Helisummutist nii ja naa ...

Küsimused relvameistritele lootuses kompententsetele vastustele.
Vasta
Tiit Karp
Postitusi: 236
Liitunud: R Juun 02, 2006 9:35 am

Re: Relvameistri litsents ?

Postitus Postitas Tiit Karp »

Loen antud rubriiki ja tunnen, et mõistusest jääb väheseks. Kes siis tahab laskuritest teha kurjategijaid? Kas riigikogulased, kes seadustasid sumbuti kasutamise jasihilikult jatsid võimaluse laskuritel sellest valesti aru saada, või politsei? Mõlemaid peetakse üleval meie teenitud palgast 25% mahaarvamisega. Ja maksame seda selle nimel, et nad kaitseks meie huve. Pean tunnistama, et mina küll pole veel kuulnud ei riigikogu ega politsei poolt pahatahtliku avaldust. Kui kellelgi on selline kogemus siis oleks õige aeg teada anda ja moodustada ühisrinde selle vastu. Hetkel tundub see rünnak hoppis kusagilt mujalt tulema. Kas laskur on ikka kurjategia kui ta kaitseb oma tervist lubatud vahenditega? Kas politseil on põhjust summuti paigaldamise keelamiseks?
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: Relvameistri litsents ?

Postitus Postitas duv »

kaidojaht kirjutas:T8 ei kuulu sõjaliste kaupade nimekirja. Sõjaväesummuti on teine asi. Kunagi ammu lasime SOG relvadest millel oli summuti ja see ka summutas, mitte nii nagu T8 teeb.

Vahe summutavas efektis lihtsalt selletõttu, et sõjaväe relvadel kasutatakse ka vastavaid padruneid, mille algkiirus alla viidud, jahipadrunist sa ei võta ju püssirohtu poole vähemaks. Ka sõjaväe summutite kummiseibi, ei kasutata põhjusel, et kuuli sellest läbi lennates kannatab täpsus. Omal ajal sai võrreldud Kalshnikovi 7,62x39 laenguid ja selgus, et summutaja moonas rohtu 3x vähem ja kuul kaalus vist 12,5grammi kanti tavapärase 7,1gr asemel
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Relvameistri litsents ?

Postitus Postitas kakuke »

Ei politseis ja muudes ametnikes nagu probleemi ei näe. Pigem hakkab koitma, et kohalikud jahitarvete müüjad soovivad meile müüa igasugu nänni ja keermestada püssitorusid. :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Re: Relvameistri litsents ?

Postitus Postitas Eik »

Kuna need relvaseaduse redaktsioonid, mis puudutavad summutit ja selle paigaldamist, kehtivad juba alates 27.04.2007 siis kumab mulle siit hoopis selline asi läbi, et enamik summuti ostnuist ja selle paigaldada lasknuist pole seadust üldse lugenud, välja arvatud see punkt kus on kirjas mis moodi saada relvaloale B aga edasi......Soomest põues toodud summuti ja kuuri taga peale lõigatud keere, parandage mind kui ma eksin. :?
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Relvameistri litsents ?

Postitus Postitas kakuke »

Nagu ma aru saan siis Mart/Zakslane kompanii on valmis pakkuma sellist teenust?
Paberi saab kaasa ja garantii ka, et pärast tabamispunkt ei muutu ning teenus ei maksa püssiraha? :D Hea et ise veel püssiga kuuri taga pole käinud või Soomes, kuna kodus pakutakse legaalset võimalust.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Re: Relvameistri litsents ?

Postitus Postitas Eik »

Kõige selle targutamise ja seaduse närimise tipuks ei ole meil sellist kvalifikatsiooni ja seadmeid, et keermeid rauale peale keerata ja sellest tingituna ka seda teenust ei paku, kuigi tegevusloal selline punkt olemas. Nii, et selle kivi viskasid valesse kaevu kakuke. Targutame lihtsalt selleks, et keegi teadmatusest omale häda kaela ei tõmbaks, kui seadusesilmadel tahtmine tuleks võiks sellepealt kenasti riigikassat täita. Kuskilt selline kena repliik kõrvu jäänud, võibolla öeldi seda isegi kunagi mulle endale, et "seaduse mittetundmine ei vabasta sind vastutusest" :D
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Relvameistri litsents ?

Postitus Postitas kakuke »

Ega ma kive loobigi. Targutan sama moodi, et lõpuks leida tõde, kuidas oma püssile saada legaalne keere ja summuti.
Nii räägib relvaseadus.

§ 22. Tulirelva lisaseadised
(1) Käesolev seadus eristab tulirelvale paigaldamiseks ettenähtud lisaseadiseid vastavalt nende otstarbele järgmiselt:
3) helisummuti - tulirelvaga tulistamisel tekkiva heli summutamiseks ettenähtud seadis;
(41) Helisummutit on lubatud omada ja vallata sporditulirelva kasutamise eesmärgil lasketiirus. Helisummuti omandamise õiguse annab relvaluba, millele on kantud sporditulirelv. Helisummuti on lubatud kinnitada sporditulirelvale vaid lasketiirus.


Siit ma ei loe kuskilt välja, et seda ei tohi osta teise inimese käest, onju?
Keegi selleks riigis sees ostmiseks luba taotlema ei pea. Kes oli eelmine omanik ja kust ta selle sai, ei pea ka minu mure olema nagu ka asjaolu, et kas eelmisel omanikul oli tulirelvaloal kasutusotstarve sport. Või peab? Kontrollimisega ei tegele eraisikud, selleks ikkagi vastavat õigust omavad ametnikud. Saan aru, et riigis sees ostmiseks peab mul olema tulirelvaloal kasutusotstarve sport. Probleem ainult riiki sisse vedamisega, et ise seda ei teeks ja kui keegi teine seda teinud siis ei pea see ju ka minu probleem olema, onju? Ma ei pea ju olema politseinik ja nuhkima, et kust sai jne.
Seega mina näen ainsat nõrka kohta keermestamist kuuri tega. Ja kui see litsents on olemas BH´ril siis eeldan, et kellegitel Eestis ikka see paber olemas ja tahmist ka klienti aidata. Sama teema tegelikult kogu muu jama ostmisega, et ära ise sisse vea, aga eraisikult osta ei keela keegi ja päritolu nuhina uurima ka ei pea.
Olen ma millestki valesti aru saanud? :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
22LR
Postitusi: 358
Liitunud: R Mär 04, 2005 12:34 pm

Re: Relvameistri litsents ?

Postitus Postitas 22LR »

Mul kenasti relvaloal see AB olemas,summuti ostsin Soomest,Kusjuures müüja tahtis minu relvaluba näha,kas vastavat kaliibrit oman.Polnud mingit probleemi selle Eestisse toomisega,ostutsekk ka kenasti olemas.Mida ma siis seadusevastast tegin,keerasin tiirus ISE summuti toru otsa?Olen seda teinud korduvalt,ise toru otsast maha ka keeranud.! Mul ettepanek:lõpetagem see "ämbriga "kolistamine juba ära!
Alati on rohkem kui 2 võimalust!
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Re: Relvameistri litsents ?

Postitus Postitas hendrik »

22LR kirjutas:Mul kenasti relvaloal see AB olemas,summuti ostsin Soomest,Kusjuures müüja tahtis minu relvaluba näha,kas vastavat kaliibrit oman.Polnud mingit probleemi selle Eestisse toomisega,ostutsekk ka kenasti olemas.Mida ma siis seadusevastast tegin,keerasin tiirus ISE summuti toru otsa?Olen seda teinud korduvalt,ise toru otsast maha ka keeranud.! Mul ettepanek:lõpetagem see "ämbriga "kolistamine juba ära!


PUNKT.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: Relvameistri litsents ?

Postitus Postitas Mart »

22LR kirjutas:Mul kenasti relvaloal see AB olemas,summuti ostsin Soomest,Kusjuures müüja tahtis minu relvaluba näha,kas vastavat kaliibrit oman.


Täpselt, sinna välja jõuamegi. Soomest ostab endale helisummuti ka mees, kellel pole seda B olemas. Piisab kaliibri sobivusest.
See on siililegi selge, et laskesportlasel üsna suva, millised legaalsed soetamistingimused on, tema ajab oma paberid korda ja asi vask. Laseb tiirus summutiga palju süda lustib.
Ülejäänud seltskond, kes seda B relvaloal ei oma, hangib endale summuti ühel kindlal eesmärgil, milleks on ebaseaduslik jahipidamine. Vaidle vastu, kui tahad, aga see on peamine motiiv.
Ütle üks põhjus, miks me peame seda taluma. :evil:

Kui see vastatud, siis võib punkti panna. :D

P.S. Kas relvasoetamine Soomest käib ka Eesti kohaliku relvasoetusloa alusel.
P.P.S. Sai mõeldud, et juhime meeste tähelepanu teatud seadusepunktidele. Tahtsime head, aga välja kukkus nagu alati. Ausõna enam ei tee, jäägu võõrad mured võõrastele. :)
Kasutaja avatar
Eerik
Postitusi: 128
Liitunud: T Jaan 20, 2009 7:11 pm

Re: Relvameistri litsents ?

Postitus Postitas Eerik »

Välja jõudsime sinna , et panime teemast pikalt välja :) Summutite teema on siin viewtopic.php?f=23&t=3641 , ehk läheks nüüd siit edasi RELVAMEISTRITEGA .

Kusjuures see kuhu välja jõuti on ka huvitav teema . " Salakütid - mis neid motiveerib , mis takistab ? Mida saaksid teha jahimehed , millised on nende võimalused ja õigused takistada salaküttimist . Mille alla see teema sobiks ?
22LR
Postitusi: 358
Liitunud: R Mär 04, 2005 12:34 pm

Re: Relvameistri litsents ?

Postitus Postitas 22LR »

Relva sotamine Soomest käib tõesti Eesti relvaseaduse alusel,vaja võtta lisaks relva sissetoomise luba.Olen selle tükiga ise hakkama saanud,käisin soetamisloa ja relvaga isiklikult Länsisadama tollis küsimas milliseid dokumente seal täita tuleb,öeldi ainult,et pange ülesõidu ajaks relv kapteni seifi! 2)Salakütid on olnud enne meid ja kahjuks ka jäävad,see ei tähenda veel, et nendega leppima peaks.3) Õndsal nõuka ajal nägin esimest korda vene sõjaväe malli järgi omavalmiststud summutit,mis lasi läbi kummist hokilitri.4) Pole küll täheldanud,et meie lähiümbruses salaküttide arv suurenenud oleks,pigem vastupidi.
Alati on rohkem kui 2 võimalust!
Siili
Postitusi: 416
Liitunud: E Aug 09, 2004 10:23 pm

Re: Helisummutist nii ja naa ...

Postitus Postitas Siili »

Siin on ühte patta pandud kaks asja,helisummuti ja keere raua otsas.Ükski seadus ei keela omada keeret,kuna jahis kasutatavatel sadadel relvadel on sama keere suudmekompensaatori jaoks juba tehasest.Salaküttimine ei puutu siin absoluutselt asjasse.
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

Re: Helisummutist nii ja naa ...

Postitus Postitas Olavi Kool »

olen kindel, et summuti omamine või mitte omamine ei pane ühtegi meest rohkem metsa minema või koju jääma. Asi ikka kõrvade vahel kinni. Summuti kaitseb ikka eelkõige kõrvu ja tiiru läheduses elavaid naabreid, samas lask on oma spetsiifilisel kujul küllaltki kaugele kosta. Sõber ostis metsa sisse maja ja tegi sinna ka väikese tiiru koos mullavallide ja muu sinna kuuluvaga. Lasime sel natuke märki ning linnulennult ca 4km eemal õues toimetanud jahimees helistas ja küsis kas meie plõksime summutitega, pidavat hästi kuulda olema ja isegi suund paremini tajutav. Kaliibrid siis 222 ja 223. Ei kujuta ette hiilimis jahil summutit kaasas vedada, jubedalt ebamugav ju. Aga silorulli tagant repsi püüda või varitsusjahis oleks asjal ilmselt jumet küll, et ei mitte naabreid paugutamisega ärritada. Mina arvan, et summutid tuleks panna vabamüüki ja kõigile kättesaadavaks, siis lihtsam ka salakütte püüda, neil ju keerulisem sellist kohmakat relva metsas või autos kiirelt peita :lol: :VS
naised saunas rääkisid
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Re: Relvameistri litsents ?

Postitus Postitas Üllar Tamm »

kakuke kirjutas:Ega ma kive loobigi. Targutan sama moodi, et lõpuks leida tõde, kuidas oma püssile saada legaalne keere ja summuti.
Nii räägib relvaseadus.

§ 22. Tulirelva lisaseadised
(1) Käesolev seadus eristab tulirelvale paigaldamiseks ettenähtud lisaseadiseid vastavalt nende otstarbele järgmiselt:
3) helisummuti - tulirelvaga tulistamisel tekkiva heli summutamiseks ettenähtud seadis;
(41) Helisummutit on lubatud omada ja vallata sporditulirelva kasutamise eesmärgil lasketiirus. Helisummuti omandamise õiguse annab relvaluba, millele on kantud sporditulirelv. Helisummuti on lubatud kinnitada sporditulirelvale vaid lasketiirus.



Seda pole enam kauaks. Relvaasjandust reguleeriva EU direktiivi (91/477/ETY) muutmise direktiiv (2008/51/EY) 1 artikli 1a löike kohaselt loetakse ka summuti relva oluliseks osaks alates 28.07.2008. EU maade seadustes peab see kajastuma hiljemalt 28.07.2010.
Osa soomlaste kommentaarist: teenustööna tehtav summiti paigaldamine ja raua keermestamine tuleb lugeda relva remontimiseks ja selleks on tarvis litsentsi olemasolu.
Pikk artikkel sel teemal ajakirja Rekyyli 1/2009 numbris. Pole hetkel mahti pikemalt ümber jutustada seda juttu, vaja ära tuttu minna :wink: Järgmine nädalavahetus kodus, siis ehk tegelen sellega pikemalt.
Vasta