suitsupakk, 10/10, 100m, käe pealt, seistes

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Re: suitsupakk, 10/10, 100m, käe pealt, seistes

Postitus Postitas gunnar »

Feen kirjutas::D


Ära naera midagi, väga tundlik reaktsioon oli mu postitusele kohe ... Kuigi ma ei suuda parima tahtmise juures siin foorumis viimasel ajal leiduvatele teemaarendustele muud pealkirja välja mõelda :)
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: suitsupakk, 10/10, 100m, käe pealt, seistes

Postitus Postitas andrus »

gunnar kirjutas:
Välek kirjutas:Andruse jutu põhjal tekkis mõte, et samal üritusel võiks korraldada võsa ja heina /vilja katsed erinevatele kaliibritele :roll:


Ja päeva lõpuks esinevad Andrus ja Jyri meelelahutusliku diskussiooniga teemal "mu vestluspartner on sügavalt rumal inimene" :D



Sellel üritusel annan juba stardis alla.
jahismurf
Kasutaja avatar
unt
Postitusi: 476
Liitunud: K Aug 27, 2008 12:40 pm

Re: suitsupakk, 10/10, 100m, käe pealt, seistes

Postitus Postitas unt »

Olen ühel sellisel võistlusel osalenud tulejoone kohtunikuna. Lasti küll mitte suitsupakke ja mitte 100 m, vaid selliseid suitsupaki suurusi kummiklotse ja 50 m. Muidugi lahtise sihikuga. Tegemist oli Kaitseliidu õppuse käigus korraldatud võistlusega, kus võistluse üks osa oli siis see harjutus. Galil oli tollel ajal veel üsna uus asi, aga võistlustel osales ka üks regulaarväeosa Galilidega. KL oli AKdega. Sõdurpoistel venisd näod üsna pikaks, kui vaid mõni kummiklots nende paugutamise peale alla langes. Seevastu AK mehed muudkui kõpsisid neid. Mina kohtunikuna pidin siis pärast laskeharjutuse lõppu jälle klotsid järgmise vahetuse jaoks ülesse seadma ja tulemused kirja panema. Ühel momendil avastasin, et Galili mehed polnud sugugi äpud - nende 5,56 mm kuul "nõelas" lihtsalt kommiklotsist läbi ja jättis selle püsti; seevastu AK 7,62 mm kuul lõi kõigi tabamustega klotsi maha.
Aga egas siis midagid - tuleb hakata tühje suitsupakke koguma! Täispakkidele ei raatsi sutsumehena pihta lasta :D
Jahil juhtub nii mõndagi... ja kõigil pole vaja kõike teada!
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Re: suitsupakk, 10/10, 100m, käe pealt, seistes

Postitus Postitas Üllar Tamm »

Mugavam variant oleks kasutada haavlimeeste pigilinde. Paraja suurusega, eredat värvi, tabamus koheselt nähtav. Soomes harjutamisel kasutatakse tihti neid, oli sellest isegi ühes jahiajakirjas juttu.
Teine variant täpsemate meeste jaoks tennisepallid.
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: suitsupakk, 10/10, 100m, käe pealt, seistes

Postitus Postitas Pauli »

Või võtaks äkki VSS-i märklaua? Ei tea tegelt, liiga keeruline ikka, lihtsam on pool aastat suitsupakke koguda. Jama lugu, ei saagi enne trennitegemist jätkata kui pole suitsetama õppinud 8)
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
Kasutaja avatar
H:Owl
Postitusi: 172
Liitunud: E Nov 19, 2012 3:30 pm

Re: suitsupakk, 10/10, 100m, käe pealt, seistes

Postitus Postitas H:Owl »

Supitaldrik, tennispall, aspiriini tablett, mis vahet seal? Keskpunkt on kõigil ühesuurune! :lol:
Ja mis tähendab öelda hüvasti
kärmele ponile ja jahile?
Elu lõppu ja kiratsemise algust

Pealik Seattle?
Grouse
Postitusi: 85
Liitunud: T Aug 16, 2005 4:23 pm

Re: suitsupakk, 10/10, 100m, käe pealt, seistes

Postitus Postitas Grouse »

Ja kes märgile pihta ei saa, see toob autost koera. Koer otsib/leiab verejälelt uluki!

Nüüd küll natuke teemast välja, aga sellel suhvel juhtunust. Lasin kesikut 50-60 m. Tabasin, see oli kindel 99%. Siga jooksis teistega edasi(tavaliselt tabatud uluk jookseb eraldi) ca 300m.
Kuna jooksis põlvest saati rapsipõldu ja silmaga ei seletanud enam kas kukkus või mitte. Kasutasin oma ustava spanjeli teenust ja käes ta oligi. Lahkamisel selgus, et kuul (308, 9,7 accu bond) oli purustanud südame. Nii ilus pauk, et paremat ei oskaks tahtagi.
Jälle sain kinnitust, et järelotsimine väga vajalik. Tabamiskoht suitsupaki suurune ja õiges kohas.
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: suitsupakk, 10/10, 100m, käe pealt, seistes

Postitus Postitas Välek »

Mõtlesin, et teen ühe hea päeva ja paugutan veidi. Ühesõnaga 100 meetrit, püsti, 22lr, relva kaal üle 7 kg, optika suurendus 4x. Mina oma keret paremini paigale ei saanud. Vahepeal läksid järjest musta ja isegi kõikus vaid musta piires :roll: . Numbrid märklehel on tollid. Üldiselt peaks võimalik olema, kui trenni kõvasti teha :lol: . Ahjaa, kasutaja 22lr rahustuseks olen hetkel täismantlist "kuival". Kui moona saan, siis teen pauku ka ja riputan siia.
Manused
scan0002.jpg
pealik
Postitusi: 38
Liitunud: T Jaan 07, 2014 6:42 am

Re: suitsupakk, 10/10, 100m, käe pealt, seistes

Postitus Postitas pealik »

aberukk kirjutas:Mõne aja eest ostsin siledale (mz 20) sightmark sihiku ja kuna kohe sobivt latti ei leidnud siis otsustasin ennem diana peal proovida.Sain teha ainult 5 lasku ja mu kallis mänguasi mida ma poest kolm nädalat ootasin ,ütles töölepingu üles.
klaasi alt äär oli nagu selliseid väikseid mulle täis ja rist on kuskil päris nurgataga(kui sihikut käes keerata siis kuskil servast võib leida).


Üsna ootuspärane tulemus. Nimelt on vedruvinnastusega õhupüssidel vastupidiselt tulirelvadele edasilöök (reverse recoil) ning tulirelvadele mõeldud sihikute tootjad sellega ei arvesta. Vedrupüssile tohib panna ainult sihikut, millel on vastav tootja märge.

Inglise keele valdajale on asi nt. siin natuke lahti räägitud: http://www.lasc.us/rangingshotrifleairgunscopes.htm
22LR
Postitusi: 358
Liitunud: R Mär 04, 2005 12:34 pm

Re: suitsupakk, 10/10, 100m, käe pealt, seistes

Postitus Postitas 22LR »

Rohkem kui suitsupakk, huvitab mind hoopis sellise kaliibriga tabamistäpsus e."tihendi" käitumine maa ja relva vahel,kui stabiilne see ikkagi on .Välek,kui täismantel kuuliga laetud padruneid veel saanud pole(kauplustes täitsa müügil),teed ehk poolmantlitega 5 lasku,ehk nagu õpetaja Laur Tootsile ütles -kui kõike ei jõua,tee pooledki.Märklehele võiks olla kribatud ka laskja kehakaal .Sellise kaliibri puhul peaks see üsna oluline näitaja olema.
Alati on rohkem kui 2 võimalust!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: suitsupakk, 10/10, 100m, käe pealt, seistes

Postitus Postitas andrus »

Mis asja te endale ette kujutate?? Inimesed räägivad sellest 9.3st nagu ma ei tea mis kahurist.Laenake kellegi käest ja minge proovige.
Ja üldse miks peaksid 9.3 omanikud siin midagi tõestama hakkama kellegile?? Kas lihtsalt selle pärast,et inimestel kellel puuduvad omal igat sorti kogemused antud kaliibriga omavad lihtsalt mingeid tobedaid eelarvamusi??
jahismurf
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: suitsupakk, 10/10, 100m, käe pealt, seistes

Postitus Postitas baddmann »

andrus kirjutas:Mis asja te endale ette kujutate?? Inimesed räägivad sellest 9.3st nagu ma ei tea mis kahurist.Laenake kellegi käest ja minge proovige.
Ja üldse miks peaksid 9.3 omanikud siin midagi tõestama hakkama kellegile?? Kas lihtsalt selle pärast,et inimestel kellel puuduvad omal igat sorti kogemused antud kaliibriga omavad lihtsalt mingeid tobedaid eelarvamusi??


Jumala õige! Minnes raske, kuid aeglasema kaheraudse 9,3x74R pealt üle kergema, kiirema 9,3x62 peale arvasin minagi, et hmm, näis-näis....aga ei miskit hullu. Ei ole ka kergema kehaehitusega laskjal põhjust kumbagi neist kaliibritest karta ei tagasilöögi ega paugukõla pärast.

BM

P.S. Mitte et ma ise kergema kehaehitusega oleks :)

bm
jyri

Re: suitsupakk, 10/10, 100m, käe pealt, seistes

Postitus Postitas jyri »

andrus kirjutas:Mis asja te endale ette kujutate?? Inimesed räägivad sellest 9.3st nagu ma ei tea mis kahurist.Laenake kellegi käest ja minge proovige.
Ja üldse miks peaksid 9.3 omanikud siin midagi tõestama hakkama kellegile?? Kas lihtsalt selle pärast,et inimestel kellel puuduvad omal igat sorti kogemused antud kaliibriga omavad lihtsalt mingeid tobedaid eelarvamusi??

Sa Andrus ära põe.
Mina näiteks selles teemas ÜHTEGI korda sõna ei võtnud, aga mõni ikka ja jälle oletab, mida mina oleks mõelnud/öelnud/teinud. Sõrmega ei hakka näitama, aga rohud soovitaks ikka õigeaegselt manustada, nii nagu tohter välja kirjutas.
22LR
Postitusi: 358
Liitunud: R Mär 04, 2005 12:34 pm

Re: suitsupakk, 10/10, 100m, käe pealt, seistes

Postitus Postitas 22LR »

Tikub olema jällegi nii,et küsimusele vaid 2 vastust-1. õige (Andruse) ja 2.valevastus.Ei ole mina veel aru saanud selle kaliibri eelisest kuni 6,5-ni välja.Ainuke eelis tõesti võsaniitmisel?Sellestki ainult pool sammu rikosetini? P.s. pole mul mingit isiklikku viha selle 9,3-se vastu ,uudishimu pärast sai küsitud,ei midagi isiklikku.
Alati on rohkem kui 2 võimalust!
kalur
Postitusi: 427
Liitunud: N Veebr 10, 2011 6:20 pm

Re: suitsupakk, 10/10, 100m, käe pealt, seistes

Postitus Postitas kalur »

Kuradima hästi ja õieti öeldud. (y)
Vasta