Püssilae mugandamine

Küsimused relvameistritele lootuses kompententsetele vastustele.
kraavik
Postitusi: 378
Liitunud: E Okt 03, 2005 4:06 pm

Püssilae mugandamine

Postitus Postitas kraavik »

Mure siis selline, et Benelli Argol on nö püstolkäepide liiga pikk, st nimetissõrm ei ulatu normaalselt päästikuni. Isegi keskmisest pikema ja suurema käega mehel ei ulatunud sõrm normaaselt päästikuni, mistõttu tekib küsimus, et millise ajulageda inimmudeli järgi itaallased selle püssilae küll valmistanud on :roll: Ühesõnaga asi vajab parandamist kuidagi. Meistrilt täiesti uue ja enda parameetritele vastava lae tellimine oleks muidugi parim lahendus, aga kahjuks ei ole täna niipalju võimu. Seetõttu tuleb laad ise valmis nikerada, aga mõtsin enne targemate käest küsida, kas olemasolevat laadi saaks kah ehk kuidagi kohandada/lõikuda. Maha oleks vaja võtta ca 2-2,5 cm.
Lae eesotsast, kust ta kinnitub lukukoja külge, ma maha lõigata vist ei saa, sest laad on lukukoja juurest laiem kui keskosas ja kui ma ta eestotsast maha saen, jääb kohe päästikukaitse taha selline metallteravik suunaga tahapoole. See võib hakata tagasilöögi tõttu keskmist sõrme lõhkuma. Üks mõte oli võtta se 2 cm jupp kusagilt keskelt maha, aga siis pole vist jälle kindel, kui tugev see laad jääb sedasi, kui üks katkestus vahel on. Saab küll liimida ja laadi fikseeriv polt peaks teda kinni hoidma, kuid ehk oskab keegi tarka nõu anda?

Selgitav pilt Pilt
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Püssilae mugandamine

Postitus Postitas peepk »

See vahejupi ära võtmine oleks kõige lihtsam lahendus, lõpptulemust silmas pidades.Võib ju alles jäävad osad ,lisaks sellele poldile ,kas või keermelatist lõigatud pikki"tüübleid" täis liimida niipalju kui mahub selle peenikese osa sisse.Kui lae kõverus ei sobi,siis kiilu moodi vahetüki eemaldamisega saaks ka silma ja sihtlati ühele joonele ,kui see enne pold päris paras..Nii et 2 kärbest ühe hoobiga.Ja lõika alul sent,mitte kohe kaks,usu ,see muudab juba palju.Või saagida kuidagi nurga all ,või sikk sakitades lõigata,juhul ,kui lisa tüüblid ei sobi.Kuid ei saa lisamata jätta,et sellised ostud relvade puhul,kus " pildil paistis ju kena" vajavad ikka individuaalset lähenemist ja konkreetse ostja anatoomiliste omaduste 100% klappimist,siis ei pea hiljem midagi ringi tegema.Inglise tüüpi ,ehk sirgel lael seda jama vast ei saa tekkida.
kraavik
Postitusi: 378
Liitunud: E Okt 03, 2005 4:06 pm

Re: Püssilae mugandamine

Postitus Postitas kraavik »

Noh, ega ma seda püssi nüüd päris kataloogi pildi alusel ei ostnud, sai ikka proovitud kah :D Ost oli teadlik ja arvestasin, et pean lae ümber tegema. Ideaalselt sobivat püssi pole kahjuks vist olemas ja laadi on tunduvalt lihtsam enda järgi kohanada kui kaliibrit või püssi hinda :D
Tüüblite ehk tappide paigaldamist mõtlesin isegi, seda saab teha küll vaid alumises osas, sest pealtpoolt jääb puiduosa õhukeseks.
Aga see sikk-sakki lõikamine on küll hea mõte, "kalasaba" peaks tugevust lisama küll. Nüüd on ainult küsimus, et kuidas teha lõige nii täpne, et erinevad osad omavahel ideaalselt kokku sobiksid hiljem. Eks see selline saba jupphaaval tükeldamise ja sobitamise teema on. Aega läheb, aga ehk saab asja. Lae ja sihtimisliini omavahelise nurga muutmiseks on tal kaasas kohe spets plastikkiilud, mis käivad lukukoja ja lae vahele.
Tänud.
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Püssilae mugandamine

Postitus Postitas peepk »

No kui sinka -vinka saagimine ja sobitamine ,peab tunnistama kehva jah,siis tüüblid,või freesida kasutusse minevate tükkide täpselt selle kinnituspolti joonele,noh minu poolest 8 või 10mm laiune ja piisava sügavusega soon,ülalt alla välja,kuhu siis paksust vineerist,või heast tugevast puust paras klots sisse liimitakse,mis siis mõlemale poole võrdselt ära mahub.Aga see luku poolne tükk peaks pIkem olema,kui su joonisel ära märgitud,sest kui veel keskelt lai ja sügav soon freesida,ei jää tugevust.Hiljem ülalt ja alt välja ulatuv osa maha lihvides ja poldi auk läbii vineeri või puu puurides taastada.See tükk relva pealt vaadates jääb ju tsentrisse..Ei tea ,kas said mu mõttest aru,Aga see variant peaks hirm tugev tulema.Või siiski võtad eest otsast selle jupi maha ja teed ise uue nn, ülemineku jupi,et kätt lastes ei verista ja seda uut juppi on ju hea kasvõi kruvidega järele jäänd osa külge pookida.Soh ,rohkem ei viitsi mõelda,ehk keegi teab veel.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Püssilae mugandamine

Postitus Postitas kakuke »

On see jupi vahelt äravõtmine ikka mõistlik tegu? Mul näiteks ühe sileraudsega sama teema ja kadunud puukoi soovitas ette juurde kasvata pigem (et käel tugi oleks ja sõrm päästikule lähemale nihkuks). EI mäletagi enam mis termotöödeldav asi see oli. Olen näinud ka seda kasvatatud asja korgist ja puidust. Kui jupi ära võtad vahelt, siis jääb kaba tagant ju lühikeseks.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
kraavik
Postitusi: 378
Liitunud: E Okt 03, 2005 4:06 pm

Re: Püssilae mugandamine

Postitus Postitas kraavik »

Seda ette juurdekasvatamist olen kah mõelnud, aga pole midagi sellist head näppu jäänud, mis oleks ühtpidi tugev ja samas ka hästi töödeldav. Kas juurdelõikuse klots kinnitada kruvidega või liimiga? Hiljem, kui näiteks püssi müügi kavatsus, siis kruviaugud peaks saama põhimõttelielt mingi puidupahtli või silikooniga hiljem ära täita? Liimijäljed peaks kah olema võimalik liivapaberiga maha lükata ja puit üle õlitada?
See saagimine hakkab järjest rohkem selline kahtlane tunduma, kuna tegu on ju poolautomaadiga ja lae sees ei ole tal mitte peenike polt, vaid ca 2cm jämune toru, mille sees luku tagasilükke vedru. Ega seal seda puiduosa ümber selle toru väga palju pole, esimest korda lahti võttes oli üllatus üsna suur, et laad seest nii tühjaks on freesitud. Seinad tunduvad maru õhukesed, nüüd hakka peale igat pauku vaatama, kas pole tagasilöögiga kuhugi pragu sisse löönud :lol:
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Püssilae mugandamine

Postitus Postitas peepk »

Jah,mina selle relva anatoomiat ei ole uurind ja norm relva puhul need variandid ehk läheks.Aga kruvi auke kuskile silmaga nähtavasse kohta jätta, ei old mul mõttes,ju midagi jäi arusaamatuks.Ja klots vaid liimiga,ei mingeid nähtavaid kruve.Ega tegu pole ju kemmergu uksega :lol:
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Püssilae mugandamine

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Kraavik,kas oled vahepeal puutöö ametit pidanud ,et näpud lühikeseks jäänud? :) Võtsin ka kapist püssi ja no ei taha su juttu hästi uskuda.Kui seal midagi ümber teha siis just selle esimese klotsi peale tasuks mõelda küll,et siis jääks nagu rohkem püstolkäepide.Kui sa ikka veel mäletad kus ma elan :) ,siis sobiva tüki pähklit ma sulle leian ja fasongi töötlemiseks kõlbab otslihvija,kas siis pneumo v elektriline(saan ka aidata).
kraavik
Postitusi: 378
Liitunud: E Okt 03, 2005 4:06 pm

Re: Püssilae mugandamine

Postitus Postitas kraavik »

Kult, ei mäleta, et oleksin viimasel ajal höövlipingiga väga ametis olnud :D , aga Metsa Ülo proovis kah tiirus ja ütles, et pole tallegi see asi käepärane.
Täna lähen koprajahti, aga homme ehk saaksin läbi astuda. Eks helistan ette.
Tiit Karp
Postitusi: 236
Liitunud: R Juun 02, 2006 9:35 am

Re: Püssilae mugandamine

Postitus Postitas Tiit Karp »

Mees ! Midagi on kapitaalselt viltu!
Ära püssi näpi. Võta mõtlemis aega.
kraavik
Postitusi: 378
Liitunud: E Okt 03, 2005 4:06 pm

Re: Püssilae mugandamine

Postitus Postitas kraavik »

Ma olen vahest mõelnud, et mõtlemine pole mu kõige tugevam külg - vahest annad mõne vihje?
Püssi pole veel saagima hakanud, sest tark ei torma! :D Selle olen oma tagasihoidlike eluaastate jooksul selgeks saanud.
Buck
Postitusi: 214
Liitunud: N Okt 13, 2005 9:53 am

Re: Püssilae mugandamine

Postitus Postitas Buck »

Albumis Foorumlaste tegemised Metspahr 2006 on ilus pilt, kus Sakole selline klots külge pandud.
kraavik
Postitusi: 378
Liitunud: E Okt 03, 2005 4:06 pm

Re: Püssilae mugandamine

Postitus Postitas kraavik »

Vo-vohh, tänud Buck! Näeb väga esteetiline välja ja tundub, et ikka kruvidega kinnitatud.
Tiit Karp
Postitusi: 236
Liitunud: R Juun 02, 2006 9:35 am

Re: Püssilae mugandamine

Postitus Postitas Tiit Karp »

Sellest kohast püssilael tükki välja võtta ei julge ka kõige kogenum relvameister.
Esiteks- väga raske on liimimisel säilitada lae kaldenurki.
Teiseks- juppi välja lõikamisega enam ei mahu vedru ära.
Kolmandaks- tuleb püssilaele tagant hakkata klotse lisama.
See tähendab, et lihtsam on teha uus laad või käe suurendamise operatsioon. Jupi välja saagimisega võid kindel olla,et sellest laest enam asja ei saa. Üldjuhul harjutakse laest eestpoolt hoidmisega, või pannakse klotsi (padjake), nagu eespool juttu oli, aga see teeb hoidmiskoha jämedamaks. Igal juhul tuleks enne proovida, kinnitades kas isoleerpaelaga korgist klotsi, või midagi sarnast.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Püssilae mugandamine

Postitus Postitas honkomees »

Üldjuhul harjutakse laest eestpoolt hoidmisega, või pannakse klotsi (padjake), nagu eespool juttu oli, aga see teeb hoidmiskoha jämedamaks. Igal juhul tuleks enne proovida, kinnitades kas isoleerpaelaga korgist klotsi, või midagi sarnast.
Sellise haruldase materjali nagu korgi asemel olen kasutanud kadunud foorumlase Puukoi soovitusel torude isolatsioonimaterjali, sihuke parajalt jäik ja parajalt pehme, noaga töötled ja proovid, ajutiselt teibiga kinnitades, endal laekõrgenduseks sobivas toonis nahast kate peale ja kõik see värk siis liimiga lae külge. Tahan, võtan maha ja puhastan ära ning see koht paremas seisus kui ülejäänud laad.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Vasta