Söödaplatsi rajamine...

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
Vasta
Kasutaja avatar
artsss
Postitusi: 22
Liitunud: T Veebr 22, 2011 5:05 pm

Söödaplatsi rajamine...

Postitus Postitas artsss »

Mul on jahitunnistus käes, kuid mul jäi jahikoolis arusaamatuks söödaplatsi rajamine.
Olen alles noorjahimees ja relvaluba pole. Kas ma tohin rajada kuskile oma söödaplatsi kas või loomade vaatlemiseks ehk pildistada rajakaameraga. Või lasta tuttaval jahimehel seal jahil käia. Ehk oskate aidata mind noort ja rohelist ;) ?
lellopoiss
Postitusi: 90
Liitunud: L Okt 01, 2011 9:56 pm

Re: Söödaplatsi rajamine...

Postitus Postitas lellopoiss »

(1) Maaomanik või tema volitatud esindaja tohib jahipiirkonna piiresse jääval kinnistul rajada jahindusrajatisi, millest ta kohe teatab jahipiirkonna kasutajale.

(2) Jahipiirkonna kasutaja on kohustatud:
1) vältima maaomaniku vara kahjustamist ja teatama talle viivitamatult jahipidamise käigus tekitatud kahjustustest;
2) võimaldama jahipidamisõigust kasutaval maaomanikul kasutada tema kinnistule rajatud jahindusrajatisi.
[RT I 2005, 15, 83 - jõust. 03.04.2005]
§ 18. Jahindusrajatised
[RT I 2005, 15, 83 - jõust. 03.04.2005]

(1) Jahindusrajatised käesoleva seaduse tähenduses on jahimaakorralduskavaga määratud jahiulukite hooldustöödeks või jahipidamiseks vajalikud hooned, jahikoerte katsetusalad, söödapõllud, ulukeid peletavad ja suunavad ning nende elutingimuste parandamiseks ettenähtud muud rajatised.

(2) Jahipiirkonna kasutajal on õigus rajada muid keskkonnale ohutuid jahimaakorralduskavas kirjeldamata jahindusrajatisi.

Söödaplats peaks ka sinna alla kuuluma :M
Messer
Postitusi: 225
Liitunud: T Nov 30, 2010 9:17 pm

Re: Söödaplatsi rajamine...

Postitus Postitas Messer »

Kas sa jahiseltsis liige oled?
Kui oled, siis räägi oma seltsi meestele ja pealikule oma soovist.
Viimati muutis Messer, T Nov 13, 2012 10:36 pm, muudetud 1 kord kokku.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Söödaplatsi rajamine...

Postitus Postitas andrus »

Ja KINDLASTI küsida enne selle rajamist maaomaniku luba!!!
jahismurf
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Re: Söödaplatsi rajamine...

Postitus Postitas Üllar Tamm »

andrus kirjutas:Ja KINDLASTI küsida enne selle rajamist maaomaniku luba!!!


Kui vähegi võimalik, tee söödaplats oma lähisugulaste maa peale ja pole kellelgi köhimist ka tulevikus. Muidugi peaks arusaamatuste vältimiseks asja läbi arutama ka kohaliku jahtkonna meestega, kui sa pole veel jahtkonna liige või liikmekandidaat.
Messer
Postitusi: 225
Liitunud: T Nov 30, 2010 9:17 pm

Re: Söödaplatsi rajamine...

Postitus Postitas Messer »

Meil on praegu nii, et osade meeste platsid on jahikeelu alal ja neid ka siis ei kasutata. Sead tulevad vanast harjumusest sööki otsima - ei leia. Siis tuhnivad nad kõik segi, et midagigi saada. Palju õnne keelajatele. Pealik on meil RMK palgal ja pakub meestele asenduskohti söödaplatsideks. Kõige kindlam on jah oma maadel, aga kui pole, siis RMK on järgmine valik. Eks piirkonniti on suhtumine ja suhted erinevad.
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Söödaplatsi rajamine...

Postitus Postitas hundikütt »

Kuidas kusagil sektsioonis asi käib aga ilma esimehe(juhatuse) loata ei soovita küll midagi teha.Võid saada paksu pahanduse kael.Söödakohad rajatud ikka mingi põhimõttega,kas suunata sigade liikumist,hoida mingitest põldudest loomi eemale ,või hõlbustada jahti.Kui rajad koha oma maale,siis ikkagi sektsiooni teadmisel.Võid ju tampida vastu rindu,et oma maa,teen mis tahan aga päris nii see pole.Kui oled veel jahimehe hakatis,siis püüa teha ikka nii,et kellegagi konflikti ei lähe,siis võetakse sind ka rutem omaks.Esikohale tuleks seada jahtkonna huvid ja siis alles isiklikud.
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Söödaplatsi rajamine...

Postitus Postitas aadu kadakas »

Mul on kinnistu või on see lähisugulastel või heal sõbral. Teen söödaplatsi, et vaadelda linde-loomi. Jahinduslikult ei plaani midagi. Mis mõttes mul on vaja kellelegi aru anda?
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Söödaplatsi rajamine...

Postitus Postitas hundikütt »

Kui on nii süütud plaanid,on siis raske sellest seltsis teada anda :roll: Kui see kedagi ei häiri,siis pole ju ka keegi vastu.Minu arusaam on selline,et seltsi huvid eelkõige,siis alles isiklikud.Meil on ühisjahid väga populaarsed ja söödakohadki on rajatud selle eesmärgiga,et hoiaks loomi seal,kus lihtsam luuret teha ja jahti pidada.See ei tähenda seda,et individuaaljaht oleks keelatud.Kes tahab,võib pukijahti pidada,keeldu ei ole.Aga isetegevus on keelatud.Kui su naabri muru sead üles keeravad,siis süüdi on ikka sektsioon,et sigu ei ohja,mitte aga Aadu ,kes oma söödakoha rajas oma maale aga naabri piiri lähedale. :VS
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Söödaplatsi rajamine...

Postitus Postitas aadu kadakas »

Paistab, et ainuke mõte söödaplatsist/kohast on seotud vaid metssigadega...
Kui nüüd katsuks mõelda, et Aadu pole mingi kiuslik jahiseltsi ja jahimehi vihkav tropp, vaid loodusinimene, kes realiseerib oma kinnistut näiteks rekreatiivsetel või ka teaduslikel eesmärkidel. Kas jahiseltsi mätta otsast on ka selline isetegevus keelatud ja allub kohustusele jagada informatsiooni esimehele. Või tuleks sellisel juhul leida hoopis jahiseltsil ühine keel taolise maaomanikuga?
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Söödaplatsi rajamine...

Postitus Postitas hundikütt »

Minu arust siin taandubki kõik suhtluse taha .Kui maaomanik ei suvatse sektsiooni teavitada,et plaanib oma maale söödakoha rajada ja seoses sellega tekivad probleemid ja kahjud teistele maaomanikele,kes siis vastust peab andma :M Ja iga söödakohta hakkavad külastama sead,sest vaevalt,et keegi seal heinaga jäneseid plaanib sööta.
Ja jutt hakkab väga teemast kaugenema,sest teema algataja ,olles ise noor algaja jahimees,küsis ju just jahimehe seisukohalt,mitte maaomaniku.Ja minu soovitus oli ,et suhelda,mitte tegutseda omapäi.Sama kehtib ka maaomanike kohta,siis on ka vähem probleeme ja rahulolematust mõlemal poolel. :VS
Vasta