avatar
Kasukas
Postitusi: 35
Liitunud: E Nov 21, 2011 6:56 pm

Mägra kolju

Postitus Postitas Kasukas »

Umbes kuu tagasi Saaremaa metsades kolades leidsin mägra,kes polnud veel väga kaua surnud olnud kuna ei haisenud veel ja nahk oli ka täiesti korralik(ei tea millesse ta siis suri :?: ).
Võtsin mägral ruttu naha üle kõrvade ja lõikasin pea küljest ja viisin koju kus ma naha ära puhastasin ja soola panin ning pea välja keetsin.Täna hakkas mind huvitama , et äkki see kolju
on medali vääriline ja ma mõõtsin ta siis ära ja sain siis umbes 14 cm pikkupidi ja 8,5 cm ristipidi .
Kui ma õigesti aru saan siis peaks see olema medali kolju, aga mul pole veel jahiluba :oops: .Siit ka küsimus ,et kas ma saan selle siis kuskile näitusele viia(ja kui saan siis kuidas?)?
Oleksin vastuste eest väga tänulik
kahro
Postitusi: 313
Liitunud: N Veebr 16, 2006 7:30 pm

Re: Mägra kolju

Postitus Postitas kahro »

Leitud ja 6nnetuses hukkud looma trofeesid ei hinnata.
Kasutaja avatar
Kasukas
Postitusi: 35
Liitunud: E Nov 21, 2011 6:56 pm

Re: Mägra kolju

Postitus Postitas Kasukas »

Vähemalt saab kena trofee seina peale :D.
Ärge pikka viha pidage!
lellopoiss
Postitusi: 90
Liitunud: L Okt 01, 2011 9:56 pm

Re: Mägra kolju

Postitus Postitas lellopoiss »

See jama ju et leitud ja õnnetuses hukkunud ei saa hinnata , nt kui ma tulevikus jahimees olen (hetkel veel liiga noor ) ja käin metsas ja leian medaliväärilised sarved , et ng ei saagi midagi viska seinale ja kõik ?
Kasutaja avatar
annaliisa
Postitusi: 407
Liitunud: P Okt 14, 2007 8:53 pm

Re: Mägra kolju

Postitus Postitas annaliisa »

no kui tihti ikka neid medaliväärseid sarvi leitakse. hindamiseks ei piisa ju ainult sarvest, vaid on koljut ka vaja...
Vegetarian is an old indian word for bad hunter.
lellopoiss
Postitusi: 90
Liitunud: L Okt 01, 2011 9:56 pm

Re: Mägra kolju

Postitus Postitas lellopoiss »

No ma mõtlesin nende sarvede leidmise all ka nii , et näiteks talvel hukkunud (külmaga) looma. Siin Saaremaal oli ka kuskil teema et läks omale seina peale otsima sarvi ja leidis siis minuarust nii suured et vist olid kulda väärt :) . Aga seda ma enam ei mäleta kas neid hinnati medalile ehk kas anti medal. Oli kuskil ajalehes see artikkel :M , ja minuarust oli see teema saaremaal , aga võin eksida ka . :oops:
Kasutaja avatar
annaliisa
Postitusi: 407
Liitunud: P Okt 14, 2007 8:53 pm

Re: Mägra kolju

Postitus Postitas annaliisa »

jah, oli küll: http://www.maaleht.ee/news/loodus/loodu ... d=46024171
seda juhtub siiski suhteliselt harva ja väga tõenäoliselt võivad sellised juhtumid olla jahimeeste "praagid," aga vb olla ka hukkunud jne. kuigi rohkem leitakse vast sarvi, mis loomad on maha heitnud, aga trofee seegi :)
ja ei hinnata hukkunud/leitud loomade sarvi. vaatad jah, et see võib medali anda, aga medalit sarvede alla ei saa :)
Vegetarian is an old indian word for bad hunter.
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Mägra kolju

Postitus Postitas aadu kadakas »

lellopoiss kirjutas:See jama ju et leitud ja õnnetuses hukkunud ei saa hinnata , nt kui ma tulevikus jahimees olen (hetkel veel liiga noor ) ja käin metsas ja leian medaliväärilised sarved , et ng ei saagi midagi viska seinale ja kõik ?

Leidsarv on mulle olnud miskipärast suurem trofee, kui lastud looma oma. See on kuidagi nagu õigem ja loomulikum. See ei tähenda, et lastud looma trofeed halvemad on. Kahro ütles lühidalt ja nii ta on. Ja lõppeks, peaks läbi mõtlema, millise eesmärgiga trofeesid korjata? Kas on see lihtsalt jahimehestaatusega kaasnev oluline sümbol või soov seeläbi paista nigu kõvem (jahi)mees. Teadaolevalt on jahimeeste hulgas ju ka neid, kes iga hinna eest soovivad võimalikult palju trofeesid saada. Ju miski kompenseerimismehhanism...
Nii, et kui oled looduses ka niisama uitaja, siis üks ilus kingitus on sealt ju ka miskid sarved või muud leiud.
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Mägra kolju

Postitus Postitas hundikütt »

Leidtrofeed hinnatakse küll.Loomulikult ilma koljuta sarvi ei hinnata.Ei ole ju vahet,kas kolju leitud või lastud,meie loomade asurkonna olukorda näitab ta ikka.Enda jaoks muidugi jääb väärtus väiksemaks,kuna jahilugu sellega ei kaasne.Ja hindamise juures oleks ka viisakas juurde märkida,et on leidsarved või -kolju.Endalgi kodus aastaid tagasi leitud pronksised põdrasarved.
Kasutaja avatar
Kasukas
Postitusi: 35
Liitunud: E Nov 21, 2011 6:56 pm

Re: Mägra kolju

Postitus Postitas Kasukas »

Niiet siis ikkagi hinnatakse ka leitud koljut :D . Kas ma saaksin siis mägrakolju kuskile näitusele hindamiseks viia või tasuks mul veel aastakese oodata kuni jahiluba tehtud :?:
Ärge pikka viha pidage!
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Mägra kolju

Postitus Postitas hundikütt »

Võid kannatada küll.Näitusi polegi igal aastal ja kuna eelmisel aastal alles oli siis sel aastal kindlasti pole.Nii et väärista kolju ilusti ära ja oota näitust.
Vasta