Koeratõud

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
polli
Postitusi: 2
Liitunud: N Mär 08, 2012 7:19 pm

Koeratõud

Postitus Postitas polli »

Tere!
Tahaks võtta endale koera kes oleks jahikoer ja et teda saaks pidada välitingimustes väljas.
otsisin ja leidsin sellise kera nagu Baieri verekoer tahaks teada tema kohta rohkem ja kas kuskilt saaks osta ka selle tõu kutsikaid (oleks hea kui eestist)
Aitäh1
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Koeratõud

Postitus Postitas rajaleidja »

Mõtle nüüd kõigepealt rahulikult välja, mis jahti sa tahad koeraga pidada. ja kui see tehtud, mõtle kümme korda veel. Ja kui see ka tehtud, siis tule küsi juba konkreetsem küsimus. Koera ei valita selle järgi, et saab õues pidada ja pildi peal ilus nunnu kutsa.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Koeratõud

Postitus Postitas baddmann »

Arvatavasti tegemist nooremapoolse jahihuvilisega :) Baieri verekoer minu tagasihoidliku arusaamise kohaselt Eesti oludes aastaringselt õues pidamiseks ei sobi, kuna tema karvastik lihtsalt ei ole selleks kohastunud. Tõust kui sellisest kirjutagu keegi teine, aga tema kasutusotstarve tuleks endale kõigepealt selgeks teha - ning vaevalt siis noorem jahimees või jahimehehakatis endale seda tõugu sooviks või ka piisavalt "õigesti" kasutada jõuaks.

BM
Kasutaja avatar
Victoria
Postitusi: 83
Liitunud: K Sept 17, 2008 9:16 pm

Re: Koeratõud

Postitus Postitas Victoria »

Kõigil seni vastanutel on jutt jumala õige.
Koera võtmine on suur protsess ja tuleb hoolega läbi mõelda mis eesmärgil koera võetakse eriti jahikoera. Kui koerale tööd ei ole siis jahikoer on paras nuhtlus ja tänu oma jahiinstinktidele. Loomuliult kõik nuhtluse liigid olenevad ka tõust.
Kui on kindel soov võtta Baieri verekoer, siis annan heameelega nõu selle koera spetsiifika osas ja tõu eripära osas, samuti kasvatamise ja kutsika koolituse osas.
Kindlasti enne valiku tegemist nagu juba siin varem öeldud tuleb tõesti kümme korda mõelda ja siis uuesti mõelda just koera tõu valmise osas. Siin tuleks arvestada ka enda iseloomu ja aktiivset koeraga tegelemis võimalust.
Baieri koer kindlasti ei ole õuekoer.
Tal puudub aluskarv ja ta vajab väga peremehe juures olemist ehk väga tundliku iseloomuga tõug ja seda tuleks selle keora puhul kindlasti arvestada.

Aga kõik kes soovivad võtta omale jahikeora võib minuga kontakteeruda ja te saate kindlasti head nõu.

victoria@jaljekeor.net
http://www.jaljekeor.net

vickykorju@gmail.com
+372 56 674 228
www.brown-pearl.com
www.jaljekoer.net
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Koeratõud

Postitus Postitas hundikütt »

Baddmanniga täiesti nõus,et jahimehe hakatisel verekoeraga teha pole küll midagi.Et sellist koera pidada ja talle ka vastav töö tagada,selleks peab ikka ise ka kogemustega kütt olema.On vajatunda peensusteni looma käitumist,osata märgata pisimaidki detaile,tunda koerte hingeelu ja mida kõike veel.Koer ja peremees peavad töötama koos ja teineteist täiendama.Samas esmane asi on kutsikast koer kasvatada ja välja õpetada aga kui peremeheks on noorjahimees,kes ise hakkab alles jahitõdesid õppima,siis tulemuseks on kindlasti ketikoer kusagil kuuri taga.
TRG
Postitusi: 284
Liitunud: L Apr 23, 2011 8:36 pm

Re: Koeratõud

Postitus Postitas TRG »

hundikütt kirjutas:Samas esmane asi on kutsikast koer kasvatada ja välja õpetada aga kui peremeheks on noorjahimees,kes ise hakkab alles jahitõdesid õppima,siis tulemuseks on kindlasti ketikoer kusagil kuuri taga.

Mitte ilmtingimata,aga tahtmist ja viitsimist koeraga tegeleda peab olema tohutult.
Aga verekoer las jääda kogenud meestele :wink: .
Õnne peab olema
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Koeratõud

Postitus Postitas sooviku »

TRG kirjutas:Aga verekoer las jääda kogenud meestele

Õige,aga teised koeratõud :M ?Ka teised tõud vajavad peremehega kokku kasvamist ja kannatust ja koolitamist.Võib-olla on just hea,et noor mees(naine) kasvab ja õpib koos koeraga.
Naine võib olla,koer peab olema!
Kasutaja avatar
Victoria
Postitusi: 83
Liitunud: K Sept 17, 2008 9:16 pm

Re: Koeratõud

Postitus Postitas Victoria »

Kuulge ärme alahinda noorjahimehi. Kui inimesel on soov koera võtta, siis tuleks temaga isiklikult rääkida ja soovitada talle tõugu , mis talle sobiks, eelnevalt selegitades, mis tingimused on tal koera pidamiseks ja milline aeg ja pühendumus koera kasvatamiseks. Ning millise iseloomu ja kommetega on tulevane peremees. Kõik jutt on siin teil küll õige aga, ehk on just hea alustada ikka koeraga sest koer on ja parim sõber ja ta aitab s ind alati kui oled kutsika õigesti kasvatanud. Minul on Baierlane, ja võtsin koera kindla eesmärgiga teha temaga haavatud uluki järleotsingut. Koeraga tegime ära I järgu ja Baltimaade II koht sea otsingul. Oleme koerag kokku kasvanud ja ma ei veeda ühtegi päeva metsas või kodu aiast välja minnes ilma koerata. Selle tõu juures on väga tähtis teada, kui tundlik on see koer ja kui palju ta vajab sinu tuge just kutsika eas. Verekoer on tõesti inimesele kes teab ja tunneb mida ta koer kasvõi mõtleb. Kindlasti on vaja jah tunda haavatud metslooma liikumist, käitumist ning haavatud looma vigastuse suurust.
Kui see noorjahimees on tõsiselt plaani võtnud ja mitu korda kaalundu ja otsustanud koer võtta siis aitame teda. Saatsin eelmises kirjas oma kontaktid. Võin aidata sind õige koera leidmisel ja õpetada jahikoera kutsika kuulekust ja kasvatamist.
Viimati muutis Victoria, P Mär 11, 2012 9:07 am, muudetud 1 kord kokku.
www.brown-pearl.com
www.jaljekoer.net
Kasutaja avatar
Victoria
Postitusi: 83
Liitunud: K Sept 17, 2008 9:16 pm

Re: Koeratõud

Postitus Postitas Victoria »

polli kirjutas:Tere!
Tahaks võtta endale koera kes oleks jahikoer ja et teda saaks pidada välitingimustes väljas.
otsisin ja leidsin sellise kera nagu Baieri verekoer tahaks teada tema kohta rohkem ja kas kuskilt saaks osta ka selle tõu kutsikaid (oleks hea kui eestist)
Aitäh1


Võta minuga ühendust kui soovid aitan sind , annan nõu.

Vicky Korju
+372 56 674 228
http://www.jaljekoer.net
vicky@jaljekoer.net
www.brown-pearl.com
www.jaljekoer.net
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Koeratõud

Postitus Postitas hundikütt »

Ei ole küll ise omanud verekoera,aga arvan teadvat kuidas töötab antud tõug ja milline töö kaasneb sellega peremehele.Üks asi on koer välja õpetada ja teha trenni ja käia võistlustel,sellega võib ka väheste kogemustega jahimees hakkama saada.On ju olemas nn. ,,koera inimesi,,.Aga mina suhtun kriitiliselt sellesse,et ei käi kokku verekoer ja noorjahimees just seepärast ,et reaalne jahisituatsioon on hoopis midagi muud kui kunstlik verejälg.See nõuab häid jahialaseid teadmisi,tunda uluki käitumist ja palju muud.
Kasutaja avatar
Victoria
Postitusi: 83
Liitunud: K Sept 17, 2008 9:16 pm

Re: Koeratõud

Postitus Postitas Victoria »

hundikütt kirjutas:Ei ole küll ise omanud verekoera,aga arvan teadvat kuidas töötab antud tõug ja milline töö kaasneb sellega peremehele.Üks asi on koer välja õpetada ja teha trenni ja käia võistlustel,sellega võib ka väheste kogemustega jahimees hakkama saada.On ju olemas nn. ,,koera inimesi,,.Aga mina suhtun kriitiliselt sellesse,et ei käi kokku verekoer ja noorjahimees just seepärast ,et reaalne jahisituatsioon on hoopis midagi muud kui kunstlik verejälg.See nõuab häid jahialaseid teadmisi,tunda uluki käitumist ja palju muud.


Olen sinuga absoluutselt nõus et baierlane ei sobi igaühele. Ei soovitagi seda koera kellegile enne kui ei tunne inimest. Ma ei käi ka koeraga võistlustel vaid ikka reaalses jahi järelotsinutes. Tegin Leedus koerga jäljekatse et saada jahipass ja lihtsal minu töö tulemus tõi mulle ka sellise võidu :-)
www.brown-pearl.com
www.jaljekoer.net
jyri

Re: Koeratõud

Postitus Postitas jyri »

Püssi/panni saates nägin,kuidas verekoer enne aju algust vabalt lõastamata ringi tollerdas,provotseerides teisi koeri,kes kinni,hirmsalt lõugama.Ju et ulukeid teavitada,mis toimumas.Pidin isegi teleka vaiksemaks keerama.Küsiks Victorialt,kas selline koera "kasuatamise" metoodika kuulub kah sinu "õpetamise" sekka? :D Küsin sellepärast,et olen kogenud mitmeid kordi,kuidas vabalt ringi jooksvad koerad,minu praktikas enamuses taksid, kuid oli ka laikasid,ajavad sellega autodes istuvad teised koerad nii marru,et need teised lahti päästmisel kohe neid takse või teisi "vabalt jooksvaid" koeri ründavad.Koerte psühholoogid tunnevad seda nähtust piisavalt hästi.Kuidas Sinuga,kes ennast koerakasvatuse õpetajaks pakub-kas ikka tunned või pakud "vaba kasvatust"?Ma ei nori,lihtsalt uudishimust küsin.
Kasutaja avatar
Victoria
Postitusi: 83
Liitunud: K Sept 17, 2008 9:16 pm

Re: Koeratõud

Postitus Postitas Victoria »

jyri kirjutas:Püssi/panni saates nägin,kuidas verekoer enne aju algust vabalt lõastamata ringi tollerdas,provotseerides teisi koeri,kes kinni,hirmsalt lõugama.Ju et ulukeid teavitada,mis toimumas.Pidin isegi teleka vaiksemaks keerama.Küsiks Victorialt,kas selline koera "kasuatamise" metoodika kuulub kah sinu "õpetamise" sekka? :D Küsin sellepärast,et olen kogenud mitmeid kordi,kuidas vabalt ringi jooksvad koerad,minu praktikas enamuses taksid, kuid oli ka laikasid,ajavad sellega autodes istuvad teised koerad nii marru,et need teised lahti päästmisel kohe neid takse või teisi "vabalt jooksvaid" koeri ründavad.Koerte psühholoogid tunnevad seda nähtust piisavalt hästi.Kuidas Sinuga,kes ennast koerakasvatuse õpetajaks pakub-kas ikka tunned või pakud "vaba kasvatust"?Ma ei nori,lihtsalt uudishimust küsin.

Saan aru sinu murest. Minu koer on enamus koertest laikadest ja taksidest enam vaoshoitum ja ta ei provatseeri ega ründa ise kunagi teis koeri. Minu koer ei haukunud saates kui just keegi laika teda ründama ei tulnud. Olen teda koolitanud selliseks keda saab ka inimisete ja teiste koerte sekka korraks lasta, mitte nii nagu enamus laikad meil, keda ainult puuris või autos on võimalik hoida. Koer peab olema sotsialiseerunud ka võõras kohas ning käituma vastavalt peremehe käskudele. Kui ka mõnes saates mu koer kuskil vabalt jooksis siis oli see ehk vaid 10 minutiks ja asukoht oli jahipidamise kohast alati niivõrd kaugel et see ka ulukeid ei saanud häirida.
Olen näinud segasid laikasi ja takse kes kohe üldse käituda ei oska,peremeest ei kuula ja seega pean õigeks just seda et ka jahikoertele annab käitumist õpetada kuidas olla teiste koerte juuresolekul ja peremehe käsu peale juurde tulema.
Koera kasvatusest, metoodikast ja muust võiks tunde rääkida. Need koerad kes autos marru lähevad ja seda teiste koerte peale on minu arust just kuulekus koolituse peremehe poolt vahele jätnud ja ongi nagu vabakasvatuse koerad. Võiolla on see just õige suhtumine laikade puhul et muidu äkki ei tee metsas tööd jms. Igat jahikoera kutsikat tuleb koolitada nii et ta oleks sõnakuulekas ja siis on võmalik alles tööle rakendada muid tarkusi ja nippe. Kuni sõnakuulekust ei ole ei tule ka midagi välja.
Kui tahte viriseda ja tähte närida palun adnke minna. Kõik jahimehd kes on mu koera ja tema käitumist näinud võivad kinnitada et ta on väga kuulekas jahikoer ja teeb oma tööd väga hästi. Pole ta kunagi kedagi rünnanud ega ka provatseerinud.
(Aga loomulikult kui keegi teeb selleks esimese sammu ei jää ta ka alla)
www.brown-pearl.com
www.jaljekoer.net
jyri

Re: Koeratõud

Postitus Postitas jyri »

Paistab et sa ei saanud asjast aru.Su koer võib olla mistahes kasvatatud ja kuulekas.Proovi asja arusaamiseks lõastada oma kutsa ja viia "võõraste" lõastamata koerte sekka,kes vabalt ringi joostes territooriumi märgistavad mida sinu koera teha ei saa. See ongi "rahulolematuse" põhjus.Mitte kasvatus või selle puudumine.Ehk kui koer jookseb vabalt ringi seal kus teised koerad kinni , on probleem selle vabalt jooksva koera omanikus. Mitte koeras või selle tõus. Just sellpärast on kohustus linnas KÕIKIDEL koertel olla lõastatud,kui nunnud nad peremele ka ei oleks. Julgen seda võrrelda laetud püssi vehkimisega jahimeeste kogunemiskohas ehk "mul ju kaitseriiv peal" mis te virisete.. (y)
Ma ei nori vaid uurin,kui sügavalt sa koeri ja jahipidamist tunned.Raamatuid oled lugenud,seda on näha.Aga reaalelu... :M
Kasutaja avatar
Victoria
Postitusi: 83
Liitunud: K Sept 17, 2008 9:16 pm

Re: Koeratõud

Postitus Postitas Victoria »

jyri kirjutas:Paistab et sa ei saanud asjast aru.Su koer võib olla mistahes kasvatatud ja kuulekas.Proovi asja arusaamiseks lõastada oma kutsa ja viia "võõraste" lõastamata koerte sekka,kes vabalt ringi joostes territooriumi märgistavad mida sinu koera teha ei saa. See ongi "rahulolematuse" põhjus.Mitte kasvatus või selle puudumine.Ehk kui koer jookseb vabalt ringi seal kus teised koerad kinni , on probleem selle vabalt jooksva koera omanikus. Mitte koeras või selle tõus. Just sellpärast on kohustus linnas KÕIKIDEL koertel olla lõastatud,kui nunnud nad peremele ka ei oleks. Julgen seda võrrelda laetud püssi vehkimisega jahimeeste kogunemiskohas ehk "mul ju kaitseriiv peal" mis te virisete.. (y)
Ma ei nori vaid uurin,kui sügavalt sa koeri ja jahipidamist tunned.Raamatuid oled lugenud,seda on näha.Aga reaalelu... :M


Tahad väga teada või uurida, läheme jahile.
Esimen varjant lähemat teada saada on 15 aprill Haapsalus teeme jahikeortele õppepäeva ja koolituse kõigile kes kasvatab jäljekoeri ja jahikoeri.
http://www.jaljekoer.net
www.brown-pearl.com
www.jaljekoer.net
Vasta