Relvaraud puhtaks.

Küsimused relvameistritele lootuses kompententsetele vastustele.
Vasta
hirvekütt
Postitusi: 54
Liitunud: L Mai 01, 2004 4:00 pm

Relvaraud puhtaks.

Postitus Postitas hirvekütt »

Ostsin Benelli M-2 Camo haavlipüssi. Lasknud olen umbes 120 pauku (ka magnum moona) ja kohe pärast laskmisi olen püüdnud ka rauaõõne puhtaks saada. Padrunipesast ettepoole umbes 25 cm pikkuselt koguneb aga rauda mingi jama. Raud on seest matt ja kergelt krobeline. Kas see on plastik või mis, ei saa aru .Igasugu harjadega nühkimisest kasu pole. Kui veel moon laeti vilttroppidega siis ma küll taolist jama ei näinud. Kas mõnel on kogemusi ja oskab
soovitada kuidas toru puhtaks saab?
Pea jahti, ära tapa!
greenhorn
Postitusi: 188
Liitunud: N Apr 29, 2004 8:31 pm

Re: Relvaraud puhtaks.

Postitus Postitas greenhorn »

Pronkshari akudrelli otsa ja saab väga puhas. Relvapuhastusõli ka ikka rauaõõnde.
Andrus Michelis
Postitusi: 436
Liitunud: K Nov 03, 2004 9:13 pm

Re: Relvaraud puhtaks.

Postitus Postitas Andrus Michelis »

greenhorn kirjutas:Pronkshari akudrelli otsa ja saab väga puhas. Relvapuhastusõli ka ikka rauaõõnde.

(y)
Ma ei kuuluta tõde. Avaldan vaid arvamust.
Kasutaja avatar
Marekp
Postitusi: 172
Liitunud: L Sept 06, 2008 6:40 pm

Re: Relvaraud puhtaks.

Postitus Postitas Marekp »

Relvaraua saab puhtaks kui kasutada spets puhastusvahendeid, õli mõeldud ennekõike ikka õlitamiseks. 8)
kelluke
Postitusi: 7
Liitunud: L Veebr 09, 2013 7:27 pm

Re: Relvaraud puhtaks.

Postitus Postitas kelluke »

Huvitav milline keemia sulatab plastiku?
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Relvaraud puhtaks.

Postitus Postitas kakuke »

Brunox ntx.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Andrus Michelis
Postitusi: 436
Liitunud: K Nov 03, 2004 9:13 pm

Re: Relvaraud puhtaks.

Postitus Postitas Andrus Michelis »

kakuke kirjutas:Brunox ntx.
See ongi hea õli või keemia või püssipuhastusaine, kuidas meeldib. Lihtsalt peale valmisega see rauda puhtaks ei tee. Harjaga kah tuleb ikka nühkida. Selleks, et nühkimisele mitte üleliia energiat kulutada võib harja vabalt akutrelli otsa kinnitada. Käiata pole vaja. Nühid nagu tavaliselt, ahukas lisab veel pöörlemise. Tulemus saabub praktiliselt ilma higi valamatta.
Kes pelgab, võib muidugi klassikalisel moel küürida, või musta rauaga edasi olla. Mina olen akukaga harjamist vaid tavalise sileraudse, täpsustan Remingtoni automaadi peal proovinud. Ilmselt on ameerika raud piisavalt karvane, et hästi sodi külge võtta. Beretta läheb tunduvalt lihtsamalt puhtaks.
Viimati muutis Andrus Michelis, N Okt 08, 2015 9:27 pm, muudetud 2 korda kokku.
Ma ei kuuluta tõde. Avaldan vaid arvamust.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Relvaraud puhtaks.

Postitus Postitas kakuke »

See on siilile ka selge, et harja tuleb kasutada, aga ise siiani just brunoxilt abi saanud plastiku eemaldamisel. Tavalise õliga sellist effekti pole saavutanud. Muidugi akutrelli pole ka proovinud ja higi ka just valanud pole. :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Marekp
Postitusi: 172
Liitunud: L Sept 06, 2008 6:40 pm

Re: Relvaraud puhtaks.

Postitus Postitas Marekp »

Kui juba kogemuste jagamiseks läks, siis enda lemmikuks on kujunenud Beretta Bore Cleaner. Puhastab suhteliselt kerge vaevaga ära nii plastiku- kui ka tinajäägid.

PS! Mitte irisemise pärast, aga lihtsalt tööriistadega tihedalt kokkupuutuva inimesena, riivab silma. Käsipuurmasin=trell, drell=mingi kangasort (b)
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Relvaraud puhtaks.

Postitus Postitas honkomees »

Marekp kirjutas:....
PS! Mitte irisemise pärast, aga lihtsalt tööriistadega tihedalt kokkupuutuva inimesena, riivab silma. Käsipuurmasin=trell, drell=mingi kangasort (b)

täieline OT aga ajaloolasena sain alles kümmekond aastat tagasi teada, et see sõna on ära eestistatud, originaalkeeltes ikka "d" tähega ja vana kirjapildis räägiti drillpuurist. Eks ta üks vastuvoolu ujumine on aga ei mõista mitte, miks peab eestis kõik sõnad ära mugandama, mitte ei või normaalkujul kasutada :VS Teine asi, kui võtta kasutusele omasõna.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Vasta