Kompensaatori paigaldus

Küsimused relvameistritele lootuses kompententsetele vastustele.
pealik
Postitusi: 38
Liitunud: T Jaan 07, 2014 6:42 am

Kompensaatori paigaldus

Postitus Postitas pealik »

Sooviksin relvameistrite kontakte, kes võtaks ette järgneva töö:

Relva raua lühendamine, uue krooni lõikamine ja keermestuse tegemine kompensaatori/suudmepiduri kinnitamiseks.

Kindel nõue oleks, et kompensaator/suudmepidur jääb lõpuni keerates õigesse asendisse ja otse, ilma et mingeid täiendavaid vaheseibe või tihvte kasutataks. Ühesõnaga - töö peab olema täpne.

Eriti tore, kui oleks võimalik saada ka ligikaudne hinnaindikatsioon, palju selline töö võiks maksma minna.
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: Kompensaatori paigaldus

Postitus Postitas kirp »

Tallinna Küti Äri vinte kunagi lõikas, raskemal juhul olla viidud Soome. Kvaliteeti ei tea.
valgeronk
Postitusi: 316
Liitunud: L Sept 12, 2009 10:22 am

Re: Kompensaatori paigaldus

Postitus Postitas valgeronk »

Võta privas ühendust,ehk saan aidata?
volli30
Postitusi: 155
Liitunud: N Veebr 05, 2004 7:49 am

Re: Kompensaatori paigaldus

Postitus Postitas volli30 »

Tere,
Kuna uue relva ost käsil, siis tekkis küsimus, kas on mõtet-vajalik-kasulik tellida rauasuudme kompensaator 9,3x62 kaliibrile ja kui palju seel kuuli lendu mõjutab.
draiwer
Postitusi: 387
Liitunud: R Mai 29, 2009 9:36 am

Re: Kompensaatori paigaldus

Postitus Postitas draiwer »

Kui paigaldada suudme kompensaator jahirelvale kasutamiseks relva jahil siis tuleb arvestada,et ilma kuulmekaitsmeteta ei ole võimalik sellest relvast tulistada kuna heli on kõrvadele suisa valus.On ka olemas originaalis osadel jahirelvadel kompensaator mis ei ole nii valus aga nende efektiivsus on ka üsna nõrk.Minu 308 win relval laseb kompensaatoriga 10 cm alla võrreldes ilma kompensaatorita.Lisaks vähendab kompensaator oluliselt tagasilööki (oleneb tüübist) ja ega mingit muud mõju sellest ei tekigi.
!!!
Postitusi: 55
Liitunud: L Mär 26, 2016 6:32 pm

Re: Kompensaatori paigaldus

Postitus Postitas !!! »

Mis on selle püssi toru pikkus ja diameeter, mis 10 cm (ilmselt siis 100 meetri pealt) kompensaatoriga alla laskma hakkas?
volli30
Postitusi: 155
Liitunud: N Veebr 05, 2004 7:49 am

Re: Kompensaatori paigaldus

Postitus Postitas volli30 »

Nagu ma aru saan, kui tagasilöök on talutav, siis kompensaatorit ei ole enda ja teiste jahiliste kõrvade huvides mõtet kasutada.
Andrus Michelis
Postitusi: 436
Liitunud: K Nov 03, 2004 9:13 pm

Re: Kompensaatori paigaldus

Postitus Postitas Andrus Michelis »

Ei ole sel paugul häda midagi kui jahis paar pauku teha. Tiiru jaoks see kaliiber nagu nii ei ole. Kompekal on veel see puudus, et kui metsas käia siis kompekas oma teravate servadega kraabib puukoort ja lehesodi raua otsa täis.
Ma ei kuuluta tõde. Avaldan vaid arvamust.
Jaanes Partsioja
Postitusi: 134
Liitunud: P Sept 19, 2010 8:34 pm

Re: Kompensaatori paigaldus

Postitus Postitas Jaanes Partsioja »

Oman rootsi mauser tüüpi relva 8x57is. Enne kompensaatori paigaldust tagus ikka hullult tagasi, peale lasku oli vaja märklaud, või uluk uuesti optikasse otsida. Nüüd kui asi peal, on peale lasku märklaud pildis, ja ulukit ei pea ka otsima hakkama.
Plussid :
1. Pehmendab tunduvalt tagasilööki (Mitte kõik kompensaatori mudelid)
2. Kui näiteks mingi 150m pealt rebast sutsida, näed ära kas lask läks üle, või kukkus ette jne.
3. Parandab enesekindlust ( kuna näed soorituse hetke )
Miinused:
1. Jah rägastikus möllates korjab sodi
2. Jahikantslist või tiirus lastes tuleb kindlasti kõrvaklappe/troppe kasutada.(looduses pole vahet tundnud)
3. Kuna püssi pikkus muutub, tuleb liiga täpne püssikott ümber vahetada.

Isiklikult soovitan. Mina panin endale ise kompensaatori peale-sellejaoks on mitte väga kallid komplektid EBay-s müügil, millega saad vindi täpselt peale kruttida. Jah pidin küll loobuma relvaraual asuvast esimesest kirbust, kuid see ei sega. Ennekõike vaatasin Youtubes mingi 5-6 tundi erinevaid teste.
Kuna Mikide maalt tellida oli testivõitjat minujaoks võimatu, siis leidsin sommide juurest analoogi, mis oli testivõitjast niipalju odavam, et keermestus komplekt tuli tasuta kätte ja jäi nats raha ülegi. Ise olen sigarahul. Hirmud loomulikult olid, et rikun äkki relvaraua ära, või et analoog mis näeb testivõitjaga üks ühele välja, ei tööta. Ptui - ptui - ptui, läks õnneks :)
tireb
Postitusi: 217
Liitunud: N Juun 01, 2006 3:34 pm

Re: Kompensaatori paigaldus

Postitus Postitas tireb »

Kompekal on veel see puudus, et kui metsas käia siis kompekas oma teravate servadega kraabib puukoort ja lehesodi raua otsa täis
[/i]
mul Browing-ul kompensaator peal jooksen palju koeraga ja et mitte rauda pasunaks lasta sai õhupalle ostetud ja jahil olles peale tõmmatud
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: Kompensaatori paigaldus

Postitus Postitas duv »

tireb kirjutas:Kompekal on veel see puudus, et kui metsas käia siis kompekas oma teravate servadega kraabib puukoort ja lehesodi raua otsa täis
[/i]
mul Browing-ul kompensaator peal jooksen palju koeraga ja et mitte rauda pasunaks lasta sai õhupalle ostetud ja jahil olles peale tõmmatud

Õhupalli asemel sobib ka tükk õhukesest kilekotist, milliseid veel praegu poes tasuta võtta. Kinnitamiseks raha kumm või samast kilekoti ribast kokkurullitud pael. Juhul, kui lasu andmisega kiireks läheb pole vaja seda ka otsast maha võtta, sest kuuli ees liikuvad gaasid, kas purustavad või tõukavad selle ammu enne kuuli kohale jõudmist ära ja uue tüki saab kohe samast kotist tekitada.
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Kompensaatori paigaldus

Postitus Postitas aadu kadakas »

Siis äkki juba kantõrr. Reklaamitakse siin juba nii õhukest, et peaaegu nähtamatu. Mnjah, muidugi pauk rikub tegeliku otstarbe, aga peaasi oli hoopis väljaspoolt tulevat pudi kinni hoida.
Andrus Michelis
Postitusi: 436
Liitunud: K Nov 03, 2004 9:13 pm

Re: Kompensaatori paigaldus

Postitus Postitas Andrus Michelis »

Ma olen ka tavalise sinise isoleeriga augud kinni kleepinud. Kaob ka see hetkega, kui pauku teha. Lihtsalt tüütu on, üks asi juures, mida kaasas vedada ja hoolt kanda.
Ma ei kuuluta tõde. Avaldan vaid arvamust.
tireb
Postitusi: 217
Liitunud: N Juun 01, 2006 3:34 pm

Re: Kompensaatori paigaldus

Postitus Postitas tireb »

[quote="aadu kadakas"]Siis äkki juba kantõrr. Reklaamitakse siin juba nii õhukest, et peaaegu nähtamatu. Mnjah, muidugi pauk rikub tegeliku otstarbe, aga peaasi oli hoopis väljaspoolt tulevat pudi kinni hoida.[/quote]

see vast vähe suure läbimõõduga ja lotendab :lol: raua otsas
kaspar,
Postitusi: 7
Liitunud: L Juun 25, 2016 12:22 pm

Re: Kompensaatori paigaldus

Postitus Postitas kaspar, »

Milleks seda kompekat vaja on teil jahil?
Vasta