rihm kiuksub-kolksub

Küsimused relvameistritele lootuses kompententsetele vastustele.
tireb
Postitusi: 217
Liitunud: N Juun 01, 2006 3:34 pm

rihm kiuksub-kolksub

Postitus Postitas tireb »

ehk teab keegi nippi kuidas vältida/kõrvaldada relva rihma häälitsemist kinnitus aasades. hiilimisel segab kui miski kolksub kiuksub
Kasutaja avatar
-Ivar-
Postitusi: 204
Liitunud: L Aug 16, 2008 9:10 pm

Re: rihm kiuksub-kolksub

Postitus Postitas -Ivar- »

tõmba paar tiiru isoleerpaela ümber see kaotab selle lõgina ära. Minul toimib see süsteem
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: rihm kiuksub-kolksub

Postitus Postitas aivar00 »

Muidugi kriuksumise vastu aitab hästi liitiummääre. Toda on aerosoolpudeliga müüa- pihustumisel vedel ning poeb igale poole vahele. Seejärel hangub tahkeks nagu tavott. Ise kasutanud toda pidevalt väravate juhtrullikute määrimisel. Too teibivärk muidugi kah võimalik, kuid minu arust näeb välja ebaesteetiline- nagu oleks teibiga rihma lapitud :lol:
Kokkuvõttes muidugi eesmärk pühitseb abinõud- olgu too milline tahes :lol: :lol: :lol:
ikka lõbusalt
tireb
Postitusi: 217
Liitunud: N Juun 01, 2006 3:34 pm

Re: rihm kiuksub-kolksub

Postitus Postitas tireb »

teibiga olen proovinud ja aitas ajutselt (selle pärast ka teema üles võtsin) tõesti, samas nägi välja tõesti ebaesteetilisena. proovin ka seda liitium määret
Tänan
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

Re: rihm kiuksub-kolksub

Postitus Postitas Anti »

Ise olen tavalist relvaõli lasknud vahele ja kriuksumise võtab ära. Kolksu võib vahest ikka teha, kui metall vastu läheb nt kabale. Kui hiilida tahad, siis alati võimalus ju rihm ära võtta, on igasugu hääled välistatud.
http://beta.album.ee/antilaht
enkidu
Postitusi: 61
Liitunud: R Mai 05, 2006 2:14 pm

Re: rihm kiuksub-kolksub

Postitus Postitas enkidu »

Oma oli sama jama. Mina mähkisin rihmakinnitustele kihi musta nööri ümber (saapapaelad nt.). Võttis ära kilksu ja kiuksu ning kui sõlmed ja otsad nööri alla peita siis ei paista eriti välja kah . Sama mähis on peal olnud juba üle nelja aasta ja mingit ülemäärimist (mis õlitamise puhul vajalik), kilinat ja kiuksu pole enam olnud.
vana känd
Postitusi: 59
Liitunud: P Jaan 27, 2008 2:18 pm

Re: rihm kiuksub-kolksub

Postitus Postitas vana känd »

Vot see on ikka küll jube probleem.Mul püssirihm ka nii kulunud, ei tea kas peab kohe uue teema foorumis avama.Kruvi jäigad kinnitused külge ja asi lahendatud ning mina panen püssile uue rihma ja teema jääb algatamata.Edu!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: rihm kiuksub-kolksub

Postitus Postitas honkomees »

no miks nii sapiselt, probleem ju olemas. Ise kasutan kah teipi, seda läheb ju pidevalt vaja, pärast pauku jälle toruots kinni teipida, siis on hea rihma pealt jupp maha kerida.
vana känd kirjutas:...Kruvi jäigad kinnitused külge ja asi lahendatud ...
tea kas selliseid asju on kõigile torudele saada, mul nt Tikka ja Brno omi vaja???
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
vana känd
Postitusi: 59
Liitunud: P Jaan 27, 2008 2:18 pm

Re: rihm kiuksub-kolksub

Postitus Postitas vana känd »

Ei ole siin midagi sapilist, mina kahjuks olen see, kes sellistest pisiprobleemidest aru ei saa. Milleks püssitoru kinni teipida? Olen aastakümneid koeramees olnud ja ka teibi järgi vajadus puudunud. Vindi raud siiani korras kuigi püssil vanust juba 95 aastat. Ega püssil siis need rihmakinnitused pea kõik originaalid olema, annab ju muudki püssi disainiga kokku sobitada. See ei ole ju kosmoseteadus.Edu!
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: rihm kiuksub-kolksub

Postitus Postitas Joosep Käba »

Isegi odavapoolset komplekti ostes ca 30-40 kilo eest siis ka selle raha eest tahaks et rihmakinnitused ei kolksuks ja kriuksuks uuel relval ja vot ei hakka ka neid kinnitusi kohe vahetama.
Mina lahendanud ka asja nööriga.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: rihm kiuksub-kolksub

Postitus Postitas honkomees »

vana känd kirjutas:...Milleks püssitoru kinni teipida? Olen aastakümneid koeramees olnud ja ka teibi järgi vajadus puudunud....

noh, ju ma vilets käija, ikka olen aeg-ajalt nii komistanud et toruots mutt/samblasse või lumme vajub, lisaks lumega satub ju noorendikes ajades ka ülevalt lumi torust sisse ja ei ole mitte alati tuhkjas ja kui siis püss algul autost võetud ja soojem, siis ju lumi sulab ja pärast püss jahtub ja miinustega külmub toru seestpoolt jäässe... ei taha riskida. Mul paarimees lais sileda lõhki, tühine lumi ainult ... Põtrade eeskujul saab juba paarkümmend aastat seda teibimajandust kasutatud, kindel et mingi sodi rauda ei satu.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
vana känd
Postitusi: 59
Liitunud: P Jaan 27, 2008 2:18 pm

Re: rihm kiuksub-kolksub

Postitus Postitas vana känd »

Sileda laseb laiali jah, aga vindil kasutan neljakambrilist suudmepidurit ja ei mingit muret. Asi vist teemast natuke mööda.
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: rihm kiuksub-kolksub

Postitus Postitas duv »

Kui pilli lõhki ajada, võta vastav present või nahkriba meisterda sellest seotav rihm. mille raua kinnituse võid teibi või liimiga fikseerida tagumise osa jaoks tee pära sisse tee ovaalne ava, mille külge siduda ja ei mingit kriuksu enam. Raud detailid muidu varem või hiljem kõlksuvad kuhugi vastu või kriuksuvad.
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: rihm kiuksub-kolksub

Postitus Postitas aadu kadakas »

Anti kirjutas:Ise olen tavalist relvaõli lasknud vahele ja kriuksumise võtab ära. Kolksu võib vahest ikka teha, kui metall vastu läheb nt kabale. Kui hiilida tahad, siis alati võimalus ju rihm ära võtta, on igasugu hääled välistatud.

Nii olen minagi teinud. Pukis võtan ka alati kiirkinnitustega rihma kohe ära.
Kasutaja avatar
Sarvik
Postitusi: 576
Liitunud: E Jaan 08, 2007 3:09 pm

Re: rihm kiuksub-kolksub

Postitus Postitas Sarvik »

mjahhh....olen näinud mehi kelle püss on heinapaki nööriga selga seotud....ilmselt tõesti ei kõlksu ega kolksu :lol:

kui nüüd tõsiselt rääkida... siis probleem tuleks jagada kolmeks:
1. püssikabal olev metallist rihmakinnitusaas
2. püssirihmal olevad metallosad(pandlad jne.)
3. rihma ja kinnitusaasa omavaheline sobivus

arvamused siis:
1. valdav enamus standartseisd rihmakinnitusaasasid on ok kui neid sama sagedusega kui püssi puhastatakse/õlitatakse
2. rihmapandlad kriuksuvad sagedaste...soovitan alustada pannalde rullikute haamriga kinnilöömisest...ja lõpetan.....et vailda rihm millel pandlaid üldse pole...eriti soovitan osta blaseri spets rihm...muideks see ei libise ka õlal..olenemata sellest millega teie õlg hetkel kaetud/katmata on....nii nagu selga viskad ...nii jääb....uskumatu aga tõsi....
3. noh....tegel. eelmises punktis ütlesin juba kõik ära

aga edu....nõõrimehed!
Viimati muutis Sarvik, E Sept 20, 2010 6:49 pm, muudetud 1 kord kokku.
kärbes kirbule!
Vasta