suitsupakk, 10/10, 100m, käe pealt, seistes

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
kalur
Postitusi: 427
Liitunud: N Veebr 10, 2011 6:20 pm

Re: suitsupakk, 10/10, 100m, käe pealt, seistes

Postitus Postitas kalur »

Ja ennetavalt tahan öelda ,et ei taha eelmise kommentaariga kedagi arvustada ega solvata.
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: suitsupakk, 10/10, 100m, käe pealt, seistes

Postitus Postitas Välek »

22LR kirjutas:Rohkem kui suitsupakk, huvitab mind hoopis sellise kaliibriga tabamistäpsus e."tihendi" käitumine maa ja relva vahel,kui stabiilne see ikkagi on .Välek,kui täismantel kuuliga laetud padruneid veel saanud pole(kauplustes täitsa müügil),teed ehk poolmantlitega 5 lasku,ehk nagu õpetaja Laur Tootsile ütles -kui kõike ei jõua,tee pooledki.Märklehele võiks olla kribatud ka laskja kehakaal .Sellise kaliibri puhul peaks see üsna oluline näitaja olema.
Vahepeal siin kõva madin käinud. Moonast olen lage, paar selliori poolmantlit on, neid ma hoian igaks juhuks. Kui ei jõua ära kannatada, võin augurauaga märklehe kiiremini valmis teha, aga seda ka kindlasti mitte enne homme õhtut. Küsisid kaalu, kaalult 117 kg, pikkust 189, jalg nr 50. Rohkem ei oska midagi lisada. Kui pauku teen siis riputan üles, nagu lubasin.
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: suitsupakk, 10/10, 100m, käe pealt, seistes

Postitus Postitas tony »

Ei saa minagi aru mis tonti selles 9,3 ikka ja jälle nähakse. Omal kapis 22mag., 222rem., 7x65R, 243win., 300win,mag., 9,3x74R, 9,3x62 . Metsa minnes (k.a. koprajahile) ikka 9,3 kaasa, teised jäävad kappi. Vot meeldib see kaliiber ja mul vahet pole millega lasen, täpsust see ei mõjuta. Ei hakka siin 9,3 ja peenemate kaliibrite plusse - miinuseid lahkama, näha on et see ei vii kuhugi. Peaks ikka kevadel selle "laskevõistluse" ära tegema, siis saavad huvilised seda kardetud 9,3 proovida. Omal kehakaal 90+ mis olenevalt toitumisest aeg ajalt kõigub.
jyri

Re: suitsupakk, 10/10, 100m, käe pealt, seistes

Postitus Postitas jyri »

tony kirjutas: Ei hakka siin 9,3 ja peenemate kaliibrite plusse - miinuseid lahkama, näha on et see ei vii kuhugi. .

Seda siin paljud üritavadki seletada- tapab samamoodi, kui mistahes teine kaliiber (kui pihta saadakse). Edasi on "kellele ema, kelele tütar" vaidlus ja polegi tõesti mõtet maitse üle vaielda :VS
rixa
Postitusi: 387
Liitunud: P Mai 04, 2008 6:37 pm

Re: suitsupakk, 10/10, 100m, käe pealt, seistes

Postitus Postitas rixa »

Välek kirjutas: ... Moonast olen lage, paar selliori poolmantlit on, neid ma hoian igaks juhuks.


Näed siis, lõpuks ikka üks eelis 308 ja 6,5 meeste kasuks. Neil tavaliselt pole probleemi karbitäis padruneid märklauda ära lärtsutada.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: suitsupakk, 10/10, 100m, käe pealt, seistes

Postitus Postitas andrus »

Eem ma pakuks hoopis,et asi on Väleku elukohas ja elukorralduses.Lähim pood on vist suht kaugel kui ma ei eksi ja naist vist kah ei saada poodi nagu õlle järgi.
jahismurf
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: suitsupakk, 10/10, 100m, käe pealt, seistes

Postitus Postitas tony »

Ei saa kah aru mis eelise teistele annab see, et Välekul hetkel padrunid otsas.
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: suitsupakk, 10/10, 100m, käe pealt, seistes

Postitus Postitas tony »

jyri kirjutas:
tony kirjutas: Ei hakka siin 9,3 ja peenemate kaliibrite plusse - miinuseid lahkama, näha on et see ei vii kuhugi. .

Seda siin paljud üritavadki seletada- tapab samamoodi, kui mistahes teine kaliiber (kui pihta saadakse). Edasi on "kellele ema, kelele tütar" vaidlus ja polegi tõesti mõtet maitse üle vaielda :VS


Kes tütart saanud see ema enam ei taha :lol:
GC
Postitusi: 389
Liitunud: R Nov 12, 2004 5:15 pm

Re: suitsupakk, 10/10, 100m, käe pealt, seistes

Postitus Postitas GC »

Ma siis enam väga noor ei olnud, aga ühel kaugel maal kontrolliti laskmisoskust selliselt.
Kaliibrit enam täpselt ei mäleta, aga mingi peenemapoolne... toe pealt, 25m kauguselt esimene lask märklehte, kest pisteti märklehe auku ja järgmise lasuga pidid tabama oma eelmise lasu kesta. Kaks meid eestlasi oli ja mõlemad katse läbisime.
koos koeraga
lapikpudel
Postitusi: 55
Liitunud: E Jaan 20, 2014 12:25 pm

Re: suitsupakk, 10/10, 100m, käe pealt, seistes

Postitus Postitas lapikpudel »

Tore on neid jahijutte kuulata, et kui püssi tõstsin, siis see jalutav rebane 300m.pealt oli kohe oma, :D mis siis veel nendest 100m. seisvatest tikutopsidest ja suitsupakkidest üldse rääkida on, saavad nii auklikuks lastud, et päikesepaistelise ilmaga ei jää nendest varjugi maha. :D :D :D Tean meest, kes jutu järgi lamades 100m. laskis neid vene 5 kopikalisi iga pauguga täpselt pihta,(niinimetatud nabakümme) aga laskekatsel 35m.seistes 6 pauku sea siluetist täpselt mööda, vot niisugused on siis need juhused ja lood selle täpse laskmisega.
22LR
Postitusi: 358
Liitunud: R Mär 04, 2005 12:34 pm

Re: suitsupakk, 10/10, 100m, käe pealt, seistes

Postitus Postitas 22LR »

Kas pole lubajatel pealehakkamist, aga mida pole ,seda pole-ootan põnevusega lasketulemusi 9,3-st.Märkleht võiks ka tollmõõdus olla nagu 22LR-i puhul,olekski hea võrdlusmoment!Hakka või arvama :mrgreen: Härrased,kel antud kaliiber olemas {eelnevate postituste põhjal kaugelt üle ühe],kas on julgeid kes oma proovitöö siia ka üles riputaks ?
Alati on rohkem kui 2 võimalust!
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: suitsupakk, 10/10, 100m, käe pealt, seistes

Postitus Postitas Välek »

22LR kirjutas:Kas pole lubajatel pealehakkamist, aga mida pole ,seda pole-ootan põnevusega lasketulemusi 9,3-st.Märkleht võiks ka tollmõõdus olla nagu 22LR-i puhul,olekski hea võrdlusmoment!Hakka või arvama :mrgreen: Härrased,kel antud kaliiber olemas {eelnevate postituste põhjal kaugelt üle ühe],kas on julgeid kes oma proovitöö siia ka üles riputaks ?
Kuule, ole hea, mine võta skleroosi ja vererõhurohud ära. Paistab, et pean (roheline emotikon- irvhamba) nõudmisel püssi minema laskma enne, kui soov ja võimalused on. Kirjutasin varem- kui lasen, siis riputan tulemused. Nagu lubasin, nõnda teen. Kannata.
Kasutaja avatar
Ax1600
Postitusi: 414
Liitunud: E Nov 10, 2003 10:58 am

Re: suitsupakk, 10/10, 100m, käe pealt, seistes

Postitus Postitas Ax1600 »

Olen küll olnud pikka aega jahimees laskur-harrastaja, kes tiirugi teinekord tihedamini külastab, kuid nii mõnegi mehepoja jutt ajab siin silmad :shock: . Lugusid lugedes ja ka kuuldes (eriti värsketelt sõjaväeõppuritelt) hakka või uskuma, et meil maailma kõveim olümpiakoondis järgnevatel mängudel laskurite näol olemas.
Hakka või sõjaga naabreid ähvardama, sest ega kellelgi nii tugevaid laskurkorpuseid vastu panna poleks :D
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: suitsupakk, 10/10, 100m, käe pealt, seistes

Postitus Postitas puugi »

22LR kirjutas:Kas pole lubajatel pealehakkamist, aga mida pole ,seda pole-ootan põnevusega lasketulemusi 9,3-st.Märkleht võiks ka tollmõõdus olla nagu 22LR-i puhul,olekski hea võrdlusmoment!Hakka või arvama :mrgreen: Härrased,kel antud kaliiber olemas {eelnevate postituste põhjal kaugelt üle ühe],kas on julgeid kes oma proovitöö siia ka üles riputaks ?

Ära nüüd väga Välekuga nori!Välek treenib hoogsalt vibuga ja tal pole aega.Ega ta ainus mees terves riigis ole!Võiksid isegi mõne märgi välja riputada.Tehke parem jooksvate sigadega tiirud ja koer ka lähedusse,et näha kummale pihta läheb!
22LR
Postitusi: 358
Liitunud: R Mär 04, 2005 12:34 pm

Re: suitsupakk, 10/10, 100m, käe pealt, seistes

Postitus Postitas 22LR »

EI nori üldse,veel vähem Välekiga ja mingeid rohtusi ka ei vaja.Olen selles kal.nats kahtleval seisukohal( a\la peatab hästi, minusugusele pea 50 aastase jahimehestaažiga vennale ainult jutust ei piisa) Nõus oma 6,5-sega tulejoonele kõrvuti tulema ,vaatamata sellele,et pole ma mingi olüpiakandidaat ega superlaskur ,üle 4-5 x aastas tiirus ka ei käi.Küssa selles,kas 9,3-ne reajahimehe käes täpsuselt samaväärne teiste kaliibritega või lasketäpsuse kompenseerib suurem peatamisvõime?
Alati on rohkem kui 2 võimalust!
Vasta