rebasejahiks

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
Monsterdad
Postitusi: 9
Liitunud: E Sept 24, 2012 4:34 pm

rebasejahiks

Postitus Postitas Monsterdad »

keegi oskab soovitada rebase jaoks võimalikult väikesekaliibrist? hetkel 30.06 spring ja sellega vähe narr rebaseid lasta :lol:
Eesti jahimees
Postitusi: 11
Liitunud: E Sept 17, 2012 5:33 pm

Re: rebasejahiks

Postitus Postitas Eesti jahimees »

Soovitaks sulle kaliibreid 222. ja 223.
näitajaid nende kohta otsi netist.
wsm
Postitusi: 353
Liitunud: P Jaan 15, 2006 9:07 pm

Re: rebasejahiks

Postitus Postitas wsm »

Saab ka väga edukalt cal.30-06 rebast lasta. Sõltuvalt vajaduse järgi tuleks kasutada otstarbelist moona. Kuuli valik on oluline. Saab ka cal.222 rem-ga edukalt rebase puruks lasta, kui moonavalikus ekspansiivsed kuulid.
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: rebasejahiks

Postitus Postitas kirp »

Spordikast allapoole kaliibrit tulirelvade seas meil eriti ei liigu. samas pole ise spordikaga rebast kunagi lasknud - sel ju pehme kuul, mis võib üpris lapikuks minna ja kõvasti nahka rikkuda. Ise vahiks just suurema kaliibri poole - eelistan viimasel ajal haavlipüssi vindile kui vähegi nahka tahan kasutada. Auke küll rohkem kui üks, aga need pole parkimises suureks veninud.

Ah jaa - viimasel ajal olla populaarsust kogumas 5,6 ääretulepadruni magnum variant - sel on kaetud kuul ja väidetavalt võimsust suuremagi looma jaoks kui kährik-reps.
Kasutaja avatar
Kasukas
Postitusi: 35
Liitunud: E Nov 21, 2011 6:56 pm

Re: rebasejahiks

Postitus Postitas Kasukas »

22 lr-iga saab väga edukalt rebast lasta, sellele ka ju kaetud padruneid müüa, mis niiväga laiali ei lähegi. Rebasest laseb sellega igatahes sirgelt läbi, kui just mõni luu ette ei jää.
Ärge pikka viha pidage!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: rebasejahiks

Postitus Postitas honkomees »

Kasukas kirjutas:22 lr-iga saab väga edukalt rebast lasta, sellele ka ju kaetud padruneid müüa, mis niiväga laiali ei lähegi. Rebasest laseb sellega igatahes sirgelt läbi, kui just mõni luu ette ei jää.

kas vahepeal on midagi seadusepügalates muutunud ja 22LR jälle legaalseks rebasepüssiks saanud? Ärge ikka soovitage seaduserikkumist, kui keegi seda teeb, siis omal algatusel ...
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
valgeronk
Postitusi: 316
Liitunud: L Sept 12, 2009 10:22 am

Re: rebasejahiks

Postitus Postitas valgeronk »

Rebasejahiks kasutan juba paarkümmend aastat 6,5x55 kaliibrit.Kuulil piisavalt kaalu,ei kuku ka kaugematel distantsidel niipalju kui 222 või 223.Kui relval korralik tugi(heina-,silorull)olen rebast tabanud ka 4-500 meetri kauguselt.Relv on mul suhteliselt raske 4,9 kg.Peale kõike muud,selle kaliibriga võid ka suurulukit küttida.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: rebasejahiks

Postitus Postitas puugi »

Need igasugused 5,6 ääretule varjandid on rebasele suhteliselt abitud .Hästi läheb kui 10-st ühe kätte saab.Ülejäänud koolevad pikaldasse surma.Sellepärast spordikaga rebast tulistada ei tohigi! :M
kalur
Postitusi: 427
Liitunud: N Veebr 10, 2011 6:20 pm

Re: rebasejahiks

Postitus Postitas kalur »

Spordikas ikka väga lahja,kui lugeda siin mõne foorumlase postitusi.Täpselt ei mäleta aga vist oli 4-5 pauku varesele keresse ja vares ikka elus. :M
jagwelt
Postitusi: 233
Liitunud: R Nov 30, 2007 11:48 pm

Re: rebasejahiks

Postitus Postitas jagwelt »

valgeronk kirjutas:Rebasejahiks kasutan juba paarkümmend aastat 6,5x55 kaliibrit.Kuulil piisavalt kaalu,ei kuku ka kaugematel distantsidel niipalju kui 222 või 223.Kui relval korralik tugi(heina-,silorull)olen rebast tabanud ka 4-500 meetri kauguselt.Relv on mul suhteliselt raske 4,9 kg.Peale kõike muud,selle kaliibriga võid ka suurulukit küttida.

Tabad rebast 6,5x55-ga kuni 500m pealt :)
Parem puhtalt mööda kui sitalt pihta...
valgeronk
Postitusi: 316
Liitunud: L Sept 12, 2009 10:22 am

Re: rebasejahiks

Postitus Postitas valgeronk »

Ega see mingi reegel ole,et kindlasti taban,selliselt kauguselt.Kirjutasin:olen tabanud.Tavaliselt ei hakka liiga kaugelt õngitsema,selleks peavad olema kõik head tingimused:tuulevaikus,lumekate ja hea tugi relvale,normaalne optika(endal 3-12x56 Luger).Optika sisse lastud 200-le meetrile.Kui natuke jagad ka ballistikast,ei loe mingit müstikat.
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: rebasejahiks

Postitus Postitas Välek »

Valgeronk, kuskilt on nagu meelde jäänud, et tegemist Husqvarna relvaga (vabandan, kui eksin). Mis kaalus ja mis moona oled kõige paremini jooksma saanud pikematel distantsidel? Kas on märgatavaid erinevusi sees võrreldes raske ja kerge moona tabamistihedust?
valgeronk
Postitusi: 316
Liitunud: L Sept 12, 2009 10:22 am

Re: rebasejahiks

Postitus Postitas valgeronk »

Relvaks Carl-Gustaf.Aastaid tagasi müüdi neid Tallinnas Roosikrantsi tn.mingis relvapoes 1000kr.tükk.Olla Rootsi sõjaväe ladudest Eestisse müüki toodud.Minu ostetud relvadelt lükkasin konservant määrde välja,täielik peegel.Ostsin neid tookord 3 tükki.Valmistasin kõigile pähklist pärad,paigaldasin optikatapid ja 2 neist panin turgu.Sõber tahtis osta varmint rauaga 6,5st.tiirus mummimiseks,Sako püssi,järjekord pidi olema tervelt aasta.
valgeronk
Postitusi: 316
Liitunud: L Sept 12, 2009 10:22 am

Re: rebasejahiks

Postitus Postitas valgeronk »

Ise padruneid ei lae,füüsiliselt ei viitsi.Kasutan Norma 10,1g-st moona.Sorteerisin relvakappi,kingin soovijale Lapua 10,1g.6,5 100.kuuli Mega pm.Kuulid asuvad Saare mk.
alokauber
Postitusi: 250
Liitunud: R Jaan 08, 2010 8:40 pm

Re: rebasejahiks

Postitus Postitas alokauber »

Oleks teema algatusküsimusele sarnane päring. Väike plaan tulevaks rebasejahi hooajaks uus püss muretseda. olen vaadanud 243 ja 223, kuid youtube videosid vaadates lõhuvad need ikka rebase kasuka liigselt ära. tahaks arvamusi ja kogemusi 222 vallas. Kas rindu lastes lõhub ikka hullusti ära. ise olen siiamaani sileda ja 30-06-ga lasnud. eesmärk siis võimalikult vähe õmblemist. Kuid kaugema maa peale tahaks ikka ka õngitseda.
Trophy Hunter
Vasta