Jahiseltsi vahetus

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
Vasta
tare
Postitusi: 4
Liitunud: T Dets 11, 2012 1:06 pm

Jahiseltsi vahetus

Postitus Postitas tare »

Tere
Kui oleks tahtmine vahetada jahiseltsi, ehk ühe liikmest teise liikmeks üle minna, milline peaks siis olema tegevusjärjekord?

Tänan
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Jahiseltsi vahetus

Postitus Postitas baddmann »

Punktipealt järgmine:

1. astud ühest jahiseltsist välja;

2. astud teise jahiseltsi sisse.

BM

P.S. Eestis tegelikult ei ole keelatud olla korraga kahes või ka enamas jahiseltsis või ka muus ühingus liige. Erandiks pidada olla ainult erakonnad.

bm
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Re: Jahiseltsi vahetus

Postitus Postitas duma »

tänapäeval võimalus kuuluda mitmesse jahiseltsi, ei ole kohustust ühest ära tulla ja sis järgmisesse astuda. Kõigepealt võid aastakese mõlemas olla ja sis ühe seljatada. Või on mingi spetsiifilisem küsimus?
duo on parem
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Jahiseltsi vahetus

Postitus Postitas andrus »

Erandiks on kui jahtkond pole oma siseeeskirjaga keelanud kahes jahtkonnas olemist.Mis minu silmis on natuke väär kui inimene saab oma kohustustega hakkama.Aga eeskiri on eeskiri ja kui sedasi on üldsus otsustanud tuleb kas ära harjuda või lahkuda.
jahismurf
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: Jahiseltsi vahetus

Postitus Postitas sammal.habe »

mõni jahtkond kirjutab lausa nii:
2.2 Jahiseltsi liige võib kuuluda samaaegselt veel mõnda teise jahindusorganisatsiooni või –ühingusse ainult juhatuse nõusolekul. Juhatuse otsusega võib anda liikmele tema kirjaliku avalduse alusel loa kuuluda samaaegselt veel teise jahiorganisatsiooni, kui see on piisavalt põhjendatud (arendada suhteid seltsi huvides, elukoha muutusega tingitud asjaoludest jne). Kitsendus ei oma tagasiulatuvat mõju.
tare
Postitusi: 4
Liitunud: T Dets 11, 2012 1:06 pm

Re: Jahiseltsi vahetus

Postitus Postitas tare »

Lugu selles, et vahetasin elukohta ja ei ole enam otstarbekas nii kaugel jahis käimine, poole ajast võtab kohale jõudmine.
Olen aru saanud, et lahkumisavaldus ühte seltsi ja siis avaldus uude seltsi astumiseks, aga võib ka vastupidi.
Kohe hooaeg lõppemas ja uus algamas, siis mõistlik vahetada.
Tänud
plaaster
Postitusi: 344
Liitunud: E Dets 19, 2005 10:32 am

Re: Jahiseltsi vahetus

Postitus Postitas plaaster »

tare kirjutas:Lugu selles, et vahetasin elukohta ja ei ole enam otstarbekas nii kaugel jahis käimine, poole ajast võtab kohale jõudmine.
Olen aru saanud, et lahkumisavaldus ühte seltsi ja siis avaldus uude seltsi astumiseks, aga võib ka vastupidi.
Kohe hooaeg lõppemas ja uus algamas, siis mõistlik vahetada.
Tänud

Enne väljaastumist uuri kas teine selts sind üldse vastu võtab.
Prohvet Maltsvet
Postitusi: 426
Liitunud: T Dets 11, 2007 5:26 am

Re: Jahiseltsi vahetus

Postitus Postitas Prohvet Maltsvet »

plaaster kirjutas:
tare kirjutas:Lugu selles, et vahetasin elukohta ja ei ole enam otstarbekas nii kaugel jahis käimine, poole ajast võtab kohale jõudmine.
Olen aru saanud, et lahkumisavaldus ühte seltsi ja siis avaldus uude seltsi astumiseks, aga võib ka vastupidi.
Kohe hooaeg lõppemas ja uus algamas, siis mõistlik vahetada.
Tänud

Enne väljaastumist uuri kas teine selts sind üldse vastu võtab.


Pärast ongi nii, et astud ühest välja ja teise liikmeks ei võeta.
Ole kui leebe tuul...
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Jahiseltsi vahetus

Postitus Postitas kakuke »

Ma ise pole väljaastumisega kunagi kiirustanud, pigem sisseastumisega. Elu näitab, kuhu ja kui palju jõuad ja vastavalt sellele teed ka korraktuurid.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Vasta