Soovitused noorele jahimehele

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
eeru
Postitusi: 246
Liitunud: N Veebr 26, 2004 9:17 am

Re: Tänud.

Postitus Postitas eeru »

Jahimees X kirjutas:See jalatsiparanduse mõte on päris hea. Ja relvameistrite kohta käivat infot sain ka piisavalt. Nüüd hakkan jahimeheks.

Stabilisaatorist ja pussitupest on vähevõitu. Ühel õigel jahimehel on veel koer, seljakott, termos ja võileivad peavad kah olema :wink:
Kasutaja avatar
Estlander
Postitusi: 338
Liitunud: K Nov 17, 2004 12:25 pm

Postitus Postitas Estlander »

ära unusta lapikut piiritusepudelit, mis enamusel jahimeestest talvel külmaga põues on ;)
Hundist toakoera ei saa.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Estlander kirjutas:ära unusta lapikut piiritusepudelit, mis enamusel jahimeestest talvel külmaga põues on ;)

Ju ma tunnen siis enamasti jahimeeste vähemust, aga midagi sellist tõepoolest täheldanud pole.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

kakuke kirjutas:
Estlander kirjutas:ära unusta lapikut piiritusepudelit, mis enamusel jahimeestest talvel külmaga põues on ;)

Ju ma tunnen siis enamasti jahimeeste vähemust, aga midagi sellist tõepoolest täheldanud pole.

Kindlasti vähemust tunned :lol:
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

Kakuke mine istu korra pukis nii -15 kuni -20 juures. Siis kuulub see lapik ellujäämisvarustuse hulka. :D :D :D
PS. Sama ju ka -20 ga seajahis kusagil seista, 2-3 tundi jutti. :D :D
Lapikuga mehed siis näost roosad ja tuju hea aga muidu mehed näost sinised/rohelised ja hirmus pahurad. :D :D :D
50-60-100g ei ole joomine aga enesetundele/tervisele hea sellise ilmaga. Kitsejahti muidugi lapikuga ei läe see oleks patt. :oops:
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

See lapiku jutt on kahe otsaga asi. Mõned aastad tagasi kuulasin kohtuarsti hr. Heino Mirme loengut allajahtumisest tingitud surmadest, mis on tüüpiline tänavale magama jäänud joodikutele. Doktori jutust koorus välja selline asjaolu, et suures koguses alkohol veres pidi laiendama veresooni, mille tõttu inimese keha eraldab rohkem soojust ja seetõttu ongi tingitud joobes inimese kiirem külmumine. Kui aga tarvitada alkoholi väikestes kogustes pika aja jooksul, siis pidi jälle organism külmas pikemalt vastu pidama. See kogus aga pidi igal indiviidil erinev olema. Seetõttu on ka endal suure külmaga lapik Jäägermeistriga põues olnud külmal talvel pukis istudes. 2-3 tunni jooksul sealt 100 g ärajoomine minu kehakaalu puhul ei anna mingit joovet. Sellel talvel ei ole seda muidugi vaja olnud. Ajujahti ei ole küll viitsinud kaasa vedada, sest meil kütiliinil üle tunni-poolteise passida ei ole vajadust olnud. Kui kütiliinil ära külmud, siis kohe ise järgmisesse ajusse. Peale pikka aju palava nahaga tuulekäes olles hakkab küll kiiremini külm, aga saab ennast ka käsi veidi liigutades soojendada ilma müra tegemata. Jalatallad ja varbad on suurem probleem.
ikka lõbusalt
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Joss kirjutas:Kakuke mine istu korra pukis nii -15 kuni -20 juures. Siis kuulub see lapik ellujäämisvarustuse hulka. :D :D :D

Hehh ... läheb küll teemast kõvasti mööda, aga kogemus olemas, eelmine aasta käisin pidevalt kobrast passimas ja seajahiski sai käidud (talvel ikka :lol: ). Siis olid mul selleks vildid ja seljakotiga soojad riided kaasas. Kuna jahis käin autoga mitte hobusega siis tahes tahtmata küsin sellises olukorras endalt, et kas tahan ikka sponsoreerida politseid või ostaks selle raha eest näiteks omale korraliku vintrelva? :wink: Aga vähemust vist tunnen tõesti. :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Estlander
Postitusi: 338
Liitunud: K Nov 17, 2004 12:25 pm

Postitus Postitas Estlander »

Kui alkoholist loobuda, siis peavad kindlasti olema mingid hai-tekk ja imehinnaga saapad,riided,kindad,mütsid,sokid millega ka -40 juures külm ei hakka.
Nooremad inimesed ehk valivadki juba karske eluviisi ja kõrgtehnoloogiliselt valmistatud jahivahendid.
Hundist toakoera ei saa.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

minu meelest peaks ka hoburakendiga teeliikluses osalemisel seadusest tulenema kainuse nõue :D....ei viitsi praegu küll üle kontrollima hakata, nii et eksimine pole välistatud.....
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Postitus Postitas sammal.habe »

ähh, kakuke, võibolla sa tunned lihtsalt seda vähemust, kes Sulle oma põuepudelist lonksu pakub? :D

aga tõepoolest, alkohol laiendab ka väheses koguses veresooni. sellest ka soojatunne - kapilaarid laienevad, veri kannab kehapinnale rohkem sooja. aga pikemas perspektiivis on see rohkem või vähem ohtlik - nii hanges magavale joodikule kui ka looma passivale jahimehele. sest kehasoe lahkub keha pinnalt üsna kähku.
Siili
Postitusi: 416
Liitunud: E Aug 09, 2004 10:23 pm

Postitus Postitas Siili »

Vanasti oli pudeli õlut ära joonud meistersportlane lauatennises paras vastane esimese järgu mehele. Niipalju siis sellest vähesest mõjust kordinatsioonile ja reaktsioonile.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

sammal.habe kirjutas:ähh, kakuke, võibolla sa tunned lihtsalt seda vähemust, kes Sulle oma põuepudelist lonksu pakub? :D

Ah sa poiss kus nüüd alles põrutas. Eks see vähemus nüüd oma kõrvu liiguta kui seda juttu loeb. :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

postitusi koguma

Postitus Postitas Arles »

Ma siis poetaks ka sõna sekka .... noh, et postituste arvu suuerndada jne....

Tegelt jutt jummala tõsine:
1) Mehed, kes tiirus lasta suudavad normaalselt kaotavad peale väikest "sooja" võrreldes oma tavatulemusega päris mitu silma (v.a. mõned erandid). Seega - kui paremini laskev mees kaotab väikse osa tabavusest, siis ... no oma vanaemale kiitke, et sama hästi pihta saate
2) map tea, kas minu ja kakukese arusaam on eetikast ja reeglitest on väärastunud või mis? Igatahes minu eetika lävi käseb mul ennem jaht katkestada, kui et üle 1 cl jahipäeva jooksul tarbida.
3) olen jätkuvalt seisukohal, et "väike lonks teeb paremaks, kiiremaks vms." jutt läheb samasse kategooriasse 200-300 m pealt pähe/kaela laskjate (keda muidugi tiirus ainult laskekatsel kohtab) jutuga.

Point siis selles, et katsuks mehed nüüd natuke oma mõttelaadi vähe arendada (Räägib siis "suur juht ja õpetaja"), enamus mehi juba katkistest pükstest ja narmendavast puhvaikast koosnevast "jahiülikonnast" ka üle saamas.

See sama nigu mitte igale liikuvale kogule pihta plärtsutamise asemel kindel veendumus, et see lask on esimene ja viimane või jääb tegemata suhtumine.

Ja lõpetuseks - metsas odava liha järel käivad mehed - palun ärge vastake!
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
Maanus
Postitusi: 65
Liitunud: N Mär 11, 2004 11:16 am

Postitus Postitas Maanus »

Olen mõned korrad laskevõistlustel käinud ja oma rumalusest proovinud võistlusärevust 4cl konjakiga maha saada.Tulemus on uskumatult vastupidine loodetule -närvipinge väheneb aga pihta ka ei saa.Sellest olen teinud järelduse,kui tahad lasta siis jäta parem "tropid" tegemata.
Teder
Postitusi: 417
Liitunud: N Okt 07, 2004 3:17 pm

Postitus Postitas Teder »

Enda kogemus on selline, et pärast väikest lonksu enam endist meeleteravust ei ole. Kuulmine, nägemine, vaikselt astumine, tähelepanu - kõik on ikka nati viletsam ja ise saan ka sellest aru. Seepärast pole ka enam aastaid jahil kunagi võtnud, pärast jahti tehtagu mis tahes, siis pole see see enam oluline. See külma jutt pole tõsine, olen igasuguse pakasega talvel ka kalal käinud, ükskord istusin 12 tundi öösel jääl miinus 36 kraadiga ja püüdsin lutsu- riietus ja jalanõud olid head ning polnud häda midagi. Hommikul imestasin, miks inimesed nii kühmus käivad. Otse vastupidi, temperatuuridel miinus 30 ja enam on lausa ohtlik alkoholi tarvitada, võib sõrmeotsad või nina ära külmetada muuseas kui tähelepanu langeb. Nii suurte külmadega külmaville ja kühme saada on lihtne- eriti näkku ja kätele. Kord tulin Peipsilt vastutuult tagasi 4 km, telkmantel näo ees,- muidu oleks nägu külmunud. Kardan, et kergelt võtnult pole nii tähelepanelik. Sellise ilmaga piisab kui kindad märjaks saavad või lasete lund täis puhuda- ongi päev mokas. Sulailmadega on kama, võib kraavis vööni sees käia ja veel jahti ka pidada.
Vasta