kui vanalt võib hakata jahimeheks

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
Külaline

kui vanalt võib hakata jahimeheks

Postitus Postitas Külaline »

ei leidnud kuskilt infi selle kohta et kui vanalt võib üldse jahimeheks hakata? ja kas samal vanusel võib sooritada ka eksamid
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Minu teada saab jahimeheks hakata 16. aastaselt. Siis saab teha jahimehe eksamid ära ja saad tunnistuse vastu. Siis võib raudadega jahti pidada. Relvaloa saab ikka 18. aastaselt.
Ajus võid käia ükskõik kui vanalt, pabereid omama ei pea.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Jahiseadus

§ 29. Jahitunnistus


(3) Jahitunnistuse tohib anda vähemalt 16-aastasele isikule, kes on läbinud jahindusalase koolituse ning edukalt sooritanud jahiteooriaeksami ja laskekatse. Jahitunnistuse saamise eest tasutakse riigilõivu riigilõivuseaduses sätestatud määrade järgi.

Relvaseadus

§ 29. Eesti kodanikule lubatud relvade liigid

(1) Eesti kodanik võib soetada ja omada järgmisi relvi:
1) vähemalt 18-aastane - väikesekaliibrilist sporditulirelva, pneumo- ja gaasirelva, ambu ja sileraudset püssi. Vintraudset ja kombineeritud jahipüssi võib ta soetada ja omada tingimusel, et tal on jahitunnistus;
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

tänud
sellest oli palu abi , nyyd tean et võib juba hakata valmistuma
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

aga oskab veel keegi öelda kus saaks infi jahi koolide kohta ja äkki oskab keegi mõnda soovitada
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Anonymous kirjutas:aga oskab veel keegi öelda kus saaks infi jahi koolide kohta ja äkki oskab keegi mõnda soovitada

Vaata:
http://www.marandi.fie.ee/foorum/viewtopic.php?t=62
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
harrastaja
Postitusi: 55
Liitunud: R Jaan 07, 2005 4:35 pm

Postitus Postitas harrastaja »

[quote="rajaleidja"]Minu teada saab jahimeheks hakata 16. aastaselt. Siis saab teha jahimehe eksamid ära ja saad tunnistuse vastu. Siis võib raudadega jahti pidada. Relvaloa saab ikka 18. aastaselt.
Ajus võid käia ükskõik kui vanalt, pabereid omama ei pea.[/quote]

asi suht kahtlane kuna 16 aastaselt saadakse jahitunnistus mille alusel võib jahil käia ka koeraga, kuid eesti sealdustes on kirjas et alla 18 aastased ei tohi olla looma surmamise juures.....
Ära kahetse tegemata jäänud pauku
madis
Postitusi: 123
Liitunud: L Veebr 21, 2004 10:43 pm

Postitus Postitas madis »

trucker kirjutas:Jahiseadus

§ 29. Jahitunnistus


(3) Jahitunnistuse tohib anda vähemalt 16-aastasele isikule, kes on läbinud jahindusalase koolituse ning edukalt sooritanud jahiteooriaeksami ja laskekatse. Jahitunnistuse saamise eest tasutakse riigilõivu riigilõivuseaduses sätestatud määrade järgi.

Relvaseadus

§ 29. Eesti kodanikule lubatud relvade liigid

(1) Eesti kodanik võib soetada ja omada järgmisi relvi:
1) vähemalt 18-aastane - väikesekaliibrilist sporditulirelva, pneumo- ja gaasirelva, ambu ja sileraudset püssi. Vintraudset ja kombineeritud jahipüssi võib ta soetada ja omada tingimusel, et tal on jahitunnistus;


Aga, kui ma teen katsed 16 aastaselt, kas ma siis pean ka laskekatsed tegema?
beliving that the bow has soul
Kasutaja avatar
harrastaja
Postitusi: 55
Liitunud: R Jaan 07, 2005 4:35 pm

Postitus Postitas harrastaja »

Aga, kui ma teen katsed 16 aastaselt, kas ma siis pean ka laskekatsed tegema?[/quote]

Ilma laskekatseta ei saa jahitunnistust...
Ära kahetse tegemata jäänud pauku
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

täpsustamise huvides uurin, et kus see lastekaitsealane keeld kirjas on. tundub loogiline ja ehk olen isegi kunagi sellist keeldu näinud, kuid praegu ei suutnud (arvatavasti tulenevalt hilisest kellaajast) küll enam leida ning tekkis kahtlus, et kas on see keeld kuidagi "ümbernurga" või siis suisa ära muudetud ...
Kasutaja avatar
harrastaja
Postitusi: 55
Liitunud: R Jaan 07, 2005 4:35 pm

Postitus Postitas harrastaja »

kahjuks ei mäleta täpset kohta kuid nii see on...
Ära kahetse tegemata jäänud pauku
madis
Postitusi: 123
Liitunud: L Veebr 21, 2004 10:43 pm

Postitus Postitas madis »

selles mõttes, et ma ei tohiks ju seaduse järgi relvagi omada, nii et kuidas ma katseteks valmistud saaks? mitte, et ma lasknud pole, aga ikka imelik ju kui ei tohiks relvagi omada ja pean katseid tegema.
beliving that the bow has soul
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

jep, leidsin siiski üles. iroonilisel kombel on kalapüügile tehtud erand ning sel juhul on looma hukkamine alaealise juureolekul lubatud.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

madis kirjutas:selles mõttes, et ma ei tohiks ju seaduse järgi relvagi omada, nii et kuidas ma katseteks valmistud saaks?

Nii see on. Ise ka kunagi uurisin seda. Meil oli see korraldatud selliselt, et toimus harjutamine ettenähtud ajal ja kui selle käigus said vastava arvu taldrikuid maha ja sportpüssist lastud nagu vaja siis oligi kõik. Harjutasid nii kaua kui saidki maha või need kes ei saanud tulid mingil muul ajal uuesti harjutama. Mingis mõttes õige ka, sest kui on plaanis omale soetada tulevikus vaid täiskaliibriline vintrelv siis milleks mul vaja soetada omale haavlipüss ja ääretulepadruniga vintrelv? Ehk said mõttele pihta. :)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
harrastaja
Postitusi: 55
Liitunud: R Jaan 07, 2005 4:35 pm

Postitus Postitas harrastaja »

[quote="madis"]selles mõttes, et ma ei tohiks ju seaduse järgi relvagi omada, nii et kuidas ma katseteks valmistud saaks? mitte, et ma lasknud pole, aga ikka imelik ju kui ei tohiks relvagi omada ja pean katseid tegema.[/quote]

harjutatakse lasketiirus ning seal ei ole vist vanus tähtis (selle all ei mõtle imikuid)
Ära kahetse tegemata jäänud pauku
Vasta