Login    
    Registreeri KKK  •  Otsi    

K천ik on UTC + 2 tundi

Ava uus teema Vasta teemasse  [ 161 postitusi ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  J채rgmine
Autor S천num
 Postituse pealkiri: Re: Helisummutist nii ja naa ...
PostitusPostitatud: R Veeb 09, 2018 12:50 pm 
Kasutaja Avatar

Mina olen kahe k채ega selle poolt. Kes arvab, et summutiga v천i summutita lastes temal lasketulemus ei muutu, siis 체tlen, et oled meister. Mina ei ole meister, oman paugukartust ja usun, et seda omab suur hulk jahimehi, iseasi palju neist seda teab/tunnistab. See, et summuti lubatuks saab, muudaks paljude meeste laske metsas paremaks.

Profiil  
PostitusPostitatud: R Veeb 09, 2018 1:41 pm 

Nii summuti kui vibu kasutamise poolt jahil kahe k채e ja kolme jalaga. Soomes m천lemit jahil n채htud ja proovitud kordi.
Vibu on suuruluki jahil(soomes kyll veel valgesaba ja siga)v채gagi efektiivne riist ja n천uab ka jahipidamise oskuseid mitte 100+ panin paugu 채ra.Ei j천ua 채ra oodata,et ka siin riigis kunagi saaks see legaalseks.
Summutist nii palju,et minge loodusesse ja tehke pauku ning laske kellelgi eemalt ja l채hemalt kuulata.On ikka k천va vahe sees.Koerte k천rvadest ei maksa r채찾kidagi. Ja loomulikult on summutil ja summutil vahe sees.
Huvitav kas norrakad,rootslased,soomlased on lihtsalt nii jobud ja edevad,et seda junni seal otsas asjata kaasa tassivad? :lol:

https://youtu.be/5IH4hHwLW0E

Profiil  
PostitusPostitatud: R Veeb 09, 2018 2:13 pm 

On kaks asja,mille puhul meeste m천tted lahku l채hevad.
Kui keegi asjatundja tuleb seletama,kui asjatundmatu teine on,et ta hindab sellist,v천i teistsugust naist.Pehmelt v채ljendades, igal mehel oma arvamus enda naisest.
P천him천ttelt sama lugu ka relvadega.Kui tal on n채iteks eestlaetav ja see on lubatud ,las ta olla siis oma teadmises 천nnelik.
Oi kui palju on siin "sarvi"ristatud,milline kaliiber on ikka 천ige jne.Iga mees valib endale relva (d),oma informatsiooni,t천ekspidamiste ja v천imaluste j채rgi.
Summuti t천esti ei v천ta heli 채ra t채ielikult,kuid siiski muudab heli olemust.Miks see peaks olema kellelegi otse vastuv천etamatu ,kui teisele meeldib veidi leebem heli.Laskja ise on ju alati oma paugule k천ige l채hemal.Suudme kompensaator v천tab tagasil철철gi t천esti tunduvalt pehmemaks,aga laialipaiskuv heli on ikka paras l채takas,eriti magnumil.Kui on olemas kompensaatori keere,ei ole ju sama keermega summuti vajadusel otsa keeramine keeruline.Summutite valik on suur, erinevad keermed,erinevad asetused,kaalud,pikkused,t철철p천him천tted jne.Kui see kellelegi ei sobi,ei pea ta seda kasutama. Pall on seadusandja k채es.

Profiil  
PostitusPostitatud: R Veeb 09, 2018 2:22 pm 

No mehed summuti kasutus pole ju kohustus. Las j채채da ikka valikuvabadus ,miks me teiste eest r채채gime. Kas j채lle on vale arvamus ja minu arvamus ? Kas kellelgil saab kergem ,kui ei lubata :M
Lisan, et on endalgi olemas nii kompensaator ,kui sumpa aga metsas ei viitsi sumpat tassida. Uuemad on tunduvalt v채iksemad ja kergemad, vast 2-300 g.

Viimati muudetud by Ahto Kattai R Veeb 09, 2018 3:25 pm, muudetud 1 kord.

Profiil  
PostitusPostitatud: R Veeb 09, 2018 2:51 pm 
Kasutaja Avatar

https://www.youtube.com/watch?v=jS4Dh_EAfJI
Ilmestav v천rdlus t채iesti teisest valdkonnast. 횥ks kommija viitab k천rvaklappide esinemissagedusele.

Profiil  
PostitusPostitatud: R Veeb 09, 2018 3:12 pm 

No arvamusi on nii ja naa ka selles teemas. Kommentaar Aadu videost: Thanks for **** up one of the important things of F1 that we love since the beginning, the sound.
Arvatavasti arvavad paljud, et 천iges jahis k채ib k천va k채rakas (kaasaarvatud ma ise). Aga kindlasti on teretulnud valikuvabadus ja alati on ka v천imalus, et arvamus (ka enda oma) muutub. (y)

Profiil  
PostitusPostitatud: R Veeb 09, 2018 3:27 pm 

Kurdeti ,et siledale ei ole summutit.
https://www.youtube.com/watch?v=jlGQMStZKJ0
Olen samuti n천us m천ttega,et keegi ei ole kohustatud kasutama summutit.
Ise olen kahe k채e ja jalaga kasutamise poolt.Kogemus 3006,223,762*39 ja .22LR.
No v천tab tagasil철철gi praktiliselt 채ra.Kompensaator ka hea asi aga v채iksema koera viskab lasu hetkel kaugele eemale.Kui viib relva tasakaalust v채lja tuleb relva tasakaalustada,valida sobiv summuti v천i leppida sellega ja harjuda.See,et meil ei ole summuti paigaldamise spetse pole p채ris kindel.Eestis on olemas firma,kes enda ehitatud kompensaatoritega peaks olema juba USA turul.Mis see summuti siis ka 채ra ei ole.Nord Arms siis firma nimi.Selles USA testis sai ta vist teise koha.Ise kasutan Nord Armsi kompensaatorit .223 poolautomaadil,v채ga efektiivne.Seda siis sportrelval.
https://www.youtube.com/watch?v=4sBjQjC ... e&t=18m14s
Ise olen summutite valimise juures kasutanud soome AseUtra spetside soovitusi.

Profiil  
PostitusPostitatud: R Veeb 09, 2018 6:06 pm 

tireb kirjutas:
ei ole n천us selle viimase v채itega, kui ikka tavalise moonaga lasta siis heli ikka v채ga v채he vaiksem.
ja tiiru seinte vahel k채ib suht sama moodi k천rvadele. Jah ma tean, et Tiit laseb palju. Mina ei lase ka just mitte v채he, sestap tean mida r채채gin

Ei loe siit v채lja kas tireb laseb summutiga v천i ilma aga tean,et teistele tiirus viibivatele inimestele on ikka tunduvalt mugavam kui lastakse summutiga.T천si ta on,et lasketunnelis v천i koridoris on k천rvadele h채iriv ka summutiga aga siiski suur vahe kui lasta ilma.Summuti summutab plahvatuse siiski v채ga effektiivselt ja seda pauku mida kuuleme summutiga lastes tekitab kuul peale helikiiruse 체letamist.Lasu saab summutiga peaaegu helituks spets moonaga millel kuuli suudmekiirus on alla helikiiruse aga siis puudub kuulil vajaminev energia n채iteks looma surmamiseks teatud vahemaalt alates.Lisan siia,et juba 50m pealt mina siga sellise moonaga ei l채heks laskma.

Profiil  
PostitusPostitatud: R Veeb 09, 2018 7:41 pm 

kakuke kirjutas:
koertest l채heda maa peal lastes ei r채채gigi.
andrus kirjutas:
Koerte k천rvadest ei maksa r채찾kidagi.
Mul pole 체htki tuttavat koerameest, kes vindiga koera eest laseb. K천igil on siledad kaasas. Pole nagu pointi 10 meetri pealt vindiga lajatada. Eks me n채e, kas ilmuvad siledate summutid.

Profiil  
PostitusPostitatud: R Veeb 09, 2018 8:14 pm 

Eks kogemused olegi erinevad, aga ise olen seda nii m천nedki korrad teinud ja terve rida tuttavaid ka, kelledel seda ette tulnud. Endal eriti just verej채ljel seda olnud.

Profiil  
PostitusPostitatud: R Veeb 09, 2018 8:32 pm 

VR kirjutas:
kakuke kirjutas:
koertest l채heda maa peal lastes ei r채채gigi.
andrus kirjutas:
Koerte k천rvadest ei maksa r채찾kidagi.
Mul pole 체htki tuttavat koerameest, kes vindiga koera eest laseb. K천igil on siledad kaasas. Pole nagu pointi 10 meetri pealt vindiga lajatada. Eks me n채e, kas ilmuvad siledate summutid.

No j천udu jaksu neile nende siledatega,mingil p천hjusel liiguvad ka paduusklikumad koeramehed j채rjepidevalt vintide poole.
Mis sellel loomal vahet on millega 10m pealt lajatad??혻
Loomal on vahe siis kui talle 100m siledast lajatada ja eriti kui see sileda mees ei anna omale aru distantsist ja kiirusest.

Ma olin kah kunagi ilge sileda f채nn koertega jahis.Sileda t채psus ja sooritusv천ime j채tab t천siselt soovida.

혻혻혻

Profiil  
PostitusPostitatud: R Veeb 09, 2018 9:24 pm 
Kasutaja Avatar

Ei oleks uskunud, et siinses keskkonnas nii palju negatiivset summutite vastu tuleb.
Ise kasutan ja muud miinust k체ll ei oska v채lja tuua kui see, et viib relva veits tasakaalust v채lja ja paratamatult pidanud kasutama nii summutiga kui ilma, kuna Eestis veel jaht keelatud sellega ja kont pessimistide hambusse, osades soome tiirudes ilma summutita vint keelatud.
Ajus t천esti koos summutiga relv veidi pikem ja kipub rohkem okstesse j채채ma. Nt. 30-06셠a heli hirmsasti ei vaigista, kuid pehmendab p채ris palju tagasil철철ki ja heli kuidagi pehmem.
Niikaua kuni kohustuslikuks ei muudeta ja igal mehel valikuv천imalus suureneb, seaduse muudatus igati teretulnud :)

Profiil  
PostitusPostitatud: L Veeb 10, 2018 9:27 am 
Kasutaja Avatar

ylaril kirjutas:
Ei oleks uskunud, et siinses keskkonnas nii palju negatiivset summutite vastu tuleb.

Lugesin v채rskemad 2 lehek체lge 체le ja enamus arvamusi ju pooldavad v천i siis stiilis, et isiklikult ei koti, aga las olla pealegi, kui sellekohane seadus vastu v천etakse.

Viimati muudetud by aadu kadakas L Veeb 10, 2018 3:33 pm, muudetud 1 kord.

Profiil  
PostitusPostitatud: L Veeb 10, 2018 10:00 am 
Kasutaja Avatar

Sumpsi vajadust n채ikse t채na p천hjendatavat, et saab "vaikselt" karja metssigu k체ljeli ajada, sest metsseakatku on v천imalik niimoodi meie maalt v채lja juurida. No tobe p천hjendus veel tobedamale eesm채rgile.
hagijas kirjutas:
Mina olen kahe k채ega selle poolt. Kes arvab, et summutiga v천i summutita lastes temal lasketulemus ei muutu, siis 체tlen, et oled meister. Mina ei ole meister, oman paugukartust ja usun, et seda omab suur hulk jahimehi, iseasi palju neist seda teab/tunnistab. See, et summuti lubatuks saab, muudaks paljude meeste laske metsas paremaks.

Selle m천ttek채iguga tuleb igati n천us olla. Otsene praktiline efekt summutist.

Lisaks veel kaks tahku ilukirjanduslike n채idetena. Ilmselt kordan oma m천tteid.
Nr.1. Vaikne suve천htu. 횜철 tuleb valge. Istud ja naudid raugevat p채eva. Inimesed kaovad majadesse ja metselajad l채hevad liikuma. Linnudki v천tavad kesk철철 paiku v채ikese pausi, et paari tunni p채rast uuesti kontserti alustada. Nagu heade kontserdite puhul 천ige ongi. Istud oma lahtises jahitorn-"hotellis" ja lihtsalt naudid... kuni see suur sokk peale kesk철철d l천puks liikuma l채heb ning udulooride vahel k천rges heinas nagu vaim liigub. Tal on aega. Sul seekord veel rohkem. 횥hel hetkel on h천redam ja madalam hein ning nagu tellitult t천mbab udu ennast k천rvale...
Vot siinkohal on 체ks summutatud lask ainu천ige minu meelest.
Nr.2. Olles suuremas 체hisjahis kuskil k체tiliinis v천i v채iksema pundi jahis oma kohas v천i tornis. Ja kui kostub pauk ja hinges hakkab pulbitsema ehe jahimehelik 채rev r천천m. Lasti! Ja veel m천ned paugud! Pundil on ilmselt saak! Vist tuli selle v천i teise jahilise suunast, oli vindi v천i sileda pauk ja need 체lej채채nud k체mned kiirarutlused enda sees. Veri tuksub k천rvades nagu oleks ise laskja, sest heas jahiseltskonnas pole ju vahet, kes selle eduka lasu tegi - kogu punt sai.
Siinkohal on minu jaoks tegemist miski ehedusega, mis kuulub jahi juurde. Selles jahis oleks 채kki m천tet sumpsid maha keerata v천i teha 체ldse siledatele meenutus vanadest headest aegadest.

Profiil  
PostitusPostitatud: P Veeb 11, 2018 10:51 pm 

Olen korra Adu teksti peale m천ttes m체tsi t천stnud ning kummardanud ja teen seda veel korra...
Mis sa arvad kui valiks sind Kuristiku tn. uueks presidendiks?

Profiil  
N채ita postitusi eelmisest k체lastusest:  Sorteeri  
Ava uus teema Vasta teemasse  [ 161 postitusi ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  J채rgmine

K천ik on UTC + 2 tundi

Kes on foorumis

Foorumis on hetkel kasutajad: Ei ole registreerinud kasutajaid ja 1 k체laline

Sa ei v천i postitada uusi teemasi selles foorumis
Sa ei v천i vastata selle foorumi teemades
Sa ei v천i muuta oma postitusi selles foorumis
Sa ei v천i kustutada oma postitusi selles foorumis
Sa ei v천i postitada manuseid selles foorumis

Otsi:
phpBB skin modifed by: Mart