Jahirelv ja välismaal elamine

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
Vasta
Typhos
Postitusi: 4
Liitunud: P Jaan 22, 2012 2:19 pm

Jahirelv ja välismaal elamine

Postitus Postitas Typhos »

Tervist. Plaanisin oma küsimusega pöörduda politseisse, kuid uurin enne ehk on kellelgi sama küsimus olnud.

Olen siis peagi kolimas Soome, kuid soov on teha jahimehe eksam ja relvaluba. Kuna aga püsivaks elukohaks olen sunnitud registreerima Soome (kodakondsus jääb muidugi Eesti oma), on küsimus, et kas sellisel juhul on võimalik relvaluba taotleda ja Eestis jahimees olla? Eestis käin korra-kaks kuu jooksul ning soov oleks aeg-ajalt oma kodupaigas ka jahti pidada. Relvaseaduses on kirjas, et relvaluba antakse Eesti kodanikule, mida ma ka olen, püsiva elukoha kohta ei lugenud sealt midagi välja.

Teine küsimus on seotud relva hoidmisega. Eestis on mul olemas oma maja, mis minu äraoleku ajal on tühi. Kas sellises kohas on lubatud relva hoida või tuleb see ajutiselt anda hoiustamiseks näiteks mõne kaasjahimehe kätte? Relva pidevalt üle piiri vedamisest ei oleks eriti huvitatud.
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Jahirelv ja välismaal elamine

Postitus Postitas peepk »

Tee 1 samm korraga ja tee oma relvaeksamid ära. Üks tuttav samuti Soomes elab ja relvaostu loa sai kah Soomest ja relva viis Soome, sest jahti plaanib seal pidada. Aga tema oma Soome relvaostu paberitega pidi ka meie politseis käima, no pole meeles, et mis põhjustel. Äkki seoses relva välja viimisega??? Aga kumma riigi kodanik ta hetkel on, no ei mäleta, :M aga vist ikka Soome, kui paprid sealt anti. Ja sääduse järgi peab ikka relv asuma seal, kus ise sisse kirjutatud. Paraleelloaga saad relva kauaks teise mehe hoolde usaldada,(või puudutas paraleelluba ainult jahimehest sugulaste ringi) muidu oli vast paar päeva koos vabalt kirjutatud üle andmise aktiga ja paber peab olema mõlemal mehel ette näidata. No uuri seadust väheke, "vajan relva" sul ikka on vast. Kust selle eksamile mineku tarkuse muidu võtad ja seal pooltele sinu küsimustele vastused olemas.
aberukk
Postitusi: 97
Liitunud: P Dets 18, 2011 2:26 pm

Re: Jahirelv ja välismaal elamine

Postitus Postitas aberukk »

Tühjas majas ei tohi sa pikemat aega kindlasti relva pidada kui juhtub et vargad käivad tõmmatakse sind ka kohe politseis liistle.Olen kuulnud et relva saab ka politseis hoiiustada kui ise peaksid kauemaks ära minema aga see ka ainult kuulujutt,tuleb ikka ise küsima minna.
volli30
Postitusi: 155
Liitunud: N Veebr 05, 2004 7:49 am

Re: Jahirelv ja välismaal elamine

Postitus Postitas volli30 »

Mul töökaaslane läks Austraaliasse ja andis relva politseisse hoiule.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Jahirelv ja välismaal elamine

Postitus Postitas honkomees »

aberukk kirjutas:Tühjas majas ei tohi sa pikemat aega kindlasti relva pidada kui juhtub et vargad käivad tõmmatakse sind ka kohe politseis liistle....

Miks nii ... kas vargad ei saa käia, kui ma olen päeval tööl st. k 06 ja 18.30 vahel või kui ma olen lihtlabaselt 3-5 päeva komandeeringus elik tänapäevases kõnepruugis lähetuses? Üksi elan ja kedagi kodus ei ole ...
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Typhos
Postitusi: 4
Liitunud: P Jaan 22, 2012 2:19 pm

Re: Jahirelv ja välismaal elamine

Postitus Postitas Typhos »

No selge, relva saab siis paralleelloaga hoiustada enda kodus näiteks minu jahimehest sugulanegi.

Kuid kas keegi teab, kas ei tule probleeme jahimehe koolituse ja relvaeksamiga, kui püsiv elukoht on Soomes?
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Jahirelv ja välismaal elamine

Postitus Postitas aivar00 »

Kas tahad kohe vastust või soovid veel ennast "praadida"?
Nimelt laupäeval avatakse külasaun peale kapitaalremonti (y) . Ma katsun vaikselt naiste poolel ära käia :lol: - siis saan kohe sulle 100% infot anda :lol: :lol: :lol:

Ma ei saa aru kas telefon kätte võtta ning vastavatesse asutustesse helistamine on tõesti ülejõu käiv, et peab foorumis poolikuid lahendusi otsima :M
ikka lõbusalt
Typhos
Postitusi: 4
Liitunud: P Jaan 22, 2012 2:19 pm

Re: Jahirelv ja välismaal elamine

Postitus Postitas Typhos »

aivar00 kirjutas:Kas tahad kohe vastust või soovid veel ennast "praadida"?
Nimelt laupäeval avatakse külasaun peale kapitaalremonti (y) . Ma katsun vaikselt naiste poolel ära käia :lol: - siis saan kohe sulle 100% infot anda :lol: :lol: :lol:

Ma ei saa aru kas telefon kätte võtta ning vastavatesse asutustesse helistamine on tõesti ülejõu käiv, et peab foorumis poolikuid lahendusi otsima :M


Antud juhul olekski helistamine ehk pisut rutakas ja "poolik" lahendus, kuna tegu ei ole n.ö. standardolukorraga. Mis on selles halba, kui leidub keegi, kes on sama tee juba läbi käinud ja oskab nõu anda? Sina ju seda ei tee, milleks siis siin üldse sõna võtad?
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: Jahirelv ja välismaal elamine

Postitus Postitas Mart »

Relvaseadus :

§ 46. Füüsilise ja juriidilise isiku relva ja laskemoona hoidmine

(1) Füüsiline isik peab hoidma relva hoiukohas, mis asub isiku elukohas.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Jahirelv ja välismaal elamine

Postitus Postitas aivar00 »

tsiteerin:
Antud juhul olekski helistamine ehk pisut rutakas ja "poolik" lahendus, kuna tegu ei ole n.ö. standardolukorraga.

Just nimelt -poolik neh. Praeguse elukohajärgse politsei relvainspektor kindlasti ei oleks osanud sulle õiget vastust anda.
Ja siinsed foorumlased teostavad rõõmsalt sinu relva hoidmistingimuste üle järelevalvet :lol: :lol: :lol: .
Pean ikka saunas naiste käest küsima kuda asjad käima peavad :lol: :lol: :lol:
ikka lõbusalt
Vasta