"Hubertuse rebasevile"

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
lellopoiss
Postitusi: 90
Liitunud: L Okt 01, 2011 9:56 pm

"Hubertuse rebasevile"

Postitus Postitas lellopoiss »

Nii ostis siis söber omale Artemise poest "Hubertuse rebasevile"(jänese hädakisa ja hiire piiksud )
Nii tuli ta meile ja läksime öhtul rebaseid pillitama .Läksime jala 1 pöllu äärde ja vaatasin korra enda tehtud prosektoriga pöllu üle.Vastu vaatasid 2 rebast nede vahe oli umbes 50 m ja meie kaugus neist u 100m.Söber tegi korra jänese hädakisa oma vilega ja rebased otsustasid minema minna , aga kui ta hiirepiuksu tegi siis hakkas see rebaseid huvitama . Kuigu pika aja peale kadus neil huvi ja nad läksid ära .
Läksime teise pöllu peale pöhurullide peale istuma . Söber tegi see kord ainult hiirepiuksu ja olime seal suht kaua aega ( u kolmveerand tundi ) Kui hakkas pöllu servalt meile vastu 1 silmapaar.Selgus et rebane. Proovisime siis jälle jänese hädakisa, see toimis . Rebane tuli isegi jooksuga meie poole ja kuskil paarikümne meetri peal istuma . Nii olime suht kaua seal , kui järsku nägin prosektori valgusvihus lindu lendamas . Paremini uurides selgus et oli tegemist öökulliga.Tegime veel jänese hädakisa , ja öökull lendas meie juurde , ja lendas öhus meie kohal. Pimestasin teda prosektoriga ja eks ta sellepärast ei saanud ka aru kes seda häält täpsemalt teeb . Tiirutas veel natuke meie kohal ja siis suundus tagasi rebase poole , seal ta lendas ka natuke ja siis otsustas lahkuda ... seda tegi ka rebane ning nii löppes meie rebase pillitamine .
Vabandust kui teks mönele lugeda ei sobi .:)
Messer
Postitusi: 225
Liitunud: T Nov 30, 2010 9:17 pm

Re: "Hubertuse rebasevile"

Postitus Postitas Messer »

Ei noh miks ta lugeda ei sobi, sobib küll :lol:
Ma lihtsalt kujutasin seda kõike ette. Huvitavat huumorit siin on.
Teinekord minge enne pillitamist rebasele veel ligemale.
Ja see prozega linnu pimestamine :shock:
lellopoiss
Postitusi: 90
Liitunud: L Okt 01, 2011 9:56 pm

Re: "Hubertuse rebasevile"

Postitus Postitas lellopoiss »

Käisime nüüd jälle söbraga pillitamas ja nägime 2-te rebast.Üks oli üsna kaugel, aga teine tuli üsna lähedale ja siis jöudis meie raja peale ja läks menema.
Tänu tollele marudaudi vaktsiinile on neid repsikuid päris palju tekkind :) .
Kasutaja avatar
Kasukas
Postitusi: 35
Liitunud: E Nov 21, 2011 6:56 pm

Re: "Hubertuse rebasevile"

Postitus Postitas Kasukas »

See oli küll vägev kui too öökull meite kohal tiirutas :D .
Ma alles paar nädalat tagasi ostsin selle Hubertuse vile ja ma poleks uskundki, et see nii hästi töötab :) .
Ärge pikka viha pidage!
Kasutaja avatar
mrr
Postitusi: 315
Liitunud: P Nov 07, 2010 9:52 pm

Re: "Hubertuse rebasevile"

Postitus Postitas mrr »

Kuidas te seda jänese hädakisa puhusite? Kas mängisite käega kaasa, nagu ühes youtube videos õpetas?
Kasutaja avatar
Kasukas
Postitusi: 35
Liitunud: E Nov 21, 2011 6:56 pm

Re: "Hubertuse rebasevile"

Postitus Postitas Kasukas »

http://www.youtube.com/watch?v=6I9dcSlSaSI selle video järgi proovisin teha (jänese hädakisa
algab umbes 2.30 peal seal videos).Alguses esimesed 4 korda ei näinud ma midagi aga jah see viimane kord oli lausa 5 rebast millest 3 tulid jänese hädakisa peale ja teised kaks nägime sõbraga juhuslikult). Alguses hoiad käed ümber kinni ja siis teed lahti nii ,et alguses oleks vaiksem ja siis lõpus valjem.Ja puhu nii tugevalt , et häälele tuleks selline kärin sisse. Siin foorumis kuskil teises teemas öeldi nii , et puhu nagu sul omal oleks häda (see töötab) :D
Loodan , et said abi.
Ärge pikka viha pidage!
Kasutaja avatar
Kasukas
Postitusi: 35
Liitunud: E Nov 21, 2011 6:56 pm

Re: "Hubertuse rebasevile"

Postitus Postitas Kasukas »

Lellopoiss tegi omale ühe ästi vöimsa prošektori (ehitas Villise prošektorile akutrelli aku järge).
Sellega me ju ikka tohime pimedas vaadata , et kas rebaseid on või ei ole ,kui meil pole püssi,
löksu ega koera (st. me ei ole jahil) ?
Ärge pikka viha pidage!
Kasutaja avatar
mrr
Postitusi: 315
Liitunud: P Nov 07, 2010 9:52 pm

Re: "Hubertuse rebasevile"

Postitus Postitas mrr »

Ma arvan, et seaduse silmis pimestage rebaseid niipalju kui tahate, peaasi et sel ajal pauku ei tee! 8) Seda videot pidasingi silmas jah. Olen ise ka värske vileomanik aga pole veel saanud metsa sellega vaderit meelitama....
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: "Hubertuse rebasevile"

Postitus Postitas Feen »

Kohe on kuu tulemas, siis pole seda lampi vajagi. Omal olemine palju ehedam ning küla peal ei hakka liikuma jutud, et pahad jahimehed käivad põldusid valgustamas. Mul endal on rebaste suhtes suur küsimärk, nimelt, ei ole neid eriti näha. Mõnda ikka, aga mitte nii nagu mõned eelmised aastad. Kuigi meil lastakse vist igal võimalusel rebast ja kasutatakse päris paljusid erinevaid jahipidamisviise, naabrid on ka päris aktiivsed, siis... ikkagi on hõre see lugu. Rebasevilest läheb asi küll kõrvale, aga nii toimivus kui õppematerjal lisatud :) risustaks teemat aruteluga kuidas rebaste arvukusega mujal mandril?
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

Re: "Hubertuse rebasevile"

Postitus Postitas Anti »

Sama tähelepanek nagu feenil, kuidagi hõredalt on neid. Oma jahimaad pole muidugi suure rebasearvukusega üldse hiilganud, aga magusad kohad kus muidu ilusa ilmaga kindlasti nägid, on nüüd täiesti vaiksed.
Elukoht mul linna lähedal, ilus suur heinamaa otse aknast vaadata. Varasemalt nägid rebast päevas korra või rohkem, vahel isegi mitu korraga heinamaal. Nüüd hea kui nädalas ühegi korra näed ja seegi on sama loom.
http://beta.album.ee/antilaht
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: "Hubertuse rebasevile"

Postitus Postitas aivar00 »

Kannatage veidi veel. Ilmad alles soojad ning rebasel metsaski süüa küll. Küll nad lume ja külmaga ka põldudele hiiri jahtima tulevad. Ja kaugel see pulmaaegki enam on.
ikka lõbusalt
kraavik
Postitusi: 378
Liitunud: E Okt 03, 2005 4:06 pm

Re: "Hubertuse rebasevile"

Postitus Postitas kraavik »

Sama tähelepanek eelkõnelejatega. Rebast ülimalt vähe näha, seda nii meie jahimaal kui ka mujal ringi liikudes.
Eks lumi ja külm toob neid põldudele rohkem välja kindlasti, aga märkasin juba suvel, et repsi peaaegu ei näegi ning ühestki põdraajust see sügis neid samuti välja ei tulnud. Nende arvukuse vähenemine ikka selgelt näha.
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: "Hubertuse rebasevile"

Postitus Postitas aadu kadakas »

Katsuge ikka loomuliku valgusega - huvitavam. Eelpool mainit kuuvalgel ööl või tasahilju valgeneval varahommikul.
Rebaste arvukus kukkus suhteliselt sarnaselt kitsedega (ajaliselt). Mis põhjus? Kärntõbi? Pesakondi oli mitmeid korralikke, kuid isegi sügisel nähtud rebaseid ikka üsna vähe. Hetkel olen vaadanud jälgede järgi ning mõni üksik on ringi liikunud. Aga samas on mõned jänesejäljed ilmunud sinna, kus mitmeid aastaid polnud.
Võimalik, et peaks seda arutelu mujal arutama.
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: "Hubertuse rebasevile"

Postitus Postitas tony »

Meil näiteks jäi üks piirkond rebasest ja kährikust ikka väga hõredaks peale seda kui hundid sinna ilmusid.
pano
Postitusi: 150
Liitunud: E Veebr 01, 2010 9:43 pm

Re: "Hubertuse rebasevile"

Postitus Postitas pano »

Samad lood ka meie kandis. Söödal kährikuid käib küll lademetes ,kuid rebast vahest harva mõni üksik.
Koertega on jaht!!!
Vasta