Oma püss

Küsimused relvameistritele lootuses kompententsetele vastustele.
Vasta
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Oma püss

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Mina olen kasutanud kõige tavalisemat puidu peitsi ,mida on saadaval kõikvõimalikes toonides ja peale peitsimist siis õliga immutanud.Vist olen tarvitanud ka spets relva puitosa immutamis õli millel juba peits lisatud.Seda peaks ka relvapoodides saada olema.
Kasutaja avatar
villuvih
Postitusi: 112
Liitunud: E Juun 14, 2004 8:09 am

Re: Oma püss

Postitus Postitas villuvih »

andrus kirjutas:Selline küsimus,et oskab keegi öelda kust saaks relva värvi?Huvitab mind just selline mis pidavat purgist väljuma camona.Võibolla olen mina loll aga nii olen ma arusaanud. Annaks ühele roobile uue välimuse.

Krylon sprei kamuflaaz värvi saad siit
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Oma püss

Postitus Postitas andrus »

kult kirjutas:Mina olen kasutanud kõige tavalisemat puidu peitsi ,mida on saadaval kõikvõimalikes toonides ja peale peitsimist siis õliga immutanud.Vist olen tarvitanud ka spets relva puitosa immutamis õli millel juba peits lisatud.Seda peaks ka relvapoodides saada olema.


Aga ma ei kujuta ette mis tulemus tuleb kui laad on juba ennem ju pruuniga immutatud siis mis moodi ma selle peale rohelise peitsi saan?? pruun paistab läbi .......... :M
Normaalsem oleks küll kui puit on ikka puit ja ära värvin ainult raua ja optika korpuse.
jahismurf
22LR
Postitusi: 358
Liitunud: R Mär 04, 2005 12:34 pm

Re: Oma püss

Postitus Postitas 22LR »

Ei soovita rauda küll värvima hakata,pigem oksüdeerida.Kasuta "Black Magic","Perma Blue"...jne,vastavat keemiat müügil piisavalt,1.võtab suurepäraselt rooste ka maha ja tulemus originaalile lähedal.
Alati on rohkem kui 2 võimalust!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Oma püss

Postitus Postitas andrus »

22LR kirjutas:Ei soovita rauda küll värvima hakata,pigem oksüdeerida.Kasuta "Black Magic","Perma Blue"...jne,vastavat keemiat müügil piisavalt,1.võtab suurepäraselt rooste ka maha ja tulemus originaalile lähedal.


Miks?????

Mis sis juhtub kui raua ära värvin kasutades spetsiaalset värvi??
Plaan ongi vanast relvast teha midagi teistsugust.
jahismurf
Kasutaja avatar
Sarvik
Postitusi: 576
Liitunud: E Jaan 08, 2007 3:09 pm

Re: Oma püss

Postitus Postitas Sarvik »

andrus kirjutas:
Miks?????

Mis sis juhtub kui raua ära värvin kasutades spetsiaalset värvi??
Plaan ongi vanast relvast teha midagi teistsugust.


relvarauda värvides ei juhtugi mittekuimidagi :lol: ....nii nagu ei juhtu mittekuimidagi kui võtad pintsli ja tõmbad pigiga oma vana auto üle...kindlasti saad midagi teistsugust... :lol:

kuna relvaraud võib minna üpriski kuumaks soovitan kasutada pliidiuste/ahjude värvimiseks mõeldud värve... :lol:
kärbes kirbule!
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Oma püss

Postitus Postitas Ahto Kattai »

andrus kirjutas:
kult kirjutas:
Aga ma ei kujuta ette mis tulemus tuleb kui laad on juba ennem ju pruuniga immutatud siis mis moodi ma selle peale rohelise peitsi saan?? pruun paistab läbi .......... :M
Normaalsem oleks küll kui puit on ikka puit ja ära värvin ainult raua ja optika korpuse.

Kui roheliseks,siis roheliseks,eks ta ole maitseasi ja küllap liivapaber aitab! Aga seda ,et tahad metalli värvida sa ju ei kirjutanud! Midagi erilist selles küll pole,vene püssid on mõnedki värvitud raudadega,nagu Los-4 ja väikekaliibrilised.Nii kuumaks see raud nüüd ka ei lähe,et värv peal ei püsiks.Olen isegi ühe 22-LR -i ära värvinud.Kasutasin tööriistadele mõeldud tugevat metalli värvi (matt).Algul on ilus küll,aga kriimud on kerged tulema.Ilmselt on tänapäeval ka ülitugevaid värve.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Oma püss

Postitus Postitas Joosep Käba »

Küti äris sai korra tudeeritud teemat. Seal terve valik oli puitlaele õlisid, vahasid, peitsisid jne. Vaha päris lahe. Soovitati kanda soojalt peale siis sauna seisma. Pärast pühid ülejäägi maha ja lööd läikima. Nägin värskelt taastatud laadi. Suurt uuega vahet põle. Paar aastat pole teema vasta huvi tund. Tea kas veel on müügis. Soovitati ka paari hooaja tagast laele üks vahahooldus teha.
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Re: Oma püss

Postitus Postitas hendrik »

Joosep Käba kirjutas:Küti äris sai korra tudeeritud teemat. Seal terve valik oli puitlaele õlisid, vahasid, peitsisid jne. Vaha päris lahe. Soovitati kanda soojalt peale siis sauna seisma. Pärast pühid ülejäägi maha ja lööd läikima. Nägin värskelt taastatud laadi. Suurt uuega vahet põle. Paar aastat pole teema vasta huvi tund. Tea kas veel on müügis. Soovitati ka paari hooaja tagast laele üks vahahooldus teha.


Ma olen neid vahasid ja õlisid täiesti testinud - 8a vana sako sai tõepoolest nagu uue väljanägemise ja vaha aitab kehval ilmal ka mu relvast "mööda vaadata"...
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Oma püss

Postitus Postitas Feen »

Ma ise kasutan ka vahepeal (kui meeles püsib) Arleselt saadud vaha (Teesool oli 1 tore laskmise jms üritus, kus pisike laat ka tehti). On selline lahe, Prantsusmaa päritolu, vaha, mis paigutatud ümarasse topsi. Villase riidega kannan peale ja nii välimus kui ilmastikukindlus parnevad.

Küti äris siiani näinud erinevaid vahasid ja peitse müügil. Peaks ehk sealt ka midagi katsetama, aga üsna kindel on see, et kui nad püssilae jaoks mõeldud, siis selleks nad ka sobivad. Raua värvimise mõtteid pole olnud, seega, pole vaadanuud, kas seal miskit on.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Oma püss

Postitus Postitas andrus »

No ma ei või...... olen mina idioot või mis?? :oops:

Õlid,vahad,pastad ostetud ja siis õpetustes kirjas,Küti Äri meestelt saadud õpetussõnades ja siin on kõikjal kirjas poleeri metallvillaga 000 või siis 0000(saab igast ehitus poest).OK. Käisin mina igas jummala Rakvere ehituspoes ja vaadati mind nagu debiili kõikjal.Sellis asja ei ole.Ühes poes küsiti lausa mida ma sellega soojustada tahan. :VS
Ma ise eeldan,et tegemist peaks olema vast rahva keeli karukeelega?? :oops:
Aga kui ongi siis nendel küll nr.peal ei ole.On kolm värvi-hall,pruun ja must.
jahismurf
Andrus Michelis
Postitusi: 436
Liitunud: K Nov 03, 2004 9:13 pm

Re: Oma püss

Postitus Postitas Andrus Michelis »

Ei ole karukeelega tegu. Kuigi karukeel on kah sarnase lihvimistöö jaoks. See metallvill näeb välja umbes nagu pihutäis treilaastusid aga palju kordi peenema struktuuriga. Kui Rakvere see uus K-Rautavõi Rautaakesko juba avatud on, siis seal peaks seda olema. Kusagil seal tööriistade sektoris mõnes alumises riiulis. Paberiga kokku pakitud keskelt, nagu tugev pihutäis metallikarvalist takku.
Ma ei kuuluta tõde. Avaldan vaid arvamust.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Oma püss

Postitus Postitas andrus »

No poo või ülesse ei tea seal kah keegi sellest midagi. :twisted:
jahismurf
JUC
Postitusi: 68
Liitunud: N Dets 30, 2004 7:38 pm

Re: Oma püss

Postitus Postitas JUC »

Head peenikest liivapaberit küsi autovärvi poest või töökojast. lehest piisab
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Oma püss

Postitus Postitas andrus »

Hing ei andnud rahu ja käisin tegin Bauhofis põhjalikuma ringi ja ennäe imet, naismüüjad ehitus poes on ikka s.taks targemad kui mehed.Olemas.
jahismurf
Vasta