Helisummutist nii ja naa ...

Küsimused relvameistritele lootuses kompententsetele vastustele.
Vasta
kelguga poiss
Postitusi: 43
Liitunud: P Aug 24, 2008 9:53 pm

Re: Helisummutist nii ja naa ...

Postitus Postitas kelguga poiss »

Tegelikult on kummaline, et helisummuti on relva oluline osa. Miks oluline? Helisummuti mõte tsiviilkäibes on eelkõige see, et võimaldab lasta ilma kõrvaklappideta (oleneb muidugi kaliibrist). Tegemist on abivahendiga. Hüva -ta summutab relva pauku -kuid ta ei muuda mingil moel relva enda tehnilisi omadusi või tunnuseid (peale sihtimspunkti). Politseis ei mõõdeta relva helitugevust, et hiljem selle põhjal võimalikku kurjategijat kindlaks teha.
Kurjategijad ja salakütid, kes soovivad lasta vaikselt, suudavad oma relva heli nagunii ka omatehtud seadeldistega summutada.
Milleks siis helisummutisse nii tundlikult suhtuda? Pigem peaks nende levikut soodustama, et vähendada lasketiirude "helireostust".
kaalikas
Postitusi: 274
Liitunud: T Aug 24, 2004 10:45 am

Re: Helisummutist nii ja naa ...

Postitus Postitas kaalikas »

mul tegelikult jummalast savi kas näiteks T8 midagi summutab või ei,asja oluline pool minu jaoks on see,et ta elimineerib praktiliselt täielikult tagasilöögi,mida ei tee näiteks suudmekompensaator!
In fact You look like a shit!
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

Re: Helisummutist nii ja naa ...

Postitus Postitas Arles »

ahah, see on nüüd küll uudis ...
.. huvitav, milliseid kompensaatoreid ja summuteid ma siiani kasutada olen saanud?
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
Ten
Postitusi: 161
Liitunud: K Mai 13, 2009 10:06 pm

Re: Helisummutist nii ja naa ...

Postitus Postitas Ten »

Näiteks Ase Utra jet-z copact cal.30,mis teeb 30.06-st "tongi püssi" tagasilöögi poolest.Pauk jääb ikka pauguks kuigi seegi on vaiksem.Summuti ostsin Ase Utra tehase müüjatelt,kes tungivalt soovitasid osta 30.06-le just see summuti.Ise oleksin ostnud T-8 kuna see läheb suures osas toru peale ja relv saab lühem.T-8 olen näinud,kuulnud 30.06 torul. Minu arust toimib,ainult lasu juurde käib veel hele kilakas.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Helisummutist nii ja naa ...

Postitus Postitas kakuke »

Kas keegi siinsetest sportpüssil (kal 22lr) summutit kasutab? Kuidas kogemused?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
kaalikas
Postitusi: 274
Liitunud: T Aug 24, 2004 10:45 am

Re: Helisummutist nii ja naa ...

Postitus Postitas kaalikas »

22lr on küll täiesti helitu kui kasutada sub moona,poolautomaadil kuuleb ainult luku kolinat,poltlukuga lööknõela klõpsu!!
In fact You look like a shit!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Helisummutist nii ja naa ...

Postitus Postitas kakuke »

Mis maksab ja kes pakub? Ise mõtlen ka, et seal, kus pauku ei sallita, saaks sedasi ikka trenni teha.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
jell
Postitusi: 65
Liitunud: L Dets 05, 2009 2:25 pm

Re: Helisummutist nii ja naa ...

Postitus Postitas jell »

http://www.asejaera.fi/c-172-pk-vaimentajat.aspx üle lahe sellised asjad vabamüügis, iseasi kuidas tolliga asjad aetud saab. Pole ka huvi tundnud kas ja kus siin neid keegi müüb kuna pole vajadust tundnud sellise asja järgi
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Helisummutist nii ja naa ...

Postitus Postitas aivar00 »

Trenni teha 22 LR-ga näiteks keskpaika küla oma õues :M - kusjuures mul omal see mõte kohe pähe torkas :oops: kuigi see poleks õige, sest tegemist ikkagi tulirelvaga.
ikka lõbusalt
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Helisummutist nii ja naa ...

Postitus Postitas kakuke »

aivar00, ära siis nii ka kohe nüüd. :)
On isegi tundlike tiire siin maarjamaal ...
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
jyri

Re: Helisummutist nii ja naa ...

Postitus Postitas jyri »

Oma 22LR kasutan isetehtud summutit.Alumiiniumist.Sai neid hulgi läbi proovitud,oli isegi selline,et hääle summutas 100%,paraku ei suutnud sellega 1mx1m märki 50m tabada.Praegusega olen saavutanud "kompromissi" heli ja täpsuse vahel.Summuti versus ilma laseb 50m pealt kuskil 5cm kella 4.30 peale.Hajuvus,arvestades püssi "odavsust"-olid esimesed Eestis legaalselt saadavad,CBC nimeks-jahipidamiseks talutav.Hääl on selline,et kõrvalseisja,ise kah loomulikult,saab aru,et on pauk,kuskil 25m pealt on võimatu kindlaks teha,kas oks raksatas või kellegi kõhutuuled nii peened ja äkilised :D
lisan ühe aadressi kah uudistajatele.
http://izzabugra.com.ua/index.php?optio ... &Itemid=89
jyri

Re: Helisummutist nii ja naa ...

Postitus Postitas jyri »

Relvameistritest niipalju,et kui Eestis poleks ühtegi,nagu väidetakse,litsenseeritud relvameistrit,siis poleks ma ka kunagi kellegil lasknud valmistada oma karraja püssile lisarauad,2x vint,sest nende ametlik registreerimine oleks võimatu.Aga mul paberid korras vaatamata sellele,et politseis tuttavad puuduvad.
Vähemalt 1(üks) litsenseeritud relvameister vähemalt üle-eelmine aasta oli olemas (y)
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: Helisummutist nii ja naa ...

Postitus Postitas sammal.habe »

eestis myyb summutajaid Gladius, netipoes n2ha.
minu 22LR-le myys Deerhunter kunagi summuti. ju seal neid veel on.
Ten
Postitusi: 161
Liitunud: K Mai 13, 2009 10:06 pm

Re: Helisummutist nii ja naa ...

Postitus Postitas Ten »

Endal CZ 452 22LR.Summuti soomlaste SAK.Õige moonaga vaiksem kui õhupüss.Soomes vabamüügis ja kui oma loal sport kirjas ei tohiks ju probleemi olla? Muidugi on neid ka eestis nüüd juba müüa.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Helisummutist nii ja naa ...

Postitus Postitas kakuke »

Sammal, kes keerme otsa keeras?
Kahtlejatele, mul sport täitsa olemas relvaloal.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Vasta