Nuga

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
lellopoiss
Postitusi: 90
Liitunud: L Okt 01, 2011 9:56 pm

Nuga

Postitus Postitas lellopoiss »

Isetehtud :).
Manused
.
.
lellopoiss
Postitusi: 90
Liitunud: L Okt 01, 2011 9:56 pm

Re: Nuga

Postitus Postitas lellopoiss »

Enda isetehtud teise noa kohta ütleks et suht hea. Aga , ju näeb mis targemad oskavad siin öelda :wink: , kas on noa moodi või ei :D .Ja Mis peaks järgmine noa tegemise juures arvesse võtma : )
skog
Postitusi: 150
Liitunud: R Mär 30, 2007 12:28 pm

Re: Nuga

Postitus Postitas skog »

Järgmisel korral võiks pilt olla kõigepealt selline, et saaks hinnangut anda.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Nuga

Postitus Postitas aivar00 »

Ning lisaks on noa teema ka olemas. Minu arvates võiks teema ümber nimetada näiteks "Noa valmistamine kodustes tingimustes" :lol: või siis "Vanaraua taaskasutuse võimalusi" :lol: :lol: :lol:
ikka lõbusalt
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: Nuga

Postitus Postitas Ats »

Kataloog ju Noored ja rohelised, seega mõningad asjad andestatavad :lol: :lol: :lol: :lol:
Pole looma, pole probleemi!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Nuga

Postitus Postitas kakuke »

Ärge nüüd liiga ka tehke noorele. Tänapäeva 15a minu meelest suurt muud peale arvutimängude ja liiminuusutamise suurt muud oskagi teha. Igasugust käsitööd tuleks vaid tervitada. Ei tea meist keegid, kuidas see nuga tegelikult lõikab. Muidugi liivapaberiga võiks veel anda terale rohkem kaubanduslikku välimust. :)
ps. Poest oskab meist igaüks nuga osta.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
skog
Postitusi: 150
Liitunud: R Mär 30, 2007 12:28 pm

Re: Nuga

Postitus Postitas skog »

Ats kirjutas:Kataloog ju Noored ja rohelised, seega mõningad asjad andestatavad :lol: :lol: :lol: :lol:

Tegelikult loomulikult tubli.
Endal on kunagi palju koledamaid asju tehtud.
Tänapäeval on aga palju abimehi ja õpetusi lausa varnast võtta.
Järgmisene proovi selline asi teha
http://imageevent.com/paleoaleo/makinga ... nifehandle
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Nuga

Postitus Postitas aivar00 »

Ega ma ei mõelnudki halvustavalt - lihtsalt sõbraliku norimisena. Vanaraua taaskasutust mainisin justnimelt roostes terale viidates ning ajendas kirjutama teises teemas mainitud noa nimetus vist oli "Kuldimuna hirm" või oli ta rõõm :lol: :lol: :lol:
Et kult munade eemaldamisest "mõnu" tunneks peab nuga nüri olema. Muidu nähvaki ning ei saagi aru, et rõõmud läinud :lol: :lol: :lol:
ikka lõbusalt
lellopoiss
Postitusi: 90
Liitunud: L Okt 01, 2011 9:56 pm

Re: Nuga

Postitus Postitas lellopoiss »

jah! õigus pilte veel vaja , aga hetkel oli arvutis selline : ) . Nii , sul on õigus et tahab see tera paremat välimust , eks ma olen natuke teda nühkind aga , hetkel ple väga aega , plaan on küll ta ilusti läikima lüüa ;) . Aga lõikab häästi (Y) ühe jahimehepoolt , lõikas seal kõri läbi küll(põrsas) .No ega selle järgi teravust ütle aga , minuarust väga terav kui teda õieti käiata :D .
lellopoiss
Postitusi: 90
Liitunud: L Okt 01, 2011 9:56 pm

Re: Nuga

Postitus Postitas lellopoiss »

See nuga seal päris huvitavalt tehtud .Kui ma nüüd mingi tera ka leian siis kindlasti proovin seda teha , ilus välimus jääb lõppkokkuvõttes (piltide järgi ) :wink:
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Nuga

Postitus Postitas TiitR »

lellopoiss kirjutas:jah! õigus pilte veel vaja , aga hetkel oli arvutis selline : ) . Nii , sul on õigus et tahab see tera paremat välimust , eks ma olen natuke teda nühkind aga , hetkel ple väga aega , plaan on küll ta ilusti läikima lüüa ;) . Aga lõikab häästi (Y) ühe jahimehepoolt , lõikas seal kõri läbi küll(põrsas) .No ega selle järgi teravust ütle aga , minuarust väga terav kui teda õieti käiata :D .

Kui noatera juba käiama hakkad, siis pea meeles, et väga väikste/aeglaste pööretega, muidu rikud tera. Lihtsam/ohutum ikka tera luisata. 8) Ja see, et nuga lõikas põrsal kõri läbi? - no ma ei tea, mul ilmselt saab naine kah sellise asjaga kööginoaga hakkama :D . Kui aga porisel sigudikul nahka võtad ja peale jalgade lahti võtmist edasi kannatab toimetada, siis võib öelda, et nuga "hoiab tera"! :wink:
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Nuga

Postitus Postitas peepk »

Nuga pole nigu auto, et eputamiseks. Olgu milline tahes, peaasi, mida ja kas mees sellega lastud uluki juures teha kah oskab. Pole meie sektsioonis ühtki mitme "tonnise" noa omanikku. Kui vaatad, siis ikka sellised saja ja kolmesaja krooni vahele mahtuva hinnaga ja kärab küll. Ja meil üks super "soolikate" laskja mehe nuga umbes sama teraga (mis pildil) ja koorimata lepa oksast pide...Aga mees sellega toimetab, nigu õppind kirurg, vot sedasi.
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Nuga

Postitus Postitas aadu kadakas »

Nuga neh. Ma esimese hooga vaatasin, et klaviatuuri ise teind :D
länkar
Postitusi: 43
Liitunud: P Dets 30, 2007 9:13 pm

Re: Nuga

Postitus Postitas länkar »

aadu kadakas kirjutas:Nuga neh. Ma esimese hooga vaatasin, et klaviatuuri ise teind :D

sa ikka oskad öelda (y)
lellopoiss
Postitusi: 90
Liitunud: L Okt 01, 2011 9:56 pm

Re: Nuga

Postitus Postitas lellopoiss »

1 Asi üldse sel noal oli pasa sees hirvel soolte võtmine , et oleks kergem metsast ära lohistada.Noh laupäeva hommikul läksin sõbraga jahile ( käin temaga koos jahil) ja siis 1 mees lasi hirve , arvas et lasi mööda aga otsustasime siiski otsima minna ja leidsimegi selle üles.Otsustasime sooled välja lasta , aga oh õnnetust, laskjal oli nuga üsna nüri ja ja minu söber unustas ka enda noa teritada.Andsin siis enda noa , arvasin küll et seep lõika midad . Aga pärast sain kiita , et kena terav nuga . :)
Vasta