relva metall osad mustaks

Küsimused relvameistritele lootuses kompententsetele vastustele.
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: relva metall osad mustaks

Postitus Postitas Välek »

Midagi leidsin veel, aga ma ei kujuta ette, mismoodi ma oma relva keedan...- tahan ju rauda väljast, mitte seest töödelda, kas selline sisemine töötlemine relva ei kahjustaks ? http://www.vanatehnika.ee/modules.php?n ... highlight=
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: relva metall osad mustaks

Postitus Postitas andrus »

Relvameister aitab sind :!:
See ei maksa nii röögatut summat,et vaja hammerite ja pintsli järele haarata.
jahismurf
vana känd
Postitusi: 59
Liitunud: P Jaan 27, 2008 2:18 pm

Re: relva metall osad mustaks

Postitus Postitas vana känd »

See seebikiviga retsept ei kõlba jahirelvadele kus on tinaga kokkujoodetud detaile.Sobis rohkem vanasti tööstuslikult vene vindi ja taskutukkide jaoks. Võtab tina lahti ja tina jääb õhukese kihina laiguti hoopis metalli peale.Kole vaevarikas, mürgine ja tülikas protsess ning riided ja pastlad sööb ka ära kui peale juhtub minema, aga tulemus muidugi hea.
ARS
Postitusi: 9
Liitunud: E Mai 09, 2011 8:01 am

Re: relva metall osad mustaks

Postitus Postitas ARS »

Mul piisav kogemus väitmiseks et selle temperatuuri juures ei juhtu tinaga midagi.Kõige hullem selle juures on see kui lastakse käehigil ja niiskusel oma töö teha.Hiljuti tehtud KEMEN nägi suht normaalne välja, kuid kui vana oksiid oli eemaltatud siis tuli välja et käehigi oli sügavad kraatrid uuristanud,nagu kooreürask oksiidi all.Aluspinna töötlusest sõltubki oksiidi kvaliteet ja selliste kohtade lihvimine on väga mahukas töö.Muidugi mis juhtub värvi all ei kujuta ette,metalli pinnale tekkib temperatuuri vahetusel kondents ja värvid sisaldavad happeid.Oksiidi uuendus protsess võtab aega 2 päeva,see sisaldab,vana eemaldus,0.01 mm lihvimist(kokkuleppel võimalik ka rohkem lihvida),uue oksiidiga katmist.
Garantii 3 kuud.
jyri

Re: relva metall osad mustaks

Postitus Postitas jyri »

ARS kirjutas:Garantii 3 kuud.

Mäletan,kui ARS deshifreeriti kui "anna raha siia" :D .Siit ka küsimus-mis Su garantii tähendab?Kas kolme kuu pärast ilmneb esimene roostetäpp või kukub küljest viimane oksüüdi tükk? :M Ehk selgitaks lahti! :D
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: relva metall osad mustaks

Postitus Postitas andrus »

Mina olen laskund ARS-il ühe roostetava Zastava uueks teha.Tulemus oli VÄGA HEA.
Enam mul küll seda relva pole aga Olgerd ehk räägib kas on probleeme tekkinud.
Ja kaeti ka lukk uue oksiidiga.Meenutades milline oli püss siis kui talle viisin ja pärast tagasi sain. :roll: Nagu öö ja päev.
Ei tea kas läks nüüd reklaamiks või mitte? :M Härrased "rohelised" otsustage ise.
jahismurf
vana känd
Postitusi: 59
Liitunud: P Jaan 27, 2008 2:18 pm

Re: relva metall osad mustaks

Postitus Postitas vana känd »

Ega see keetmise temperatuur ei võtagi tina sulama vaid seebikivi.Mul on ka au olnud paarkümmend aastat relvameistri igapäevaseid töid ja tegemisi kõrvalt jälgida ning midagi õppida ja meelde jätta, mida kooliraamatud ei kajasta.Kiirkorras kahe päevaga õiget oksiidi ka peale ei saa, sest ühele katmisele kulub ööpäev nn. laagerdamist niiskes ning soojas kohas.Enne seda peab õli metalli seest välja saama, millele kulub ka ööpäev. Vahel vaja isegi 5korda oksüdeerida, et heledaid laike ei jääks. Kui pikaks ajaks ka poest ostetud relval oksüdeeritud osadele garantii on?
ARS
Postitusi: 9
Liitunud: E Mai 09, 2011 8:01 am

Re: relva metall osad mustaks

Postitus Postitas ARS »

Kui te olete 20 aastat asja kõrvalt jälginud siis peaksite teadma et seebikivi retseptiga oksiidi ei saa korrata vaid peab alati eelmise eemaldama.See tarkus ei ole kooliraamatust.Kuna oksiid on suht õrn asi,vajab hooldust ja on kergesti vigastatav siis garantii 3 kuud on täiesti õigustatud.
vana känd
Postitusi: 59
Liitunud: P Jaan 27, 2008 2:18 pm

Re: relva metall osad mustaks

Postitus Postitas vana känd »

Ma pole seda siit välja lugenud, et Sa kasutad lahust kus seebikivi sees.Ka sellise lahusega saab edukalt teha kui õiged kemikaalid õiges vahekorras ja oksiid jääb kestma kauemaks kui etteantud garantii ja eks kriimustused tulevad igasuguse oksiidiga.Minul vähe teistsugusem lahuse retsept 1800 aasta lõpupoolelt väikese täiustusega ja oma tarbeks käib küll, püsib peal näiteks püstoli igapäevase kandmise juures oma kümme aastat ennem kui väike ravikuur teha ning ei vaja vana oksiidi eemaldamist.Olen õppinud ka teiste vigadest ja Sinuga siin vaidlema rohkem ei kipu, sest keemiamaailm on väga suur ja salapärane. EDU!
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: relva metall osad mustaks

Postitus Postitas Ain Aavik »

Känd, saatsin Sulle ps-i - ole hüva ja vaata postkasti.
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
capri
Postitusi: 25
Liitunud: T Mai 29, 2007 7:28 pm

Re: relva metall osad mustaks

Postitus Postitas capri »

Tere.Plaanis ka relva värskendada ,kas keegi on puhastanud relva metallosad vanast ollusest soodapritsiga? Kommenteerige tulemusi.
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: relva metall osad mustaks

Postitus Postitas peepk »

Sai tehtud liivapritsiga ühes ettevõttes. Seal selline imepeenike liiv või sooda, ei tea, sest keelega ei proovind. No nagu tuhksuhkur. Kõik töötlemist mitte vajavad kohad sai enne kinni teibitud ja rauale punnid ette. Hiljem Nurgad lasid uue oksiidi peale. Kui liiv nagu tolm, siis raua pind jääb ilus, minule meeldis.
Kasutaja avatar
mrr
Postitusi: 315
Liitunud: P Nov 07, 2010 9:52 pm

Re: relva metall osad mustaks

Postitus Postitas mrr »

Sain ka oma vintraudselt roosteplekid lõpuks välja. Käisin selleks Ida-Virumaal Avinurmes: ARS OÜ-s. Lõpptulemus oli väga hea, tundub et on parem kui uus! 8)

Protsess nägi välja nii - üks päev viisin ja 2 päeva hiljem sain järgi minna. Maksis 80€ (oksiidiga tehti relvaraud, rihmakinnitused jne).
capri
Postitusi: 25
Liitunud: T Mai 29, 2007 7:28 pm

Re: relva metall osad mustaks

Postitus Postitas capri »

Tere. Youtubes ka näha metallosade mustaks tegemist kui otsingusse panna näiteks,, hot bluing,,
tina
Postitusi: 3
Liitunud: T Veebr 26, 2013 11:59 pm

Re: relva metall osad mustaks

Postitus Postitas tina »

Üks mees tahtis vanal püstolil roostetäppe (sissesööbinud) eemaldada, kasutas roostesurma. Tulemus oli jube, oksiidi kihi võttis osaliselt maha. Seejärel töötles relva haljaks ning lõppviimistluse andis vesiliivapaberiga. Siis keetis kokku segu seebikivist ja salpeetrist ning kattis relva uue oksiidikihiga. No mina küll ei uskunud sellesse ettevõtmisse aga tulemus oli super - selline kerge läikega must. Nüüd tahan sama tehnoloogiaga teha oma kulunud välimusega iz-12. Tekkisid aga mõned küsimused, millele teadjad oskavad kindlasti vastata:

1) kuidas mõjutab see keemia rauda seestpoolt, kas peab raua otsad kinni kuidagi panema. Sellel püstolil võttis seest igaljuhul mustaks.
2) olen aru saanud, et seebikivi ei mõju teistele metallidele hästi. Aga mis materjalist on need vinnastuse jaoks mõeldud tilulilud (täpselt ei oska seletada, aga saate aru küll mida ma mõtlen), kas need ei hakka reageerima. Küljest neid lihtsalt vaevaga ära keerata ei saa kuna kruvid kulunud.

Nüüd kindlasti mõni soovitab relvasepa juurde minna aga mina tahan ise teha. Vana relv ei ole nii väärtuslik, et ise ei võiks katsetada.
Vasta