Login    
    Registreeri KKK  •  Otsi    

K천ik on UTC + 2 tundi

Ava uus teema Vasta teemasse  [ 162 postitusi ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  J채rgmine
Autor S천num
 Postituse pealkiri: Re: Helisummutist nii ja naa ...
PostitusPostitatud: E Nov 09, 2015 10:17 pm 

Kahtlustan, et seaduse tegijad ei tea midagi summutitest :M Neil ilmselt info Hollywoodi filmidest, et kui summutiga lastakse, siis heli ei tulegi :VS EJS PEAKS seadusega tegelevatele inimestele tegema n채idislaskmise summutiga varustatud relvaga ja ilma summutita, kasutades jahimoona :!: Peaks, kuna paljud jahimehed soovivad kasutada summuteid jahis. Seaduse tegijad saaks ehk siis l천puks 체le hirmust, et keegi midagi ei kuule, kui summuteid kasutatakse :roll:

Viimati muudetud by Tooming E Nov 09, 2015 10:24 pm, muudetud 1 kord.

Profiil  
PostitusPostitatud: E Nov 09, 2015 10:22 pm 

http://www.ejs.ee/summutite-kasutamise- ... -mannikul/

Profiil  
PostitusPostitatud: E Nov 09, 2015 10:29 pm 

Ok. :oops:
Ei teadnud, et sellega juba ka EJS tegeleb. Tublid (y)

Profiil  
PostitusPostitatud: T Jaan 23, 2018 9:14 pm 

Ehk on lootus,et ka siin riigis hakkab varsti p채ike paista.....

https://m.riigikogu.ee/pressiteated/oig ... ugemisele/

Profiil  
PostitusPostitatud: K Jaan 24, 2018 9:18 am 

andrus kirjutas:
Ehk on lootus,et ka siin riigis hakkab varsti p채ike paista.....

https://m.riigikogu.ee/pressiteated/oig ... ugemisele/

No ja mis ta sul paistab, et n채puotsaga antakse, aga kamaluga v천etakse.
Et pead ka deaktiveeritud relvad politseis arvele v천tma, ega iga kord laskekatset ka tasuta teha saa ja mis ebam채채rane m천iste ohuks riigi julgeolekule??? 횆kki sulle ei meeldi pagulaspoliitika v천i mis iganes julged oma h채채lega v채lja 철elda ja sellest piisab, et 채ra korjata.

Profiil  
PostitusPostitatud: K Jaan 24, 2018 9:49 am 

Ei maksa igas asjas tonti n채ha...need ohuks riigi julgeolekule on pigem selleks,et neid lasnam채e ja muid "huvitavaid" laskeklubisid ilusti kontrolli alla saada.
Laskekatse on on ainult tervitatav n채htus. Oi ku palju on relvi inimestel mida pole aastaid,aastaid kapist v채lja v천etud. Nad isegi ei oska neid kasutada enam.Milleks on relv enese ja varakaitseks kui ta kapis roostetab ja kodanik ei oska seda enam kasutada ning veel v채hem sellest lasta.Sellised on ohuks ise edale ja teistele ning ausalt.....sellistelt tulebki need 채ra korjata.

Profiil  
PostitusPostitatud: N Jaan 25, 2018 8:51 am 

andrus kirjutas:
Ei maksa igas asjas tonti n채ha...need ohuks riigi julgeolekule on pigem selleks,et neid lasnam채e ja muid "huvitavaid" laskeklubisid ilusti kontrolli alla saada.
Laskekatse on on ainult tervitatav n채htus. Oi ku palju on relvi inimestel mida pole aastaid,aastaid kapist v채lja v천etud. Nad isegi ei oska neid kasutada enam.Milleks on relv enese ja varakaitseks kui ta kapis roostetab ja kodanik ei oska seda enam kasutada ning veel v채hem sellest lasta.Sellised on ohuks ise edale ja teistele ning ausalt.....sellistelt tulebki need 채ra korjata.

No tonti me ju igal pool n채emegi eriti Lasnam채e venekeelse elanikkonna hulgas millegi p채rast. Eks n천ukogude repressivorganid ju t철철danud samuti riigi ja rahva julgeoleku nimel, aga v채lja kukkus v채he teisiti. Laskekatset vajab enesekaitseks relva soetanud kodanik ikka selleks, et selle pealt riigile l천ivu maksta. Mina isiklikult olen selle poolt, et las see relv roostetab seal kapis, kui see hingerahu tagab ja tavainimese relvakasutus piirdubki sellega, et ta seda kurjategijale v천ib n채itata, mille t천ttu see v천ib olla eelistab rahulikuma ohvri valida. Lihtsalt 철eldes, ei anna mingi laskekatse tegelikult olulisi oskuseid enesevalitsemisel, millel tegelikult relva k채sitsemine p천hineb ja ilma milleta kujuneb relv ohuks nii selle omajale, kui ka kaaskodanikele. T채pselt samuti suhtun ma summutisse jahil, et las ta olla, kui inimene leiab, et see talle eduka jahi tagab. Isiklikult mulle kaaluvad pikkuse ja kaalu suurenemise negatiivne osa 체le pehmema paugu ja tagasil철철gi positiivse osa. Tegeliku olukorra v채lja selgitamiseks tuleks ka muid relvafoorumeid lugeda, ega k천ik ju jahimehed ole, kes relva omavad.

Profiil  
PostitusPostitatud: N Jaan 25, 2018 1:41 pm 

Tonte ei maksa t천esti otsida. Asjaolu, et inimene kes omab enesekaitse relva peab mingi katse sooritama loa pikendamisel - see on minu arust 천ige. Nagu ka meie seltsis on sisekorras kirjas - mees kes tahab 체hisjahis osaleda k체tina sooritab igal aastal kaasjahimeeste juuresolekul laskekatse.
Vinguti alguses k체ll, kuid n체체dseks on ka k천igil k체ttidel 채mblikud relvarauast v채lja aetud ning lisaks sellele on endal julgem ka s채herduse mehega jahis koos olla.
Olles ise instruktor - v천iksin tiirus toimuvast pikalt pajatada (nende meeste kohta, kellel relv kodus "hingerahu" tagab). M천ni ei oska isegi relva enam 천igesti laadidagi, ohutust k채sitlemisest r채채kimata.

Profiil  
PostitusPostitatud: N Jaan 25, 2018 11:32 pm 

Laskekatset vajab enesekaitseks relva soetanud kodanik ikka selleks, et selle pealt riigile l천ivu maksta. Mina isiklikult olen selle poolt, et las see relv roostetab seal kapis, kui see hingerahu tagab ja tavainimese relvakasutus piirdubki sellega, et ta seda kurjategijale v천ib n채itata, mille t천ttu see v천ib olla eelistab rahulikuma ohvri valida.

kui relva n채itad siis pead olema ka valmis seda kasutama, sest muidu v천etakse see sinu k채est 채ra ja raua suu p철철ratakse ringi juba sinu vastu.
Laskekatse v채ga vajalik, nagu Aivargi mainis, et tiirus n채eb ikka imemehi keda lausa kartma peab.
Ka meie seltsis lausa kaks katset iga aasta kes soku-kitse luba tahab see teeb katse seisvale m채rgile sajalt meetrilt kusjuures kolmest lasust kaks tabamis alas (sea siluett) ja enne 체hisjahti liiikuva m채rgi katse

Profiil  
PostitusPostitatud: R Veeb 09, 2018 8:48 am 
Kasutaja Avatar

Eile oli siis riigikogus relvaseaduse muutmise teine lugemine, kolmas lugemine tuleb 14 veebruaril.

Praegu paistab asi olema positiivne:

Tsiteeri:
Riigikogus l채bis t채nasel istungil teise lugemise eeln천u, mis lubab m체rataseme v채hendamiseks kasutada tulirelval helisummutit jahipidamisel, lasketiirus ja laskepaigas.

https://www.riigikogu.ee/istungi-ulevaa ... -muutmine/

Profiil  
PostitusPostitatud: R Veeb 09, 2018 9:39 am 

Vat ei saa mina aru sellest summuti vaimustusest.
Ilge kolakas jahil lisaks kaasas vedada, milleks?
Omal kogemus veel selline, kuidas mul ei 천nnestunud sugugi jooksva m채rgi tabamine, kuna relv oli vastikult tasakaalust v채ljas.
Loen ja imestan, mismoodi 천iguskomisjoni istungil lugupeetud ja pika staazhiga relvade ja jahiga 체lih채sti kursis olev tegelane selgitab, kuidas summutiga saaks jahimehed seakatku k체ttimiskohustuse kenasti t채ita, sest siis oleks vaikuses v천imalik terve kari maha lasta...
Linnal채hedastel jahialadel saaks rahumeeli k체ttida, samuti vaikuses. Ja lasketiirudes harjutada ???

Mis, kas siis tulevikus keelatakse sellistes kohtades sileraudsed 채ra? Pole seni kohanud seda t체체pi summuteid. Ja pole kohanud ka filmilikult vaikset lasku ilma spetsmoonata (isegi sellega on pikal p체ssil heli olemas tegelikult) vindi puhul.
Tore on!
Seni olen paljudes seltskondades kuulnud, kuidas propageeritakse pigem tihnikutes, asulate ja koduloomakarjade l채heduses just siledatega jahti, et natukenegi minimeerida r채ndavate kuulide ohtu.

Pakun v채lja, et tegelikkuses l채heb nii m천nelgi veel segasemaks oma p체ssiga sina peale saamine - "ma ei m채leta kas p체ss on peale lastud summutiga v천i ilma", kui palju on Eestis tegelikult summutite spetsialiste, kes oleks kursis nende eri liikide toimimistest erinevate kaliibrite puhul, samuti paigaldajaid? jne.
Kui praegu on n-철 hajuvuse p천hiprobleemiks, peale p채rataguse vea, optika kinnitused - siis n체체d lisandub ka summutiga seonduv.

Minu jaoks on see teema, nagu m천ned aastad tagasi kitsejahi aja pikendamine v천i vibudega jahi legaliseerimine - las lubatakse, kui lobistid on suutnud v채ga-v채ga kitsast positiivset tahku riigijuhtidele ette s철철tes selle saavutuada, isiklikult ei huvita.

Profiil  
PostitusPostitatud: R Veeb 09, 2018 11:00 am 

Olen ka Villemiga sama meelt - m천istlikud asjad ei peaks olema keelatud kui selle asja kasutamiseks on huvilisi. Samas ma ei ole summutaja t철철ga kursis - kas ta lisaks heli v채hendamisele ka tagasil철철ki leevendab :M . Meie jahimeeste lasket채psuse parandamiseks oleks paljudele kindlasti suudme kompensaatorist abi. Heli too aga maha ei v천ta.
Samas on v채hemalt minu kodukandis asustustihedus suur ning kui oma seltsi laskepaigas paugutame, siis on nii m천nigi kaugemal elutsev kodanik kaeblemas k채inud. Paugutamise vastu on ka mujal 체sna valjult oldud nii tiirus kui ka jahis m천ni 체liagar kinnistu omanik ohkimas k채inud kuigi k천ik seaduslik. Sellest tulenevalt oleks vaiksem lasuheli kindlasti hea. Isek체simus t채nap채eval t천esti kui paljud seda reaalselt jahis kasutaksid :M .

Profiil  
PostitusPostitatud: R Veeb 09, 2018 11:06 am 

Mina j채lle saan ja kui vaatan instruktorina, kuidas inimesed p체ssi taga paugukartuses t천mblevad, siis oi kuidas veel saan.
Ega soomlased siis lollid ometi pole. Neil pikemat aega see lubatud ja kui nende videoklippe vaatad netis, siis v채ga paljudel peal. Aru ma ei saa, et miks peab selle k천va pauguga ennast v채gistama. Olen saanud proovida summutiga 30-06 ja sellel tegi ta tagasil철철gi samasuguseks nagu on 222쨈l. T채pselt sama toimega oli ka suudme kompensaator, aga see hakkab enda ja k천rvalseisjate k천rvadele ja koertest l채heda maa peal lastes ei r채채gigi.
Kui jahis lubatuks saab, siis enda vintrelvale tuleb ta kindlasti peale. Varitsuses hiilimises kindlasti. Korralik ballistiliste tornidega optikal pole see 체he ja teise olukorra peale keeramine ka mingi raketiteadus.
N채iteks sellise vidinaga.
https://www.swarovskioptik.com/hunting/ ... -p5265637#

Profiil  
PostitusPostitatud: R Veeb 09, 2018 11:15 am 

VR kirjutas:
Vat ei saa mina aru sellest summuti vaimustusest...

Et sellest aru saada tuleks v천tta paar karpi padruneid ja tulla tiiru. Teeme praktikas selgeks. Ja nagu laulu s천nad 체tlevad, et saunast (tiirust) tuleb v채lja hoopis teine mees.

Profiil  
PostitusPostitatud: R Veeb 09, 2018 11:45 am 

ei ole n천us selle viimase v채itega, kui ikka tavalise moonaga lasta siis heli ikka v채ga v채he vaiksem.
ja tiiru seinte vahel k채ib suht sama moodi k천rvadele. Jah ma tean, et Tiit laseb palju. Mina ei lase ka just mitte v채he, sestap tean mida r채채gin

Profiil  
N채ita postitusi eelmisest k체lastusest:  Sorteeri  
Ava uus teema Vasta teemasse  [ 162 postitusi ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  J채rgmine

K천ik on UTC + 2 tundi

Kes on foorumis

Foorumis on hetkel kasutajad: Ei ole registreerinud kasutajaid ja 1 k체laline

Sa ei v천i postitada uusi teemasi selles foorumis
Sa ei v천i vastata selle foorumi teemades
Sa ei v천i muuta oma postitusi selles foorumis
Sa ei v천i kustutada oma postitusi selles foorumis
Sa ei v천i postitada manuseid selles foorumis

Otsi:
phpBB skin modifed by: Mart