Küsimus summuti kohta

Küsimused relvameistritele lootuses kompententsetele vastustele.
Vasta
Kasutaja avatar
Räven
Postitusi: 176
Liitunud: K Sept 28, 2011 9:30 pm

Küsimus summuti kohta

Postitus Postitas Räven »

Kas .22 LR rauale mõeldud summutit võib kasutada .22 WMR raual?

Tänud ette!
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: Küsimus summuti kohta

Postitus Postitas Pauli »

Kasuta loogikat: esmatähtis on, et su kuul summutist läbi mahuks. See tingimus on täidetud, kuna mõlemad on 0.2" kaliibrid. Teiseks peab summuti su püssi raua otsa sobima - tavaraudadega pole probleemi, aga mõne varmintraua peale ei pruugi osaliselt raua peale istuv summuti sobida. Aga kuna .22 LR summutid käivad tavaliselt raua otsa, mitte peale, siis pole ka sellega ilmselt probleemi. Kolmandaks tuleb vaadata summuti summutusvõimet - kuna .22 WMR on tunduvalt võimsam kaliiber kui .22 LR, siis ei saa välistada, et "spordika" summuti hätta jääb - summutab küll, aga mitte nii palju, et sellest kõrvaga mõõdetavat tolku oleks.
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
Ten
Postitusi: 161
Liitunud: K Mai 13, 2009 10:06 pm

Re: Küsimus summuti kohta

Postitus Postitas Ten »

Täpsemalt ütleb muidugi tootja aga arvan,et ei ole vahet.Probleemiks saab WMR padrun.Mina vähemalt ei ole näinud alla 320 m/s algkiirusega WMR moona.Pauk käib ikka tugev,tagasilööki ei ole,milleks siis summuti?
Kasutaja avatar
Räven
Postitusi: 176
Liitunud: K Sept 28, 2011 9:30 pm

Re: Küsimus summuti kohta

Postitus Postitas Räven »

Loogikast ma saan isegi aru, et sama kuuli diameeter. Samuti on küsimuse eelduseks, et keermed sobivad jne. Sõnastan siis täpsemalt küsimuse mis mind huvitab: Kas .22 LR mõeldud summuti teoreetiliselt summutab .22 WM paugu?
Jutt on summutist, mitte suudmekompensaatorist.
Algkiirused muidugi erinevad, 350 m/sek vs 650 m/sek, kas võib olla, et sellest tingituna võib tekkida probleeme? Pauk on pauk aga paukudel ju vahe, kui lihtsustatult öelda :)
kalur
Postitusi: 427
Liitunud: N Veebr 10, 2011 6:20 pm

Re: Küsimus summuti kohta

Postitus Postitas kalur »

Panin oma 22wmr-ile summuti.Paugutasin ühe hooaja. Nüüd kruvisin küljest ära.Tegi paugu natuke vaiksemaks aga see kaliiber niigi suht vaikne. Peenikesele kaliibrile tasuks paigaldada sellisel juhul kui kasutad spets moona. 22 wmr-ile minuteada aeglast moona ei toodeta.Olen kõrvalt vaatand kui 22 lr-i mehed lasevad õige moonaga , siis tõesti ainult luku lõginat kuulda.
kalur
Postitusi: 427
Liitunud: N Veebr 10, 2011 6:20 pm

Re: Küsimus summuti kohta

Postitus Postitas kalur »

Minu summuti oli mõeldud kõigile 22-ne kal. relvadele. Kui keegi on huvitatud võin niisama ära anda. Keerme marki täpselt ei mäleta.Kui Eestisse tulen saab järgi vaadata.
Kasutaja avatar
Räven
Postitusi: 176
Liitunud: K Sept 28, 2011 9:30 pm

Re: Küsimus summuti kohta

Postitus Postitas Räven »

Täna kõiki vastuste eest. Kalur, olen huvitatud sinu summutist, sooviks üle kaeda selle.
kalur
Postitusi: 427
Liitunud: N Veebr 10, 2011 6:20 pm

Re: Küsimus summuti kohta

Postitus Postitas kalur »

56159185
Tooming
Postitusi: 150
Liitunud: P Dets 02, 2007 3:13 pm

Re: Küsimus summuti kohta

Postitus Postitas Tooming »

22wrm-i ei saa sa mingil juhul hääletuks, kuna ei toodeta alla helikiiruse moona (subsonic moona), pane mis summuti tahes! Relvale omane pauk käib ikka, kuigi natuke vaiksem. Sarnast potsu, mis saad lastes standard või subsonicuga 22lr-iga sa 22wrmi-ga ei saavuta sa kahjuks kunagi!
Kasutaja avatar
Räven
Postitusi: 176
Liitunud: K Sept 28, 2011 9:30 pm

Re: Küsimus summuti kohta

Postitus Postitas Räven »

Tooming, tänud, saingi vastuse.
mola
Postitusi: 63
Liitunud: R Sept 16, 2005 3:11 pm

Re: Küsimus summuti kohta

Postitus Postitas mola »

lase sumps habemeajamisevahtu täis, väikese helisummutamise võidu saad :wink:
Vasta