Püssilae mugandamine

Küsimused relvameistritele lootuses kompententsetele vastustele.
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Re: Püssilae mugandamine

Postitus Postitas Üllar Tamm »

Hetkel pole kämpas ühtegi mõõduriista, mis numbreid näitaks :evil: Homme saan täpsemad numbrid, siis annan teada. Seniks üks pilt käelabast normaalmõõdus DVD karbi peal:
Pilt0114.jpg
aivart
Postitusi: 50
Liitunud: E Mär 30, 2009 10:41 pm

Re: Püssilae mugandamine

Postitus Postitas aivart »

Oli ninulgi kunagi sama mure mis kraavikul. Mina tegin oma relvakaba tagant veidi lühemaks ja ostsin regul. õlapadja, asi muutus kohe palju paremaks.
Tiit Karp
Postitusi: 236
Liitunud: R Juun 02, 2006 9:35 am

Re: Püssilae mugandamine

Postitus Postitas Tiit Karp »

Kraavik.
Kui kannatad nõuandeid, siis pakkuks veel üht. Teema on väga oluline ja väärib laiemalt arutamist. Päästmise juures on oluline ka küünarnuki asend. Millegipärast mul tundub, et sa hoiad küünarnuki liiga all. Tee selline katse. Pane vasak käsi õlale kus peaks olema püssi kaba(eeldan, et oled paremakäeline).Nüüd tõsta parema käe asendisse, millises lased. Liiguta küünarnuki üles alla. Kui küünarnukk on ülemises asendis, peaks tekkima õlga mõnus pesa kaba jaoks. Samas vabanevad õla lihased liigsest pingest. Otsi nüüd püssilae kaelalt parim hoidmiskoht ja randme asend, et ka ranne ei jääks pingesse. Tunneta kas lae pikkus on õige. Tee seda mittu korda. Tunne peab olema nii mõnus, nagu seisaks kõristsaadik vees ja vesi hoiab su käsi üleval. Keskendu ainult päästiku sõrme liigutamisele. Jata see asend meelde ja nüüd tee seda püssiga ja ilma püssita. Nüüd võrdle, mis püssi hoidmisel on testmoodi ja siit tuleb hakkata otsima lahendisi. Loomulikult on siin njuansse palju ja see mis sobib ühele ei pruugi sobida teisele. Lähenema peab individuaalselt, aga vanasõna ütleb ikka, et seitse korda mõõda ja üks kord lõika.
kraavik
Postitusi: 378
Liitunud: E Okt 03, 2005 4:06 pm

Re: Püssilae mugandamine

Postitus Postitas kraavik »

Nõuandeid võib alati anda :) Standartne asend püss õlga visates on mul nii siledaga kui vindiga selline, et küünarvars jääb keha suhtes 90-kraadise nurga alla või siis horisondiga parralleelseks, kuidas soovite. Küünarnukki veel ülespoole tõstes muutub olukord hullemaks, mugavam tunne on hoopis siis, kui küünarvart langetan. Aga selleks pean seda nimme tegema - sisseharjunud asend, mis tuleb sellele mõtlemata, on 90 kraadi.

Nõuandeid võite edaspidigi anda, aga mul on otsus kindel ja selgus käes, mida tegema pean - see püstolkäepideme suur õnarus (nii sügavat õnarust polegi teistel püssidel näinud) tuleb täitmise teel natuke laugemaks saada. Mängisin natuke majapidamispaberi ja teibiga :D ning tulemus sai selline, justkui oleksin kusagil "oma" püssi üles leidnud :D Ja üks asi tuli veel välja selle mängimise käigus - kaba amort võiks suti pikem olla. Nii imelik kui see ei tundu, aga oleks asi veel mugavam. Ilmselt talvel paksemate riietega ongi, praegu ainult t-särk seljas.

PS. ma ei tea, kas see nüüd võib nõnda olla, aga leidsin vist süüdlase kah ülesse :D Asetasin oma Beretta Benellile peale ja tulemuseks sain, et nii püstolkäepideme kuju kui kaba pikkus peaksid olema ligilähedased Berettale. Siis oleks nagu "oma". Muud selgitust enda jaoks ei osanud välja mõelda, et ju on paar aasta aktiivset treenimist ja võistlemist siledaga keha asendi niivõrd paika kinnistanud, et vinti selle originaalkujul enam omaks ei taha võtta :D Või siis on Beretta laad juhtunud olema just minu jaoks, et sarnane seade ka vindi puhul sobib.

Minupärast võib teema lukku lüüa ja tänan kõiki heade soovituste eest!
frukt
Postitusi: 164
Liitunud: N Jaan 11, 2007 9:34 pm

Re: Püssilae mugandamine

Postitus Postitas frukt »

see sull vast sisse harjunud asend mull sõber 2m pikk ja laseb tikka laihtiga ütles et algul oli imelik aga nüüh harjunud ja teist püssi ei soovi kui kõrvalt ta asendit vaadata irw aga krt hästi laseb mina olen nuputanud kuis oma benellile 200g ringis raskust ette lisada :oops: meister soovitas et osta jalad ei muuda välimust annab raskust ja praktiline ka aga pole ma ka jalgu leidnud :mrgreen:
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Re: Püssilae mugandamine

Postitus Postitas Üllar Tamm »

Omal siis käsi selliste mõõtudega: pikkus 22,5 cm , laius 11 cm ja nimetissõrm 9,5 cm. Püssi käes hoides istub peopesa mõnusalt selles lohus, millest kraavik ka rääkis. Seega tahapoole enam kätt nihutada ei saa. Metsas liikuvat looma lastes ei pane seda niiväga tähelegi, et sõrm päästikust nii palju üle ulatub. Selle püssiga lastud nii mõnigi loom. Häirima hakkab, kui tahaks pikemale distantsile lasta seisvat märki. Mul hetkel püssi peal ka ainult 5x suurendusega optika, seega sihtimine pisut rohkem keskendumist nõuab. Et sujuvalt sõrmeotsaga päästa, pean kätt randmest tugevalt väljapoole ebamugavasse asendisse painutama. Eks suvepuhkuse ajal tuleb käik relvameistri juurde ikka ette võtta.
Tiit Karp
Postitusi: 236
Liitunud: R Juun 02, 2006 9:35 am

Re: Püssilae mugandamine

Postitus Postitas Tiit Karp »

Üllar Tamm kirjutas:Omal siis käsi selliste mõõtudega: pikkus 22,5 cm , laius 11 cm ja nimetissõrm 9,5 cm. Püssi käes hoides istub peopesa mõnusalt selles lohus, millest kraavik ka rääkis. Seega tahapoole enam kätt nihutada ei saa. Metsas liikuvat looma lastes ei pane seda niiväga tähelegi, et sõrm päästikust nii palju üle ulatub. Selle püssiga lastud nii mõnigi loom. Häirima hakkab, kui tahaks pikemale distantsile lasta seisvat märki. Mul hetkel püssi peal ka ainult 5x suurendusega optika, seega sihtimine pisut rohkem keskendumist nõuab. Et sujuvalt sõrmeotsaga päästa, pean kätt randmest tugevalt väljapoole ebamugavasse asendisse painutama. Eks suvepuhkuse ajal tuleb käik relvameistri juurde ikka ette võtta.



Olin sama probleemi ees Tikka karabiiniga. Lahenduse sain pöidla pesa tahapoole lihvimisega.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Püssilae mugandamine

Postitus Postitas Joosep Käba »

Oma trui 75-se Sakoga pusisin pea 10 aastat ja hakkama sain ja pihtagi lastud. 8) Häbisse pole ta mind jätt. Sai ka optika max taha viidud pika jalaga. Aga mis oma ei ole see ei ole. Igast targad patrasid oma "küünarvarre pikkuse" reeglist, mille järgi justkui korras jne.
Asi aga rahu ei and. Lõime sae laadi ja eraldus tükk nimega 18mm. Nädal paar päeva olen uue pikkusega püssi peos/õlas hoid ja rahuloluirve läheb aga suuremaks. :D :D :D
Mida ma krdi loll kuulasin tarkusi, ära loll püssi ära riku.
Nüüd tuleb harjutada, et liig lähedale silma optikale ei viiks. See koogutamine nii kaelas sees ikka.
Tõstad püssi palge sirge selja ja kaelaga ja kohe ongi nii.
Nüüd oleks üks klotsike vaja käepidemele juurde, et päästik lähemale tuua. Kunagi Jahimehes oli pilt väga ilusti tehtud klotsist Sakole. Pähkel on olemas... Selle teeme nüüd rutem. :wink:
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: Püssilae mugandamine

Postitus Postitas Ats »

Oskate soovitada, kes Tallinnas püssikaba lühemaks teeks ilma pika järjekorrata?
Pole looma, pole probleemi!
Vasta