jahitunnistuse eelised.

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
Vasta
paradiis
Postitusi: 1
Liitunud: P Okt 16, 2011 7:02 pm

jahitunnistuse eelised.

Postitus Postitas paradiis »

Sooviks saada teada, kas on vahet sellel, kui ma käin ajujahil jahitunnistusega ja ilma.
Kui jahitunnistuse omajal on mingid eelised ? Või on seda lihtsalt tarvis, et relvaloa eksamit sooritada.
mihkelson
Postitusi: 219
Liitunud: P Okt 11, 2009 9:47 am

Re: jahitunnistuse eelised.

Postitus Postitas mihkelson »

Eelis selles et muidu ei saa relvaluba jahirelvale.
Gute Jagd
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: jahitunnistuse eelised.

Postitus Postitas andrus »

Kui sind ei tõmba rohkem miski kui metsas karjuda ja teistele loomi ette ajada siis pole tõesti sellel tunnistusel mingit vajadust.
Aga kui sa juba sedasi küsid siis pole ilmselt mõtet isegi vastata mis eelised või eesmärgid selle saamisel on.
jahismurf
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: jahitunnistuse eelised.

Postitus Postitas aadu kadakas »

Jahitunnistuse eelis on nagu koolitunnistuselgi: oled omandanud mingi taseme, mida kinnitab ka pildiga dokument ning on võimalik asuda järgmiste levelite kallale (nt. relvaluba). Eesmärk omaette see tõepoolest ei tohiks olla, kuid meite maailmas ikkagi "paber maksab". Mul on vahest dokumendisalv ununenud ning olen siis ka ajajana ja paberivabalt metsas karjunud :D . Erilist vahet pole nigu olnud.
Messer
Postitusi: 225
Liitunud: T Nov 30, 2010 9:17 pm

Re: jahitunnistuse eelised.

Postitus Postitas Messer »

Ajajad on ajujahis olulised asjapulgad, ilma nendeta ei väljuks ükski loom kütiliinile - seisaksime kõik ümber metsa, torud rippes. Tean mehi, kes on terve elu ajajana ühisjahis käinud ja alati suurepäraselt panustanud ürituse õnnestumisse. Kui meeldib metsas mütata, siis on see suurepärane võimalus. Ise olen hea meelega vahest ajanud, aga ütlen ausalt, hiilimisjaht on mul rohkem veres.
Et olla täpsemalt teemas, siis ega küsimuse esitajale jahikursus halba küll ei teeks.
Kasutaja avatar
sokk
Postitusi: 508
Liitunud: R Veebr 19, 2010 6:29 pm

Re: jahitunnistuse eelised.

Postitus Postitas sokk »

Ajujahis vahet pole kas on tunnistus või mitte.
Tunnistuse eelis on see, et saad pidada jahti. Esialgu lõksudega ja hiljem, kui relvaluba olemas siis ka püssiga :wink:
Born to hunt.
https://www.facebook.com/HuntingSmurf/
https://www.instagram.com/huntingsmurf/
https://www.youtube.com/channel/UCodfVOhCwglMPdlrvIjWP7A
aberukk
Postitusi: 97
Liitunud: P Dets 18, 2011 2:26 pm

Re: jahitunnistuse eelised.

Postitus Postitas aberukk »

Relvaeksami kui sellise sooritamiseks ei anna ükski tunnistus mittemingisuguseid eeliseid.Juhul kui te soovite jahti pidada siis oleks kül vaja jahitunnistust ja muid sinna juurde kuuluvaid pabereid selleks et KK -teenistus teid metsas ära ei nüliks.Rõhk on sõnapaaril käin ajujahil.
Vasta