suitsupakk, 10/10, 100m, käe pealt, seistes

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: suitsupakk, 10/10, 100m, käe pealt, seistes

Postitus Postitas aivar00 »

Tsiteerin:
Küssa selles,kas 9,3-ne reajahimehe käes täpsuselt samaväärne teiste kaliibritega või lasketäpsuse kompenseerib suurem peatamisvõime?

Selle küsimuse esitamise järel ma küll kaldun arvama ,et sa oled millestki väga valesti aru saanud. Mina isiklikult ei ole trehvanud mitte ühtegi ebatäpset kaliibrit. Olgu selleks siis 22 LR; 6,5 või 9,3 :lol: . Lisan, et mul need 3 olemas ja olen ka reajahimees :oops: .
Selleks, et tulirelvaga täpselt pihta saada (olenemata kaliibrist ja relva tüübist), peab relva taga olema inimene, kes oskab lasta. Ja nii lihtne see ongi :lol: :lol: :lol:
Milline on aga siin foorumis ja ka muidu jahimeeste laskeoskus - julgen väita, et seinast seina.
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: suitsupakk, 10/10, 100m, käe pealt, seistes

Postitus Postitas honkomees »

aivar00 kirjutas:... Mina isiklikult ei ole trehvanud mitte ühtegi ebatäpset kaliibrit. ... Selleks, et tulirelvaga täpselt pihta saada (olenemata kaliibrist ja relva tüübist), peab relva taga olema inimene, kes oskab lasta. ...
noh, ma üliharva tiiru sattuv mees, aga kaliibrite osas on vähemalt minu puhul nii, et mida peenem toru, seda täpsemalt laskmine edeneb, 22LR ja .308win nt 50m distantsil ikka tuntav hajuringi suuruse vahe.
Ju see ikka tagasilöögist tuleneb, ehkki mu tsentner peaks ka päris hästi summutama tagasilööki ja ise ei taju mingit nö pauguhirmu.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Tiit Karp
Postitusi: 236
Liitunud: R Juun 02, 2006 9:35 am

Re: suitsupakk, 10/10, 100m, käe pealt, seistes

Postitus Postitas Tiit Karp »

Kui see laskmine oleks nii lihtne nagu 1x1- oleksime kõik meistrid. Kahjuks nii see ei ole.
Mina annaksin peenematele kaliibritele eelise lühematel distantsidel, ja jämedamatele kaliibritele eelise pikematel distantsidel. Aga kahjuks mitte igale mehele ei ole antud omadusi, et jämedate kaliibritega toime tulla. Enda jaoks pean optimaalseks 308 ja võimsamatega ilmselt hakkan kokkuvõttes kaotama.
Kes on endas väga kindel pange peale salvestav lasersihik ja vaadake mis toimub päästmisel peale kümnendat lasku püstiasendis.
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: suitsupakk, 10/10, 100m, käe pealt, seistes

Postitus Postitas Välek »

Kindlasti on mehi, kes jämedalt on peenemale tagasi läinud. Huvitav, kas neid, kes jämedale jäänud on rohkem, või vähem? :roll: Ei tea, kas "sellisel kujul" diskussiooni üldse oleks võimalik pidada, kui sõna võtaksid AINULT mehed, kes reaalselt on jämeda kaliibriga jahil käinud? Olen kuulnud jutte, " loll mees, kes tšehhi karabiini ostab- 100 pauguga on vint maas." Teine põnev teema oli peene kaliibri poolmantlite kohta- lased väikeulukeid ja naha sisse jääb ainult siseminekuauk..... Ega lõunakaunitaride suunateemastki enne selget sottii ei saa, kui isiklikult läti naisele püksi pole vaadatud....Arvamuse avaldamine on foorumis alati teretulnud. Tore oleks, kui arvamus tugineks kogemusele, mitte oletusele.
22LR
Postitusi: 358
Liitunud: R Mär 04, 2005 12:34 pm

Re: suitsupakk, 10/10, 100m, käe pealt, seistes

Postitus Postitas 22LR »

Nelja eelneva postitusega on minu küsimusele vastus saadud ,suured tänud!
Alati on rohkem kui 2 võimalust!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: suitsupakk, 10/10, 100m, käe pealt, seistes

Postitus Postitas kakuke »

honkomees kirjutas:....
Ju see ikka tagasilöögist tuleneb, ehkki mu tsentner peaks ka päris hästi summutama tagasilööki ja ise ei taju mingit nö pauguhirmu.

Mnjaa, ei taha ma rääkida ei peenikestest ega jämedatest kaliibritest, aga selle jutu kummutaks hea meelega tiirus. Ikka nii mõnelegi tuttavale tiirus näidatud, kuidas asi tegelikult on ja üllatus on väga väga suur olnud. Lase oma püss kellegil nii ära laadida, et ise ei näe millega laetud ja hakka laskma seisvaid märke. Laadida lase enda teadmata nii pärispadruniga, kui klikiga. Ma olen suht koht kindel, et peale seda harjutust räägid siin teist juttu.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: suitsupakk, 10/10, 100m, käe pealt, seistes

Postitus Postitas aivar00 »

tsiteerin:
Laadida lase enda teadmata nii pärispadruniga, kui klikiga. Ma olen suht koht kindel, et peale seda harjutust räägid siin teist juttu.

Kakuke - sellega panid 10-sse (y) . Ja laskeharjutus tuleb kõrvalt videosse võtta. Kuniks ennast "telekast" näinud ei ole ei usuta.
ikka lõbusalt
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: suitsupakk, 10/10, 100m, käe pealt, seistes

Postitus Postitas Pauli »

Saatan peitub detailides. Kui lugeda Honkomehe postitust sõnahaaval:
honkomees kirjutas:... ise ei taju ...

siis on kõik õige. Sinna see koer maetud ongi :D
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: suitsupakk, 10/10, 100m, käe pealt, seistes

Postitus Postitas honkomees »

Pauli kirjutas:Saatan peitub detailides. Kui lugeda Honkomehe postitust sõnahaaval:
honkomees kirjutas:... ise ei taju ...

siis on kõik õige. Sinna see koer maetud ongi :D

he-hee! Pauli on õigel teel, tegelikult ei ole vist mitte paugukartus (ei ole kunagi sinist silma ega muud valuvõtet tundma pidanud), vaid möödalasukartus ja isegi väiksekaliibrilisega (22lr) tükid vahel enne päästikule vajutamist "tõmblema", suure kaliibri puhul seda enam. Ise olen seega väiksematele kaliibritele (nt 6,5x55SE) üleminekut plaanimas ... suitsupakki ja veel käe pealt laskma ei tüki, peaasi et seale "õigesse" kohta pihta saab.

P.S. täiskaliibrilist lastes tuleb ju korralikult kinni hoida ja õlga suruda ja tekib pinge, nö spordikat lastakse ikka näpuotstelt ilma pingeta, ka see lisab täpsust.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
mürka
Postitusi: 188
Liitunud: T Okt 31, 2006 10:04 am

Re: suitsupakk, 10/10, 100m, käe pealt, seistes

Postitus Postitas mürka »

Kakukese jutt jumala õige. Paugu kartus on paljudel külles. Laske instruktorid kasutavad seda võttet, et laetakse relv kas tühjalt või laskemoonaga. Lõpuks saad sellest kartusest üle.
küll siga pori leiab
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: suitsupakk, 10/10, 100m, käe pealt, seistes

Postitus Postitas baddmann »

honkomees kirjutas:....
P.S. täiskaliibrilist lastes tuleb ju korralikult kinni hoida ja õlga suruda ja tekib pinge, nö spordikat lastakse ikka näpuotstelt ilma pingeta, ka see lisab täpsust.


Vot, kasutadki nt 9,3x62 lastes seda nippi, et sisendad endale enne lasku - tegu on 22LR-iga.

BM
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: suitsupakk, 10/10, 100m, käe pealt, seistes

Postitus Postitas aivar00 »

Minu teada ühegi relvaga teda kramplikult ja pinges hoides täpset lasku ei saa sooritada :lol: Olgu selleks püstol või karabiin. See muidugi minu teadmine -kogemus. Et relv korralikult õlas peab olema too teine jutt. Laadides 308 näiteks 13 gr kuuliga, siis on tagasilöök minu "tunde" järgi sama kui 9,3 on laetud 18,5 gr kuuliga.
Kas iga vintraudse relva omanikust jahimees suudab käelt lastes 100 m tabada seisva euroopa sea märklehte nn. kohe surmavasse tsooni olemata relva kaliibrist - mina seda ei usu :oops: . Ja mis me veel siis suitsupakist räägime :lol: .
ikka lõbusalt
Tiit Karp
Postitusi: 236
Liitunud: R Juun 02, 2006 9:35 am

Re: suitsupakk, 10/10, 100m, käe pealt, seistes

Postitus Postitas Tiit Karp »

Siit saab veidi ettekujutust tõsisemate relvade kohta. Selle relva peatamisjõus kahelda ei maksa, küll aga teise lasu sooritamises ja tabamistäpsuses julgeksin kahelda.
http://www.youtube.com/watch?v=fU4Cj6dexYU
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: suitsupakk, 10/10, 100m, käe pealt, seistes

Postitus Postitas baddmann »

Tiit Karp kirjutas:Siit saab veidi ettekujutust tõsisemate relvade kohta. Selle relva peatamisjõus kahelda ei maksa, küll aga teise lasu sooritamises ja tabamistäpsuses julgeksin kahelda.
http://www.youtube.com/watch?v=fU4Cj6dexYU


Tõenäoliselt abdulid olid sooritamas oma elu esimest lasku tulirelvast ÜLDSE, sellest ka kogu see filmimine ja melu. Kui ka .700 NE relva vähegi tugevamalt kinni hoida, siis sellist nalja ikka niisama lihtsalt ei juhtu. Keha ja käte õigest asendist video põhjal väga rääkida ei ole mõtet. Samade tüüpide käes oleks võinud filmida ka mõnd veidi inimväärsemat kaliibrit nende meeste esimese lasuna ÜLDSE ja tulemus väga palju ei oleks erinenud, võibolla ainult relva põrandale ja selja taha ukseklaasi "poetamise" ärajäämise osas.

BM
Tiit Karp
Postitusi: 236
Liitunud: R Juun 02, 2006 9:35 am

Re: suitsupakk, 10/10, 100m, käe pealt, seistes

Postitus Postitas Tiit Karp »

Vaadake selle mehe keret, kämbla suurust, laskeasendit. Arvan, et mees läks midagi tõestama ja tõesti, pikali ei kukunud ja relva käest ei lasknud. Kahju, et teist lasku ei sooritanud, huvitav oleks näha. Olen näinud kuidas instruktor sooritas kaks lasku, kahjuks ei leidnud seda viideot, ja seal polnud ka aegluubis võtet. Aga ka selle video põhjal saab kaaluda, kas ma sellist kaliibrit ikka tahan? Eriti kui kaalun 50 kg koos taburetiga.
http://www.youtube.com/watch?v=EsTKFnThh6Q
Vasta