Login    
    Registreeri KKK  •  Otsi    

K천ik on UTC + 2 tundi

Ava uus teema Vasta teemasse  [ 49 postitusi ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4
Autor S천num
 Postituse pealkiri: Re: Jahimehe maine 체hiskonnas?
PostitusPostitatud: K Aug 23, 2017 10:18 am 
Kasutaja Avatar

Kui n체체d arvestada sellega, et suured osad linnade servade haljasaladest on m천천detud jahimaa sisse, samuti nn virgestusalad (endised linnade rohev철철ndid) on k천ik jahimaad ja veel seda, et jahimeestele k채iakse pidevalt pinda, et k체ll on vaja kusagilt 채ra k체ttida k채rnas rebane, 천ueaiamaa segi p철철ranud seakari v천i maha lasta liiga julgeks muutunud p천der (n채iteks Haapsalu Paralepa metsa virgestusalal), siis ma ei n채e selles 짠 3-es muud s천nastust kui vaid seda
(2) Jahimaa hulka ei kuulu:
1) planeeringuga m채채ratud linna, alevi ja aleviku ning k체la selgelt piiritletav kompaktse asustusega ala (edaspidi tiheasustusala), samuti puhke- ja virgestusala, kus ohutu jahipidamine ei ole v천imalik; R천hk just sellel ohutu jahipidamise v천imalikkusel!
Kes otsustab selle 체le, kas ohutu jahipidamine on v천imalik? Jahimees otsustab! 횥hisjahil otsustab v천ib-olla ka jahijuhataja.

See 짠 25 lg 2 ei sobi minu meelest j채llegi seet천ttu, et r채채gib vaid kindlast kinnistust. Aga kui jahti peetakse teisel kinnistul? Naaberkinnistul? N채iteks - minul on 천unaaed ja Beretta on minu naaber. Meie majade vahe on 100 m. M천lemad asume oma kinnistuga nn jahimaal, mis on arvestatud mingi seltsi jahipiirkonna sisse. Mina k체tin oma kinnistul oma 천unaaiast j채nese. Kas ma siis olen rikkunud seda 200 m n천uet? Nagu ei oleks, sest ma ei pidanud jahti Beretta kinnistul, kus mul ei ole lubatud pidada jahti l채hemal kui 200 m majale kui me pole omanikuga kokku leppinud teisiti. Ja ma ei pidanud seda jahipidamist ka ohtlikuks, sest ei tulistanud kellegi ega millegi k천rvalise suunas.

J채채n selle juurde, et jahimees, kes selliselt jahti peab, on k체ll paras T횜LL, aga otsest jahiseaduse n천uete rikkumist ma ei suuda tuvastada. K체ll v천ib ta olla rikkunud nn "체hiselu reegleid" kui rikkus n채iteks Korrakaitseseaduse 짠 56 n천udeid (m체ra tekitamine 철isel ajal). Mis r채채gib ka veel "pideva m체ra" tekitamisest :D
Aga ega ma neid V천iste olusid ju t채pselt ei tunne ka :(

Profiil  
PostitusPostitatud: K Aug 23, 2017 11:11 am 

Selle 200 meetriga oli mul juhus, kus KKI inspektor tuli kodaniku kaebuse peale v채lja ning m천천tis GPS-ga k체ttimiskohast majani ulatuva vahemaa 채ra. K체ttimiskoht ja kaebaja kinnistud asuvad k천rvuti. Jahikeeldu pole, lepingut pole. Ilmselt peetakse ikkagi silmas kaugust hoonest, s천ltumata kelle kinnistul sa hetkel viibid.

Profiil  
PostitusPostitatud: K Aug 23, 2017 12:09 pm 
Kasutaja Avatar

T채nases seaduse redaktsioonis 짠 25 lg 2 ei k천lba kuhugi. Kui hea Unt k체tib oma 천unaaias j채nese ja see on alla 200 meetri minu hoonest, n채iteks kemmergust, ja mulle kui m철lakale see ei meeldi, tuleb kohtusk채imist nagu Oru ja M채e peremeestel.
Seaduse eeln천u faasis tegin ettepaneku rakendada Soome jahiseaduse analoogi Mets채styslaki 짠25 Ilman rakennuksen omistajan tai haltijan nimenomaista lupaa el채int채 ei saa ampua 150:t채 metri채 l채hemp채n채 sellaista rakennusta, jossa asutaan. Ehk ilma omistaja loata ei saa tulistada ulukit l채hemal kui 150 meetrit sellisest hoonest, kus elatakse.
Ja oleksid k천ik peldikud, alajaamad, maakeldrid ja heinak체체nid automaatselt v채lja j채채nud.
Mis V천istes Sadama tn jahipidamisse puutub, siis korra olen juba pidanud akna klaaspaketti vahetama. Ei ole naljakas ega odav.

Profiil  
PostitusPostitatud: K Aug 23, 2017 12:25 pm 
Kasutaja Avatar

Vaatasin, et hea Beretta on vahepeal kirjutanud, aga see jutt on vastuseks Greenhorni kirjale.

M천te on v천ib-olla isegi selline olnud. Aga s천nastus ei ole mitte!

Teisest k체ljest, kui n체체d hakata laiemalt m천tlema, mis see viljakasvataja siis tegema peaks kui tema mitme ha suuruse viljap천llu k천rval on kinnistud, millel hooned. Sead k채ivad vilja rullimas, aga pauku teha ei tohi, sest hooned on l채hemal kui 200 m. Mine p천llu millisesse nurka tahad, aga ikka on m천ni hoone l채hemal. Ja 체tleme, et sellel korral on viljakasvataja ka jahimeestele teada andnud, et soovib, et jahiselts tema viljap천ldu valvaks ja hiljem tekkinud kahjud, kui need tekivad, ka h체vitaks? Kui n체체d sedasi m천elda, siis see minu poolt pakutud variant eelmises kirjat체kis, et iga mees on ikka peremees omal kinnistul, oleks nagu 천ige.

T천si, eks see pardi pl채rtsutamine ja viljap천llu jaht on tegelikkuses ikka kaks t채itsa erinevat asja, aga seda mitte seaduse silmis - m천lemad on jahipidamine :-). Ja veelkord, et Beretta minu pihta suurt체kituld ei hakkaks andma, olen ma n천us, et selline pardi pl채rtsutamine majade juures on t철llmokkade p채rusmaa. Aga t철lle ei paranda k체ll 체kski seadus ega seaduse muudatus. 횥he v천tad maha, kaks tuleb asemele.

Profiil  
N채ita postitusi eelmisest k체lastusest:  Sorteeri  
Ava uus teema Vasta teemasse  [ 49 postitusi ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4

K천ik on UTC + 2 tundi

Kes on foorumis

Foorumis on hetkel kasutajad: Ei ole registreerinud kasutajaid ja 1 k체laline

Sa ei v천i postitada uusi teemasi selles foorumis
Sa ei v천i vastata selle foorumi teemades
Sa ei v천i muuta oma postitusi selles foorumis
Sa ei v천i kustutada oma postitusi selles foorumis
Sa ei v천i postitada manuseid selles foorumis

Otsi: