relva metall osad mustaks

Küsimused relvameistritele lootuses kompententsetele vastustele.
valgeronk
Postitusi: 316
Liitunud: L Sept 12, 2009 10:22 am

Re: relva metall osad mustaks

Postitus Postitas valgeronk »

Vana relv ongi väärtuslik.Kui tahad kangesti katsetada,roostes naelu peaksid ikka leidma.Tee endale asi selgeks ja siis katseta,kõik mehed ei ole,ega saa relvameistriks.Ja tuntud relvameister teeks asja ära ja korralikult.Aga kui ise,siis ise.
tina
Postitusi: 3
Liitunud: T Veebr 26, 2013 11:59 pm

Re: relva metall osad mustaks

Postitus Postitas tina »

Ma tahangi enne katsetamist asja selgeks teha. Tegelikult vedeleb mul üks relva amortiseerunud toru pööningul, selle peal oleks paras proovida. Aga ikkagi on küsimus õhus - kas seebikivi mõjub nendele minu jaoks tundmatust metallist vinnastusjublakatele halvasti?
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: relva metall osad mustaks

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Kas sul see keetmise retsept on olemas,ma pidin ka hakkama katsetama,isegi kemikaalid said muretsetud,aga nüüd ei mäleta kuidas see asi täpselt käis.Mingi retspt oli vist 4x4 foorumis ,aga kust täpselt otsida ei mäleta.Kuuli võistlustel Lutakul keegi härra oli asjaga kursis ja sai isegi tema kätetööd vaadatud,aga mis ta nimi oli ei mäleta ,aga selle annab välja uurida.Muist seltskonda teda igaljuhul tundis.Midagi on nagu meeles ,et tema näiteks vindi raua kattis ka seestpoolt,oli nagu selline jutt? Et pidigi rauda kogunenud vase ja muu saasta välja puhastama,mis ta muude metallidega teeb ei tea.Need vinnastamise keeled peaksid ikka ju terasest olema? Proovi kas magnetit tunnistab.
tina
Postitusi: 3
Liitunud: T Veebr 26, 2013 11:59 pm

Re: relva metall osad mustaks

Postitus Postitas tina »

Retsept on täitsa olemas. Ja tehnoloogia on teise mehe poolt järgi proovitud. Ja iz-12 need vinnastuse jublakad on heledast kergest metallist (kas võib olla titaan?). Kas võib olla nii, et relva eelmine omanik on need ise uued pannud ja originaalis on need terasest olnud. Kellel sama marki püss on võiks vastata. Ja kui millalgi relva keetmiseks läheb, siis tulemusest annan kindlasti ka teada.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: relva metall osad mustaks

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Järsku paned selle retsepti siia kirja,siis ma ei pea mujalt otsima.
Kasutaja avatar
Karmo
Postitusi: 301
Liitunud: K Okt 13, 2004 2:30 am

Re: relva metall osad mustaks

Postitus Postitas Karmo »

Jah on heledad jublakad ka minuomal aga retsepti võiksid ikka paljastada.
Vasta