relva metall osad mustaks

Küsimused relvameistritele lootuses kompententsetele vastustele.
vesirott
Postitusi: 2
Liitunud: K Jaan 02, 2008 7:03 pm

relva metall osad mustaks

Postitus Postitas vesirott »

Jagage näpunäiteid relva metall osade mustaks tegemisel.Olen proovinud poest saada olevat seneelhapet sisaldavat vahendit,kipub hiljem rooste minema,olen küll püüdnud neutraliseerida sooda vee lahusega,aga tulemus kehva.
jahil olles jää inimeseks
bambino
Postitusi: 134
Liitunud: K Nov 30, 2005 11:44 am

Postitus Postitas bambino »

Priit Roostfeldt
Postitusi: 156
Liitunud: N Veebr 03, 2005 1:59 pm

Postitus Postitas Priit Roostfeldt »

Võta ühendust vendade Nurkadega ja rohkem peavalu endal pole.
castorfiber
Postitusi: 6
Liitunud: T Jaan 09, 2007 12:56 pm

Re: relva metall osad mustaks

Postitus Postitas castorfiber »

Kas keegi vendade Nurkade kontaktandmeid teab ?
Üheksa kõrda mõõda ...
roland
Postitusi: 5
Liitunud: T Aug 26, 2008 12:37 pm

Re: relva metall osad mustaks

Postitus Postitas roland »

Otsin vendade Nurkade numbrit-ei leia, kas keegi leiab, teab?? Raud vaja korda teha, maru näotu on ja kipub ju roostetama
remington
Postitusi: 77
Liitunud: N Apr 13, 2006 7:09 pm

Re: relva metall osad mustaks

Postitus Postitas remington »

Mina olen enda püssidele kõigile uue oksiidi peale pannud. Kui õiges vahekorras kemikaalid segada, püsib oksiid peal aastakümneid.Oksiid peale, las laagerdab, pärast keedad vees 30 min ja nii paar kolm korda.
vilts
Postitusi: 12
Liitunud: R Mär 14, 2008 10:49 pm

Re: relva metall osad mustaks

Postitus Postitas vilts »

Remington, jagad ehk oma 'supi' koostist ja kuidas sinetust ka teha? Mul vaja arvatavasti üks graveeritud jupp mustaks teha, aga siiani ei ole veel väga head varianti leidnud.

Mingi aeg tegin kuuma NaOH lahuse sees, aga seda pidi üle poleerima, et ilus must välja tuleks. Poleerida graveeringut aga ei kannata... Külma sinet proovisin ka, aga see jättis pinna lapiliseks ja ei kõlvanud kuhugi.

remington kirjutas:Mina olen enda püssidele kõigile uue oksiidi peale pannud. Kui õiges vahekorras kemikaalid segada, püsib oksiid peal aastakümneid.Oksiid peale, las laagerdab, pärast keedad vees 30 min ja nii paar kolm korda.
-- Noad ja graveeringud --
www.viljomarrandi.com
remington
Postitusi: 77
Liitunud: N Apr 13, 2006 7:09 pm

Re: relva metall osad mustaks

Postitus Postitas remington »

Ma ei oska kemikaalide koguseid anda, sest mõnda pole enam saadagi ja need kogused olid kõik 1liitrile lahusele millega saab ca 40 püssi ära mustata.Kui see lahus kaua seisis, siis kaotas oma toime ja pidi jälle uusi kemikaale juurde lisama.Mina tegin väikese koguse vastavalt vajadusele.Pudelite põjas on veel midagi alles jäänud.Aga siin foorumis oli kusagile üles pandud väga hea lehekülg Buturlin S.A ohhota be3 graniz Piiterskii ohotnik ja raamat Drobovoe ruze.Seal sisukorra lõpus igasuguseid oksüdeerimiseks vajalikke retsepte ja väga lihtsaid.Kui keegi leiab siit foorumist selle üles, siis andke teada kus leheküljel see asub.
remington
Postitusi: 77
Liitunud: N Apr 13, 2006 7:09 pm

Re: relva metall osad mustaks

Postitus Postitas remington »

hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: relva metall osad mustaks

Postitus Postitas hundikütt »

Mul sarnane mure.Ostsin tuttava käest IZ 27.Relv väga vähe lasknud,mees käis 4 aastat jahil ja jättis asja sinna paika.Relv seisis 20 aastat kütmata garaazis.Raud seest nagu peegel aga häda selles,et mettallosad väljast üsna täpilised.Kui õliga üle käidud,pole nagu vigagi aga kui märja relva päevaks kotti unustad,siispunasemat asja annab ette kujutada.
Siin juttu olnud igasugu kemikaalidega töötlemisest,aga minuarust peaks ikka rooste enne kuidagi kätte saama,või ma eksin.Ja kust neid päris õigeid aineid saab,igasugu markeri sarnased asjad end kindlasti ei õigusta.Asja tundev inimene võiks protseduuri kirjeldada.
Mikk_M
Postitusi: 21
Liitunud: P Jaan 17, 2010 8:47 pm

Re: relva metall osad mustaks

Postitus Postitas Mikk_M »

Minul ka üks küsimus mustaks tegemise koha pealt. Äkki oskab keegi soovitada, kuidas saaks läikiva hõbedase basküüli mustaks kõige paremini. Kellel on toz-34, võibolla on aru saanud kui kehv on päikselise ilmaga lasta, päike peegeldab basküüli pealt täpselt nii, et kirpu on raske näha.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: relva metall osad mustaks

Postitus Postitas kakuke »

Ma ise kunagi ühe püssi (iz-18mh) mustasin ära, siis sai vastav kemikaal Trapperist soetatud ja koos sellega tuli ka kasutusjuhend kaasa. Mul oli siis sama mure enne seda, et püss kogu aeg peale jahti nagu rebane.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: relva metall osad mustaks

Postitus Postitas honkomees »

hundikütt kirjutas:.... Siin juttu olnud igasugu kemikaalidega töötlemisest,aga minuarust peaks ikka rooste enne kuidagi kätte saama,või ma eksin.....
mustaks tegemisest ei oska pädevalt kommentaarida, aga rooste kättesaamiseks on kodustest vahenditest ikka fosforhappe põhine roostesurm (nt CRC), muuseumis kasutame küll lihtsalt ortofosforhapet kombineerituna muude võtetega
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: relva metall osad mustaks

Postitus Postitas andrus »

Mul oli mure zastavaga,jube lihtne lahendus oli lõpuks.Viisin relvameistri kätte ja ei ta idanenud ega mädanenud pärast seda.
Küll ma ostsin poest neid igast pastasid ja vedelikke ja mida kõike.Kasutegur oli olematu.
Lõpuks maksin relvameistrile 900eeku ja asi oli nädalaga tehtud.Lisaks tehti lukk kah ilusaks.
Nagu vanarahvas juba ütles....Las iga kingsepp jääda oma liistude juurde.
jahismurf
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: relva metall osad mustaks

Postitus Postitas Ahto Kattai »

remington kirjutas:Leidsin selle lehe http://piterhunt.ru/content/autors/buturlin_s_a


Ja kust kohast seda keemijat hankida?
Vasta