Koeratõud

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
jyri

Re: Koeratõud

Postitus Postitas jyri »

Victoria kirjutas:
Tahad väga teada või uurida, läheme jahile.
Esimen varjant lähemat teada saada on 15 aprill Haapsalus teeme jahikeortele õppepäeva ja koolituse kõigile kes kasvatab jäljekoeri ja jahikoeri.
http://www.jaljekoer.net


Enda näitel teisel alal tean hästi,et pikaajalisel teiste õpetamisel võib lõpuks ka ise hakata asjast aru saama (y) ,edu sulle :D .Mina ei tule kindlasti,sest mul viimane elu laika omandis.Aga laikadest ja teistest koertest raamatuid olen läbi lugenud rohkem,kui sa neid nimetada oskaks.Alates Sabanevist.Sorry.Ja mis huvitav-isegi loetust mõnel juhul ka aru saanud! :D
TRG
Postitusi: 284
Liitunud: L Apr 23, 2011 8:36 pm

Re: Koeratõud

Postitus Postitas TRG »

sooviku kirjutas:
TRG kirjutas:Aga verekoer las jääda kogenud meestele

Õige,aga teised koeratõud :M ?Ka teised tõud vajavad peremehega kokku kasvamist ja kannatust ja koolitamist.Võib-olla on just hea,et noor mees(naine) kasvab ja õpib koos koeraga.

Siis peab keegi seda noorjahimeest ka õpetama/suunama ja tema omakorda oma koera.Koera õppimisiga,aga lühike(mõtlen just seda jahialast,mitte koolitusi jms).
Aga kõik on võimalik :wink: .
Õnne peab olema
vollifedja
Postitusi: 573
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: Koeratõud

Postitus Postitas vollifedja »

Teatavasti kuulub baieri verekoer hagijaliste rühma ja selle tõuga on EEstis ajujaht keelatud. Saad ainult verejälge teha, kui koera välja õpetad.
Iga algaja jahimees peaks korraliku kodutöö tegema, uurima erinevaid tõuge, nende käitumist, koolitamist,vaatama ,m mis meeldib nii iseloomult, kui ka välimikult, mida antud koeraga üldse tohib ja saab jahtida...Seda kõike saab tänapäeval internetis+on meil olemas erinevate tõugude tõuühingud, kus peaks olema pädevad inimesed nõu andma.Koer, kelle võtad peaks olema SINU koer.(NOh, olen otsinud endalegi kõrgemajalgsemat tõugu taksile lisaks-sorri-ja jõuan ikka taksini-minu iseloomu, laiskuse-virkuse ja jahi-elustiiliga sobib karmikarvaline taks. Pole midagi teha.
Tegelikult peaks selliste küsijate-küsimustega tegelema Jahikoerte Tõuühing. Seal võiks olla keegigi ,kes suudaks erinevatest tõugudest, sellega seonduvast rääkida-nõu anda.
Vasta