Relvakaba

Küsimused relvameistritele lootuses kompententsetele vastustele.
Vasta
exec
Postitusi: 25
Liitunud: E Dets 12, 2005 10:26 am

Relvakaba

Postitus Postitas exec »

Tere,

Küsimus selline, et mis puidust võiks valmistada relvale kaba?
Teretulnud on rohkem kui üks, kaks puiduliiki.

Tänan.
Kasutaja avatar
Sarvik
Postitusi: 576
Liitunud: E Jaan 08, 2007 3:09 pm

Re: Relvakaba

Postitus Postitas Sarvik »

teoreetiliselt peaks sobima püssikabaks kõik lehtpuud mis tugevuselt/tiheduselt kasega võrdsed või kõvemad (st. ei sobi vaid lepp) ja millest kannatab kabamõõtu blank välja saagida :)

hetkel ei suuda meenutada allikat kuid olen kuulnud et ei soovitata saart....kuna saar ei taluvat hästi pikikiudu nihkelööki...

samuti pole kuulnud/näinud tammepärasid....ilmselt seetõttu et tamme erikaal on liiga raske ja relval see kaal on ju oluline.....

reaalelus kasutatakse massiliselt kaske (militaarrelvad)....ja mitmeid liike pähkleid (tsiviilrelvad)
kärbes kirbule!
exec
Postitusi: 25
Liitunud: E Dets 12, 2005 10:26 am

Re: Relvakaba

Postitus Postitas exec »

Tahaks muidu mingi ilusa mustriga puitu, hetkel on jalakast (peaks olema suht tihe - raske). Ja võiks ka tugev olla. Ning kust ma leiaksin puidutiheduste tabeli?
Tänan.
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

Re: Relvakaba

Postitus Postitas Olavi Kool »

Aga uuri sealt http://www.puukeskus.ee/et/13768 ehk saad abi
naised saunas rääkisid
exec
Postitusi: 25
Liitunud: E Dets 12, 2005 10:26 am

Re: Relvakaba

Postitus Postitas exec »

Kahjuks ei leidnud sellelt lehelt vajalikku infot.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Relvakaba

Postitus Postitas Joosep Käba »

Kui tänapäeva inime lehelt ei leia ongi nagu mõistus otsas või?
Võta telefon ja suhtle, käsi nõu ja infot. Muidugi niisama kõvaks ajad siis teine asi. :evil:
22LR
Postitusi: 358
Liitunud: R Mär 04, 2005 12:34 pm

Re: Relvakaba

Postitus Postitas 22LR »

Punane pöök sobib suurepäraselt,ilusa mustriga ja suht .mõistliku hinnaga kättesaadav.Viimane kord tõin Peetrist,s.o.Tallinnast Tartu poole sõites Tartu maanteega paralleel vasakul pool enne Assaku viadukti .
Alati on rohkem kui 2 võimalust!
exec
Postitusi: 25
Liitunud: E Dets 12, 2005 10:26 am

Re: Relvakaba

Postitus Postitas exec »

Ei no vabandust Joosep, et küsisin. Ja kusjuures oli ka raskusi eestikeelse lehe leidmisega, ingliskeelseid on jalaga segada, aga sealt on juba eesti puid vähe raskem leida. Ma mõtlesin, et kui keegi äkki teab, et kus on, on natuke lihtsam ka.

Tegelikult mulle pakuti ka pööki, polnud lihtsalt kindel, et kas on sobiv, kuna pole veel kokku puutund. Aga kui ta on ilus ja hea mustriga, siis see variant ka kasutusse läheb.

Tänan, minupoolest võib lugeda teema lõppenuks.
Kasutaja avatar
kaarelj
Postitusi: 70
Liitunud: E Dets 22, 2008 9:32 pm

Re: Relvakaba

Postitus Postitas kaarelj »

Naaber võttis mul suure papli maha, see kõva puiduga, äkki sobib? Plaan ise ka kaheraudsele uus kaba teha kunagi.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Relvakaba

Postitus Postitas kakuke »

Pappel kõva puiduga?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
wsm
Postitusi: 353
Liitunud: P Jaan 15, 2006 9:07 pm

Re: Relvakaba

Postitus Postitas wsm »

kaarelj kirjutas:Naaber võttis mul suure papli maha, see kõva puiduga, äkki sobib? Plaan ise ka kaheraudsele uus kaba teha kunagi.


Pappel vast kabaks ei sobi kuna erikaal haavaga ühte kanti ja vastupidavus ka kaheldava väärtusega. Parimad kabapuud on: euroopa pähkel (head töötlemise omadused, ei ole väga kõva ja ilus ka). Tasub küsida Küti Ärist, Mustamäelt. Siis Väärispuit ja spoon, Maardus, sealt võib saada ameerika pähklit ja seal liigub planku paksusega 52 mm (võib jääda õhukeseks kui liimida ei soovi). Kaba tooriku klotsid on paksusega 65 mm. Omale õnnestus võistlusrelvale saada Türgi euroopa pähklist kaba ja tulemiga väga rahul. Võib valmistada ka kasest ja vahtrast ja kui soovite ilusat puidu tekstuuri saada siis tasuks otsida sobivat materjali tüvepakkudest või isegi pahnadest kus võib tekstuuris leida väga ilusaid ja eksklusiivseid mustreid.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Relvakaba

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Pappel on küll igavalt valge ja lisaks malts puu ja ega see jalakaski suurt parem pole. Liikumas on veel päris ilusat pähklit ,sain Tallinnast ameerika pähkli plangu,oli vist firma "Mass" ,asus Kadaka teel.Kui tahad aga täesti ilusa süüga puud,siis mine metsa ja otsi nii suurt kasepahka millest püssilaad välja annaks.Veel olen näinud ilusa süüga sookaske.Siin vist on nendest pahkadest isegi pilte olnud.
reinuvader
Postitusi: 105
Liitunud: T Dets 04, 2007 11:23 am

Re: Relvakaba

Postitus Postitas reinuvader »

kult kirjutas:Kui tahad aga täesti ilusa süüga puud,siis mine metsa ja otsi nii suurt kasepahka millest püssilaad välja annaks.Veel olen näinud ilusa süüga sookaske.Siin vist on nendest pahkadest isegi pilte olnud.


siin on näidis siis soo kase tyvest.
pildil on yks ja se sama kaba
ennem viimistlust:

Pilt

Õige peitsi kasutamisel muutub asi tundmatuseni, sellisest läbikasvanud puidust kaba valmistamine on paras k..pp , peits peaks olema aeglane, kiire peits ei too syyd välja, kuivab ennem kui imenduda jõuab
siin täpselt sama asi pärast viimistlust:

Pilt
Kasutaja avatar
Sarvik
Postitusi: 576
Liitunud: E Jaan 08, 2007 3:09 pm

Re: Relvakaba

Postitus Postitas Sarvik »

exec kirjutas:Tahaks muidu mingi ilusa mustriga puitu, .....
Tänan.


nägin pakkumisel väga ilusa mustriga mahagoni tooriklkotse riishimäe messil....hinnad algasid 1000 eurost....:)
kärbes kirbule!
22LR
Postitusi: 358
Liitunud: R Mär 04, 2005 12:34 pm

Re: Relvakaba

Postitus Postitas 22LR »

Saksamaal maksis korralik pähklist kabatoorik 300EUR-i!
Alati on rohkem kui 2 võimalust!
Vasta