Vene-euroopa laika

Leitud ja kaotatud jahikoerad jms.
Vasta
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Vene-euroopa laika

Postitus Postitas puugi »

Kas kellegil on kadunud Vene-euroopa laika?Pakutakse juba eilsest saadik.Kirjutage oma koertele tlf.numbrid rihmadele peale. :!: Koer asub Jõgevamaal. :VS
Marju
Postitusi: 2
Liitunud: T Nov 20, 2012 10:21 pm

Re: Vene-euroopa laika

Postitus Postitas Marju »

Meil on kadunud küll. Eile käisime ka Kaera külas vaatamas ühte, aga ei olnud meie oma ja Jõgeva kesklinnas jooksnud laika ka meie oma ei olnud. Rihma tõmbas laika meil üle pea ja ilma rihmata ringi jookseb. Kas koer keda teile pakutakse on isane ja valge sabaotsaga? Kas koer on kellegi juures hoiul?
Marju
Postitusi: 2
Liitunud: T Nov 20, 2012 10:21 pm

Re: Vene-euroopa laika

Postitus Postitas Marju »

Manused
Meie laika selline. Kadunud juba 10.11.2012<br />Kadus Jõgevamaal. Nähtud on teda Oonurmes
Meie laika selline. Kadunud juba 10.11.2012
Kadus Jõgevamaal. Nähtud on teda Oonurmes
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Vene-euroopa laika

Postitus Postitas puugi »

Tegu ei ole selle koeraga.Kahjuks ei püüa keegi koera kinni ja otsingud võivad pikaks minna.Tuleb lihtsalt otsimist Oonurme ümbruses jätkata.Olen selliseid otsimisi teinud ja koerad on oi kui liikuvad kui on eksinud.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Vene-euroopa laika

Postitus Postitas honkomees »

puugi kirjutas:... Olen selliseid otsimisi teinud ja koerad on oi kui liikuvad kui on eksinud.
On liikuvad küll, aga tark koer oskab ka olla õiges kohas. Mul võõras kohas ühekorra liikus jahikohast jahimaja juurde, seal tiirutas päevakese ümbruskonna majade juures (kellegi juurde ei läinud) ja lõpuks leidis üks jahimees ta aju alguskoha juures olnud omalt sea söödaplatsilt. Aga kui kodukandis, siis tuli alati ise koju, need paarkümmend km pole koerale midagi.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Vene-euroopa laika

Postitus Postitas puugi »

honkomees kirjutas:
puugi kirjutas:... Olen selliseid otsimisi teinud ja koerad on oi kui liikuvad kui on eksinud.
On liikuvad küll, aga tark koer oskab ka olla õiges kohas. Mul võõras kohas ühekorra liikus jahikohast jahimaja juurde, seal tiirutas päevakese ümbruskonna majade juures (kellegi juurde ei läinud) ja lõpuks leidis üks jahimees ta aju alguskoha juures olnud omalt sea söödaplatsilt. Aga kui kodukandis, siis tuli alati ise koju, need paarkümmend km pole koerale midagi.

Mul tuleb ka kodumetsast koju,aga kui põdraga 40 km läheb ühe soojaga ja ületab 2 jõge ja raudtee+maanteed.Ikka ei tule tagasi küll.Vaks vahet kas on treenitud koer või pühapäeva seltsiline.Milleks,siis gepsud,radarid on kui targad ise tagasi tulevad?Kas lollidele koertele? :lol:
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Vene-euroopa laika

Postitus Postitas honkomees »

puugi kirjutas:... Milleks,siis gepsud,radarid on kui targad ise tagasi tulevad?...
Ikka inimesele, hea kui raadios öeldakse et Jüri koer suundub Jaani numbri peale ja on 100 m kütiliinist ning Juhani koer suundub Peetri poole ja on 50 m kaugusel, ole valmis. Hea haavatu järel käinud koera jälgi ajada, kas jäi maha loom sellele kohale kus koer paigal oli jne. No ja kiiremini saab koerad kätte, seda küll ...
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Vene-euroopa laika

Postitus Postitas puugi »

Ma ei saa küll seda väitta,et koer rumalusest oma tööd hästi teeb.Ja kadunud ongi enamasti head koerad,sest nagu teate ei juhtu nõrgemaga midagi. (b)
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Vene-euroopa laika

Postitus Postitas honkomees »

puugi kirjutas:Ma ei saa küll seda väitta,et koer rumalusest oma tööd hästi teeb.Ja kadunud ongi enamasti head koerad.... (b)
Töötamine ja orienteerumine pole vist otseselt seotud. Ehkki oli mu vanamehel töös suurepärane vene hagijas (tema eest lasin oma esimesed jänesed) ja kunagi ei läinud kaduma. Järgmine eesti hagijas oli täielik loru töös, lisaks pidi teda korduvalt peale jahti ilma mööda taga otsima ja lõpuks kadunuks jäigi.
Töötavad laikad saavad enamasti hukka õnnetuse läbi, mitte ei lähe kaduma, samas juhtub ju kõike, ka seda, et koer nii kaugele hasardis läheb, kust enam koju tulla ei oska. On meie pundi koeri ka Venemaalt üles leitud ja toomas käidud, paras vaev.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Vene-euroopa laika

Postitus Postitas puugi »

Teile on Venemaa suht lähedal ka.Kui hunt ära sööb või maanteel hukkub,varastatakse,külapenid murravad maha, mõrvatakse salaja jne.Varastatud koertest on ainult 2-gepsuga koera aastaid hiljem tagasi saadud.Võiks ju isegi varaste jahiseltsid ära trükkida ja meeste nimed? :evil:
Vasta