Relvameister O.Hunt

Küsimused relvameistritele lootuses kompententsetele vastustele.
Vasta
Veedi
Postitusi: 3
Liitunud: T Mär 01, 2016 11:07 am

Relvameister O.Hunt

Postitus Postitas Veedi »

Kas keegi teab midagi kunagi Kadrinas tegutsenud relvameistrist, kelle nimi oli O.Hunt. Lisan manusesse pildi tema poolt käsitööna valminud 16 cal. jahirelvast.
Manused
O.Hunt.jpg
Kasutaja avatar
unt
Postitusi: 476
Liitunud: K Aug 27, 2008 12:40 pm

Re: Relvameister O.Hunt

Postitus Postitas unt »

Aga miks Sa arvad, et seal on relvameistri nimi? Mulle pigem tundub, et tegemist on nn "nimelise relvaga", st, et seal on hoopis kunagise relvaomaniku nimi. Aga kui püss lahti võtta, siis peaks ju seal olema veel märkmeid - millised rauad, valmistusaasta jne jne. Võimalik, et ka tehase nimi :D Või pole midagi?
Jahil juhtub nii mõndagi... ja kõigil pole vaja kõike teada!
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: Relvameister O.Hunt

Postitus Postitas duv »

Veedi kirjutas:Kas keegi teab midagi kunagi Kadrinas tegutsenud relvameistrist, kelle nimi oli O.Hunt. Lisan manusesse pildi tema poolt käsitööna valminud 16 cal. jahirelvast.

Oli küll Kadrinas üks relvameister, nime kahjuks ei mäleta enam, aga tema juba ammu teispoolsuse jahimaadel. Minu teada ta tervet püssi ise ehitanud ei olnud, küll oli oma haavlipüssile lisa rauapaari teinud ja seda ka näitas. Mäletamist mööda ta tehaseraudu ei kasutanud vaid oli täiesti ise need puurinud ja kokku pannud. Täiesti võimalik, et ta võis ka tellimisel püssile nime graveerida.
Veedi
Postitusi: 3
Liitunud: T Mär 01, 2016 11:07 am

Re: Relvameister O.Hunt

Postitus Postitas Veedi »

unt kirjutas:Aga miks Sa arvad, et seal on relvameistri nimi? Mulle pigem tundub, et tegemist on nn "nimelise relvaga", st, et seal on hoopis kunagise relvaomaniku nimi. Aga kui püss lahti võtta, siis peaks ju seal olema veel märkmeid - millised rauad, valmistusaasta jne jne. Võimalik, et ka tehase nimi :D Või pole midagi?

Info, et graveeringul on relvameistri nimi, sain relva endiselt omanikult. Raudadel kirjed puuduvad.
Veedi
Postitusi: 3
Liitunud: T Mär 01, 2016 11:07 am

Re: Relvameister O.Hunt

Postitus Postitas Veedi »

duv kirjutas:
Veedi kirjutas:Kas keegi teab midagi kunagi Kadrinas tegutsenud relvameistrist, kelle nimi oli O.Hunt. Lisan manusesse pildi tema poolt käsitööna valminud 16 cal. jahirelvast.

Oli küll Kadrinas üks relvameister, nime kahjuks ei mäleta enam, aga tema juba ammu teispoolsuse jahimaadel. Minu teada ta tervet püssi ise ehitanud ei olnud, küll oli oma haavlipüssile lisa rauapaari teinud ja seda ka näitas. Mäletamist mööda ta tehaseraudu ei kasutanud vaid oli täiesti ise need puurinud ja kokku pannud. Täiesti võimalik, et ta võis ka tellimisel püssile nime graveerida.

Huvitav oleks siiski teada, kes see kuldsete kätega mees oli ja millal ta tegutses. Eelmise omaniku mäletamist mööda olevat selle püssi raudade valmistamisel kasutatud saksa kuulipilduja raudu.
lapikpudel
Postitusi: 55
Liitunud: E Jaan 20, 2014 12:25 pm

Re: Relvameister O.Hunt

Postitus Postitas lapikpudel »

Oli küll Kadrinas relvameister ja tema nimi oli Endel Keer või Keeru, aga Tiit Karp teab täpsemalt.
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: Relvameister O.Hunt

Postitus Postitas duv »

Unustasin lisada, et see rauapaar, mida ta näitas oli tema horisontaalraudadega püssile. Nii, et pildil olevaga ei saa seda seostada. Vähemalt minu mäletamist järgi oli see tema tipp töö, mille ta oli oma vene aegses töökohas valmistanud. Ajal mil temaga tutvusin oli ta juba pensionil ja 90-nendate alguses ka tõenäoliselt see ettevõte, kus ta töötas likvideeritud. Kohendas kodus kohalike jahimeeste ja kaitseliitlaste relvi ja oli ka ise jahimees kusagil Kadrina kandis. Võib olla sealtkandi vanemad jahimehed mäletavad paremini.
lapikpudel
Postitusi: 55
Liitunud: E Jaan 20, 2014 12:25 pm

Re: Relvameister O.Hunt

Postitus Postitas lapikpudel »

Ongi sama mees, Keeru Endel, mul veel pitki temast vahetult enne manalateed koos jahipüssiga.
Tiit Karp
Postitusi: 236
Liitunud: R Juun 02, 2006 9:35 am

Re: Relvameister O.Hunt

Postitus Postitas Tiit Karp »

Kadrinas on olnud neli relvameistrit. Kunagi töötasid koos Kadrina Siirupitsehhis, mida tänapäeval enam ei eksisteeri. Nendest kuulsam oli Oskar Hunt, kes ennem töötas Arsenalis. Püsse graveeris Aleksander Ruudi. O. Hunt valmistas üheraudse kolmelasulise mida saatis Moskvasse patenteerimisele. Väidetavalt käis püss Tuulas kus tehti joonised ja sellega piirduti.
Raudu tehti kuulipilduja raudadest ja veoautode rooli varrastest. Maamägi oli teinud 8 kal. üheraudse millega oli lastud varese 100 meetri kauguselt sõelapõhjaks. Endel Keeru remontis püsse ja tegi laade. Taastas mitmeid ülespaisutatud munaga raudu. Kahjuks mehed pole igavesed.
Vasta